נגיעה ממני

Handy Alley

New member
שם אחר לתיאוריות קונספירציה

כי זה כמעט הפך לביטוי דרוגטיבי. יש המון מידע אלרטנטיבי שלפחות בחלקו יכול להצביע ולפתוח עולם תרבותי לחלק מן האנשים. כמובן הוא יכול גם לפתח פרנויה ושלל מחלות נפשיות נחמדות.

Handy Alley

New member
אבל לאו דוקא, התכוונתי גם למקורות מידע

אלטרנטיבים. יכול להיות לדברים רגילים, לנקודות מבט על כל מיני דברים. תרבותיים, פוליטיים וכך הלאה. עצמאיים פחות או יותר.

Gilliana

New member
הבנתי, רק...

רק שכפי שכתבתי כבר קודם, לא חושבת שזה מידע אלטרנטיבי. לא חושבת שבכלל יש מקום למושג כמו מידע אלטרנטיבי. מידע הוא מידע ויש כל מיני סוגים של מידע. לומר מידע אלטרנטיבי זה כמו לומר תקשורת אלטרנטיבית, כלומר, הדבר מרמז כאילו יש רק כיוון או גורם אחד וכל השאר כביכול בשוליים. תסכים איתי שאי אפשר לומר שאינטרנט הוא תקשורת אלטרנטיבית, או שרדיו היא תקשורת אלטרנטיבית, כאשר יש אין ספור אמצעי תקשורת. באותה מידה יש אין ספור מידע.

Handy Alley

New member
יש את מה שכולם מכירים, חדשות ברשתות מוכרות

עיתונים מוכרים, אבל בתוכם יכול להיות כתב יוצא דופן, שכותב פחות או יותר באופן עצמאי. או נגיד אתר אינטרנט שמרכז בתוכו מידע מתוך יותר מכמה אנשים שנגיד ברשתות מוכרות לא יצא להם להגיד אינפורמציה רלוונטית. דברים כאלה...

Gilliana

New member
אבל זה לא מידע אלטרנטיבי

זה מידע נוסף אולי, אבל לא אלטרנטיבי - מצטערת, המושג הזה לא נראה לי בכלל כי הוא מאד מטעה.

Handy Alley

New member
מאיזה בחינה?

יש כאלה שלא מקשיבים לפופ. וגם לא לקלאסית. אז הם מקשיבים למוזיקה אלטרנטיבית. הם לא מקשיבים למוזיקה אלטרנטיבית *בנוסף* לפופ, או למוזיקה קלאסית. מה זה מוזיקה אלטרנטיבית, יכול להיות כל דבר. בהגדרה - זה משהו מסויים. אבל בעקרון זה יכול להיות מגוון רחב של דברים...

Gilliana

New member
אלטרנטיבית לֶמה אבל?

האם אפשר לקבוע שפופ הוא העיקר ורוק הוא איפה בבחינת מוזיקה אלטרנטיבית? ברור שלא, כך גם במידע. ההבדל הוא שבמוסקיה נתנו את השם "אלטרנטיבית" כי לא ממש ידעו להגדיר באיזה סוג של מוזיקה מדובר, היות והיא לא פופ ולא רוק ולא ג'אז אלא משהו בלתי מוגדר, דבר שממש אי אפשר להגיד על מידע. מידע הוא מטבעו, לעולם, מאד מוגדר.

Handy Alley

New member
רכילות למשל זה מידע אלטרנטיבי

כי זה לא רשמי. זה לא על פני השטח. דינה באה אלי ואמרה: אתמול ראיתי כוכב נופל. ביקשתי משאלה, וזה קרה. זה מידע יוצא דופן, אבל זה לא מידע אלטרנטיבי. קרן באה אלי וספרה לי שלמרות כל מה שסיפרו לי המורים, מסיבת הסיום, הולכת להתבטל. - זה מידע אלטרנטיבי. חלופי.

Handy Alley

New member
למה את צריכה שאני אגדיר לך כל מילה?

יש גבול כמה אפשר להגדיר כל מילה. אבל בואי. מידע רשמי זה מה שעובר על פי הסטטוס קוו, לא פוגע בפרות קדושות, ולפי הכללים וקווי המנהג המקובלים. בכל מקום בו משהו פועל, יש ארגון, יש דפוס, וזה קיים גם בדרך בה מועברת אינפורמציה. לא נהוג לרכל על סקס בפומבי, לא נהוג להכריז, שרית שכבה עם גדי. אבל אפשר לגלות את זה ולרמוז על זה ואפילו לאמר את זה, אבל זה לא יהיה רשמי. זה גם לא יכנס לרמה רשמית, אבל זה יוכל למשל - כל מה שנקרא underground. שאומרים שמשהו הוא underground best seller זה פשוט לא עובר בקווים הרשמיים, הרגילים, שכולם מכירים לשם אותו צורך. אתה רוצה ספר - אתה הולך לחנויות. אתה רוצה ספר בחינם? אתה מוריד אותו במחשב. אותה אינפורמציה במקרה הזה, אבל האחת רשמית, השניה לא.

Gilliana

New member
אבל אני לא מסיכמה עם ההגדרה הזו!

זו הגדרה שגויה מיסודה, משום שאין כזה דבר בכלל. אין מידע אלטרנטיבי, מידע הוא מידע - נקודה ותאוריות קונספירציה אינן "מידע אלטרנטיבי" - הן מידע רגיל לחלוטין לכל דבר ועניין. ואני ממש לא מבינה מה זה קווים רשמיים, רגילים - רגילים למי? לפועל זבל? לפרופסור באוניברסיטה? לרמטכ"ל? בשורה התחתונה, זהו מונח שגוי ומטעה, מצטערת.

Gilliana

New member
רק אל תכעס ../images/Emo140.gif

כי "נשמעת" לי קצת כועס, אני מקווה שאני טועה.

Handy Alley

New member
לא פשוט נגמר הדיאלוג

בשבל דיאלוג צריך נקודת גישור. אנחנו פשוט לא מסכימים על מונחים. אפשר לחזור אבל לדבר על העיקר - המצאות המידע הזה באינטרנט ולפתוח שרשור, תוך כדי שאת מדגישה שזה רק מידע ואני אולי פה ושם זורק מידע אלטרנטיבי, לא שאני דבוק לביטוי הזה, זה רק הצעה לתחליף עבור תיאורית קונספירציה. כדי להבטיח שידעו על מה אני מתכוון, אם אני אדבר רק על "אינפורמציה" או "מידע" זה ישמע עוד יותר מוזר וחשוד ממה שזה. או כללי מדיי.

Gilliana

New member
אבל כל הפורום עוסק בהן, לא?

אז לפתוח אשכול אחד לנושא כ"כ גדול ורחב שאפילו פורום אחד שלם בקושי מספיק לו?

Handy Alley

New member
הוא ממש לא עוסק בהן.

ולמעשה, די-פאקטו, הוא פוסל אותן, ואין דבר פסול בסקפטיקה או שלילה אפופאטית, אבל יש מקום גם לדיון פוסיטיבי, כלומר שיש בו בשר ספקולטיבי. וזה לפי דעתי אכן חסר.

Gilliana

New member
פוסל??? הכיצד?

הפורום מתייחס לכל תאוריה בפני עצמה, כפי שצריך, תוך הבעת מגוון דיעות. חלק מהתאוריות נפסל ע"י רוב בחברים וחלק לא. אני חוששת שאתה עושה כאן הכללה שאי אפשר לעשות בשום פנים ואופן.

Handy Alley

New member
אני מבקר את הפורום, כמשתתף.

וקורא שוב להתחלת שרשור על הנושא באופן כללי וכולל. ברשותך, והשתתפותך כמו השתתפות שאר חברי הפורום כמובן.

למעלה