שאלה לי אליכם יהודים יקרים

• פותח הנושא LSD-J
  • פורסם בתאריך

התרנגול

New member
אני עדיין לא מבין, מחילה...

אמנם מכי תצא לומדים שהצדיקים וחפים מפשע מכפרים ביסוריהם על עוונות הדור, אבל עדיין זה לא אומר שכל יסורים באים רק מחמת זה... מאיפה למדת זה?

giingiit

New member
אסביר שוב. כל אדם סובל כפי

שנגזר עליו מלמעלה בהתאם להשגחה הפרטית שלו. זה כולל השגחה פרטית של צדיקים גם אולם (!!!) כשיש גזירה על כלל עם ישראל, היא לא נובעת מתוך סתם כי מתחשק לבורא עולם ללמד אותנו מי החזק פה. אם יש גזירה על כלל עם ישראל כפי שיש עלינו בשנתיים האחרונות זה תמיד נובע מהסיבות המצויינות בתורה. על זה אני מדברת. נכון, לפעמים כשעם ישראל חי בשלום עם אחיו וכולם עושים רצונו של מקום, מתים צדיקים שגמרו לתקן ולא כדי לכפר על שום דבר אולם לא זה המצב כיום. בשנתיים האחרונות הלכו לעולמם הרבה מאד צדיקים ומספר לא מועט עבר סדרה של מחלות קשות ביותר ומכות (כמו הרב קנייבסקי למשל). שוב, אתה מנסה להוציא ממני שאינני יכולה לעשות חשבונות שמיים ואתה צודק, אני גם לא באה לעשות חשבונות שמיים. לעשות חשבונות שמיים זה להגיד שעם ישראל קיבל פיגוע בגלל שהעבירו משחן בשבת, או שאולם ורסאי נפל בגלל שהכלה והחתן לא היו צנועים. זה לעשות חשבונות שמיים. לקבוע שעם ישראל סובל בגלל שהוא לא הולך בחוקותיו של בורא עולם זו מסקנה פשוטה שבאה מתוך לימוד תורה. לכן הסברתי גם בנוגע לשואה, למי שחושב שרוב עם ישראל היו חרדים אז, שלא זה היה המצב לאשורו. עם ישראל בחלקו פיתח אידאולוגיה של התבוללות. זה רחוק מלעשות את רצונו של בורא עולם. לכן אי אפשר להסתכל על השואה כאילו עם ישראל היה שה תמים הולך בדרכי ה´ וחטף עונש כי בורא עולם רשע, שזה מה שמי שלא מבין בשואה מנסה להראות. אני סך הכל באה לתת מקורות לסיבות שעם ישראל מקבל עונש קולקטיבי, ולא רק כשהוא יושב בתוך גבולות ארץ ישראל, אלא גם כשהוא גולה ויושב בין הגויים.

התרנגול

New member
ok, התחלתי להבין אותך, וזה התקדמות

למרות שעדיין לא הבנתי איך את יודעת שכאשר הגזירה על עם ישראל, זה דווקא מתוך חטאים של הדור... וח"ו לא באתי להגיד בשום מקום, ואם השתמע כך, אלף מחילות, שהקב"ה סתם רשע, ח"ו, וסתם הביא שואה, זה לא אמרתי בשום מקום, רק שיש דברים שאנחנו לא מבינים, וזה לא צריך להיות גורם לערעור האמונה, ח"ו, כי האמונה היא וודאית, ואין עליה שום ערעור, גם אחרי השואה וכו´... ועוד פעם אני אשאל מאיפה את יודעת שעם ישראל מקבל עונש קולקטיבי מהסיבות האלה, המקורות עד עכשיו לא בהכרח היו ראיות לכזה דבר...

giingiit

New member
מה זאת אומרת מאיפה אני יודעת?

[ויקרא כו] כשעם ישראל עושים רצונו של בורא עולם יש הבטחה: לא תעשו לכם אלילים, ופסל ומצבה לא תקימו לכם, ואבן משכית לא תיתנו בארצכם, להשתחוות עליה: כי אני ה´, אלוהיכם. את שבתותיי תשמורו, ומקדשי תיראו: אני, ה´. אם בחוקותיי, תלכו; ואת מצוותיי תשמרו, ועשיתם אותם. ונתתי גשמיכם, בעיתם; ונתנה הארץ יבולה, ועץ השדה ייתן פרייו. והשיג לכם דיש את בציר, ובציר ישיג את זרע; ואכלתם לחמכם לשובע, וישבתם לבטח בארצכם. ונתתי שלום בארץ, ושכבתם ואין מחריד; והשבתי חיה רעה מן הארץ,וחרב לא תעבור בארצכם.ורדפתם, את אויביכם; ונפלו לפניכם, לחרב. ורדפו מכם חמישה מאה, ומאה מכם רבבה ירדופו; ונפלו אויביכם לפניכם, לחרב. ופניתי אליכם--והפריתי אתכם, והרביתי אתכם; והקימותי את בריתי,איתכם. ואכלתם ישן, נושן; וישן, מפני חדש תוציאו. ונתתי משכני, בתוככם; ולא תגעל נפשי, אתכם.והתהלכתי בתוככם, והייתי לכם לאלוקים; ואתם, תהיו לי לעם. אני ה´ אלוקיכם, אשר הוצאתי אתכם מארץ מצריים, מהיות להם, עבדים; ואשבור מוטות עולכם, ואולך אתכם קוממייות. כשעם ישראל לא עושים רצונו של בורא עולם ישנה הבטחה: ואם לא תשמעו, לי; ולא תעשו, את כל המצוות האלה.ואם בחוקותיי תמאסו, ואם את משפטיי תגעל נפשכם--לבלתי עשות את כל מצוותיי, להפרכם את בריתי. אף אני אעשה זאת לכם, והפקדתי עליכם בהלה את השחפת ואת הקדחת,מכלות עיניים, ומדיבות נפש; וזרעתם לריק זרעכם, ואכלוהו אויביכם. ונתתי פניי בכם, וניגפתם לפני אויביכם; ורדו בכם שונאיכם,ונסתם ואין רודף אתכם. ואם עד אלה, לא תשמעו לי--ויספתי לייסרה אתכם, שבע על חטאותיכם.ושברתי, את גאון עוזכם; ונתתי את שמיכם כברזל, ואת ארצכם כנחושה. ותם לריק, כוחכם; ולא תיתן ארצכם את יבולה, ועץ הארץ לא ייתן פרייו. ואם תלכו עימי קרי, ולא תאבו לשמוע לי--ויספתי עליכם מכה, שבע כחטאותיכם. והשלחתי בכם את חית השדה, ושיכלה אתכם, והכריתה את בהמתכם, והמעיטה אתכם; ונשמו, דרכיכם.ואם באלה, לא תיווסרו לי; והלכתם עימי, קרי. והלכתי אף אני עימכם, בקרי; והכיתי אתכם גם אני, שבע על חטאותיכם. והבאתי עליכם חרב נוקמת נקם ברית, ונאספתם אל עריכם; ושילחתי דבר בתוככם, וניתתם ביד אויב. בשברי לכם, מטה לחם, ואפו עשר נשים לחמכם בתנור אחד, והשיבו לחמכם במשקל; ואכלתם, ולא תשבעו. ואם בזאת, לא תשמעו לי; והלכתם עימי, בקרי. והלכתי עימכם, בחמת קרי; וייסרתי אתכם אף אני, שבע על חטאותיכם. ואכלתם, בשר בניכם; ובשר בנותיכם, תאכלו. והשמדתי את במותיכם, והכרתי את חמניכם, ונתתי את פגריכם, על פגרי גילוליכם; וגעלה נפשי, אתכם. ונתתי את עריכם חורבה, והשימותי את מקדשיכם; ולא אריח, בריח ניחוחכם.והשימותי אני, את הארץ; ושממו עליה אויביכם, היושבים בה. ואתכם אזרה בגויים, והריקותי אחריכם חרב; והייתה ארצכם שממה,ועריכם יהיו חורבה.אז תרצה הארץ את שבתותיה, כול ימי הושמה, ואתם, בארץ אויביכם;אז תשבת הארץ, והרצת את שבתותיה.כל ימי הושמה, תשבות, את אשר לא שבתה בשבתותיכם, בשבתכם עליה. והנשארים בכם--והבאתי מורך בלבבם, בארצות אויביהם; ורדף אותם,קול עלה נידף, ונסו מנוסת חרב ונפלו, ואין רודף.וכשלו איש באחיו כמפני חרב, ורודף אין; ולא תהיה לכם תקומה, לפני אויביכם. ואבדתם, בגויים; ואכלה אתכם, ארץ אויביכם. והנשארים בכם, יימקו בעוונם, בארצות, אויביכם; ואף בעוונות אבותם, איתם יימקו. והתוודו את עוונם, ואת עוון אבותם, במעלם, אשר מעלו בי; ואף,אשר הלכו עימי בקרי. אף אני, אלך עימם בקרי, והבאתי אותם, בארץ אויביהם; או אז ייכנע לבבם הערל, ואז ירצו את עוונם.וזכרתי, את בריתי יעקוב; ואף את בריתי יצחק ואף את בריתי אברהם, אזכור--והארץ אזכור. והארץ תיעזב מהם ותירץ את שבתותיה, בוהשמה מהם, והם, ירצו את עוונם; יען וביען--במשפטיי מאסו, ואת חוקותיי געלה נפשם. ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם, לא מאסתים ולא געלתים לכלותם--להפר בריתי, איתם: כי אני ה´, אלוקיהם. וזכרתי להם, ברית ראשונים: אשר הוצאתי אותם מארץ מצריים לעיני הגויים, להיות להם לאלוהים--אני ה´. אלה החוקים והמשפטים, והתורות, אשר נתן יהוה, בינו ובין בני ישראל--בהר סיניי, ביד משה. מפה אני יודעת.

giingiit

New member
אופס. העתקתי את זה מספרות הקודש

ובכמה מקומות נשאר שם ה´ המפורש. אני ממש מתנצלת על כך.

התרנגול

New member
את לא מבינה את הנקודה...

כשישראל חוטאים מגיע להם עונש. את זה הבנתי, ואני יודע, כתוב בתורה, ואני לא מתווכח. מה שאני שואל- איך את יודעת שכל סבל שבא הוא דווקא בגלל חטא? אמנם כל חטא גורר עונש, אבל מי אמר לך שכל סבל הוא עונש על חטא?? אולי יש סבל שהוא לא דווקא עונש, ולא דווקא בגלל חטא???? זאת השאלה שלי.

giingiit

New member
לזה התיחסתי כבר לפני כמה הודעות

כתבתי בפירוש שיש סבל שבא מסיבות אחרות (כמו להעיר אנשים או לכפר על העם) אולם זה רק באופן פרטני לכל אדם ואדם בהתאם אבל ממש לא כסבל גורף על כלל העם. ולזה הבאתי מקורות והנה מקור נוסף ואחרון להסביר את דברי: [רמב"ם תענית א,ב] ודבר זה, מדרכי התשובה הוא: שבזמן שתבוא צרה ויזעקו לה´ ויריעו, יידעו הכול שבגלל מעשיהם הרעים הורע להם--ככתוב "עוונותיכם, הטו אלה" (ירמיהו ה,כה) לכם, וזה הוא שיגרום להסיר הצרה מעליהם. חשבתי שאנחנו מדברים על עונש וסבל קולקטיבי, לא על כל אדם ואדם באופן פרטני. אם אתה רוצה לדון על השגחה פרטית אין בעיה, אולם זה שונה לחלוטין מהסבל הקולקטיבי כעם. אם תרצה אסביר לך את דעתי בנדון מאוחר יותר בלילה. בברכה תמנה

התרנגול

New member
אכן דברתי על עונש קולקטיבי

ולא על כל אדם ואדם באופן פרטני. קיבלתי מה שאמרת, ואני באמת אלך לבדוק את זה יותר לעומק, בעז"ה... יום אושר
תרנגול

giingiit

New member
ישר כוח גדול לך תרנגול

אשמח לדעת מה גילית בבירוריך והיה נעים לדון איתך. יש לך דרך ארץ. ישר כוח.

התרנגול

New member
אני אגיד לך בעז"ה...

אבל יקח זמן, כי אני לא אהיה בבית עד ט´ באב... גם לי היה מאד נעים הדיון איתך, תודה רבה לך
יום אושר
תרנגול

אחותי../images/Emo45.gifמאיפה הכוחות ?!

באמת כל הכבוד על המסירות נפש לכל שאלה ציצוט חיזקי ואימצי

giingiit

New member
תאמין לי שאחרי שצריך להוכיח לכל

חבר בארגון דעת אמת למה הכוונה האמיתית בתורה (ולא רק זו המושמעת בקונטרסיהם) אז לומדים פחות או יותר את המקורות של כל דבר ואם כל זאת, הידע שלי עדיין מצומצם אבל תודה על המחמאה והעידוד

nirdagan

New member
הכל בסדר איתך?

מצב "השואה הרוחנית" היום הוא הרבה יותר "גרוע" מאשר עם פרוץ השואה. היהודות האורתודוכסית היא מיעוט בקרב היהודים הדתיים בעולם. רוב היהודים הדתיים הם קונסרבטיבים ורפורמים ("מתבוללים" לשיטתך הקנאית והמתנשאת). זה ממש עצוב שאדם מזהה קידמה ומודרנה עם שואה רוחנית.
לדעתי את לא לומדת תורה אלא מדברת שטויות.

shuki69

New member
ניר יקירי ..למה אתה כל כך תוקפני ?

למה אתה מנבל את הפה כשמשהו לא מוצא חן בעיניך ? וכשאתה לא מסכים עם דעה מסויימת אתה גם פשוט מעליב עם ביטויים פוגעים ?? הבנו אותך היטב...אתה מפחד !!!! אתה לא שלם עם דרכך !! אתה מחפש שישכנעו אותך !! גם את זה הבנו !! תירגע ידידי...אל תפחד . היהדות אינה נושכת ולא מאיימת עליך . תהיה סובלני לקבל באהבה גם דעות הפוכות לשלך .אולי בסוף גם תיזכה ?? למרות זאת , אתה אהוב למעלה ואהוב למטה . אמן כן יהי רצון !!

nirdagan

New member
מי שהתוקפן פה הוא מי שטוען

שהחילוניים אשמים בשואה. זו טענה יותר גרועה מכל הטענות ביחד של יורג היידר וז´אן מארי לה-פן.

shuki69

New member
תנסה להבין את התשובות שנכתבו

מה שנטען שם לא הזכיר את חלקם של " החילוניים " . התייחסו למתבוללים והתחיחסו לתנועת ההשכלה וכד´ , דיברו גם על חשבונות שמים על ומידת הדין אבל לא זכור לי שהאשימו מישהו על משהו בגלל היותו " חילוני": . אתה סתם מתנפל , תוקף ועונה באופן ציני ופוגע . נראה לי כי יש פה משהו הרבה יותר עמוק " מסתם " התרסה לשמה .

nirdagan

New member
יש פה משהו בהחלט עמוק

בכך שאני לא קונה את הלוקשים של המחזירים בתשובה.

shuki69

New member
ואת הלוקשים של המחזירים ומטיפים

לשאלה את קונה גם קונה !! אז אתה חסיד שוטה של תנועת " החזרה השאלה " ? אתה בדקת ? חקרת ? שאלת את עצמך את השאלות הנכונות ? או סתם החלטת בגלל שזה מה ששמעת בבית או שקראת בעיתון או שזה מה שאמרו לך בטלויזיה ?

למעלה