שלום

היית פעם בקיבוץ?

אני מדבר על העיקרון של חיים שיתופיים, שכל אחד נותן מה שהקהילה צריכה ולוקח מה שהוא צריך. המשאבים של כדור הארץ הם של כולם, לכן "רכוש פרטי" זה לא אידיאל, כמובן, אני לא מתכוון לחפצים אישיים, אבל משהו כמו חלקת אדמה או משהו בסגנון אין לאף אחד לקחת בעלות על זה...

אני שונאת את זה....

העובדה שיש לי בית משלי ומקום לחזור אליו וידיעה שהמקום הזה הוא שלי, ולא יבוא עוד מישהו לישון במיטה שלי, נותנים לי באופן אישי ביטחון...

ברור, אף אחד לא יפרוץ לך לבית...

פשוט שלא תשלטי על יותר שטח ממה שאת צריכה כדי להתקיים בכבוד ובנוחות. לשלוט על חלקת אדמה זה "גניבה" מהטבע...

זה היה בצחוק

למרות שזה באמת לא בסדר מצידך לשלוט על חלקת ארץ, את דיירת בכדור הארץ, לא בעלת הבית.

תמיר1991

New member
קליגולה, אתה מנסה לתקן את כל העולם

ואני באמת אומר לך מראש - לעולם לא תצליח. תמיר.

MaddyD

New member
אחוז מקרי האונס בקיבוצים

מהגבוהים בארץ הקהילה העצמאית מתבררת כלא שונה מהקהילות החרדיות שדואגות לחפות על אלימות ולכסות אותה טוב טוב

בתכוונתי העקרון של חיים שיתופיים

לא שזה יהיה בדיוק קיבוץ! היא פשוט שאלה מה הכוונה קהילה, אז אמרתי לה שמשהו כמו קיבוץ

אני לא מצפה שזה יקרה בזמן הקרוב

אבל אני מאמין בלנהוג כדגם זעיר של העולם שהייתי רוצה. ככה צריך לחיות ולפעול למען זה גם אם אני יודע שזה לא יקרה בזמן הקרוב. כמו שנלחמו לשחרור שחורי העור בזמן שזה היה נחשב בלתי אפשרי

noamgk

New member
מזעזע.

ובלי קשר: כשהקסאמים יגיעו לגוש דן ולירושלים - תפרק את גוש דן ואת ירושלים?

אם זה הוויכוח

כן, אני מסכים איתך שצריך לפרק גם את גוש דן ואת ירושלים, אין ל"עם היהודי" שום זכות לשלוט פה על עם אחר. כרגע אנחנו צריכים לחזור רק לגבולות 67 כי הפלסטינים וויתרו על שאר השטח שנכבש בנכבה. אבל ברור שבטווח הארוך צריך לפרק את השלטון הישראלי בפלסטין

את יודעת מה זה האו"ם

זה מי שנתן לנו "זכות" לשלוט פה, זה שהאו"ם מרשה לנו לא הופך את זה למעשה מוסרי... למה מי הם? לפי אותו הגיון אני יכול להגיד: "אני מרשה לעצמי..."

למעלה