שלום

Phlawless

New member
שלום

מעוניינת להצטרף להפגנה הקרובה בבילעין אם למישהו יש פרטים אשמח אם יפנה אלי במסר או באימייל: [email protected]

A s t i n u s

New member
הפגנות נגד הגדר

יש כל יום שישי ופעמים רבות גם באמצע השבוע לפרטים את מוזמנת לפנות אליי במייל: tali.lerner car, @gmail.com (חיתוך המייל הוא כדי למנוע ספאם, שימו לב) או להצטרף לרשימת דואל של אנרכיסטים נגד גדרות: http://groups.yahoo.com/group/againstwall/ טלי

היכן מתקיימות ההפגנות ?

טלי שלום, היכן מתקיימות ההפגנות ? ברמאללה ? כל בר דעת יודע שהקמת גדרות החוצצות בין אנשים זה דבר נורא. אך מה נורא יותר גדרות או פיגועים ? ההחלטה להקים גדר היא לא החלטה קלה ונעשתה בלית ברירה. תחסכי ממני את ההרצאות על כך שהכיבוש נורא ומשחית ושנגרם נזק גדול לאוכלוסיה הפלסטינאית. הכל נכון. הנוכחות שלנו שם היא הרת אסון להם ולנו. לצערי מתוך היכרות עם "פעילי שלום" כביכול, מדובר על אנשים אשר ברובם אינם מכירים את האוכלוסיה הערבית בכללותה ואת דרך חשיבתה. וכמו בנושא מצעד הגאווה הם מלאים בכוונות טובות אולם גורמים רק נזק. האשמים העיקריים במצב זה הם המנהיגים הפלסטינאים ולשם יש לכוון את האצבע המאשימה. גם אנו לא טלית שכולה תכלת, אולם למרות התמונות הקשות של הנזקים שהגדר גורמת. מצפוני שקט. לצערי הרב, אין ולו מדינה ערבית אחת אשר ניתן לומר עליה שהיא דמוקרטית, אין ישות ערבית אחת המתנהלת בצורה תקינה ולא על בסיס אינטרסים אישיים וחמולתיים, היחס לנשים ולגאים גרוע בכל מדינות ערב, אימאמים משולהבים מסיתים בכל אותן מדינות לפגוע בך: אישה, גאה, יהודיה וישראלית. כאשר ישתנו דברים אלו בעולם הערבי, תאמיני לי גם לא תהיה גדר. על כן בהצלחה בהפגנה כנגד הגדר מול משרדו של מחמוד עבאס ברמאללה לשם יש לכוון את האצבע המאשימה. ודרך אגב: המדינה הדמוקרטית היחידה בעולם בה השפה הערבית היא שפה רשמית היא מדינת ישראל. הנחשול.

אתה טועה, בגדול

תזכור שהמרבק הפלסטינאי הוא מאבק לגיטימי לשחרור מהכיבוש הישראלי, כן, הגדר יותר גרועה מפיגועים, הגדר נבנית כביכול כדי למנוע "פיגועים" שנובעים מהכיבוש (ב48) אז הפתרון המעשי והמוסרי ביותר שניתן לעשות זה להחזיר את השטחים שנכבשו ב67(מה שנכבש ב48 כבר "ננטש" ע"י הפלסטינאים, כלומר, הם וויתרו על זה) וכך למנוע פיגועים. לבנות גדר זה "להוסיף חטא על פשע", לא מספיק שכבשו אלא שנתקלים בפעילויות שחרור של העם הכבוש בונים גדר כדי לדכא אותו ולגרום לטרנספר איטי של העם, זה מוסרי??

MaddyD

New member
הלכת צעד קדימה

מידי אני לחלוטין מסכימה עם טיעוניך, אבל שמתמודדים מול אנשים שכן תומכים בגדר צריך ללכת צעד אחורה ולהציג את הנושא מהקטן לגדול. הגדר במיידי לא תורמת למניעת הטרור, אלא משמשת כחממת-טרור+תסכול. היא עוד כלי בידי הממשל הכובש - כלי דיכוי אכזרי למדי. בין השאר הגדר בנויה בדרך שמגנה על ההתנחלויות למינהן בעיקר והמעברים [המחסומים] בין הערים הישובים וכולי של הפלסטינאים נמצאים בין השאר רק כדי להגן על קומץ קטן של מתנחלים. ומעוד סיבות שלא אציג מפני שהן יראו פסולות לדעתך..

גם אם זה היה מגן על התנחלויות

מי אמר שזה טוב להגן על התנחלויות? התנחלויות זה בעצם "בסיסים" של כוח כובש, לא צריך להגן עליהם, צריך, במקרה הטוב, לפרק אותם (זה המעשה המתון). ואני מקווה גם שאת יודעת שהגדר לא מגינה על התנחלויות, בעזה יש גדר ויורים קסאמים מעליה...

MaddyD

New member
לאלא

אני מן הסתם יודעת בדיוק למה המחסומים שם אבל מול כאלו שהדעה שלהם. בואו נגיד קצת מפגרת [ובמובן הכי מילולי של המילה] צריך ללכת צעד צעד להביא בבום את המציאות- זה לא יתקבל אצלהם כמה שנרצה..

לאלאלא

אני למשל, לא הבנתי לעולם את התיאוריות של השמאל, עד שהסבירו לי שיש מחלוקת על זכות קיומה של מדינת ישראל, עד אז פשוט לא חשבתי על זה. פתאום, שהבנתי את זה הכל הסתדר לי במוח ולא נותרו "חורים, בהשקפה. לכן אני חושב שצריך להסביר את זה לאדם מההתחלה- מדינת ישראל היא מדינה שקיימת על חשבון עם אחר ואין לה זכות קיום. אין לי מה להסתיר, מי שלא מסכים איתי יכול לבוא להתווכח על זה, אני פתוח לדעות שונות... אני עצמי הייתי מתנחל ככה שאני כבר מכיר את זה...

MaddyD

New member
לא מסכימה עם זה

אני לא חושבת ולא פועלת כקולקטיב חשיבה מסוג זה פועלת רק בטווח הארוך ובמציאות הקיימת- שיפעלו כך כמה שירצו, אני מבינה שזה לא הכי אפקטיבי. לא במצב הקיים המעשים הקטנים לשלום וכבוד האדם הבסיסי- אלו המשנים מדינה- עם לא אכפת לי ולא מעניין אותי.. רק אדם לאדם .

מה זאת אומרת?

את יכולה לפשט את ההודעה שלך? גם אני נגד מדינות (אני אנרכיסט) מה שהתכוונתי זה של"עם היהודי" אין זכות לשלוט פה על חשבון עם אחר, זה מעשה לא מוסרי. אם את אנרכיסטית את בוודאי מתנגדת לשלטון פלסטיני פה, גם אני, אבל זה הפתרון היעיל והמעשי ביותר בטווח הקצר

MaddyD

New member
אני לא נגד מדינות

אני לא מתעסקת בזה... אני מתעסקת אך ורק בבנ אדם הקטן אני חושבת שהשכלתי מנסיוני להבין שפתרונות כוללניים מדלגים ומשאירים חורים רבים מידי..

היופי שבדמוקרטיה

איזה יופי שיש לנו דמוקרטיה. בזכות הדמוקרטיה שלנו אנשים כמו קליגולה יכולים לחיות כאן במדינתנו הקטנוטנת על גבם של האזרחים שומרי החוק, משלמי המיסים והמשרתים בצבא ולהביע את דעותיהם התמוהות. הרי ברור לך שאם העולם היה כפי שאתה מייחל שיהיה, לא היית חי בשביל לכתוב את השטויות (אם תסלח לי על הביטוי) שאתה כותב. אכן, מזל שיש את הדמוקרטיה כדי להגן על נאיבים כמוך מפני ההמון.

MaddyD

New member
נאיבים כמוני?

אני תורמת למדינה, שומרת חוק ומבצעת חובותי כמו כל אזרח אחר נאיבית? ולמה בדיוק? כי יש לי שאיפה לעזור? יש לי שאיפה להתערב? מצטערת להגיד זה פשוט נורא לדעתי שהפך להיות בושה להיות אכפתי

MaddyD

New member
ההתחלה לדעתי היתה מופנית

לקליוגולה השאר לי אם לא- אז למה לשרשר לי?

טעות בשרשור ../images/Emo9.gif

לדעתי ההודעה כולה הופנתה לקליגולה

הכוונה היתה לקליגולה - עימך הסליחה

דנה היקרה, התכוונתי לקליגולה, טעיתי בשרשור. הדעות שלך לגיטימיות בעיני זכותך וחובתך להביע אותם. אנשים כמו קליגולה חיים לנו על הגב, וזה המסר שניסיתי להעביר. ושוב פעם סליחה. הנחשול

למעלה