שלום לכולם

myofer

New member
שלום לכולם ../images/Emo70.gif ../images/Emo13.gif

אני לא ממש חוזר בתשובה אבל הייתי רוצה להעמיק את ידיעותי בנושא. כבר קראתי את ה"כוזרי" לרבי יהודה הלוי, את "מורה נבוכים" לרמב"ם, מעט פרושים לתורה ועוד פה ושם. אבל הייתי רוצה ללמוד תלמוד/גמרא/משנה (אני לא ממש יודע מה) ויותר גרוע אני לא יודע איך להתחיל. היכן אוכל ללמוד
אילו ספרים יכולים לסייע לי
אל מי עלי לפנות

giingiit

New member
לדעתי הדרך הטובה ביותר היא

להכנס לישיבה כמו ישיבת נתיבות עולם בבני ברק, וללמוד בחברותא עם כמה בעלי תשובה. זו תהיה חוויה מיוחדת במינה לדעתי. הלימוד בחברותא אין מה שישווה לו ותהנה מאד. לא זוכרת מה הטלפון של נתיבות עולם, אבל אחד הרבנים שם זה הרב דיאמנד, והשני הרב ברוק. גמרא לא ניתן ללמוד לבד כי זה קשה מאד להבנה את העומק. ספרים להעצמת ידע מומלץ אולי הספר "מסילות אל דרך ה´" שזה ספר על מהות נשמת האדם וסדר העולמות העליונים עם פרשנות נחמדה. אפשר לקרוא גם בספר "נפש החיים" לר´ חיים מוולאז´ין, שהוא גם מעמיק בנושאים אלו. ספרים נוספים טובים הם כמובן ספרים כמו "שפתי חיים" שמכסים תחומים די נרחבים ביהדות, ושני חלקי הספר "עלי שור". ספר נוסף נפלא זה ספר קצרצר אבל מלא בחוכמה של החזון איש "אמונה וביטחון". לדעתי ללמוד לבד אתה עלול להסתבך ועדיך ללמוד באפשרות הראשונה בנתיבות עולם עם הדרכה כי כך יוסברו לך דברים שלבד אתה עלול לפספס או להבין לא נכון. חשוב מאד להעשיר את הבנת היהדות בדרך הנכונה. בהצלחה. אם תרצה אינפורמציה נוספת אתה מוזמן לכתוב לי ל [email protected]

giingiit

New member
שכחתי להסביר

שנתיבות עולם זו ישיבה של בעלי תשובה ושל אנשים שרוצים להעמיק ביהדות.

חרבונה

New member
קשה מאד להיות אוטו

קשה מאד להיות אוטודידאקט בדרך אל היהדות או אל הספרות היהודית. יש הרבה תורה שבע"פ, המועבר מ"יד ליד" ולא בספרים. לכן, העצה שגיגנגית נתנה לך - נכונה. הצטרף ללומדים בישיבה או במסגרת אחרת. יש מסגרות רבות, יש לימים שלימים, לחצאי ימים, לשעות בערב וכדומה. מאידך, ברשימת הספרים שגינגית נתנה לך, יש ספרים קשים להבנה, אפילו לותיקים ומנוסים. גם כאן יש ללכת מהקל אל הכבד. אם יהיו שאילות על ספר מסויים - או על מוסד מסוים - תוכל להיעזר בפורום. בהצלחה.

tsvir

New member
אני דווקא ממליץ

על ישיבת מכון מאיר בירושלים.

tsvir

New member
שכחתי להסביר

ישיבה לחזרים בתשובה בזרם הציוני דתי

דודי 10

New member
שלום לך

קיבלת עצות מהחברים ... אם הם כבדות לך כרגע או מוקדם לך מידי , אתה יכול להיכנס לבית חב"ד שקרוב אליך ואגב יש כאלו בכל מקום בארץ כך שאני מעריך שיש גם במקום מגוריך . אם רק תרצה תשיג שם ספרים "למתחילים" וגם ילמדו איתך באופן אישי , רק תן להם להבין שאתה מעוניין כי הם לא עושים "כפיה דתית"... אם תאמר לי את מקום מגוריך (כאן או במסר אישי) אוכל לתת לך כתובת וטלפון של בית - חב"ד קרוב הצלחה רבה ביי

דודי 10

New member
ואגב

אני מוכן להיות לך לחברותא ללמוד אחר הצהריים \ ערב אזור המרכז אם זה יכול להתאים צור קשר במסר פרטי

ברוך הבא לפורום ../images/Emo13.gif

אני רואה שחברי לפורום כבר עזרו לך אז רק הוסיף דבר אחד. בכל מה שתצטרך, אנחנו כאן בפורום עומדים לרשותך. בכל שאלה וכל דבר. תרגיש בנוח להתייעץ על הכל

myofer

New member
../images/Emo13.gif../images/Emo51.gif לכולם. שכחתי להוסיף ש...

אני גר בבאר שבע מה שלצערי הופך חלק מעיצותכם ללא רלונטיות. משהו מכיר מקום בבאר שבע
בקשר לבית חב"ד זה רעיון לא רע רק שיש לי בעיה עם הזרם המשיחי בתנועה. אני צריך לבדוק זאת.

myofer, יש בית חב"ד בבאר שבע

ושם יוכלו לעזור לך. ולגבי הזרם המשיחיסטי בחב"ד. זה זרם קטן בחב"ד. לא כל החב"דניקים משיחיסטים. בעצם, רוב החבדניקים הם כלל לא משיחיסטים. אני מצרפת לך לינק לשיעורי תורה שמארגנים חב"ד בבאר שבע.

מסכימה עם אריאלה...

רוב החב"דניקים אינם משיחיסטים. הבעיה היא שאלו שהינם, עושים רעש לא מובן. אין צורך לפסול את הרעיון ללימוד בבית-חב"ד על הסף בגלל המשיחיסטים. כהמצלה, אני מציעה לך לוודא שהאדם עימו תלמד לא משתייך לזרם זה, וכך תרגיש נוח יותר עם לימוד. מנהל הסניף בבאר-שבע אינו משיחיסט, כך שבמקרה שלך זה בסדר...
בהצלחה בהמשך הדרך!

asaf2000

New member
באר שבע

יש לי חבר שלומד ב"ישיבת באר שבע", אני לא יודע איפה זה נמצא אבל אם תרצה אני יכול לברר... נדמה לי שהם מקבלים גם בעלי תשובה.. אולי תנסה לשאול מישהו בקריה החרדית?

ארגון "המעין" בבאר שבע רח´ האבות 80

ארגון "המעין" בבאר שבע רח´ האבות 80 טלפון 6279754 (לא קשור ל"אל המעין" של ש"ס) מקיים שיעורי תורה ומסגרות לימוד רבות בבאר שבע ובישובים הסמוכים לה. בתפרח באופקים ונתיבות יש עולם תורה מלא וגדוש תלמידי חכמים ומוסדות תורה רבים. הרב יהודה צ´זנר שליט"א, רבה של הקהילה החרדית באופקים עונה לשאלות גם באימייל: [email protected]

תמר ת ת

New member
הצעה נוספת...../images/Emo62.gif

ב"ה לפי דעתי כדאי לך להתחיל ללמוד ספרי אמונה דווקא. זה המקור. אישית, אני לא חושבת שצריך דווקא להתחיל מהלכות וכאלה דברים, כי בעקבות התעוררות האמונה ולימודה באים הדברים האחרים יותר בטבעיות וברצון מוגבר. מקום נוסף שאני הייתי ממליצה לך לבדוק הוא "מכון מאיר", שיושב בשכונת קריית משה בירושלים, רח´ המאירי 2. יש שם אנשי חסד מופלאים שנורא נורא עוזרים. לי הם עזרו יותר מכל דבר אחר, ואני מודה להם עד היום ולתמיד. 02-6511906 זה הטלפון שלהם. אם יש לך שאלות נוספות לגבי המקום, אני אשמח לעזור. המון המון המון בהצלחה. ולא לרוץ...לאט לאט ואם הרבה הרבה שאלות
תמר.

q w e r t y

New member
אני שם לב לדבר משונה

כל אחד שולח אותו לזרם שלו... בתור דתי (לא צדיק כמוכם, אבל מניח תפלין ושומר שבת), נראה לי שיותר טוב שתגידו לו איזה ספרים לקרוא, ואיך הוא אמור בכלל לבחור את הזרם שהכי מתאים לו.

giingiit

New member
זהו שגם אני מקבלת תחושה חזקה של

הפצת זרם וניסיון למשוך לזרמים מסויימים וחבל. אם שמת לב, אני לא ממליצה על זרם אלא נותנת עצות בהתאם ליידע שלי ללא קשר לזרם לו אני משתייכת.

q w e r t y

New member
כן, שמתי לב...

התכוונתי אליך בעיקר. את ישר שולחת אותו לזרם שלך, ישיבת נתיבות עולם, ונותנת לו ספרים ליטאיים לקרוא. בדיוק כמו החבדניקים. איזה תמימות... חבל לי שהחוזרים בתשובה נהיים פוליטיקאים כמו החרדים.

giingiit

New member
נתיבות עולם זה לא זרם ספציפי

זו ישיבת בעלי תשובה שכוללת אנשים מכל הזרמים. זו הישיבה היחידה שמוכרת לי מבעלי תשובה שאני מכירה וכל אחד מהם משם ממשיך לזרם שאליו הוא רוצה להשתייך. הספרים שציינתי אלו הם ספרים שהם בסיס של כל ארון ספרים. תראה לי חסיד שלא מכיר את דברי הרמח"ל מסילת ישרים, או דרך ה´ ונפש החיים. אין זה קשור לזרם. הצעתי את מה שהצעתי לא מתוך מחשבה כלל על זרם מסויים וגם לא חשוב לי לאיזה זרם מישהו משתייך, להיפך, שכל אחד ילך לפי ראות עיניו. אני בעצמי מאלו שמאד אוהבים את סיפורי ר´ נחמן מברסלב, אבל לא נורא. תמשיך לדון אותי לכך חובה. הנה ספר שאם הוא לא ליטאי מדי בשבילך יכול לעזור לך - "הלכות לשון הרע של החפץ חיים".

למעלה