סיפור אישי

sole2

New member
סיפור אישי

היי לרותוש ישראל ולכולם ,,ראשית נעים להכיר פעם ראשונה פה- אני חושבת שאפשר בכל זאת לעזור לאדם פגוע שכל עולמו חרב ולהביאו למצב של עצמאות ובחירה בחופש הזה.האדם המטפל חייב להקדיש את עצמו באופן טוטאלי ואמין עד הסוף בכדי לסלול את האמון והרצון של החולה לעזור לעצמו. אני הבנתי שרק אני מכל האנשים בעולם יכולה לעזור לבני-והחלטתי להקדיש לו את חיי. נכון לא כל אחד מסוגל ביליתי שנים רבות ביח' פסיכיאטרים עם בני שם היתי האמא היחידה שהורשתה להיכנס למחלקה הסגורה עם בנה . שעות היתי יושבת בחלחלה וחורטת במוחי כל פרט שקורה שם. ניסיתי להבין איך ניקלענו למצב הזה ואיך אפשר לצאת מזה. לא אלאה בסיפורים ובדרך שאני עשיתי עם השינוי והגישה שלי לחיים ,להצלתו של בני. (עזבתי את בית ועבודה). לאחר שקניתי ספרים וצברתי ידע ,הבנתי שאנו ביחד צריכים כח. התחלתי להעביר לו הכל בעודו שוהה בבי'ח. כך הבחנתי שזה מדרבן אותו לרצות לעזור לעצמו, והוא כבר רצה לעזוב את המקום,, מה שהיה סימן טוב. בשלב הבא כרתנו ברית אמון אמיתית ביננו שנעזור אחד לשני לנצח. זה נתן לו כוחות וכלים שהוא כן מסוגל להיתמודד ולצאת מזה, בתנאי שאני אהייה מאחוריו- אך לא אפעל במקומו.! הוא רצה להרגיש מה הוא-מסוגל. לאחר חצי שנה הצלחנו להשתחרר . ומאז 10 שנים הוא איתי בבית .עדיין לא עצמאי ולא עובד אך לאט לאט מתגבשים כל חלקי הפזל של אישיותו שאבדו בילדות הקשה. הוא פיתח את החשיבה העצמאית שלו ,ואישיותו המרוסקת ניבנתה מחדש . שזה דבר מדהים ומפליא לראות את זה בהתחלה היה מחקה אותי בדרכי ההתנהגות ובמחשבה הספונטנית כמו תינוק שרק זה התחיל לראות את העולם ,-(במשפחה ראו את זה כפינוק יתר ותלות ) אך אנו ידענו מה המטרה. היינו ממש בקשר סימביוטי וטלפתי מדהים -כי שיננו האמנו בו שיצליח. אחר ביוזמתו התחיל הניתוק הרגשי ממני-שהיה אגב קשה מאד . כך הוא גילה שיש לו יכולות מחשבה פילוסופיות עמוקות ויחודיות .ושהוא מסוגל להיות אנדוידואל בעולם .והוא יכול להביע את האני המחודש שלו עם כל אחד.זה ממש מדהים לראות את זה לנגד עיניי. הוא למד את רזי המחשב לבד-קרא ספרים ועבד על דיסקים ושירים. לחשוב שפחד לנסוע באוטובוס או לרדת לרחוב ,והיום הוא נוסע לבד .הוא סבל מאלימות במשפחה הפתלוגית שהיתה לנו וכעת הוא בן 29. אציין שאת כל זה עשינו בניגוד לכל צוות הרופאים והמרפאים בבי'ח שראו בו אדם חולה ,אפטי לא מעונין בחיים ,ולעולם לא יצא ממנו כלום. ברגע שהוא החליט לפני כארבע שנים בלבד לא להיות תלוי במרפאה לבריאות הנפש בעיר ולא לבקר במועדונים המדכאים של אנוש, ולמצא אופציה אחרת לשינוי ,הוא עלה על דרך המלך לבד. חיפשנו ומצאנו מטפלים פרטים אשר עוזרים עד היום מאד. כרגע הוא מרגיש ויודע שמגיע לו הכל. ושחייבים להמשיך הלאה בחיים .יש רגעים קשים מידי פעם.אך הוא מסוגל ויכול לצחוק ולהנות,מסוגל להיות אסרטיבי ולדבר בשיחה. מה שלא עשה בעשר שנים האחרונות. וכן הוא אוהב להתקלח ולהיות מסודר. הדרך עוד ארוכה לפניו ,וצריך לרכוש השכלה פורמלית כי זה החלום שלו, צריך לחזק את הביטחון העצמי, ולהתגבר על המחשבות הכפיתיות , למצא עבודה חברה,ועוד . בתקווה שכל אדם באשר הוא תינתן לו ההזדמנות לעזור לעצמו כי רק הוא יודע מה הכי טוב עבורו. חייבים לחקור ולמצא את שורש הבעיה שלו ולעזור לו לעזור לעצמו לבד. שלכם ס.

sole2

New member
תודה ישראל,

אני פה מוכנה לענות כמיטב יכולתי כן ,בתקופה זו אני מרגישה שהשארתי מאחוריי את המאבק גדול .(שהותיר בי חלל ריק ). אך החיים לימדוני שעוד נכונו לו ולי באופן ניפרד ,התמודדיות לא קלות ומאבקים בסדר גודל דומה ,,מנסה לצייר את העתיד בצבעים עדינים. ובאופן אישי ,מתוך המרחב שנוצר אני מכנה תקופה זו באופטימיות, תקופת- צמיחה -והכרות מחודשת עם העצמי .(שאגב הגילויים לא קלים ועבודה קשה). שוב תודה שלכם פ.

מ י ל י ה

New member
רותי היקרה,

סיפורך נגע מאוד לליבי. הן בגלל המסירות האמהית הגדולה הנשקפת ממנו והן בגלל האקטיביות והאמונה ששידרת שהיו וודאי גורם השפעה משמעותי ביותר על השגייך. נדמה לי שמה שהטיפול הפילוסופי לעתים מנסה לעשות הוא לעזור לאנשים לשנות את הסיפור האישי שלהם מ"אין לי ברירה" "זה גורלי" וכו'.. ל"השמיים הם הגבול" וזה מה שבולט מאוד בסיפורך. במקום להישען על מומחים, האמנת העצמך וביכולתך להיות המושיעה העיקרית של בנך, ונשמע שזה הועיל לך מאוד. אפשר ללמוד הרבה מסיפורך האישי! מאחלת לך המון כוחות, ושיהיו לך חיים קצת יותר "משעממים".

הרהרנית

New member
ריגשת אותי מאוד

אני מורידה בפניך את הכובע על אורך הרוח וההתמדה יחד עם האמונה והכוחות העצומים ואני שואלת..האם צריך להגיע למקום הכי נמוך של היאוד..כדי שאפשר יהיה לקחת החיים בידיים?

sole2

New member
תודה לשניכן

מיליה והרהרנית היקרות מרגישה את חום תגובתכן עד אלי ,תודה מקרב לב כל סיפורי הוא בעצם על פריצת דרך קטנה שעשיתי למען יקירי ואת השאר הצטרכתי ללמוד ממנו ואיתו .הוא זה שהרגיש ש"השמים הם הגבול. אף פעם תהליך הלמידה לא ניגמר ותקוני טעויות האנוש שחתומות בנו הולכות ומתמעטות עם הזמן ומה שניגזר עלינו לעשות נעשה. היו כמה סיבות אמנה שניים בכדי להסביר את מדוע הנסיקה למטה לא נעצרה על ידי בזמן היעוד שלי היה ברור לי מההתחלה ,אך היתי נתונה למשטר של פחד בביתי .כאסירה התהלכתי . גוננתי כמה שאפשר על הגוזלים ולא יכולתי לברוח במשך עשרים שנה .למרות שהיו נסיונות בריחה כושלים. ומי ש"הציל" את שננו היה בני הצעיר אז בן 14 שניפגע קשות מכל המצב בבית ,וכדי להצילו החלטתי לעזוב הכל ,ולברוח ביחד איתו מהבית. האור האדום נדלק .וכן ,זאת היתה תחתית היעוד. ועוד סיבה להתמהמהותי הגורלית היתה ,שלמרות שאני אדם שמטבעי לא פוחדת לקחת סיכונים, לא הערכתי מספיק את החיים .הם ניראו לי כהימור חולף לקחתי אותם כמובן מאליו ,בלי שום יחוס משמעות לזמן שחולף ,לביטחון הכלכלי ,לקידום המקצועי ולעתידם של הגוזלים שלי. הכל ניראה ממבטה של האישה קורבן- כהזוי. תודה לכן שוב שלכם בברכה ס.

סול יקרה, אפשר לשאל אותך משהו?

מהסיפור שלך סול נשקפת עוצמה בלתי רגילה. אבל מצד שני, עד שהגעת "לפרק העיקרי" היו לך תקופות של סבל מתמשך שבהן היית (וגם ילדייך אני מניח) קורבן די פאסיבי של אלימות. איך זה קורה פתאום שאת מחליטה לעבור מתפקיד של "נציב" בסרט של חייך, לתפקיד שלך הבמאית ושל השחקנית הראשית? האם את "סוחבת" איתך רגשי אשם על כך שלא גאלת את ילדייך מוקדם יותר מהאלימות שהיתה בבית? ושאלה לא פילוסופית אבל מטרידה מאוד מאוד: האם בעלך לשעבר עדיין מסתובב חופשי? (את יודעת שאין התיישנות על העבירות שעשה?!) המון שאלות סול יקרה, וגם בלי לענות עליהן סיפרת לנו המון, ושוב תודה לך מקרב לב. ישראל

sole2

New member
ההחלטה

היי ישראל תודה על שסיפורי נפל על אוזניים רגישות וחכמות לא מקובעות ומשוחררות מסטיגמות כשלך ושל חברי הפורום הזה שיערתי שפורום יעוץ פילוסופי יממש ציפיות מתוך ראיה שונה וניבדלת מאשר הפסיכול'. (אני דוגלת אף בחיבור בניהם) . זה שאתם כאן גורמים לי להרגיש טוב עם המשא הכבד של הסיפור שלי- הוא מתנה גדולה בשבילי והרגשה אשר מזמן לא הרגשתי .מן התרוממות רוח כזאת . סיפרתי אותו מכל מיני הבטים כבר המון פעמים ,ולא תמיד הרגשתי כך. לפעמים אחרי הכתיבה יש בי נקיפות מצפון כאילו הכבדתי בהטלת משקל כבד על מישהו .ולפעמים התגובות מתפרשות לי כרחמים וחמלה או קושי להכיל אותי וזה מוריד אותי דאון. כאן חשתי צורך לעזור בסיפורי מתוך הניסיון לרות'וש ,ששאלה בקשר לאופי התנהגות חולה שנימצא בטיפולה-רציתי שהיא תבין, שגם מתחת לפני השטח יש רגשות רצונות ועומק רב אנשים הפגועים שבננו וכשמקלפים את הקליפה יוצא אדם אנושי לחלוטין. ולשאלתך ישראל התשובה היא פשוטה מאד ,כשיש סכנה לא חושבים יותר מידי (לקח לי כשלושה חודשים לעכל את רעיון עזיבת בית שאהבתי )היתי מעשית אך לא מתוחכמת מידי,לא היה עו'ד ולא עם משפחתי.פשוט עו'ס ישבה איתי וביחד תיככנו איך מחפשים חדר להשכרה בעיתון ,ומשם הכל התגלגל . הרגשתי שיצאתי ממצריים ולא התלוננתי כלל על התנאים הקשים שהיו מנת חלקי בשנתיים הקרובות. רציתי לעבור את השלב הזה ואחר לתכנן עוד שלב . אציין עוד פרט שבניי יודעים אותו.והוא שלא היתי עוברת כלל את כל זה בשביל עצמי . מכוון שמדובר היה במצב אס או אס של הילדים ,קיבלתי כוחות לעשות את זה בשבילהם .ויתכן מאד מאד שיש קשר בן הכוחות לתחושת האשם הכבדה שאני חשה עד היום ,שלא הצלתי אותם מוקדם יותר, כפי שאמר לי בכורי. הבעל מסתובב חופשי לאחר שנתן את הדין כשריצה שנה על תנאי בעבודות שרות כ3 שנים לפני הבריחה ממנו. זה החזיר אותו למוטב מעט, אך היה עדיין בלתי ניסבל .(האשמה היתה מקרי האלימות ואונס ) שלכם ס.

רותוש

New member
היי סול

השקפתך עזרה לי מאוד, ונשמע מדבריך שהייתה לי הזכות להציץ מהזווית של אדם חזק מאוד, אוהב מאוד, ומחוייב מאוד לעזור. תודה.

סול יקרה אני מתפעל גם ממה שלא כתוב

אני קורא את ההודעות שלך כבר בפעם השלישית וחושב איך להגיב. אני מאוד מתרגש. גילית כוחות נפש רבים ואומץ לב ועל תכונות אלה כבר עמדו חבריי בפורום. מה שמעורר התפעלות אצלי זה דווקא מה שאני לא קורא. אני לא קורא על שאיפה שלך להתנקם בבעלך לשעבר, המנוול, שמירר את חייך. הנה את רואה, אפילו אני לא התאפקתי וקיללתי אותו, ואת שסבלת כל כך ממנו ועדיין משלמת את מחיר ההתעללות שלו משוחררת מרגשות נקמה!! איך זה בעצם יכול להיות? מה את מלאך? הרי חשבתי שהצורך לנקום במי שסבלנו בגללו הוא אחד הצרכים הנפשיים החזקים ביותר הידועים לאדם. ואני רואה שאת בעצם משוחררת מזה. מצד שני אולי זה שאת לא כותבת בכלל על רצון לנקום ברשע הזה, אולי דווקא זה סימן שחסר לך משהו חשוב: שחסר הרצון להגן על הכבוד, על האגו, ובכלל על הזהות שלך??? לא היית רוצה למשל שיקרה לו משהו רע? זה לא היה משחרר משהו אצלך או אצל הילדים שלך? ואחרי כל זה עדיין אני חושב שאת גיבורה במובן של איזהו גיבור- הכובש את יצרו, גם במובן הזה! שלא לדבר על שאר המובנים...

sole2

New member
היי גיל

סליחה על העיכוב בתשובה הותרתי אותי המומה ממכתבך והיתי צריכה לאגור כוחות להמשיך,,עלית בתבונה דקה ומיוחדת יש לומר,גיל יקר,על אחד מהרגשות הטבעיים של האדם הנקמה,שאני לא כך הזדקקתי לו עד היום.ואין לו משמעות בעיניי. כבר מלפני שנים היגעתי למסקנה שהבריחה שלי ממנו היתה הפתעת חייו ,והיא בעצם אותו רגש נקמה מתוק שלי. כשרגש מתעורר זה נובע מתוך רצון לממש מטרה ואמונות מסוימות על עצמנו . כניראה שאצלי המטרה מומשה עוד לפני ליבויו והכנתו לפעול ולנקום . אני מרגישה משוחחרת מהרגש.ומאידך יתכן שהוא מודחק בעצם. זהותי וכבודי הקודמים היו, בן כך וכך רמוסים .(אל אף שהיום הם ניבנים מחדש ואף אחד לא יוכל לנגוע בהם יותר) הילדים, אחד בחר להתעלם ממנו טוטאלית והאחר נוקם בו כל אימת שהוא מצליח בהתנהגות פרוקטיבית או אלימה שמרגיעה אותו. יתכן שאני מרגישה את הנקמה שלו,,שעדיין מרחפת מעל ראשי ואני מתעלמת ומסיתה את רגשותי מכך. הוא החליט להתעלם מהקטע הכלכלי מאיתנו בידיעה שאנו חיים על הסף, והוא מלא בממון.מתעלם מכל הכללים של אב לילדיו . אני מרגישה שעדיין לא סגרתי מעגל איתו. שלכם ס.

Tomer12323

New member
לסול היקרה

רק בקשר לשתי ההודעות שלפני - "עין תחת עין, וכל העולם יהיו עיוורים" מהטמא גנדי. וזה בערך מסכם את כל מה שיש לי להגיד על נקמה :) חוץ מזה רציתי להגיד שסיפורך ריגש אותי מאוד, הן הכוח העצום שלך להמשיך הלאה ולהתקדם והן האהבה שנתת לכל סביבתך. את נותנת השראה לאנשים רבים ואני בטוח שתמשיכי לתת. הלוואי ויהיו עוד אנשים כמוך, ובהצלחה בהמשך דרכך. אוהב, תומר.

sole2

New member
היי תומר יקר

תודה על מכתבך ומעריכה את אמונתך באדם ובאהבה שבו באשר הוא. גם אני מעריצה של גנדי וסיפור חייו המולא תמיד מדהים אותי מחדש אנו נמשיך הלאה למרות הכל שלך כאן 0

SafierH

New member
אמא שמנסה להבין איך זה יכול לקרות

סול יקרה, קראתי הערב את סיפורך והתגובה הראשונה שהוא עורר בי היתה קצת מנוגדת לכל התגובות האחרות שהתקבלו. הסיפור שלך טרד את מנוחתי כמו גם התגובות של החברים האחרים בפורום. והנה אני מוצאת עצמי בכמעט חצות קמה ממיטתי להגיד לך מה אני מרגישה. אני אכן מרגישה אמפטיה כלפייך, כמו האחרים. ואני בטוחה שעברת תקופה נוראית שקשה לי אפילו לדמיין. כמו כן את נשמעת כמו בן אדם טוב, אמא טובה ולא אגואיסטית, וזה עוד יותר מחדד אצלי את התמיהה. גם אני אמא לשני ילדים קטנים. ואחרי שקראתי את הסיפור שלך הסתכלתי עליהם כשהם ישנים חמודים ובטוחים במיטות שלהם. וחשבתי לעצמי שאם מישהו היה מנסה לפגוע בהם ולעשות להם רע, אני פשוט הייתי הורגת אותו. הייתי מגנה עליהם אפילו במחיר חיי. פשוט לא הייתי נותנת לאף אחד לפגוע בהם. וזה לא רק מתוך חובתי כאמא להגן עליהם, שהיא לכשעצמה בעלת משקל מכריע, אלא פשוט בגלל שזה מה שאני מרגישה. לא מסוגלת אפילו לחשוב שמישהו יעשה להם רע. ובגלל זה אני לא מבינה איך אמא כמוך נתנה שמישהו יעשה להם רע לאורך תקופה כנראה לא קצרה. כולם התרשמו מעוצמתך בתהליך ההתנתקות והריפוי של הבן שלך, ואני לא חושבת שהיא משהו יוצא דופן. אני יותר מתפלאת מהחולשה שלך כשהיית צריכה להגן עליהם. אני לא רוצה להשמע ביקורתית או שיפוטית. פשוט כאמא אני מנסה להבין איך זה קורה? אני מבינה מאיפה לוקחים את העוצמות והחוזק, אבל לא מבינה מאיפה לוקחים את החולשה. וזה מה שהייתי באמת רוצה לנסות ולהבין ממך. איך זה לעזאזל יכול לקרות? את בטח גם שאלת את עצמך את אותה שאלה. והייתי רוצה, כמובן אם את מרגישה נוח לדבר על זה, שתשתפי אותנו במסקנות שלך. ושוב אני חוזרת ואומרת לך בכנות, שאני מדברת אלייך כאמא לאמא. איך אמא מאפשרת לזה לקרות? אני מקווה שאת לא מרגישה על דוכן הנאשמים. אני פשוט באמת לא מבינה. אם הייתי מתרשמת ממך שאת אדם איגואיסטי ורע, זה היה יותר פשוט. אבל דווקא בגלל שאת נראית כמו אדם עמוק וטוב. זה פשוט לא ברור לי. מקווה שאת לא נפגעת ואם כן עמך הסליחה.

sole2

New member
היי H יקרה

אני מבינה טוב מאד את שאלתך שהיא במקומה ואין לי בעיה לענות עליה רק שכאן שוב יהיה סיפור לא קל וקצת נימנעתי מלהיכנס אליו. אך בכל זאת בכדי שהתמונה תהייה ברורה עוד יותר.אני גם מודה לך על תשומת לבך לסיפורי וכתיבתך הכנה וחמה אלי ריגשה אותי . לצורך ההגינות אולי לא היתי מובנת ,אומר ,שבעלי האקס לא נגע מעולם בילדים .הוא לא תפקד כאב נורמלי ואחראי אך היה עדין ולא החסיר מהם דבר.תארתי אותו כאלים אך הכוונה היתה רק אליי . תתארי לך שהילדים שאלו חזור ושאול מדוע אתם רבים כל כך הרבה ולמה תמיד הפרעתם לנו לישון?הם לא ידעו כלום. וכעת משהם יודעים בדיוק את הספור ומה עבר עלי הם מבינים שילדותם נהרסה בגלל סיפור טרגי הזוי לגמרי של שני אנשים שלא התאימו אחד לשני. הטעות היתה שלי שהחלטתי להתחתן איתו בגיל 18 בגלל שפחדתי לספר להוריי שהוא החבר הראשון שלי, אשר כפה את עצמו עלי בזמן שלא רציתי את קירבתו. זה היה האונס הראשון מיני רבים שבאו אחר כך.. בדיוק רציתי להיפרד ממנו בצורה טובה והוא כעס ולא נתן לי לזוז. וכך אות הקלון הושם על ראשי והיתי בן המיצרים.בן הרצון שלו להחזיק בי בכח כחברה , הוא אהב אותי בטרוף,בן גיוסי לצבא, ומנגד לספר להורי על הארוע הגורלי . הברירה היחידה שהיתה לי אז,היתה להדחיק את העיניין כאילו לא קרה כלום. .. שהורי לא יגלו ,ואז להתגרש כעבור כמה חודשים. ,, החתונה התקיימה ואני לא יכולתי להתגרש ממנו כי הוא השתלט על אישיותי בכח הזרוע. נהפכתי לקורבן, מפחדת מהצל של עצמי. לא נתן לי לעבוד במקצוע שלי, מנע ממני לצאת לחברות, החרים את ספרי ולימודיי באוניב' הפתוחה .כל דבר שלא מצא חן בעיניו היה שובר זורק מהחלון ומכה והכי מפחיד בלילה שלא היה נותן לי לישון .כל דבר היה בלי גבולות . היום אני יודעת שהוא היה זקוק לעזרה נפשית כי היה טיפוס נרקססטי שאהב יותר מכל את עצמו ואני שימשתי לו כאובייקט לצורך התעללות.("מטורף מיני"). לאחר שנתיים הורי שגם להם היתה שליטה לא קטנה על חיי חשבו שאם אכנס להריון הוא ישתנה ויהיה בן אדם. כך נולד הבן הראשון והשני הופיע כעבור שנתיים נוספות.אומר שחמש שש שנים אלה של גידולם עברו עלי כשנים שקטות. הוא עבד מחוץ לבית בחנות שלו כל שעות היום והיה רגוע . והילדים קיבלו בסיס חם ואוהב בשנים הראשונות לחייהם . לא תארתי לי שהוא רק חיכה בסבלנות בכדי להכריח אותי לעבוד במקומו,, ושהוא ישאר בבית עם הילדים. הכריח אותי לעזור לאמו הזקנה בחנות שהיתה ברשותו וכך מצאתי עצמי עובדת בחוץ דואגת לפרנסה לאימו ובבית לילדים שלי .עושה הכל בשביל כולם מקבלת מכות ביום ובלילה סיוט. והוא ישן עד מאוחר ויוצא לבלות עם חברים וגם חברות. המשא שנפל על כתפי היה ענק ,החזקתי מעמד כשאני חצי אדם יותר מעשר שנים .כך הוא הלך ונעשה קשה ומטורף יותר ,הילדים שהתרגלו לאבא ואמא רבים כל הזמן התחילו בינהם גם עם אלימות וכבר אי אפשר היה לתפקד יותר בבית .אני נהפכתי לרובוט היתי דיי מפוחדת אפילו מהצל שלי,ושרדתי דרך הטיפול בילדים וסיפוק צורכיהם . ובשנים האחרונות הם ראו אותי בוכה הרבה מאד .הקטן היה מגונן עלי וזה מה שהכביד עליו ודירדר אותו . והגדול היה התרחק משננו למזלו ,זה מה שהציל את חייו . במהלך השנים פניתי לעזרה הלכו לטיפול כמשפחה שנה וחצי אשר במהלכן הוא שיגע את העו'ס וכך היינו מסימים טיפול מחפשים אחר וכו'. תלונות במשטרה לא רציתי כי פחדתי מתגובתו. רק בסוף דרכינו כשאחי הכריח אותי לגשת למשטרה כשיגיע ה"שיגעון הבא שלו"-וכך עשיתי .הזעקתי אותם במהלך תקיפה ואונס שלי שהיה ממש ברוטלי בריצפת המטבח והם היגיעו ועצרו אותו על חם. קיבל שנה עבודות שרות. בב'ח שם הוא עבד כאח שעושה אקג ,,היה לא כייף שם. ומשם המשך הסיפור הבריחה היה כבר על האש. זהו-מקווה שלא הכבדתי או גרמתי לאי נוחות אצליך בקוראך את זה, לא קל היה לשחזר ולקח כמה שעות טובות ,אלך לנוח אוכל אחרי כל הזכרונות לילה טוב שלך 0

מרגנית2

New member
שלום סול

זה סיפור נורא. הסיפור שלך. אני מקוה שעכשיו זה הסטוריה בשבילך ואת מצאת דרך להתאושש ולהיות חזקה בשבילך ובשביל בנך.

Chocksum

New member
../images/Emo24.gif sole יקרה

ראשית, רציתי להודות לך על ששיתפת בסיפורך ולהציע לך כתף מנחמת (חבל שרק וירטואלית). נראה לי שסיפורך משקף דרך קשה ונהדרת על אדם שלקח אחריות על חייו וגורלו. יש לי שאלה אלייך sole יקרה, שאלה שאולי תהיה קשה, חודרנית ולחרדתי עשויה למוטט את מה שבזכותו עשית ואת עושה את כל מה שכתבת עליו. אם אכן שאלתי תרגיש לך ככזו אנא אל תהססי להתעלם ולעבור הלאה, את לא חייבת לענות לי ובטח יהיה ראוי שתשמרי על עצמך מזעזועים מיותרים ועוד בעולם הוירטואלי שבו תמיכה בסיסית ואמיתית כמעט ולא אפשרית. אני רוצה לשאול אותך על רגשות מניעים. מה הרגשת אז כשהתחלת עם תהליך ההתמרדות כנגד המצב הקיים: כשהלכת למשטרה והגשת תלונה, עזבת את הבית והקדשת הרבה ממרצך בכדי לטפל בבנך? האם היה זה כעס (על עצמך ו/או בעלך) ו/או אשמה אשר הניעו אותך? האם היתה זו תחושה של אדרנלין שמציף ואם כן, האם תחושה זו סותרת את תחושת חוסר האונים שחשת כל השנים? sole יקרה, רק תדעי ששאלותיי באות ממקום של הזדהות. אמנם לא מדובר בסיפור זהה, אך הסיפור שלי גם לא קל. צ'וקסום.

מצטרפת לחיבוק ומוסיפה שאלה

סול הגיבורה האם כיום אחרי שבנך משתקם והולך את מתחילה גם להציב יעדים בחיים שלך שכוללים אותך?? אני מתכוונת אם את מרשה לעצמך לרצות דברים רק בשביל עצמך. להגיד לעצמך לשם אני רוצה להגיע!! האם את כבר אוהבת את עצמך?? תודה וסליחה. הסיפור הזה נותן השראה לאנשים רבים אין לי ספק בזה.

sole2

New member
היי צוקסום

צ'וקסום יקר כל כך דאגת ובצדק ,אך רציתי לענות לך ולהמשיך את מה שהתחלתי ולהודות לך על עדינותך והתחשבותך ואשמח לשמוע גם את סיפורך. בכל כוחי אני משתדלת לשחזר אחורה את הרגשות . הרגשות המניעים בקריאה לעזרה לא הכילו אדרנלין או כעס וגם לא אחרי הארוע. היתי מגדירה אותם כמכניים אוטומטיים נישלטים בשלט רחוק על ידי אחי שהחליט להציל את חיי. חייגתי 100 למשטרה נתתי כתובת,ואמרתי את המשפט שאחי החדיר לי בראש בכח "בעלי אנס אותי תבואו מהר"-כך הם הגיעו תוך דקה ועצרו אותו תוך לקיחת ראיות מרשיעות. אני היתי המומה ומבויישת ופסיבית .קלטתי מצד אחד שאני שרויה בחוסר אונים (מצב מוכר וקבוע שלי) .ומצד שני כאן לנגד עיניי אני באמצע מצב של אפשרות שינוי פני דברים.זה היה האור בקצה המנהרה.זז לי משהו ושמרתי אותו טוב בזיכרון לשעת חרום. כשהוא הורחק מהבית לשנה עם עבודות שרות.נשמנו אויר . תוך כדי התחזק אצלי עיניין האשמה העצמית .אשר הניע אותי להתחיל לעשות משהו בכדי לכפר על הסבל שגרמתי אני לילדים. אך כשהוא חזר הביתה ,הכל כבר לא חזר כפי שהיה .חיינו שוב בזמן שאול מפחד מתמיד מפני תגובתו של אדם מושפל שחזר מעולם אחר.ואני התחלתי לחשוב על סיום החיים המשותפים. ( כבר חווינו בתי חולים רגילים עם פציעות וחתכים, חוינו עו'ד ובתי משפט ,חווינו ב'יח פסיכאטרי, מה שנותר הוא -בית קברות -ואני פחדתי ששם תהיה התחנה האחרונה.) כשהמציאות נחתה במלא הכובד והרשתי לעצמי להסתכל לה בעיניים מבעד לניתוקים הרגשים וההדחקה .מבעד לחרדה המוסרית ותהליכי חוסר האונים והכניעה .חשתי במלא הכובד את המחויבות ו אחריות שלי בעולם הזה להיסתלק מהבית ולהציל את מה שנותר לי מהילדים ועצמי. שלך ותודה לך שוב 0

Chocksum

New member
אני ממש ללא מילים מול היכולת שלך

להתבונן באומץ נדיר לתוך עצמך. וגם שתדעי שאני שמחה מאוד על הכרותי איתך ועל האפשרות להמשיך בתקשורת איתך. צ'וקסום.

למעלה