מה הקטע האהוב עליכם בספר שר הטבעות

Nomaed Dominus

New member
לא זוכר בדיוק,

אבל נראה לי שהיו מילים שהוא רצה להדגיש את ה-K... שלא יהיה שום צל של ספק או משהו כזה... גם כן MELKOR נראה יותר יפה מ-MELCOR

Eowyn Galadriel

New member
פרמיר וארוון?

עם כל הכבוד ליופיה של ארוון (הרי זה הדבר היחיד שיש בה) פרמיר מעולם לא היה מאוהב בה, הוא היה מאוהב באאווין.

ארוונוש

New member
הוא טעה אבל....

היופי של ארוון הוא לא הדבר היחיד שיש בה. היא גם חכמה, ומוכשרת, והיא עזרה לפרודו המון. ועכשיו, כשהצלחתי להיכנס סוף סוף, אני אדאג להגן עליה מפניכם, שונאי ארוון!!

פרמיר

New member
אין ספק שארוון היא חכמה ומוכשרת.

אבל היא מבזבזת את כשרונותיה וחוכמתה על תפירת דגלים...

ארוונוש

New member
אני לא מסכימה

זה שהיא תפרה דגל אחד לא אומר שזה מה שהיא עשתה כל החיים זה שהיא צירפה כמה אבנים לא אומר שזה מה שהיא עשתה כל החיים זה רק אומר שהיא ידעה לעשות את הדברים האלו. ארוון הייתה בת קצת פחות מ-3000. קשה לי לדמיין את אלרונד נותן לה לתפור כל הזמן הזה. היא בטח למדה כמה דברים ממנו, ומגלדריאל וקלבורן אצלהם גרה זמן רב. העובדה שזה לא כתוב לא אומרת שהיא תפרה דגלים כל החיים. אני לא רואה סיבה בגללה צריך לכתוב מה ארוון עשתה בכל חייה, כי זה פשוט לא חשוב. מה שכן אפשר להיות בטוחים בו, זה שלהלחם היא לא ידעה.

פרמיר

New member

פרמיר

New member

ארוונוש

New member
אני מסכימה בהחלט,

אם כי לרשימה שלי מתווסף החלק בנספחים על ארגורן וארוון.

Eowyn Galadriel

New member
אותי הוא די מעצבן

כיוון שאנו מצפים לשיתם השלווה של ההוביטים לפלך, והנה נוחתת עליהם עוד צרה ובסוף זכרו בפלך את מרי, מנהיג המרד, כגיבור ולא את נושא הטבעת פרודו.

Luthien

New member
עליי

הקטע האהוב עליי הוא כשהרוהירים, גנדלף, ארגורן, גימלי ולגולס מגיעים לרוהן ופוגשים במרי ובפיפין.....הקטע הזה ממש מחמם את הלב..... אני כל כך אוהבת אותו..... לותיין העצובה...

Luthien

New member
אוף....אני יודעת....אני לא יודעת

כבר מה אני כותבת......משברים נפשיים..........עשיתי מעצמי צחוק...... יופי לי......נראה לי שמתחיל לעלות לי החום.....

Ergil

New member
זה קשה

כל הקטעים בהם רואים את האורקים מקרוב, טיהור הפלך, המסעות של מרי ופיפין עם Treebeard(והנה העמדה שלי במלחמת התרגומים: תקראו את המקור!), מסיבת יום ההולדת, ההכתרה, הנמלים האפורים.

הקטע האהוב עלי דומה לשלך

"אז בא והגיח שר הנזגול... דרך קימור השער בו לא דרכה רגל אויב מעולם. אז בא והגיח שר הנזגול, והכל נסו מפניו. הכל, זולתי אחד..." ואז קריאת התרנגול הפשוטה, ובתשובה לה קרנות, קרנות, קרנות. קרנות הצפון תוקעות תקיעה רמה ופרועה, וצוקי מידולוין עונים להן בהד. הנה, סוף סוף, באה רוהן. זה קטע שפשוט מצמרר אותי כל פעם מחדש. ואגב, אני לא לבד כאן... ג´.ר.ר. טולקין כתב פעם שזהו גם אחד משני הקטעים האהובים עליו ביותר בספר. (אבל זה היה הקטע האהוב עלי עוד לפני שידעתי על כך). אה, ושלום לכולם.

Valaroma

New member
אין כמו פרשי רוהאן!

בלי ספק הקטע הנהדר ביותר בכל הספר.

vddany

New member
רוהאן כן אבל..

הקטע האהוב עלי ביותר זה המפגש הראשון בין גימלי לגולאס ואראגורן והפרשים כל פעם שאני קורא את הספר אני מחכה רק לו.

סילבן

New member
´הפוני המרקד´

אין כמו תאורי באוכל בפוני המרקד. התרגום רק תורם להעצמת חשיבות האוכל. אח"כ עוד נהניתי לאכול סתם פרוסות לחם...

למעלה