לחזור בתשובה ,בגלל בחור,האם זה טוב?

אין בעד מה ../images/Emo13.gif

כמו שכתבתי, אנו מזמינים את כולם לכתוב כאן בפורום, כמובן בהתאם למטרות הפורום

סיפור יפה../images/Emo168.gif

כח האינרציה המשיך אצל אותה אשה גם לאחר שהתגרשה מבעלה -שהוא כביכול אמור לסחוף אותה בדרכו (אם היא התגיירה)

שוקו, אני תמיד בעד לחזור בתשובה

אבל, החזרה בתשובה צריכה להיות בגלל שאותה חברה שלך רוצה לחזור בתשובה - מעצמה! ולא עושה את זה בגלל משהו או מישהו. החזרה בתשובה גם ככה קשה. במידה והיא תחזור בתשובה בגלל בחור, מה יהיה אם וחס ושלום הם יפרדו? מה יהיה אם הם לא יפרדו אבל יהיו קשיים ביחסים שלהם? כיצד זה ישפיע על הקיום המצוות? לקיים מצוות לעשות מתוך רצון לקיים מצוות. מתוך רצון אמיתי לשנות את החיים שלנו. זאת דעתי האישית אבל...כבר אמרו חכמים וגדולים ממני שמתוך שלא לשמה מגיעים לשמה ו...מצווה גוררת מצווה. כלומר, אם עושים מצווה לא בגלל שרוצים לעשות אלא בגלל הכרח ומתמידים בזה. בסופו של דבר יעשו את המצווה מתוך רצון.

דודי 10

New member
חולק על שיגריס

אין שום הקבלה או השוואה בין חזרה בתשובה שטובה בכל מצב ומכל סיבה לבין גיור ! בגיור אגב מתחילה מסרבים לקבל ורק אם הגוי מתעקש וכו לא דוחים מאידך בחזרה בתשובה משתדלים ללמד ולעודד מתוך אהבת ישראל ! הסיבה היא שליהודי בכל מצב יש נשמה קדושה חלק אלו-ה וכו כלומר : יש לו את זה את היהלום בכל מצב צריך רק להסיר את האבק , ולא יזיק לעשות את הנקיון מכל סיבה שהיא - מקסימום הוא ישאר ממש אותו אדם רק יותר נקי אבל אותו מהות שהיה לו קודם (אם יפרדו וכו) לעומת זאת גוי אין לו נשמה קדושה , (יש לו נפש רוח חיים של אדם אך לא נשמה של יהיודי חלק אלו-ה) ולכן להפוך אותו למהות חדשה ושתשרה בו נשמה קדושה לא רוצים בכלל מלכתחילה ודוחים וכו , בטח אם נראה שיש סיבה צדדית שדוחים . לכן אין שום בעיה שהיא מתחזקת בגללו מה שכן היא צריכה לשמור תורה ומצוות לפני החתונה , ושלא יתחתנו על סמך הבטחות שאחרי החתונה היא תשמור - כי במקרה כזה יש יסודות חלשים מידי לבית החדש שלהם

פראזניק

New member
האומר: הרי את מקודשת...

בתנאי שאהיה צדיק, הרי היא מקודשת. כך בערך הניסוח של המשנה. יהודי, באשר הוא, נשאר יהודי, אם האהבה משכה אותה עד כדי שהיא מוכנה לחזור בתשובה, אני חושב שזה בסדר. לא הייתי אומר שזה אידיאלי, משום שדרכי לא כל כך תומכת ב"חברות" בין המינים ללא נישואין, אבל זה הבן אדם וזה המצב. ורק נותר לקוות שהיא באמת תחזור, ושגם אם ח"ו יפרדו, היא תכיר את האמת ותהיה בת נאמנה לאלקיה. יום נ-פ-ל-א

שוקו בת

New member
תודה! אגב,

חבר´ה, אני נוסעת מחר אחורי צהריים לאשקלון, ביום חמישי בבוקר אני יורדת לאילת עם כל הדודים שלי ואם אמא שלי. (אחים שלי לא באים{יששששש}) !! אז אני לא אהיה, אבל תתפללו שיש אינטרנט במלון!!!! אם יהיה איטרנט אני אבוא להציץ :)) יאללה חולה עליכם :) ובהצלחה :) שוקוש <שולחת נשיקה>

giingiit

New member
בורא עולם מוצא לכל אדם את הדרך

שמתאימה לו כדי לשוב הביתה. אם אותה חברה הדרך היחידה שבעזרתה היא תחזור בתשובה זה דרך אהבה, אז זו תהיה דרכה. חברה טובה שלי גם התאהבה בבחור וחיתה איתו אפילו והוא היה בעל תשובה כביכול. היא התחילה להתענין ביהדות בגללו, שתבין על מה הוא מדבר בכלל. לאחר שהתחילה לשמוע הרצאות גילתה שהבחור הוא כהן ואסור לה להתחתן איתו. נפרדו בצער וביגון (רק היא, הוא התחתן בסוף עם בחורה חילונית והשאיר אותה בחובות של כמה מאות אלפי שקלים). חברתי עבדה קשה מאד לשלם את החשבונות שהשאיר לה וכמובן פוטרה מעבודתה בגלל שהתחילהלהתלבש צנוע והיתה תקופה שהיא רצתה לעזוב הכל אבל בסוף נשארה. היום היא נשואה לחסיד בובוף, אדם מקסים שיותר טוב ממנו לא היתה מעלה על דעתה. היא חרדית ומאושרת. כל אחד ודרכו לחזרה בתשובה. בברכה תמנה

שיגריס

New member
אחי, על מה ולמה המהומה? ../images/Emo6.gif../images/Emo166.gif

ראשית כל, אני חילונית, רחמנא לצלן !!! חילונית גאה ואין בכוונתי לחזור בתשובה מאחר ואינני חשה כל צורך בכך, ועם זאת - מכבדת את המסורת היהודית ואת מי שבוחר לשמור מצוות. ההקבלה שלי בין החזרה בתשובה לגיור היתה אך ורק לצורך הבהרת הנקודה הספציפית ביותר שהיא: שינוי קיצוני באורח החיים צריך לנבוע מתוך צורך וכח פנימי. זו דעתי. לא החזרה בתשובה (ושוב: אני חילונית !!!) ולא בטיח ! חבל להתלהם סתם לפני שבודקים למה התכוון המשורר.

למעלה