חצבת לפני כניסה לגן/ אח חדש

את שוב מתחמקת

המאמרים שנתת עוסקים ביעילות החיסון אין לי בעיה לפתוח את הדיון על יעילות החיסון, אבל קודם תעני על השאלה: האם הדבקות במחלה מתחת לגיל שנה מקנה עמידות יותר מחיסון? אם כן - רפרנס בבקשה. אני עומד על כך.

פולספגן

New member
להזכירך, אתה טרם נתת את מה שבקשתי

חוץ מזה, מה ההבדל בין יעילות החיסון לבין הדבקות עתידית?

הבנתי את הראש שלך

להסיט את הדיון ולהמנע מעמידה מאחורי הטיעונים שלך. אני לא מתכוון להגרר לדיון מעגלי מטופש.

Apfelwein אם את קוראת את ההודעה הזאת, קראי בבקשה היטב את הדיון ביני לבין פולסבגן.
ולפני שאת מקבלת החלטה לכאן או לכאן אני מבקש ממך - התייעצי גם עם רופא, ראי לינקים בתגובה הראשונה שלי.

שיהיה לכולנו לילה טוב ושקט

חסון

cומcו

New member
אני בכלל לא מבינה אותך כי אתה מחליש את עצמך

הרמת להנחתה לפולספגן והיא משום מה, לא ניצלה את זה, כי ידוע שהחסינות יורדת עם השנים, לכן צריכים לעשות דחף כל שני וחמישי ולכן מה שביקשת עוד יותר מחזק את טענתה.

נהפוך הוא

במידה והסיבה לחיסון היא הגנה על התינוק ולא בהכרח הגנה ארוכת טווח על הילד, אזי זה הדבר הכי נכון לעשות, מה גם שאני לא בטוח שאת צודקת לגבי חצבת. לפי מיטב ידיעתי מי שמקבל את כל המנות אמור להיות מוגן.

cומcו

New member
לא הבנתי את המשפט הראשון שלך

על איזה הגנה אתה מדבר? מה מטרת החיסון לפי השקפתך?
מה זאת אומרת, לא בהכרח הגנה ארוכת טווח?

משפט שני, מילת המפתח "אמור" (אגב, לפי מי?) כי לפי הקישורים שפולספגן סיפקה לך, רואים בפירוש שלא כך הדבר.

amza

New member
אולי זה היה כתוב בצורה לא ברורה

Apfelwein כתבה:
"ובו טוענים כי רצוי לחסן לחצבת (בנפרד, ניתן לרכוש בשוויץ ובצרפת) ילדים לפני כניסה למסגרת ו/ או לפני הולדת אח/ות חדש/ה. "
מכאן אני מסיק שחלק עיקרי ממטרת מתן החיסון הנ"ל הוא להגן על התינוק. Apfelwein, אנא תקני אותי אם אני טועה.

לכן, זה לא משנה מה מטרת החיסון לפי השקפתו,
כי היא זו שהעלתה את הנקודה - וכאן ההגנה על התינוק משנה.
ולעניין זה, כפי שכתב חסון וקס, השפעת החיסון לטווח ארוך לא משנה.

פולספגן

New member
איך בדיוק הסטתי?

בנוסף, cומcו נתנה משוב טוב ולפי זה, ספקתי לך את מה שביקשת.

אני יודעת שקשה לך להכיר בחסרונות החיסונים, אך זוהי מטרת הפורום שהמידע יהיה שקוף לגולשים.

cומcו

New member
הדיון ביניכם כל כך עקר, כי גיל שנה קשור

לאבעבועות רוח ולא לשאר החיסונים.
מה גם, שאפילו לגבי אבעבועות רוח, אין לי מושג, אם זה כתוב בספרות, אלא זה משהו שעובר מדור לדור, לרבות דרך הרופאים.

Apfelwein

New member
קראתי, תודה

אני עדיין מאוד מתלבטת.
לא מאוחר מידי קצת שבועיים לפני הכניסה?
גם ככה כשמתחילים מסגרת נוטים לחלות יותר.

ועוד שאלה, בהתחשב בזה שמדובר בנגיף חי (נכון?), אין סכנה שהוא ידביק את הקטן לאחר החיסון?

ניהול סיכונים

אף פעם לא מאוחר, בהנחה שהגדול לא יביא איתו חצבת מהגן (סבירות לא גבוהה, אם כי זה תלוי בשיעור החיסון באזור מגורייך). ולפי מה שאני קראתי (ושוב אינני רופא), אין סכנה להדבק בחצבת מהחיסון.

פולספגן

New member
ניהול סיכונים -

תופעות הלוואי המוצהרות של החיסון הזה הם יומיים שלושה לאחר החיסון והבץ' השני הוא 5-10 ימים לאחר החיסון, כאשר יש כאלו שזה נמשך להם גם עד שבועיים ויש כאלו שעד חודש.

בנגיף חי יש סכנה להדבקות ובספרות מתועדות הרבה מקרים לכך.
אגב, בנגיף מת, לפי הספרות, אין סכנת הדבקות, אך גם לזה מתועדים מקרים בספרות ובטוח שמעת על כל אלו שחוסנו לשפעת ובכל זאת חלו.

Apfelwein

New member
התכוונתי

לכך שהתינוק ידבק מהגדול בגלל שחוסן (בגלל קבלת נגיף חי).
זה שהגדול עדיין יוכל לחלות בעתיד, אני יודעת.

פולספגן

New member
יכול להידבק, אך הוא מוגן מהנוגדנים שלך

אפילו ד"ר הלפרין שוקסי כ"כ אוהב להפנות אליו, כותב את זה.

עדכון

אוקי, פתחתי פניה אצל ד"ר הלפרין - מומחה למחלות זיהומיות בנוגע לחיסון תינוק שנדבק בחצבת, והוא אמר "אני מתקשה למצליץ לחסן תינוק שחלה בעבר בחצבת". רופא אחר ששאלתי לדעתו אמר שמגיל 9 חודשים, סביר להניח שהזכרון יתפס.

לאור זאת אני מקבל את דעתם וחוזר בי מהטיעון בנוגע ליעילות הזכרון החיסוני בהדבקות מתחת לגיל שנה. עם זאת לגבי השאלה שנשאלה, לדעתי (ולדעת אחרים) כדאי לחסן את הילד הגדול ולו בשביל להגן על הקטן. אם יש ספקות, לא חסר את מי לשאול.

פולסבגן - אני מקווה שאת עכשיו רואה שאני לא אובססיבי ויודע להודות בטעות. אני מקווה שזה ישפיע גם על הגישה שלך כלפי הטיעונים שלי בהמשך. ויחד עם זאת הדבר לא פוטר אותך מהבאת סימוכין לטיעונים שלך בעתיד.

למעלה