האם ערפדות חייבות להיות רזות?

DemianBlack

New member
מיא אמר למי ומתי?

בספר לא זכור לי המשפט הזה...וגם לא בסרט (שראיתי אתמול)... סליחה שאני נשמע כבד אבל באמת לא זכור לי הדבר הזה...

לקראת סוף הסרט בחילופי דברים בין

לואיס להארמנד, כשהוא מנסה לשכנע אותו להצטרף אליו. ראיתי את הסרט מיליון פעם. אני יכולה להישבע שהוא אומר את זה שם. זה לא הניסוח המדוייק כמובן, אבל משהו בסגנון.

DemianBlack

New member
ארמאנד אומר (ואני מצטט מהסרט)

"they were doomed, stuck in their decadent time. they had forgotten the first lesson...that we must be powerful...beautiful...and without regret..." ובתרגום חופשי לעברית: ""הם היו נידונים לאבדון. תקועים בתקופה השמרנית והם שכחו את השיעור הראשון. "שעלינו להיום חזקים, יפים וללא כל חרטה..." ומזה הבנת שכל הערפדים יפים? (לא הייתי מתבסס על הסרט, במיוחד שבספר כל הקטע הזה לא קיים כי לואיס שוהה תקופה ארכוה מאוד עם ארמאנד(שהוא לא בן 40 עם שיער שחור ארוך...אלא נער בן 16-17 עם שיער אדום/ נחושתי/ ערמוני...) ולא מסרב לו כמו שהוא עושה בסרט). כמובן שזה קשור לאיך מפרשים את דבריו של ארמאנד, הוא אומר (לפי דעתי) שהערפדים צריכים להיות יפים בהתנהגות שלהם, בגלל שהשיחה שלהם היא על העפרדים מתאטרון העפרדים...שההתנהגות שלהם הייתה "לא יפה"...והם מיושנים...בדעות ובצורה שהם חיים... לא מיושנים פיזית... אם תקראי (אואם כבר קראת) בספר של ארמאנד, תראי שכל ההתנהגות שלו מבוססת על דרך חיים "יפה", הבגדים צריכים להיות יפים, צורת ההליכה שלך אמורה להיות יפה...ומכך גם אתה יפה... בנוסף, בספר "גנב הגופות" (אני לא יודע איך תרגמו אותו לעברית...) הגוף שלסטאט רוצה לעבור אליו, נראה לו מדהים ביופיו...רק אחרי שהוא נמצא בתוך הגוף ורואה את הגוף "החדש" שלו...הוא מתאר אותו כמבחיל ומגעיל.... אני עדיין תומך בכך שהיופי הוא בעיני המתבונן...והערפדים הם לא רק מימנו...אלא מתקופות של המאה ה18 שם....שמן היה יפה...ורזון סימן חולניות... זה שבימנו יש ציד "מכשפות" כנגד אנשים שמנים...זה כבר בעיה רצינית....

כן התכוונתי לציטוט הזה :]

ואני יודעת שהסרט לא הכי נאמן לספר, אבל לא יודעת אוהבת אותו יותר. (בניגוד למלכת הארורים שממש הרס את כל המשמעות של הספרים) בגלל שאן רייס כתבה את התסריט הוא נחשב לקאנון ואפשר להתייחס אליו לכחלק מהעולם שהיא יצרה. את הערפד הארמן ואת גנב הגופות עדיין לא יצא לי לקרוא. בכל מקרה לא רואה סתירה בין מה שכתבת לבין הדעה שלי, פשוט שתי פרשנויות אישיות שונות.

DemianBlack

New member
אני רואה את ה"יפה" של ארמאנד לא בתור משהו

שהוא פיזי...אני רואה אותו יותר בתור "יופי" רוחני... כמובן שכל הערפדים יפים מעצם היותם ערפדים.... אבל הטענה שלך הייתה, שהם נבחרים להיות ערפדים ב-ג-ל-ל שהם יפים...כמו במקרה של ארמאנד שהיוצר שלו בחר בו כי הוא היה כל כך יפה וכמו לסטאט שהיוצר שלו, בחר אותו אחרי שהוא ניזון מעשרות/מאות בחורים עם המראה של לסטאט (העיניים הכחולות השיער הבלונדיני...) הם נבחרו להיות ערפדים בגלל שהם היו יפים בתור בני אדם... אני טוען שהם יפים מכך שהם כבר ערפדים... כמו שמריוס (שמופיע גם במלכת הארורים...אבל בצורה מחרידה...) אמור להיות יותר יפה,עכשיו א-ח-ר-י שהוא ערפד....הוא היה יפה גם לפני כן...אבל עכשיו הוא עוד יותר יפה....גם לואיס נבחר על ידי לסטאט לא רק בגלל שהוא מצא חן בעיניו למראה....אלא בגלל היופי הרוחני שלו... גם סנטיאגו (שמופיע בסרט) לא מתואר כאדם יפה....אבל הוא יפה בתור ערפד.... מבינה?

אני מבינה מה שאתה מנסה להגיד,

ואני חושבת שיש בזמן מן הצדק, אבל לא באופן מוחלט. כמו שאמרת לסטט, והארמנד נבחרו להיות ערפדים רק בגלל יופים. ואני לא מסכימה איתך בקשר ללואיס, ב"ערפד לסטט" לסטט אומר במפורש שהוא בחר בלואיס בגלל היופי המיוחד שלו, מבחינה פנימית/אופיית הם לא ממש הסתדרו.

זה אכפת כי

גם למעוגלים מבינינו מגיע ביס ואני מה שעושה לי את זה הוא השילוב בין דראקוליות ועגלגליות אז אני מביע אמפתיה...

אממ... אני חושבת שזה כי קשה להן למצוא טרף

(אם כי, מצד שני, הן כל כך מושכות שזה כמעט בלתי אפשרי שלא יהיה להן טרף. מצד שלישי, יש סיכוי לא קטן שהן אנורקטיות כי הן לא רוצות לפגוע בטרף שלהם. עזבו, אני מבולבלת)

darthziv

New member
אוקיי מספר עובדות

שומן אמור לחמם ולהגן על הגוף יצור המסוגל לספוג מכות חזקות מאוד בלי להפגע (בעיקר איברים פנימיים) ושאינו נפגע מקור, לא צריך שכבות מגן אלו אז מבחינה פונקציונלית הם לא צריכים את זה, להיפך זה עלול להפוך אותם לאיטיים יותר יחסית לחבריהם ואם מתייחסים אליהם כאל טורפים, זה לא עובד לטובתם עכשיו מערכת העיכול שלהם אינה פועלת כמו שלנו, כלומר הם לא ייצרו שומן חדש, כלומר ערפד לא מסוגל להשמין (אולי אם הוא ניזון מיותר מדיי דם... אבל כמה ערפדים אתם מכירים שרוצחים כל כך הרבה אנשים ביום?) רוב הסיכויים שכמו שטרי פרצ'אט כתב, קל להרזות כשאתה ניזון מדם לערפד רוב הסיכויים שיהיו שרירים במקום שכבות שומן

אף אחד לא דיבר על שכבות

לא כתבתי על סוסי-יאור למרות שזהו בעל חיים מרתק. כתבתי על עגלגלות סקסית כזו, שיהיה איפה לתת ביס בחזרה.

DemianBlack

New member
שומן= איטי יותר?

לא מבין את ההשוואה.... אם כמו שאת אומרת, בין היכולות שלהם יש ספיגת מכות חזקות מבלי להיפגע ויכולת לשהות בקור מבלי שזה יפריע להם...אז למה הם אמורים להיות רזים בשביל להיות מהירים יותר? הרי היכולות שלהם עולות על כל רמה נורמלית של אדם רגיל... הם בכל מקרה מהירים יותר מאיתנו... ולהיות רזה אין קשר למהירות.... ראית פעם איך נראה אצן לריצות קצרות? ראית את גודל הירכים שלו? זה נראה לך רזה??? ואם את מתייחסת לעובדה שהם טורפים..אז קחי לדוגמה כל בעל חיים שהוא טורף... ותביני שבדרך כלל הם לא קטנים.... להיפך, הקטנים הם הנטרפים... צריך לעשות הפרדה גדולה בין רזה...לבריא....

darthziv

New member
ושוב...

הדוגמאות שרשמת מדברות על שרירים אתה לא חושב שהאצנים האלו הם בעלי רגליים שמנות נכון? אחרת הם במקצוע הלא נכון יש להם שרירי רגליים חזקים אז כמו שאמרתי, שרירים כן שומן לא לערפד יהיה קל להפטר ממאסה מיותרת מצד אחד ומצד שני להעלות מאסת שרירים

קרניjack

New member
דיאטת הרזייה: דם (?)

בתור בני אדם, שרגילים להנות מתענוגות האוכל המגוון אני משערת ששתיית דם תמיד תיראה כלא משביעה ולא משמינה לעומת מה שאנחנו ניזונים. ויש בזה מן ההיגיון... וזה הושם על הערפדים. כיצורים פנטזיים הם יכולים להיות רזים ושמנים כאחד, מגוונים ממש כמו בני האדם ותאוותו ולא בגלל סוג המזון. לי אישית יראה מאוד מוזר לראות ערפד מאוד שמן, שוב, מעצם הראייה האנושית שדם לא נראה שמה שיכול לכלכל את כל גופו. בפיפס, כמו שנועה כתבה התיאורים שלהם מאוד יפים, ויש גם הסבר, שאותו אני לא זוכרת
אבל מראיותו של הערפד תלויה לעיתים בתפקידו...הרבה ערפדים גבריים מוצגים כשריריים ולא כשרוכי אדם אולי כמו הבחורות. אני רואה שאתה מאוד מסתייג מבאפי ואן רייס, אולי תפתח שירשור המלצות לספרי ערפדים אחרים שאתה כן אוהב? אני משערת שרובינו לא מכירים אותם. וכמובן, איפה אפשר להשיג אותם.

למעלה