אל תגידו לי לא לפחד מאנשים

רבע לשמונה בערב, עוד לא לילה, אבל כבר חשוך ואין הרבה אנשים ברחוב, הולכת לי לתומי בדרך הביתה, מוסיקה באוזניות, מישהו ניגש אליי ומנסה לדבר איתי. אני מוציאה אוזניה ואז הוא שואל איך להגיע לרחוב x. מתגנבת המחשבה שזה pickup line, שהוא מנסה להתחיל איתי, אבל אני נותנת לו ליהנות מהספק, אומרת שאני מצטערת אבל לא מכירה את הרחוב (זו האמת), מחזירה את האוזניה וממשיכה ללכת.

פתאום אני קולטת שהוא הולך לידי ואני שומעת אותו אומר משהו על הרחוב או על השכונה, לא שמעתי. אני מוציאה שוב אוזניה ומראה לו אותה. אומרת לו די בתקיפות "אני לא שומעת אותך" וממשיכה ללכת. הוא מברבר משהו על זה שהוא הלך לאיבוד והפלאפון שבק חיים ואני מבינה שאני צריכה להיפטר ממנו כמה שיותר מהר. אז אני פותחת גוגל מפס ואומרת לו "פה ישר, שם שמאלה, ימינה והגעת".

הוא מתחיל ללכת לכיוון שאמרתי לו ואני כמעט נושמת לרווחה, אלא שבזווית העין אני רואה שהוא חוזר על עקבותיו, והנה הוא לידי, שואל מאיפה אני חוזרת בשעה כזאת. אני מעמידה פנים שאני מתעסקת בפלאפון ומתחילה ללכת יותר מהר. ממציאה איזה שקר. הוא שואל לשמי, משקרת. ואז, כמובן, כמו שחשדתי מלכתחילה, המחמאות המצוצות מהאצבע וה"בא לך אולי להכיר". "אני לא מחפשת להכיר, שיהיה לך המשך ערב נעים" וממשיכה ללכת. לא רוצה להיות גסת רוח כי הוא לא נראה לי מאה אחוז והדבר האחרון שאני רוצה זה לעצבן אותו. אלא שהוא לא מפסיק! "למה לא?" "בואי נדבר".
אני מעמידה פנים שנכנסת לי שיחה ו"עונה": "היי. כן כן אני בדרך אליך. עוד 5 דק' אצלך". ורק אחרי זה הוא סוף סוף הולך.

וזה קורה בשכונה שקטה וטובה לכאורה בעיר מרכזית במרכז הארץ.
פחד אלוהים.

מעולם לא הגדרתי את עצמי כפמיניסטית וההתנהגות של חברות תנועת ה-metoo נראתה לי מבישה, אבל אני מתחילה לחשוב שאולי יש צדק בדבריהן (גם אם ההתנהלות שלהן לא משהו).
הרי איך זה ייתכן שאני לא יכולה ללכת ברחוב בשמונה בערב בלי להיות מוטרדת ולפחד שיעשו לי משהו?

Zadig

Well-known member
רבע לשמונה בערב, עוד לא לילה, אבל כבר חשוך ואין הרבה אנשים ברחוב, הולכת לי לתומי בדרך הביתה, מוסיקה באוזניות, מישהו ניגש אליי ומנסה לדבר איתי. אני מוציאה אוזניה ואז הוא שואל איך להגיע לרחוב x. מתגנבת המחשבה שזה pickup line, שהוא מנסה להתחיל איתי, אבל אני נותנת לו ליהנות מהספק, אומרת שאני מצטערת אבל לא מכירה את הרחוב (זו האמת), מחזירה את האוזניה וממשיכה ללכת.

פתאום אני קולטת שהוא הולך לידי ואני שומעת אותו אומר משהו על הרחוב או על השכונה, לא שמעתי. אני מוציאה שוב אוזניה ומראה לו אותה. אומרת לו די בתקיפות "אני לא שומעת אותך" וממשיכה ללכת. הוא מברבר משהו על זה שהוא הלך לאיבוד והפלאפון שבק חיים ואני מבינה שאני צריכה להיפטר ממנו כמה שיותר מהר. אז אני פותחת גוגל מפס ואומרת לו "פה ישר, שם שמאלה, ימינה והגעת".

הוא מתחיל ללכת לכיוון שאמרתי לו ואני כמעט נושמת לרווחה, אלא שבזווית העין אני רואה שהוא חוזר על עקבותיו, והנה הוא לידי, שואל מאיפה אני חוזרת בשעה כזאת. אני מעמידה פנים שאני מתעסקת בפלאפון ומתחילה ללכת יותר מהר. ממציאה איזה שקר. הוא שואל לשמי, משקרת. ואז, כמובן, כמו שחשדתי מלכתחילה, המחמאות המצוצות מהאצבע וה"בא לך אולי להכיר". "אני לא מחפשת להכיר, שיהיה לך המשך ערב נעים" וממשיכה ללכת. לא רוצה להיות גסת רוח כי הוא לא נראה לי מאה אחוז והדבר האחרון שאני רוצה זה לעצבן אותו. אלא שהוא לא מפסיק! "למה לא?" "בואי נדבר".
אני מעמידה פנים שנכנסת לי שיחה ו"עונה": "היי. כן כן אני בדרך אליך. עוד 5 דק' אצלך". ורק אחרי זה הוא סוף סוף הולך.

וזה קורה בשכונה שקטה וטובה לכאורה בעיר מרכזית במרכז הארץ.
פחד אלוהים.

מעולם לא הגדרתי את עצמי כפמיניסטית וההתנהגות של חברות תנועת ה-metoo נראתה לי מבישה, אבל אני מתחילה לחשוב שאולי יש צדק בדבריהן (גם אם ההתנהלות שלהן לא משהו).
הרי איך זה ייתכן שאני לא יכולה ללכת ברחוב בשמונה בערב בלי להיות מוטרדת ולפחד שיעשו לי משהו?
אולי הפסדת את אהבת חייך.
ולמה אין לך שוקר חשמלי או גז פלפל ? לנשים מותר לשאת את זה מבלי שיעצרו אותן - תנצלי את זכויותיך ותינצלי (או שאני דרמתי מידי ?)

אולי הפסדת את אהבת חייך.
כמו שאמרתי לו, "אני לא מחפשת להכיר". לא אותו ולא אף אחד אחר.
ולמה אין לך שוקר חשמלי או גז פלפל ? לנשים מותר לשאת את זה מבלי שיעצרו אותן - תנצלי את זכויותיך ותינצלי (או שאני דרמתי מידי ?)
לא ידעתי שמותר, אבל אני לא חושבת שאני מסוגלת להשתמש בדברים האלה. אולי לא הייתי בסיטואציה שאין ברירה וחייבים להשתמש בזה, אבל הסיטואציה של אתמול, עם כמה שהייתה מטרידה ומפחידה, לא מצדיקה לדעתי לרסס את הבן אדם עם גז פלפל או לחשמל אותו. אם הוא היה ממשיך, אז כן, אבל למזלי הוא הלך בסופו של דבר.
עד כה השיטות שעבדו זה להעמיד פנים שמתקשרים אליי ומחכים לי ואני "תיכף מגיעה" (כמו אתמול) או לצעוק "תתרחק ממני" או משהו בסגנון. כנראה שהחשש שמישהו מחכה לי ואני לא אגיע או שאנשים מסביב ישמעו שיש כאן בעיה מספיק כדי להבריח אותם.

dory30

Well-known member
על סטוקרים צריך להתלונן. וכן, גם ידע בקרב מגע לא מזיק- לנשים וגברים כאחד.

על סטוקרים צריך להתלונן. וכן, גם ידע בקרב מגע לא מזיק- לנשים וגברים כאחד.
ללכת למשטרה ולהגיד "שלום גבר בשם x הטריד אותי עכשיו ברחוב"? ומה הם יעשו עם זה, אם אני לא יודעת שום דבר חוץ מהשם הפרטי שלו? הם לא יאתרו אותו, לא יתפסו אותו ולא יענישו. זה חסר טעם.

גמד הונגרי

Active member
ללכת למשטרה ולהגיד "שלום גבר בשם x הטריד אותי עכשיו ברחוב"? ומה הם יעשו עם זה, אם אני לא יודעת שום דבר חוץ מהשם הפרטי שלו? הם לא יאתרו אותו, לא יתפסו אותו ולא יענישו. זה חסר טעם.
מה משטרה?
תצלמי אותו ותעלי לפייסבוק
עם כל הפרטים שאת יודעת עליו
ההמונים יעשו עבודה טובה יותר מהמשטרה

אני לא מכירה אופציות אחרות למי מתלוננים על מטרידן....
תצלמי אותו ותעלי לפייסבוק
עם כל הפרטים שאת יודעת עליו
ההמונים יעשו עבודה טובה יותר מהמשטרה
אין לי פייסבוק או כל רשת חברתית אחרת.
וגם אם היה לי...
איך זה עבוד בדיוק? אני אמורה פשוט להרים את הפלאפון ולצלם אותו? כמה הזוי זה? ואם הוא לא 100%, אז מה ימנע ממנו להתחיל לצרוח עליי "אל תצלמי אותי" או לחטוף לי את הפלאפון ולברוח?

גמד הונגרי

Active member
אני לא מכירה אופציות אחרות למי מתלוננים על מטרידן....
חבל
אין לי פייסבוק או כל רשת חברתית אחרת.
אין לך וואטסאפ?
את יכולה אפילו לשלוח לעצמך, או לשמור לתמונות בענן.
או לשלוח למי שכן יש לו
וגם אם היה לי...
איך זה עבוד בדיוק? אני אמורה פשוט להרים את הפלאפון ולצלם אותו?
כן!!!
הפלאפון הרי היה לך ממש ביד
ואז להגיד לו - טוס מפה אחרת זה עולה לפייסבוק
וזה בענן - ככה שלגנוב את הפלאפון לא יעזור לו
כמה הזוי זה? ואם הוא לא 100%
על אחת כמה וכמה.
אף פעם אל תרמזי לאדם משובש שאת זורמת איתו - הוא הרי לוקח אותך ברצינות
אז מה ימנע ממנו להתחיל לצרוח עליי "אל תצלמי אותי"
זה שתצרחי חזרה - אל תטריד אותי!!!
תבטיחי שאם הוא יתאדה תמחקי
או לחטוף לי את הפלאפון ולברוח?
זה כבר יהפוך אותו מ"טוענת שהוא הטריד" (ולקרבן בדיחות של המשטרה)
לעבריין פלילי - מצולם בזירת האירוע, ועם מכשיר מעקב שיושב עליו
ויש לך את התמונה שלו
זוכרת?

צליליתה1

Well-known member
היה היה פעם, לפני מיליוני שנה,לא היו מחשבים לא היה אינטרנט לא היו טלפונים ניידים, ובהרבה בתים גם לא היה טלפון קווי
אנחנו הכרנו בבית ספר, בתנועת נוער, בצבא, באוניברסיטה, במסיבות
לא היו (כמעט) פאבים, וגם לרובנו לא היה כסף לבילויים מעבר לפאלפל
הכרנו (גם) בכל מיני דרכים שכיום לגמרי מעוררי פלצות

את אחד הנחמדים, ever, פגשתי אחרי שאחד הפחות נחמדים ever, שכעס שסרבתי לו (אגב, אותו הכרתי בחוג ריקודים כלשהו) רשם את מס הטלפון שלי על קיר שירותים בבסיס חיל אוויר כלשהו אי שם
הוא התקשר הביתה,הקסים את אמא שלי שנתנה לו את הטל שלי בבסיס
נדנד נדנד נדנד נדנד, עד שאמרתי כן
(את עניין השירותים סיפר לי די הרבה אחרכך)
אחד המתוקים שהכרתי, לא יצא מזה הרבה אבל לגמרי זכור לטוב

והיה את (שכחתי את שמו) שהכרתי ברחוב, אבל לא אחפור יותר היום

ולעניניך מאשה, כדאי להבא לא לצאת מהבית בלי הדב
ואם מישהו מטריד אותך אל תנהלי איתו שיחה, הוא לא יודע שאת משקרת
בלי צומי 99.9% מהם יסתלקו לבד

dory30

Well-known member
אני כותב ספר על מחסלת משוגעת - שישנה עם דב מהילדות.

היה היה פעם, לפני מיליוני שנה,לא היו מחשבים לא היה אינטרנט לא היו טלפונים ניידים, ובהרבה בתים גם לא היה טלפון קווי
אנחנו הכרנו בבית ספר, בתנועת נוער, בצבא, באוניברסיטה, במסיבות
לא היו (כמעט) פאבים, וגם לרובנו לא היה כסף לבילויים מעבר לפאלפל
הכרנו (גם) בכל מיני דרכים שכיום לגמרי מעוררי פלצות

את אחד הנחמדים, ever, פגשתי אחרי שאחד הפחות נחמדים ever, שכעס שסרבתי לו (אגב, אותו הכרתי בחוג ריקודים כלשהו) רשם את מס הטלפון שלי על קיר שירותים בבסיס חיל אוויר כלשהו אי שם
הוא התקשר הביתה,הקסים את אמא שלי שנתנה לו את הטל שלי בבסיס
נדנד נדנד נדנד נדנד, עד שאמרתי כן
(את עניין השירותים סיפר לי די הרבה אחרכך)
אחד המתוקים שהכרתי, לא יצא מזה הרבה אבל לגמרי זכור לטוב

והיה את (שכחתי את שמו) שהכרתי ברחוב, אבל לא אחפור יותר היום
אין לי שום בעיה שגברים מנסים להכיר ברחוב, בקניון, או בכל מרחב ציבורי אחר, אבל וזה אבל חשוב, צריך קצת טאקט, קצת הגיון בריא. אם אתה רואה שאין שום אינדיקציה מהבחורה שהיא מעוניינת, תניח לה!
זו לא פעם ראשונה שמתחילים איתי במרחבים ציבוריים, אבל זה תמיד מסתיים ב "סורי לא מעוניינת", עוד ניסיון מצדו, עוד סירוב מצדי, וזהו. לא הולכים אחרי, לא מנסים להתחיל בכוח שיחה. פשוט מבינים שאני לא מעוניינת וממשיכים בחייהם ונותנים לי להמשיך בחיי.
אין לי דוב
אני לא ניהלתי איתו שיחה. הוא שאל איך להגיע לאנשהו. מה, אני אתעלם ממנו? הרי לא יכולתי לדעת מלכתחילה שהוא מנסה להתחיל איתי. אולי הבן אדם באמת צריך עזרה.
כשהבנתי לאן הוא חותר, אז הפסקתי לשתף איתו פעולה בכלל.
ולא הבנתי את ההערה "הוא לא יודע שאת משקרת". התכוונת אולי "הוא לא יודע שאת לא משקרת"? כי אני לא שיקרתי לו. אמרתי לו שאני לא מחפשת להכיר וזאת האמת.

צליליתה1

Well-known member
אין לי שום בעיה שגברים מנסים להכיר ברחוב, בקניון, או בכל מרחב ציבורי אחר, אבל וזה אבל חשוב, צריך קצת טאקט, קצת הגיון בריא. אם אתה רואה שאין שום אינדיקציה מהבחורה שהיא מעוניינת, תניח לה!
זו לא פעם ראשונה שמתחילים איתי במרחבים ציבוריים, אבל זה תמיד מסתיים ב "סורי לא מעוניינת", עוד ניסיון מצדו, עוד סירוב מצדי, וזהו. לא הולכים אחרי, לא מנסים להתחיל בכוח שיחה. פשוט מבינים שאני לא מעוניינת וממשיכים בחייהם ונותנים לי להמשיך בחיי.

אין לי דוב

אני לא ניהלתי איתו שיחה. הוא שאל איך להגיע לאנשהו. מה, אני אתעלם ממנו? הרי לא יכולתי לדעת מלכתחילה שהוא מנסה להתחיל איתי. אולי הבן אדם באמת צריך עזרה.
כשהבנתי לאן הוא חותר, אז הפסקתי לשתף איתו פעולה בכלל.
ולא הבנתי את ההערה "הוא לא יודע שאת משקרת". התכוונת אולי "הוא לא יודע שאת לא משקרת"? כי אני לא שיקרתי לו. אמרתי לו שאני לא מחפשת להכיר וזאת האמת.
״מעמידה פנים שאני מתעסקת בפלאפון ומתחילה ללכת יותר מהר. ממציאה איזה שקר. הוא שואל לשמי, משקרת״

״מעמידה פנים שאני מתעסקת בפלאפון ומתחילה ללכת יותר מהר. ממציאה איזה שקר. הוא שואל לשמי, משקרת״
אוקי, נכון. סליחה, שכחתי מהחלק הזה.
כי מבחינתי ברגע שאמרתי לי שאני לא מעוניינת, הוא צריך להניח לי, ובחלק הזה לא שיקרתי.

אבח"י

Well-known member
מפחיד בלילה.
דווקא בעיר מרכזית צפויים מטרידים כאלה, במקומות קטנים הם יודעים שדי מהר מישהו ייצא עליהם וירביץ להם.

למעלה