is there any body out there?

• פותח הנושא שם
  • פורסם בתאריך

שם

New member
is there any body out there?

אני בטוח שהתגעגעתם אלי. הבן אדם נקרא ללא אזהרה לאי שם, מצפה בכיליון עיניים וכבד -צהוב מויסקי- לשוב לארץ הקודש זבת החלב והדבש וכמובן משתוקק לקרוא את דברי הפורום, ומה הוא מגלה? שוב יבשה הבאר! איפה כולם? לפני שאספר סיפורון אברך את מאסטר זיו-סאן על שובו, may you bring wisdom to the thirsty. ניתקלתי בדרכי בshanty (שיר עבודה של ספנים בעיקר על אוניות מפרשים) שפזמונו עוסק בענייננו: Whisky was the life of man, Always was since time began. Whisky O! Johnny O! John rise me up from down below. Whisky, Whisky, Whisky O! Up aloft this yard must go. John rise `er up from down below. שאר השיר כבר פחות רלוונטי. נחמד לא? שאלה: שתיתי באיזו חתונה יין של special reserv שעל תוויתו היה כתוב ``ארגמן``, איזה מין ענב זה (לא שמעתי את השם עד היום)? ולמה לא עושים ממנו יין לבד (הוא היה בתערובת עם קברנה סוביניון אם זכרוני אינו מטעני).

שם

New member
עוד פעם הסתבכתי..

עם המחשב המחורבן שלי. אין לי מושג למה זה נשלח 3 פעמים אבל זו ההודעה הנכונה. זיו אנה סייע לי למחוק את הפדיחה.

שם, דע לך,

כי כפילות הודעות אינה אות קלון כי אם עיטור הצטיינות פורמי ידוע. שאל את רון... בוינה, אחלה שיר. כבר לא מייצרים כאלו היום. לא שמעתי בחיים על זן ענבים הנקרא ארגמן, מה שבטח אומר שבטוח יש כזה... אבל אני אבדוק. אתה מתכוון לפרייבט קולקשן של כרמל מזרחי, נכון? וחוץ מזה, דווקא ערבובי זנים תמיד טובים מזנים בודדים. ינות זניים זו המצאה שיווקית שאיבדה שליטה. סאלוט.

שם

New member
אבל...

אבל יש יינות חד זניים טובים יחסית (או לפחות מאוד פופולריים) כמו מרלו. אז למה העניין הזה בכלל הצליח כל כך?

רון

New member
מה זה חד זניים ?

וזה רק בגלל שאני קטנוני (וזה ידוע).... יש יינות זניים, ויש יינות ג`נריים. אני מניח שביינות חד-זניים אתה התכוונת כמובן לזניים. זיו כבר הזכיר לא מזמן כי היינות הזניים ``הומצאו`` לצרכי שיווק, וכי באיטליה וצרפת (סתם ארצות שלא מבינות בייצור יין) היה נהוג מזה מאות שנים לייצר יינות לא זניים, אלא בלנד, שתרכובתו נקבעה עפ``י איכות הבציר (לא כל הזנים מבשילים ביחד, ויש השפעה לתקופת הגשם, כך שיש שנים שהמרלו יוצא טוב והקברנה סוביניון פחות, ולהפך, וכן הלאה). לישראלים, וזה ידוע, היו רעיונות יותר טובים איך לעשות יין, וכך נולדו הארגמן, הפשתן, יין הפטישים וצמר הסלעים. אני לא הייתי לוקח אותם כדוגמה. בעצם, אני לא הייתי לוקח אותם. נקודה. נ.ב אחלה שיר. באמת. נ.ב.נ הוצאתי הודעה שלמה קשורה ליין, בלי סטיות מהנושא. וואוו.

יינות זניים

תראה, כמובן שלאורך זמן עניין היינות הזניים הוכיח את עצמו כראוי והתקבל כחבר לגיטימי לחלוטין במסדר היין. עם זאת, ברמה האקדמית, יינות זניים לעולם יהיו נחותים מיינות בלנד. אגב, הרבה מהיינות המצהירים על עצמם כזניים, אינם כאלו, אלא מכילים בתערובות ביחס של 75-25 ומעלה. בהרבה מיינות הקברנה, תמצא לפחות 10% של קברנה פרנק או מרלו, אם לא יותר.

למעלה