קטעי כתיבה

ייסאן

New member
וורדים כחולים- פרק 3

נקישה נשמעת בדלת המשרד המפואר של מיכאל גורודין, "גורודין את סילבר חקירות בע"מ". סיגל, המזכירה הצעירה והיפה שלו נכנסת לחדר, נראת נבוכה כהרגלה. "אה, מיכאל, אני מצטערת אם אני מפריעה לך, אמרתי לאדון והוא לא מוכן לשמוע, הוא מסרב, אני ניסיתי, אמרתי לו שאתה עסוק ואינך יכול לקבל אנשים כרגע ו... והוא מתעקש וצעק עלי ו...",היא על סף דמעות. -"היי, זה בסדר, יותר לאט..." הוא מפסיק אותה, מחייך... זה תמיד החמיא לו שהיא מתרגשת כ"כ בנוכחותו... תמיד סיפק לו איזו מן תחושת עליונות בלתי מוסברת עליה, ועל כן אהב מצבים כמו זה. "איזה אדון רוצה לראות אותי?" "הוא אינו מוכן לומר את שמו, ודורש לדבר איתך ורק איתך, בפרטיות." היא עונה,מבט מודאג על פניה. "הכניסי אותו, זה בסדר, הוא לא יפגע בי, אל תדאגי." הוא נשען על כורסת המחשב האהובה עליו, מרוצה ממראה המשרד. סיגל נעלמת למספר שניות, ואחרי כן מופיעה שוב עם האדון המסתורי. "שב, אדון נכבד," הוא פונה לאורח או הלקוח העתידי בחיוך, "ואמור לי במה אוכל לעזור לך." הצעיר ממתין עד שסיגל יוצאת, ואחר פונה לעברו של מיכאל. הוא לבוש חליפה שחורה מכובדת מאוד, יקרה כנראה, שיערו ארוך יחסית, ואסוף לאחור בזנב סוס אופנתי למדי. פניו דקים ונאים מאוד, ועיניו הירוקות טובות למראה אך הן טומנות בחובן זיק מאיים, מרתיע מעט. "מה שמך?" אומר מיכאל, מהסס משהו. "שמי אינו חשוב כהוא זה אדון מיכאל, לכן אל תטרח לשאול אותי מהו. הכינוי שקיבלתי לפני עידן ועידנים הינו בריז, BREEZE, כמו הרוח." אומר הצעיר ושמץ חיוך עולה בשפתיו הנאות. צמרמורת קלה חותכת בגופו של מיכאל ברגע ההוא. "אני כאן, כיוון שהבנתי ממקורותיי שאתה החוקר הטוב ביותר בכל האזור אם לא מעבר לכך, וכי אתה מסור לעבודתך יותר מלחייך עצמם ואוהב מקרים מרתקים ומבעיתים כאחד, ביחוד את אלו שנודף מהם ריח "על טבעי". ועל כן יש לי הצעה בשבילך. אם תקבל אותה, תרוויח מכך הרבה, את הידע שאני עומד לספק לך הנוגע לעניינינו, והאמן לי- מה שאספר לך יפקח את עיניך וידהים אותך לחלוטין. וכמובן שתקבל כמויות אדירות של כסף בעבור עבודת החקירה שתבצע, וסמוך עלי כשאני אומר לך שיש לך למה לצפות." אחר השתתק, ונאנח. "אבל לכל איליה יש את הקוץ שלה, וגם כאן ישנו סיכון, גדול מאוד אפילו- סיכוי שתאבד את חייך." שקט משתרר במשרד, ורק תקתוקו של האורלוגין הישן מפריע את הדממה. "אני צריך לדעת כי אתה מוכן לקחת את הסיכון הזה, לפני שאני מספר לך כל פרט שהוא בנוגע לתיק. כמו כן עליך להשבע לי כי אינך משתף בכך ולו אדם נוסף אחד, וכי סודי יהיה שמור בבטחה איתך." מיכאל לא ממהר לענות. מנסיונו ידע כי בעבודה כזו כשלו היו סיכונים רבים, אחד מהם- היה מוות. "הרבה כסף הוא אומר... הוא נראה אמין... אדרוש מקדמה, גבוהה למדי, וניראה מה יהיה, אולי הסיפור באמת מסתורי, והרי הוא פנה אלי ורק אלי, שמע שאני הכי טוב... לא אוכל לסרב..." חושב לעצמו, בעודו מחייך. "הגעת למקום הנכון." הוא אמר. "אני מקבל על עצמי את ההצעה, ואת הסיכון,ונשבע כי סודך בטוח איתי." מבטיח מיכאל. "טוב ויפה. אני מניח שתרצה מקדמה שמנמנה כזריקת עידוד להתחלה, נכון?" הצעיר כמו קורא את מחשבותיו. "בוא ונסכם על הסכום, הוא יכנס לחשבונך מחר בבוקר. ועכשיו עלינו להתחיל לעבוד, יש הרבה שעלי לספר לך בטרם נגיע למקרה שבו עניינו, ועלינו לעשות זאת מהר ככל האפשר." הוא אומר בקול ענייני וקר. ואחר מוסיף בשקט כזה, שמיכאל היה צריך ממש להתאמץ בכדי לשמוע אותו- "היא הִתעוררה."

מיקוד

הפרק קודם "כאשר הפראות משתוללת מי שיותר ממוקד מנצח" נאמר לי פעם....מזמן בקטל שקט. ברק האיר את הסמטה, שנייה לפני שהוטלתי לאדמה. זה הגיע מהר.....מאחור...... יותר מידיי מהר, אבל לא ממוקד. הרבה לא מבינים שקשה לפגוע בלב כאשר מנסים מאחור. הדבר דורש קירבה....אינטימיות, לדעת בדיוק היכן המרווחים שבין העצמות. הרגשתי כיצד הכדור חודר בין הצלעות הרביעית/חמישית ומתחיל לרדת למטה, עושה נזק עצום ולא יעיל לריאה הימנית. שיעול.. חום שחור - זה הצבע של דם היוצא מהראות כאשר אתה חיי, מלא חמצן. לערפד אין צורך באוויר לכן הדם תמיד אדום. תמיד..... נסחף.....למוקדם יותר... אתה מוצץ לי את כל הרצון לחיות, תגיד אתה לא מבין את זה? אתה מגיע כל יום הביתה נשכב על הכורסה ופשוט לא זז... אתה לא רואה שאני רוצה לחיות? רוצה לצאת לבלות... אתה פשוט לא מרגיש ולא מבין אותי... אתה כל כך שקט, לפעמים אני חושבת שאתה אפילו לא נושם... חוזר....לעכשיו. הכדור יוצא עם השיעול השני, אדום עם שאריות בשר ראות מת. קול הצעדים האיטיים אשר החלו אחרי הירייה הסתיימו לידי. הוא ממתין, מתענג על הרגע. עומד מעליי עם יתד העץ. כדאי שלא אאכזב אותו. נותן לדם לזרום החוצה מגופי, בעודי מתגלגל לגבי. צעיר, כן רואים זאת אפילו מעבר לגשם. זה לא רק העמידה הבטוחה לפני ההרג, זו הפראות שבפנים. תאוות הרצח מרוכזת ביתד. מיקוד לח...ץ ומ...י....ק.....ו............ד. הזמן כאילו נעצר. טיפות הגשם יורדות באיטיות, אור הפנס גולש לאדום. הגיע הזמן שלי להתענג ברגע של זמן נמתח. המבט הפראי עדיין על פניו, כבול בתנועתו כלפי מטה. בתנועה מהירה משנה מיקום, מוציא את הסכין וללא היסוס מנקב את ליבו. הוא לא ידע שהוא מחוסל עד שיפגע ברצפה. דם מרטיב את ידיי ושיר עולה בי. הלב שלי כל כך מלא כל הזמן מלא ברגשות מלא בתחושות מלא ביצרים מלא בריגושים מלא בשירים מלא אהבים מלא בדם חם! אז איך אני יכול לעצור את פעימותיו המהירות? בהרגישו את הדם של אחר. שייט, כל כך חסר לי לשיר... הגשם ממשיך לרדת והפעם בקצב רגיל. פחד ממלא אותי השני, מה עם הערפד השני?

E v i e

New member
אנושית להחריד - פרק 2

אור הלפיד הטיל אור עמום על קירות האבן האפורים, ושיווה להם מראה מת, כמעט כמו של מי שנכח מאחוריהם. התעלמתי מהרעב שפקד אותי מדי לילה וחלפתי על פני דלת העץ הכבדה; הפעם לא נתתי לרגשותיי להשתלט על ההיגיון, ושמרתי על קור רוח. נכנסתי לחדר הספרייה בטריקת דלת, והתיישבתי בהיסח דעת על אחת הכורסאות. עייני מופנות קדימה- מסתכלת ולא רואה את וילונות הקטיפה האדומים שכיסו את החלונות הגבוהים, ואת שעוות הנר, שנזלה והכתימה את אחד מהשולחנות דקי הרגלים. מחשבות ליל אמש פוקדות אותי ללא הרף; שורפות, חותכות בבשר החי. צדות, לא נותנות ולו שנייה אחת שלא מנוחה. ואני כבר מרגישה איך תוכניות שונות פוקדות את ראשי. מרגישה כאוחזת דיבוק. לא מסוגלת לשלוט על רגשותיי או מחשבותיי, מונעת על ידי הטירוף. לרגע כמעט מגלה בעצמי שרידי רגשות אנושיים; אני נכשלתי, והוא גבר עלי. אני תוהה כמה מגרונות אחיו הוא נאלץ לשסף על מנת להגיע למה שהוא הגיע... עכשיו גם אני צריכה להיזהר מפניו. קרוב לוודאי שיתגנב מאחורה ורק אז יפיל אותי לאדמה, יעיז לבעוט בי רק כאשר אני שכובה למטה, חסרת אונים. בחיים לא שיערתי כמה אפשר להשיג רק בדרכי מרמה ותקיעת סכינים בגב. כנאה הרבה יותר ממה ששיערתי... אני בטוחה שאם הייתי מקדימה את בואי בשלוש דקות לפחות, בוודאי שלא הייתי מפספסת את המועד. אני הרי מכירה את ג'יימס; הוא לא יעמוד ויחכה שעות רק על מנת להיות עד לכשלוני. בוודאי איחרתי רק בדקות ספורות... ומי יודע, אולי הוא עדיין היה שם כאשר באתי? אורב בין הצללים. עכברוש שלא אמיץ דיו להראות את פניו. "ומה אם אגיד לך שכתבי היד כבר לא קיימים?" מילותיו הדהדו כפטישים באוזניי. אם רק היה מוכן למסור לי עוד פרטים... אך למרות הפצרותיי הוא שמר על שתיקה. למרות הביטחון בקולו, אאמין בקלות שזה נאמר רק על מנת לפגוע בי. אי אפשר היה לטעות במבט שנשקף מעייניו. בעצם, אני כבר בכלל לא בטוחה מתי אני טועה ומתי את צודקת לגביו. אם להיות צודקת, אני מעדיפה שכתבי היד יושמדו מאשר שסילביו יניח עליהם את ידיו. הם מכילים בתוכם ידע שיזכה את בעליו בכוח אינסופי, כוח שאסור שיגיע לידיים הלא נכונות. כל כך הרבה שאלות לא פתורות... גבריאל. אם רק הייתי יודעת מה עבר בראשו כאשר החליט לשים ככה קץ לחייו? פשוט לזרוק את עצמו אל עבר קרני השמש. האם הקדיש לכך מחשבה? או שהיה זה טירוף רגעי? ואם הייתה לו אפשרות לחזור בעצמו, האם היה פועל אחרת? והאם בכלל שיער בדעתו מה יעלה בגורלם של כתבי היד? אם להסתמך על השמועות, הוא ניהל ש את יומניו במשך כל חייו כערפד- תיעד שם את כל מה שקרה מדי יום, ואת כל שהספיק ללמוד. כל הידע שרכש היה פרוש על פני הדפים האלו. אפילו לי הוא לא סיפר מה כתב שם, ואני הייתי בת חסותו העיקרית. לאחר שמסתכלים מנקודת המבט הזו, להסתמך על השערות נראה כמעט טיפשי. אלא אם כן זה שהפיץ אותן ידע בדיוק מה הוא אומר... אבל קשה לי מדי לחשוב שהיו אחרים שהיו קרובים אליו יותר ממני. מוזר לי לפגוש את ג'יימס לאחר זמן כה רב, ועוד בסיטואציה כל כך מוזרה. אינני מצליחה להחליט אם השתנה לטובה או לרעה, אך אני נוטה לחשוב כי חיים כאלו לא מטיבים עם אף אחד. אני כמעט בטוחה שלעולם לא אסלח לו על הבחירה שעשה; בן לשושלת ערפדים כל כך מפוארת, מתאחד עם האויבים הגדולים ביותר של משפחתו רק בגלל טעות שעשתה אימו בצעירותה. רק הסיפורים שסיפרו לי כבר מצליחים להעביר בי צמרמורת... כמה הפצירו באימו שתהרוג את התינוק, ושאסור לתת לבן כלאיים כמוהו להתקיים... אך היא העדיפה למות מאשר ליטול את חיי בנה. והוא החליט ללכת בדרכי אביו. הדבר היחידי שאני מסוגלת לחשוב עליו הוא סילביו, ואיזה הרס הוא עלול להביא על כולנו. נראה לי שאני מרגישה פחד, אך אני לא בטוחה. זה רגש שלא נתתי לעצמי לחוש כבר יותר מכמה עשרות שנים. קרני השמש כבר מתחילים לחדור דרך הווילונות הכבדים, ונראה לי שאני מותשת. בקושי רב אני מוצאת את דרכי לארון הקבורה המפואר שעומד בפינת החדר, ואפילו שם המחשבות מסרבות לתת לי מנוחה; ג'יימס, סילביו, גבריאל, כתבי היד... הכל מתערבב בראשי ומתיש את גופי ומוחי עוד יותר. באיזה שהוא שלב העייפות כבר גוברת, ואני כבר לא זוכרת על מה חשבתי באותו רגע. אני רק יודעת שכעת ישנם דברים דחופים שצריך למנוע בכל מחיר. בכל, מחיר.

הצעת עבודה, פאנפיק

פרק שלישי. תקציר: "הממ... בואו ניקח את הרכש החדש, נוסיף לו קצת אלכוהול ונראה מה יקרה", חשב אלוקארד כשחיוך סאדיסטי על פניו.

קרניjack

New member
מעניין

אני אוהבת איך שאתה מתאר את התחושות הפנימות שעולות ערפד הניצוד והציטוט בתחילת הפרק מדגיש אותו עוד יותר (בנית את הפרק על פיו?). מה שהפריעה לי היא צורת הכתיבה. אתה עובר לשלב "מוקדם יותר" כפי שאתה מתאר את מה שהאישה אומרת. למה בלי מרכאות? זה מקשה על ההבנה של הסחיפור. אותו הדבר לגבי מה שהערפד אומר בסוף הפרק לעצמו -"שיט". צריכה להיות הפרדה בין רגשות ומחשבות לבין מה שנאמר.

קרניjack

New member
מאוד יפה

הכתיבה יפה והסיפור זורם לו בנינוחות. המלצה חמה שלי: לפרסם את החלק הקודם! בכל פעם שאת מעלה המשך, צרפי לינק לחלקים הקודמים של הסיפור או צרפי בקובץ וורד, ככה גם יותר אנשים יקראו

../images/Emo13.gif

אכן הפרק נבנה לפיו, אבל בצורה הפוכה של חוסר מיקוד כמו וידאו קליפ. קראתי פעם על התופעה הזו כמו הידבקות למאורעות עבר. נב. תודה על ההערות אשתדל יותר.

E v i e

New member
קראתי רק עכשיו את כל הפרקים,

וגאד דאמט, זה מותח! תמשיכי! XD

sugar cane

New member
מעולה../images/Emo45.gif

אהבתי אם את יכולה לתת קישור לפרק הראשון- אני אשמח, (זה רק אני או שהקישור הוא רק לפרק 2?) אפשר אומנם להבין גם מפרק 2 והלאה, אבל יהיה נחמד לקרוא הכל ברצף

למעלה