בוקר טוב ומבורך - שאלה

../images/Emo42.gifבוקר טוב ומבורך - שאלה ../images/Emo35.gif

היום יום רביעי כ"ז טבת ה´תשס"ג לפ"ק, יום לא ברור. העולם "חוגג" !! שנה אזרחית חדשה. זה לא "חג" שלנו, ומבחינתי, זה בס"כ מעבר משנת כספים אחת לשניה. ומאחר ובח´ הבנק שלי "חוגג" המינוס, <בתפוז לא משלמים>, אין לי סיבה למסיבה. שמעתי לפני שנים רבות, בשם החתם סופר. שאלו שנוהגים לכתוב על מסמכיהם את יום השנה האזרחי, חייבים להקפיד שלא לציין את החודש במספרים - כי אם במילים. וזאת, משום שבתורה הק´ כתוב: שמות פר´ בא. "החודש הזה לכם ראש חודשים, ראשון הוא לכם לחודשי השנה" ולכן, יש איסור לכתוב 1 על ינואר, 2 על פברואר וכו´. כי ראשון הוא ניסן וכו´. אם מישהו יודע היכן זה מופיע בכתבי החתם סופר, אודה לו באם יאיר עייני.

דודי 10

New member
בהחלט לא חג שלנו ...

ולא ראיתי גויים חוגגים את פורים ושמחת תורה ...
חייב לומר לך שיש לך פורום מקסים , כנראה שהוא מושפע מהקסם של המנהל

דודי 10

New member
ברכות לפורום החדש !!!

הצצתי עוד , יפה וכל הכבוד !!! וכדרכם של יהודים לתת עצות גם כאשר לא שואלים אותם : אם יהיה עומס של שאלות וכדומה , תמיד תוכל לענות על מה שברור לך , ועל מה שלא , תאמר "איני יודע" , זו לא בושה , גם רש"י הקדוש כתב בפירושו על התורה "איני יודע מה מלמדנו"

והמברך יתברך בכפליים......

שלומות. ודאי ראית את "דבר המנהל". אין לי שום כוונה לפסוק ולהורות. שאלה שאין עליה תשובה ברורה בכתובים, תופנה לבית הוראה. אני פה ה"שמש" או השליח. ברכה והצלחה.

דודי 10

New member
אשריך ../images/Emo140.gif

העוסקים בצורכי ציבור באמונה , הקדוש ברוך הוא ישלם שכרם

מי בכלל רוצה לחגוג חג של אנטישמי...

ועוד אנטישמי שהיה נוצרי קטולי לא יהודי ואפיפיור שונא יהודים

La Gamba

New member
אני פשוט לא מבין

למה אתם קוראים לזה סילבסטר. אתם יודעים כמה סילבסטר קיימים בעולם? אנשים לא חוגגים את הסיבלסטר בעולם, הם חוגגים את השנה החדשה. מילא אם הייתה טענה כנגד העובדה שזהו היום בו ישו הפך ליהודי לכל דבר (ברית מילה). אבל עלי להודות שכל הטענות האלה נשמעו לי כאילו מישהו הדביק את השם סילבסטר לתחילת השנה כדי שיוכלו לטעון כנגד החג הכה פוולרי הזה. חוץ מזה, כך אני רואה את זה- את תחילת השנה החדשה נקדיש ליהדות, למשפחה ולמסורת. ואילו את תחילת השנה האזרחית נקדיש לרוב הדברים הגשמיים, המשתנים.

החגיגות מתקיימות

לאות הזדהות עם שמחתם של כלל האנושות על שנה נוספת שזכו לסיים, ועל שנה חדשה שהגיעו אליה בשלום. חגיגות אלו נחגגות גם בארצות לא נוצריות (כדוגמת סין ויפאן), ובארצות רבות נקראות "חגיגות סיום השנה" ולא "סילבסטר". חגיגות אלו אינן חגיגות דתיות (בניגוד לחג המולד). ברור גם שאין זה חגיגות לציון ההתעללויות ביהודים, מאחר שחגיגות אלו נחגגו עוד לפני שנולד סילבסטר או שהיו נאצים. (בפרט שבכל יום מימי השנה בוצע פוגרום ביהודים, ובכל יום בשנה נולד סיינט או אפיפיור) לחלק מהאנשים יש את הפן של להיות שונים מאומות העולם. אכן, מי שחושב שעליו להתרחק מחוקות הגויים ככל יכולתו, הרי שיש בידו סיבה טובה מדוע לא להשתתף בשמחתם של שאר האנושות. אך אל לו למנוע זאת מאחרים שדרכם אינה כזאת. חופש הפרט הוא עיקרון חשוב מאחר והוא עשוי לפעול בשני הכיוונים. מי שיש לו בעייה עם השם "סילבסטר" יכול לקרוא לחגיגות בשמן הנכון: "חגיגות השנה החדשה".

למעלה