רוצים לזכות בכרטיס לכנס מיתופיה?

../images/Emo41.gifרוצים לזכות בכרטיס לכנס מיתופיה?../images/Emo41.gif

תפוז
אנשים וכנס מיתופיה מזמינים אתכם להשתתף בתחרות שכולה פנטזיה ולזכות בכרטיס לאחד מאירועי כנס מיתופיה, כנס ספרות פנטזיה שיתקיים ב-21 באוגוסט באשכול פיס, תל אביב. על מנת לזכות, עליכם לענות נכונה על 10 השאלות הבאות, העוסקות בסדרות של ספרי פנטזיה ידועים: 1. מה היה כינויו של אראגורן ביישוב ברי? א. האביר האפל ב. המעופף הנועז ג. האביר המחייך ד. הצעדן (Strider) 2. מי היה המלך של רוהאן בתחילת מלחמת הטבעת? א. תאודן ב. איאומר ג. אראגורן ד. גימלי 3. קהאזאד דום (מוריה) הייתה ממלכה עתיקה של: א. אורקים ב. גמדים ג. באלרוגים ד. אנטים 4. מי יצר את הטבעת האחת? א. גאנדלף ב. גולום ג. בילבו ד. סאורון 5. מי כתב את השיר 'ויזלי הוא המלך'? א. הארי פוטר ב. רון ויזלי ג. פרד ויזלי ד. דראקו מאלפוי 6. מי היה העוזר של לוקהרט במועדון הדו-קרב (dueling club)? א. פרופ' דמבלדור ב. הארי פוטר ג. פרופ' סנייפ ד. פרופ' מקגונגל 7. מהן מילות הקסם שגורמות לאובייקט לרחף באוויר? א. וינגרדיום לביוסה ב. אברא קדברה ג. הוקוס פוקוס ד. שוארמה בפיתה 8. מה צורתה של הדמון של הלורד עזריאל? א. קוף ב. נמר שלג ג. נחש ד. גמל-שלמה 9. מה פירוש השם "אלתיומטר"? א. מד-מזל ב. מד-כח ג. מד-קסם ד. מד-אמת 10. מה שם החזון של הלורד עזריאל? א. רפובליקת השמים ב. דמקורטיית השמים ג. דיקטטורת השמים ד. מלכות השמים בתחרות יחולקו 25 כרטיסים זוגיים לגולשים הראשונים שיענו נכונה על כל השאלות. שימו
:
את התשובות לחידון יש לשלוח במסר (ולא על גבי הפורום) לשם המשתמש "תפוז אנשים מודיע" עד ליום סיום התחרות. המסר צריך לכלול שם מלא של הגולש. מסר ללא פרטים אלו לא ייקלח בחשבון.
במקביל להעלאת המסר, יש להגיב בשרשור הפעילות עם האייקון
בכותרת ההודעה, עד ליום סיום התחרות. מסר שיישלח ללא התגובה להלן בשרשור לא יילקח בחשבון.
התחרות תסתיים ב-20.08.08 בשעה 12:00.
מסר המודיע על הזכייה יישלח לגולשים ביום סיום התחרות. לתקנון התחרות בהצלחה

../images/Emo26.gif כמו כן - הנחה לגולשי תפוז ../images/Emo36.gif

שימו
- הנחה בלעדית לגולשי
! הדפיסו את הפלייר המצורף להודעה זו ותזכו בהנחה בכניסה לכנס (פרטים נוספים ע"ג הפלייר).

נטעש

New member
ניסתי לקרוא, באמת שניסיתי

שלוש פעמים בעברית, פעמיים באנגלית, זה פשוט שיעמם אותי...

Moiraine

New member
חח גם אצלי זה היה ככה.

בסוף התייאשתי ואז גמרתי את הספר תוך שתי דקות: *דיפדוף של 80 עמודים עם תיאורים משמימים* קריאה של שורה עוד דילוג על כמה תיאורים, חצי עמוד קריאה ככה סיימתי בסוף>< אולי פעם כשיהיה לי ממש משעמם אני אנסה לקרוא את זה שוב

נועה ob1k4

New member
תוך הסתכנות להשמע כמו סבתא...

הפעם אני חייבת לומר משהו, שהשתדלתי להמנע מלהגיד אותו לילדי (עד כמה שניתן) : "כשתגדלי תביני". וברצינות - את שר הטבעות מומלץ לקרוא כבוגרים, ואני ממליצה עליו לקוראים רק מכיתה י"א-י"ב ומעלה. נכון שיש הרפתקאות ויצורים "מגניבים", אבל לדעתי עיקר הספר הוא הקשרים בין הדמויות לבין עצמן, למיתולוגיות שונות, לתפיסות עולם - סוציולוגיות ודתיות למיניהן, והרבה רמיזות שצריך קצת ניסיון בחיים כדי להבין - ולהנות מהם.

אליה94

New member
אני לא יודע אם זה מדויק

יש כמה קונפליקטים רציניים בין הדמויות ששמים לב אליהם אפילו בלי התעמקות. לדוגמה גולום. הוא שם לב שיש לו מין חברים חדשים אבל עדיין יש לו דחף כלפי הטבעת- הוא רוצה אותה אבל מצד שני לא רוצה פגוע בהם. טולקין פירש את זה בצורה הרבה יותר ברורה ע"י פיצול אישיות,("ספויילר"-אל תקראו את המשפט הבא.) שהתפתח מרגע שהוא רצה את הטבעת כאשר הוא רצח את חברו. הוא בעצם חש אותו דבר כמו פרודו, וההבדל הוא שאצל פרודו זה רק מתחיל אבל גם עליו הטבעת משתלטת בסופו של דבר. אלה קונפיליקטים ברורים אבל יש עוד שניתן להבין גם בלי שיהיו יציבים מול העין. אראגון לדוגמה לא רוצה או לא מוכן לקבל לידיו את ניהול הממלכה אולי כי הוא מפחד לאבד את החופש שלו (למרות שאת זה כמעט מזכירים בפירוש) והוא בונה "אישיות של מנהיג" בכל מקום שאליו הם מגיעים, אם זה בנקרת הלם, או עם הרוחות, ואפילו בשער-השחור. כנ"ל לגבי הבת של אלורונד שמתאהבת באראגון, וכשהיא רואה שיש בעצם אפשרות לעתיד משותףאפילו שהיא אלפית, ואפילו שגם היא תאבד את חופשיותה ואת משפחתה. אני לא קראתי את הספר בגיל חמישים, ועדיין שמתי לב. האמת היא שקראתי אותו בגיל 11, כך שהגיל לפי דעתי כמובן יוכל להוסיף, אבל ניתן להבין כמעט הכל אפילו אם לא הגעתי לכיתה יא' (לא שמי שב-יא' הוא בן חמישים חס וחלילה). הדבר הרגיל ויום מהנה!

אני חושש שאתה מושפע מהסרטים

אראגורן בשום מקום בספר לא חושש "לאבד את החופש שלו" מהתבטאויות שלו לאורך הספרים עולה שהוא שאף ותכנן להגיע למלוכה במשך עשרות שנים - הוא לא יכול היה סתם להופיע במינאס טירית ולהכריז על מלכותו. גם "פיצול האישיות" של גולום בולט יותר בסרט מבספר. ארוון זו דמות שבספר בקושי מקבלת "זמן מסך" - להוציא הסיפור על אראגורן ועליה בנספח א'. אני לא חושב גם ש"לאבד את החופש" זה מה שהדמויות חוששות ממנו אלא אם הכוונה היא לשיעבוד שיביא נצחונו של סאורון. ארוון שנשארת מאחור צריכה להתמודד עם מוות בעוד שבני לילית ממשיכים להתקיים בעולם עד סופו. אראגורן לא נראה כמי שהפסיד משהו מהעניין. (הסיבה שאני חושב שזו השפעה של הסרטים היא שכל אלה דברים שמובלטים בהם ובספר לא-קיימים (אראגורן) או פחות מרכזיים (ארוון) או ברורים (גולום) )

אליה94

New member
כן, אתה צודק

אראגון באמת לא אמר את זה אבל זה ניתן להבנה-למה הוא מסתובב בברי ובישימון (שהם מוזכרים הרבה בספרים) כל הזמן הזה ,ועוד עם ברדס (גם זה מוזכר שם) ?, הפיצול של גולום באמת מובלט בסרט, ואפילו אולי יותר מדי, אבל הוא הכי בולט גם בלי זה. במקרה של ארוון (תודה שהזכרת לי את השם) אתה ממש צודק. אבל טולקין מפרט עליה קצת בנספחים (קראתי רק את הראשון ומרמת החפרנות שקרנה ממני לא יכלתי לסבול מנת יתר ורציתי להעיף אותו ממני והלאה אותו כי הכתיבה שם ממש מתעללת בקוראים!) הדבר הרגיל ויום מהנה!

אני לא חושב שלדעת את הסוף הורס את שרה"ט, אבל

מאותה סיבה שאבות אבותיו לא עשו את זה הוא לא יכול סתם להופיע בגונדור לומר "שלום! אני המלך שלכם!" ולהכתיר את עצמו. הם דחו את ארבידוי שניסה לתבוע את הכתר (זה הוזכר בנספח הראשון) והוא עוד היה מלך ארנור בזמנו. הוא וכל אבותיו חיכו לזמן המתאים - כשתמצא הטבעת האחת והיו להם נבואות בנוגע לעניין. כמו-כן אם אראגורן לא היה מוביל את המתים, מנצח את שודדי הים, מציל את המצב בפלנור, מרפא את החולים במחלה השחורה רוכב בראש הצבא לשער השחור ואיכשהו יוצא בשלום בגלל שאלוהים ("יד הגורל" לא מופיע בספר באופן מפורש אבל...) שם רגל לגולום - לא היו מקבלים אותו בכזאת התלהבות.

Fairywitch

New member
המממ, קראתי אותו בגיל 25-6 בערך...

ונרדמתי. לא מטאפורית, פשוט במובן המילולי לחלוטין- צנחתי עם הראש על הספר... לקח לי חודש וחצי לסיים כל כרך, זה היה סיוט. אבל התעקשתי
לפחות על חלק נכבד בעלילה אפשר לדלג ולהקשיב להרצאה של עומרי במקום
המלצה שלי (מתחבאת מהאבנים שעמוס כבר משליך לכיווני) - עזבי, נטע, תשכירי את הסרט בוידאו
הוא לא מדוייק ולא צמוד לספר, אבל יש נופים יפהפיים (חסכון בתמונה אחת של תיאור נוף פרוש על פני 20 עמודים) ולפחות שני חתיכים לרייר עליהם
(וזה לא משהו שאפשר להגיד על סרטי ה"פ...
).

אם מה שאת מחפשת זה חתיכים לרייר עליהם

אין לי יותר מדי מה להוסיף. זה בסדר, זה שארוון קיבלה בסרטים תפקיד מנופח מעבר לכל פרופורציה *לא* נכלל ברשימת התלונות שלי על הסרט (יש לי מספיק כאלה גם ככה). אני לא יודע הרצאה של איזה עומרי שמעת, את מתכוונת להרצאה של עמרי? אני לא מכיר תיאור נוף שפרוש על 20 עמודים (לא בלי שתהיה באמצע איזו שיחה או התרחשות אחרת) ובכל מקרה זה לא ספר לקרוא מהר. יש פרקים שעוברים מהר וכאלה שפחות. בכל מקרה אם בתחתית של הבור-ללא-התחתית יש או אין אבנים אני לא יודע כך שאני לא יכול לומר אם אני משליך עליך אבנים או לא ואת יכולה לצאת מהמחבוא.

Fairywitch

New member
*יוצאת (מהמערה החשמלית)*

לגבי החתיכים- הם היו רק בונוס. וזה היה בצחוק, כמובן
ואכן התכוונתי לעמרי. אבל אני כותבת אסקרלי נכון! בכל אופן, אישית אני פשוט מעדיפה ספרים סוחפים שאפשר לבלוע במהירות, ואי אפשר להניח אותם מהיד. בשהט"ב פשוט נרדמתי במובן הכי מילולי שיש
ועדיין (ואני חוזרת להתחבא, הפעם מאודי)- זה עדיף על ששאו"ק למשל, שם יש תיאורים ארוכים ומייגעים של בגדים ודגלים, ועודף "בלעעע" שהקיבה שלי בקושי עומדת בו... אבל לפחות אני מחבת טולקינאים, גם אם לא את היצירות של טולקין עצמו

JustRain

New member
לגבי השורה האחרונה

תמיד יש האריסון פורד :) והסרטים שלו לפחות לא מבוססים על ספרים, אז אין רגשות אשמה בדרך

JustRain

New member
קפטן ספארו מגניב

אבל הוא לא מתקרב להאן סולו. או ריצ'ארד קימבל. או טומי לילארד. או אינדיאנה ג'ונס.

למעלה