אני אגדה

קרניjack

New member
../images/Emo215.gifאני אגדה../images/Emo215.gif

ספויילרים בהמשך למי שלא צפה
הסרט עצמו לא עוסק בערפדים, אבל מוצגים שם אנשים שנדבקו בנגיף ששינה אותם ומגלים תסמינים ערפדיים. מקור הנגיף הוא במוטציה שריפאה חולי סרטן וכנראה השתנתה לזן מדבק וקטלני. המודבקים לא מוגדרים כערפדים- תחילה הם מוגדרים כאנשים שמגלים התנהגות של חולי כלבת- לנשוך ובהמשך אפשר לראות שהם נרתעים מאור השמש (נשרפים-מתייבשים בו), הם נשמכים לדם וניזונים מבשר אדם. מי שננשך מאדם נגוע הופך להיות אחד מהם. נשמע יותר כמו צבא זומבים הרסני, וכן, הם באמת חסרי האינטילגנציה האנושית שלנו. לא התעמקתי מאוד בסרט, היו גם לדעתי הרבה פערים ודברים לא מובנים- אך מי שצפה בו- מה דעתכם על עולם שכזה? האם אתם הייתם מגדירים את היצורים הללו כערפדים? מה דעתכם בכלל עליהם? הערפדים הללו הזכירו לי את הערפדים של "פיפס"- רזים, מטורפים ,אתלתים בצורה לא אנושית וחסרי הבנה, וגם בפיפס במחלה- טפיל הPEEP.

C0BRA

New member
סרט מעולה, דווקא אין יותר מדי חורים

לגבי האינטלגנציה שלהם אם שמת לב כשוויל חטף אחת מהם המנהיג צרח ופניו(כמה מכוערות שהיו)הביעו איכזוב עצב וכעס מה שלפי דעתי רומז בסרט שיש ליצורים אינטלגנציה רגשית, גם שכל היה להם, אם את זוכרת כשהוא(וויל) נוסע לחנות הסרטים הוא קולט שהבובה של המוכר בחוץ(מלכודת שהם הכינו לו) לסיכום בנושא האינטליגנציה של היצורים אני מאמין שהייתה להם אינטלגנציה מסויומת וכדי לשמור על מסתוריות מסויומת יוצרי הסרט לא החצינו אותה אלא נתנו לנו הקהל להחליט בעצמנו, זה גורם לכך שכל אחד מצופי הסרט יוצא עם דעה שונה ורואה את הדברים אחרת. אני לא חושב שהם היו ערפדים יכול להיות שכן אבל לא הייתה מספיק התמקדות בסרט כדי להגיע להחלטה מוצקת, גם את זה יוצרי הסרט עשו בכוונה, זה יוצר מימד נוסף לסרט.

קרניjack

New member
הם בעלי אינטילגנציה חייתית

לפחות כך משמתע מכך ומהסצנה האחרונה בה הוא צועק להידברות איתם עד זריקת הרימון. בקטע של המלכודת, אני אישית לא בטוחה אם מדובר במלכודת שלהם- או באחת המלכודות שהוא טמן להם. לפני כן רואים איך הבדידות גורמת לו להשתגע, ויכול להיות שהוא פשוט "בחר להתעלם" כדי ללכת לדבר עם הבובה. סוג של מצב נפשי ככה שאני בכלל לא סגורה על פשר הסצנה ההיא.

יש מעבר בזמן האחרון בתפיסה של

הזומבי, מאותם סיפורים/סרטים של הדמות המתה הצועדת לאט ואוכלת בשר לסגנון החדש של המת הזריז/אתלטי/מטורף השוני העיקרי שבין הזומבי לערפד הוא בפשטות הדיבור הערפדים מאז ומעולם היו הצד ה"מדבר" בעולם המתים חיים, עם סגנון ואפשר לומר סטייל ושיק

dsol

New member
ואי סרט גרוע ביותר...._../images/Emo189.gif

כל הסרט אתה מחכה שהסרט יתחיל... העלילה לא מתקדמת בגרוש והסוף בכלל טיפשי ומפגר
למה הוא היה צריך להתאבד ? הרי היה מקום בכספת לעוד אנשים הוא לא יכל להוציא את הניצרה לזרוק את הרימון ולהיכנס פנימה ? הוא היה צריך להקריב את עצמו ?! טיפשי ומיותר לגמרי ולשאלות... הם יותר זומבים מערפדים, כי גם לזומבים יש משיכה לבשר אדם/דם וגם הם פועלים בלילה והחוסר אינטלגנציה מראה שהם באמת זומבים (להבדיל מהזומבים המיוחדים, שאם אני זוכר נכון הם היו אנשים שהיו מחוסנים להידבקות דרך האוויר (כמו הכלבה שלו.. שהייתה מחוסנת ממעבר הוירוס באוויר) ונדבקו דרך נשיכה או משהו, כך שהם "טובים" יותר מזומבי רגיל)

Wing Chan

New member
אחד הסרטים הטובים לאחרונה, לדעתי.

אני לא חושב שההשוואה לערפדים היא במקום, האמת. כי חוץ מאכילה ואלרגיה (אם תרצו לקרוא לזה כך) לאור יום - אין להם מכנים משותפים עם ערפדים. הם בני אדם שחלו בנגיף שמעוות את הגוף. ההשוואה הכי דומה שמצאתי לזה, האמת, היא מחלת הכלבת. חולי כלבת נוטים להתנהג בצורה לא צפויה, להיות תוקפניים יותר, והדרך בה הם נראים יכולה אף היא להשתנות במקרים מסוימים (רק הכלבת היא מחלה שבסופה הגוף מת), והיא מועברת ע"י נשיכות מכלבים. עכשיו לגבי הסרט עצמו - אחלה סרט לדעתי. וויל סמית מציג משחק טוב, כשהדמות המרכזית הוא לא אותו בנאדם בעל יכולות כבירות שהולך ונלחם נגד כול העולם ואישתו, אלא בנאדם שמחפש עוד ניצולים. הוא גם דמות די מחורפנת ורואים את זה בקטעים מסוימים בסרט.

קרניjack

New member
ויש האומרים שהמקור הערפדות היא

בכלבת משום שסימני המחלה דומים.

ייסאן

New member
סרט מטופש

עם סצינות מגעילות, במיוחד הסצינה עם הכלב.
לא אהבתי בכלל.

C0BRA

New member
חחח תיארתי לעצמי שלא תאהבי

אבל למה מעפן? אחלה סרט.

Blade Of Fire

New member
אני לא יודע מה אתם רוצים--סרט מצוין

סרט חזק ביותר, קשה למשחק, תמונות מזעזעות כמו שצריכות להיות בסרטים (לא סתם הסרט מוגבל ל16+) ולא תמונות יפיפיות של סוף העולם ואין סוף יותר מידי טוב-כמו שצריך להיות בסרטים. בקשר להשוואה לערפדים-לא חשבתי על זה אבל יש משהו בדבריך.. היצורים הללו אכן עונים על הגדרת הערפד, גם אם לא לדמות שיש בראש של כולנו על הערפד הגותי המסורתי. הקטע של העולם לא הכי הגיוני, גם אם מדובר על ערפדים--אם אין יותר אנשים, אין יותר מזון לערפדים... בעיה...

לא יצא לי לראות.../images/Emo219.gif

אני מניחה שלפי תגובות של כמה וכמה אנשים הוא גם לא שווה צפייה.

אין ממש קשר לערפדות... אם כבר זומבים.

הם ניזונים מבשר אדם ולא מדם אדם, ומלבד העובדה שהם סובלים מהשמש אין להם אף מאפיין ערפדי... סרט חמוד, מבוסס על ספר אגב, (לא שיצא לי לקרוא
אבל ראיתי בצומת ספרים, וסטיבן קינג המליץ עליו אז אני מניחה שהוא שווה משהו). ויל סמית הפתיע עם המשחק שלו, עשה אחלה עבודה. גם כל מה שקשור לתפאורה היה פשוט מהמם, צילומים יפים ותואמים את האווירה, היו צריכים רק לעבוד קצת יותר טוב על התסריט. בסה"כ לא סרט שמחדש שום דבר, אבל דרך טובה להעביר את הזמן :]

קרניjack

New member
לדעתי הסממנים הם ערפדיים

יותר מאשר זומבים, אבל מבחינת ההתנהגות הקבוצתית שלהם והפראיות- זומבים.

למעלה