שרשור התפקדות חדש

frige

New member
תשמעי, את היופי של התמונה

עושים כמובן הילדים (חמסה, חמסה, חמסה).
. את השאר עשיתי עם תוכנה של ACDC סתם התחלתי לשחק בה. גזרתי, העתקתי, צבעתי. גם ב WORD אפשר לעשות את זה. בהצלחה, יאללה רוצים לראות תמונות.

../images/Emo19.gif../images/Emo19.gif אחותי כבר עשתה חצי עבודה

בת 36, כמעט תאומה של אחותי. שנה הבדל ודמיון חיצוני כמעט של תאומות.... בהריון עם עמי ותמי אחרי שנייייייייים של טיפולים זהו ההריון הראשון שלנו הניק שלי הוא מכיוון שידעתי שיהיה לנו בן ושמחנו לגלות בחבילה גם בת. רוצה להניק כמה שאוכל ומתכוננת לכך מצורפת תמונת הבטן העדכנית

EphRaTi

New member
../images/Emo204.gif גם אני פה

שמי אפרת ואני בשבוע 19 הריון ראשון עם שני
[בנים] מתפעלת מהנקות של התאומים ומחכה לכך גם כן אבל רק בעוד 20 שבועות לפחות

דבורה1

New member
ברוכה הבאה אפרת ../images/Emo140.gif

הבנים הם הילדים הראשונים? כל הכבוד על ההתענינות משלב כה מוקדם. אני בשבוע 19 עוד בקושי עיכלתי שיש היריון, על הנקה לא היה בכלל מה לדבר. את מוזמנת לאחת מסדנאות ההכנה להנקה שנועה ואני מעבירות אחת לכמה זמן. פרטים תוכלי למצוא בפורום זה (ועדיף מוקדם ממאוחר כי אח"כ את עלולה להכנס לשמירת היריון). בכל מקרה את מוזמנת לשבת אתנו כאן בביתנו הקטן והחמים, ולשאול מה שתרצי. בהצלחה

מצטרפת

אנישלומית אמא לשאול(12), אוריאל(10) ואביגיל ואיתמר(2.9). את בני הגדולים הנקתי עד גיל שנה וחצי. את התאומים שנולדו בלידה רגילה אחרי הרבה טיפולים הנקתי עד גיל שנתיים וחצי בהנאה רבה. אמנם ההתחלה לא הייתה קלה וכמה שחסרה לי אז תמיכה כמו בפורום הזה, איתמר תמיד ינק היטב אבל אביגיל שנולדה קטנה לא ידעה לינוק ולקח לי שלושה חודשים ללמד אותה. אבל הצלחנו ובסופו של דבר גם הם גדלו כמו אחיהם בלי לדעת מה עושים עם בקבוק ומוצץ.יש לי המון תמונות אבל רובן על פילם ולא על מחשב.אבל יש תמונה אחת.מגיל כמה חודשים.מקוה שישהיה לי זמן להכנס ולתמוך.

דבורה1

New member
איזה יופי של תמונה

כל תמונה שמוסיפים היא פשוט ברכה בעיני. משמח אותי לחשוב שיכנסו בנות הריוניות שלא יודעות איך בכלל לדמיין הנקה וימצאו כאן מגוון כ"כ יפה ומענג של תמונות אוטנטיות. וכמובן- ברוכה הבא שלומית לביתנו הקט. אני מעריצה (וגם קצת לא מבינה) אמהות לתאומים שמצליחות להסתדר בלי מוצץ. אצלנו הוא ממש חובה בבית. מקווה לראות אותך פה. לפי המעט שסיפרת(ומה שאני זוכרת ממך בעבר) יש לך לא מעט מה לתרום. נשמח להעזר בך.

frige

New member
איזו תמונה מדהימה

איך הם מתענגים. מתוקים. איך הוא מסתכל עליך, "תודה אמא". משהו. גם אצלי, גם הראל, גם אלעד וגם איתי בלי מוצצים מאז ועד היום.

כרמית מ.

New member
גמני כאן לפעמים

אמא לתאומים שבאביב יהיו בן ובת שבע. ההנקה שלהם לא ממש הצליחה (הוא לא יכל לינוק בכלל, היא ינקה חלקית מאד עד גיל 3 ח') למרות ליווי של יועצת הנקה נהדרת (טובי גיש), אבל נשארתי תומכת מאד בהנקה. כמן כן, בני הצעיר, היחידאי (אני מכנה אותו ברשת
או גמדנק) יהיה עוד חודש בן 3, וינק עד גיל 2.9, הנקה שהיוותה עבורי (יחד עם עוד גורמים בלידה ובגידול שלו) חוויה מתקנת משמעותית. מקווה שלמרות הנסיון הלא-מוצלח שלי, אוכל לתרום משהו למיניקות התאומים, שמאחלת להן הצלחה רבה!

ממה מיה

New member
מתפקדת בשנית

את איתן, בני הבכור הנקתי עד גיל שנה. הוא נולד בשבדיה והיתה לי תמיכה עצומה בבית החולים -אין שם תינוקייה בכלל והילוד עם האם מרגע הלידה.היה לי ברור שאני הולכת שוב על הנקה, אבל לא ידעתי כמה מלחמות צריך לעשות בשביל זה. הם נולדו בשבוע 36 0 במשקלים 2635 ו 2280 , החבר'ה ינקו יפה כבר בחדר לידה. כל תחינותיי לביות מלא (rooming in) עלו על שרטון. גם כי לא היה מקום וגם בגלל המשקלים הנמוכים.מצאתי את עצמי במשך שלושה לילות מסתובבת כמו רוח רפאים בין החדר לתינוקייה, מתמודדת כל פעם עם אחות אחרת שמפחידה אותי שבלי תוספים הם לא יעלו במשקל.. הם גם דרשו להעיר אותם להנקה - ניסיתם להניק פעם תינוק ישן ?ניסיתי לשאוב, והצלחתי להביא 5 מ"ל של קולסטרום, אמא שלי היתה נוכחת ותהתה אם בכלל יש לי חלב... מזל שזו לידה שנייה והסברתי לה שזוהי רק ההתחלה..את פניי קיבלה אחות זועמת שכעסה עליי שכבר שעה וחצי עברה והילדה טרם ינקה, וכמות הקולסטרום שהבאתי ממש לא מספיקה והסוכר שלה יירד ויגרום לה לפגיעה מוחית...כאן פרץ מעין הדמעות.באחד הלילות הם היו רעבים באותו זמן. העמסתי אותם על עריסה אחת ונדדנו לחדר, בדרך ביקשתי מאחת האחיות עזרה בהנקה של שניים, היא השיבה שיועצת ההנקה תהיה ביום ראשון - זה היה יום חמישי בלילה..., אמרתי לה שאני לא צריכה הסברים אלא עזרה טכנית בלבד. שתחזיק לי אחד מהם בזמן שאני מארגנת את השני.וזה היה מדהים - חיברתי אחד, חיברתי שני והם ינקו מייד !!האחות התלהבה והלכה לקרוא לעוד אחיות מהצוות להתבוננן בנס, היא גם צילמה - אז הנה לפניכם התמונה

נירית1

New member
מניקה לשעבר

מקווה שיהיה מתי שהוא לפחות עוד יונק/ת אחד.אמא ליונק לשעבר שעוד מעט בן שבע וינק עד גיל שנה, ולתאומות בנות ארבע שינקו עד גיל שנה ועשרה חודשים הפסיקו מיוזמתן לצערי. אני מצרפת תמונה של הנקה משותפת בסביבות גיל שנה

avibug3

New member
../images/Emo211.gifגם אני באיחור קל

אני בת 25, אמא לצב"ע בת שנה ו-9 ולת"א וע"ח בנות 6 שבועות היום. צב"ע ינקה עד גיל שנה וחודשיים. הפסקתי כי כבר קצת נמאס לי ולא היה צורך בזה, וגם כי הייתי בהריון ולא רציתי להגיע ללידה כשהיא עוד יונקת. התאומות (זהות) נולדו בלידה רגילה, טבעית ונפלאה בשבוע 36+3 במשקלים של 2.650 (בערך) ו-2.450 (שוב בערך). הראשונה ינקה כבר בחדר לידה, גם את השניה נסיתי אבל היא היתה קצת ישנונית (אם זכרוני אינו מטעני). הנקתי הנקה מלאה בבית-חולים, אבל יצא לי לשאוב גם כי הן נרדמו באמצע ההנקה (אבל גם את הבקבוק הן לא כ"כ לקחו). בבית האחות היתה קצת לחוצה על ענין העליה במשקל ולחצה שאתן בקבוק אחד של מטרנה לכל אחת ביום. היה שלב שהיא התיעצה עם רופאת הילדים שאמרה גם לתת מטרנה קורנפלור, אבל לזה כבר לא הסכמתי. עכשיו הן כבר במשקלים של 3.180 ו-3.300 (משקילה של יום שני). אחת עלתה 300 גר' בשבוע והשניה 190, אבל זו עליה יותר גדולה מהשבוע הקודם (80 גר' ו-90 גר' בהתאמה). את הבקבוק הן מקבלות בבוקר, כי יש לי מישהי שבאה ועוזרת לי בין 7:30 ל-9:30 אז נצלתי את הזמן שהיא תתן בקבוק ואני אישן. השבוע החלטתי שבמקום מטרנה אני אשאב בזמן שהעזרה שלי נמצאת ואת זה היא נותנת (את הבקבוקים ששאבתי ביום לפני). השאיבות הולכות טוב, ברוך השם, ולא לוקחות יותר מדי זמן. הבעיה שלי היא עם התפיסה שלהן. ע"ח כבר כמה זמן תופסת לא טוב. ת"א היתה תופסת מצוין ועכשיו היא "למדה" מאחותה. לפעמים הן מיד תופסות טוב ולפעמים לוקח לי כמה נסיונות להגיע לזה. לפעמים גם תוך כדי, אחרי שכבר תפסה טוב, הן עוברת למין "נשיכות" במקום יניקות. אני מאבדת את הסבלנות ובלילה גם את השפיות. יש למישהי פתרון או עצות איך אפשר לטפל בענין או שצריך לחכות שהן ילמדו בעצמן? (והשוקולד בכותרת הוא בגלל שאני כל הזמן רעבה, וכרגע אני בעיקר פותרת את זה בין הארוחות עם שוקולד והרבה... אני יודעת שזה גרוע אבל אין לי כח וזמן לשום דבר אחר והוא מהוה נחמה כיפית בזמן העצבים. אני גם משתדלת לאכול דברים כמו גרנולה עם יוגורט או דגני בוקר עם חלב אבל זה יקר אז לא יותר מפעם ביום.) וואו, יצא לי ארוך...

מתפקדת שוב

חנה, אמא לשיר, בת 4, ונקה שנה ו 3 חודשים. ולנעם ועדי, בני 3 וחצי שבועות, יונקים עדיין עם חבלי קליטה.

chufnikit

New member
אז גם אנחנו- עדיף מאוחר מאשר לעולם

לא?? אז יונתן ונתנאל נולדו לפני שבעה שבועות, במשקלים 2430 ו2415. התחלתי להניק כבר מהיום הראשון.בבית חולים עוד הוספתי יותר מטרנה ולאט לאט הורדתי להם והתחלתי יותר הנקה. ההתחלה הייתה נורא לא פשוטה. נתנאלי יותר מהר תפס את העניין, היום זה מאד בולט, הוא, שנולד עם ה 15 גרם פחות, שוקל כבר יותר מאחיו חצי קילו!!!!
. יונתן לעומתו היה סרבן אכילה מההתחלה.... הוא גם נלחם איתי על כל הנקה , נלחם עם הפטמה , נלחם איתי, נלחם עם עצמו, למרות הזמן והכוחות אני לא מוותרת לו (יש לו אמא עקשנית עקשנית....) ולאחרונהנראה שזה קצת השתפר. נכון להיום , אני מניקה כמעט מלא, והיוצא דופן הוא בדרך כלל בקבוק שאוב אחד ובקבוק מטרנה אחד לכל אחד ליום. תמונת השווצה כמובן...נראה אם לפי הסיפור שלי תנחשו מי זה מי....

למעלה