אחריות חברתית - מהי?

Veganiny J

New member
../images/Emo17.gifאחריות חברתית - מהי?../images/Emo17.gif

קודם כל ברכות על הפורום החדש ובהצלחה בהמשך ניהולו. ולשאלתי - מהי לדעתכן/ם האחריות החברתית שלנו כבני אדם, מהם גבולותיה, האם היא משתנה מאדם לאדם וכיצד תגדירו את החברה שבתחום האחריות שלכן/ם?

A s t i n u s

New member
אין גבול לדיכוי ואין גבול לאחריות

אולי משפט קצר אבל הוא משקף את הדעה שלי די בבירור האחריות שלנו כבני אדם, כיצורים חיים, כישראלים (ואפשר להוסיף כאן עוד אלף הגדרות) היא כלפי כל דבר שיש סביבנו בעולם הזה, מהאנשים הקרובים אלינו ועד החיים עד לפנטה אחרת בנוגע ליכולת - כאן אנחנו כבר קצת מוגבלים ונעשה מה שאפשר לגבי מה שנוכל עוד בנוגע לעשיה עצמה - לעומת האחריות - יכולת העשייה שלנו מוגבלת מסיבות שונות ולכן יש למקד את העשיה בדברים ספציפיים, מן הסתם כל אחד מאיתנו יבחר להילחם בדיכוי שקרוב אליו, בין אם אישית, רגשית או מוסרית. טלי

tombenarye1234

New member
אני לא מסכים על ה"אחריות"

אני חושב שלאדם יש אחריות רק על מעשיו. יש לו זכות לעזור לאחרים, אך אין לו אחריות על שום דבר שהולך מסביבו.

enbalush

New member
אחריות

כשאדם פוגש בעולם האישי הקטן שלו סבל יש לו אחריות לעזור, הבעיה היא שהגבולות מטשטשים, כשיש לנו טכנולוגיה ותקשורת, פלאפונים, טלויזיה, רדיו, אינטרנט...כי אז העולם האישי שלנו כבר לא קטן, פתאום האחריות שלי גדלה עד לסין...אז מה זו בעצם אחריות? האחריות פתאום הופכת למשהו נדיר, כי אף אחד לא יכול להאכיל מיליוני פיות של רעבים, או לבנות בתים לניצולי הצונאמי, האחריות מתבטלת, זו פתאום כבר לא חובה אישית, זה באמת הכל או כלום?

העולם מורכב

מחלקים קטנים. לדעתי השאיפה צריכה להיות שכל אדם יתרום קצת, בגבולות שלו ובסביבתו הקרובה ופתאום נגלה שאפשר להאכיל את כל הרעבים ולבנות את הבתים של נפגעי הצונאמי. אני לא "אקטביסט" אמנם (לא ראיתי סלקציה בכניסה, אז נכנסתי...) אבל אני חושב שהחלק הכי חשוב ביצירת אחריות חברתית הוא החלק שמנסה לגרום להרבה אנשים לעשות כל אחד מעט...

tombenarye1234

New member
מה?

למה אני חייב לעזור כשאני פוגש בסבל של אדם אחר באופן אישי? אני אומר שלא חובה לעזור לאף אחד...

Duplla

New member
מה עם אחריות מעבר לזכויות?

רק זכויות יש לנו? מה עם חובת "אזרחות טובה"- כל אחד עם הגדרתו לכך.. מה עם האחריות על מה שעושים והשפעותיו לטווח ארוךת על אחרים בסביבתנו? אין לנו אחריות על כך? לדעתי חשיבתך היא לטווח קצר בלבד,תום, ולדעתי לכל פעולה (אקטיבית) שלנו יש להקדיש מחשבה על השלכותיהץ הפעולות הפאסיביות באמת לא משנות הרבה.

למעלה