‫האם לדעתכם שומרי מצוות צרכים לעמוד בצפירה?‬

מיכל 87

New member
צהרים טובים

קודם כל חשוב להדגיש שיש חרדים שעומדים בצפירה ויש חרדים שעושים צבא.
אני עומדת בצפירה, ואני מודה שגם לי קשה לראות אנשים שלא עומדים, אבל יותר מפריע לראות את המתעדים שבזמן הצפירה, במקום להתייחד עם זכר החללים בוחרים לצלם ולפרסם את אלו שלא. זה גם לא מכבד את זכר החללים.
התקשורת כל יום זיכרון לחללי צה"ל משדרת צילומים של חרדים שלא עומדים בצפירה, כאילו להגיד "הם לא מתגייסים אז הם נגד הצבא וכו'..", אבל גם ביום השואה יש צפירה והם לא עומדים, אפילו שהשואה לא פסחה על חרדים וקהילות שלמות נספו. מכאן שזה לא מגיע מזלזול ח"ו.

צודקת, מתנצלת על ההכללה

אבל אין דבר יותר מרגיז מאשר לראות בפורום כותרת מסוג כזה.
יש פה בכלל שאלה? בוודאי שצריך לעמוד לזכר הנופלים שהגנו בגופם על אדמת ארץ ישראל.
שאלה כזאת מקוממת לא צריכה בכלל להישאל מלכתחילה, אני נפגעת בשם המשפחות השכולות ששלחו את ילדיהם לשדה הקרב ולצערנו לא חזרו משם. מגיע לחיילים האלה שנהרגו ולמשפחות שלהם שיכבדו אותם, מגיע להם שנזכור אותם.
והמינימום שנוכל לעשות זה לעמוד במשך דקה, אף אחד לא יפגע וסוף העולם לא יגיע אם תעזבו לרגע את לימוד התורה כדי לכבד את האנשים שבזכותם אנחנו יכולים לחיות בשקט במדינה.

מיכל 87

New member
צודקת

אני שומרת מצוות בעצמי. וחיפשתי הרצאה שמדברת על עמידה בצפירה (אם את מעוניינת - תראי את אמנון יצחק ביוטיוב שסיכם יפה).

אני בחרתי לעמוד בצפירה כדי לכבד את משפחות החללים ולנהוג כמנהג המדינה.

אבל בשום אופן אני לא אשפוט את אלו שלא עומדים בצפירה כי אני מאמינה ב"איש ואמונתו יחיה" ואני לא יכולה לבקש מאדם לשכוח לרגע את מה שהוא מאמין בו.

כמובן שהיום הזה הוא יום חשוב וחללי צהל נקראים הרוגי מלכות וליבי עם המשפחות.

‫די כבר עם הצביעות! ‬

דברייך הם לא יותר מאשר הסתה פרועה ושקרית נגד ציבור שומרי מצוות שלם,
שמקורה בקבוצה שמאלנית קיצונית קטנה של פחות מאחוז אחד מאזרחי המדינה,
שיושבת במוקדי הכוח וההשפעה של התשקורת ומפיצים שקרים וסילופים,
ושוטפים את המוח לעם שלם נגד כל מה שמריח תורה יהדות ומסורת ישראל.

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה שיש היום 2.5 מליון "שומרי מצוות" בישראל,
כאשר מתוכם כמליון זה דתיים לאומים שעושים כולם צבא,
עוד למעלה ממליון זה חוזרים בתשובה שכמחציתם חרדים היום שעשו כולם צבא (כמוני)
ומחציתם מסורתיים שהתחזקו בדת וכולם עושים צבא,
ורק כמה מאות אלפים בודדים זה ציבור חרדי מבית שגם מהם חלק עושים צבא.
כך שכמה מתוך 2.5 מליון "שומרי מצוות" לא עושים צבא?

אז אני יגיד לך כמה בדיוק!
היום רשומים בסה"כ כחמישים אלף בני ישיבות ואברכי כוללים מעל גיל 18,
שתורתם אומנותם ולא עשו ועושים צבא, שזה 2% בלבד מכלל "שומרי המצוות !!!

אז על מה את מדברת ומתלהמת?

ולמה את רוצה לכפות את מנהגי הגויים שלך על רוב שומרי המצוות שכן עשו צבא כמוני?
שמתייחדים ומתפללים כל שבת בבית הכנסת על חילי צהל ושאר החללים
שמסרו את נפשם על מערכות ישראל וקידוש השם?
וקוראים קדיש ביום הקדיש הכללי?

מה תגידי אם אנחנו נכפה את מנהגינו עליכם להצטרף כל שבת אלינו לבית הכנסת
להזכיר את אותם חללים?

אתה באמת מצפה שאענה לך על כך?

הציבור הדתי כבר כופה את מנהגיו עליי, עובדה שאין תחבורה ציבורית בשבת ואם ארצה להתחתן אוכל לעשות זאת רק דרך הרבנות.
ולמקרה שלא ראית חדשות בחצי שנה האחרונה אז הציבור החרדי קיצוני מנסה לכפות עליי את דתו גם הוא, עלי ועל שאר בנות ישראל על ידי כך שהוא חושב שיש לו את הלגיטימציה להגיד לי איך להתלבש כשאני הולכת ברחוב.
אני יודעת שיש אנשים דתיים שעושים צבא ואכן התנצלתי על ההכללה.

דקת הדומייה נועדה על מנת להתייחד עם הנופלים ולחשוב עליהם.
כן אני חושבת שצריך לעמוד בצפירה בעיקר משום שזה לכבוד הנופלים.
מגיעה להם להם לפחות הדקה הזו כדי שנעצור ונחשוב עליהם, שנחשוב על המשפחות שלהם, שמזמן כבר הפסיקו לתפקד עם לכתם.
ולגבי שאלתך האחרונה אני בהחלט חושבת שזה מבורך, אחרי הכל כל יום שאנחנו חיים פה במדינה הזו אנחנו חווים להם.

מיכל 87

New member
ערב טוב

לגבי תחבורה ציבורית בשבת, גם באמריקה יש יום קדוש שבו כל החנויות סגורות והולכים לכנסיה. זה בכל מקום. ואם ממש רוצים ליסוע לאינשהו - יש מוניות. לידיעת, יש גם חילונים שמתנגדים לאוטובוסים בשבת. וגם לי לא יזיק פחות רעש מתחת לבית שלי יום אחד בשבוע.

לגבי מה שמראים בחדשות, החרדים הקיצוניים - זה פגע ונגע בעמ"י ובאף מקום בתורה לא רשום שמותר לירוק על ילדה קטנה או בכלל.

אם את רוצה להבין יותר את העולם החרדי אז אני ממליצה לך לא לצפות בחדשות.

לגבי הדקת דומיה - אם נגיד היה מנהג המדינה בכל יום זיכרון, בשעה 20:00 להגיד תפילה לקדושת החללים, האם היית עושה את זה?

בוודאי שהייתי עושה כך

זה הרי לא המעשה עצמו אלא הרעיון שעומד מאחורי המעשה, זו הדרך במדינת ישראל לכבד את החללים והנופלים.
ולמה לעזאזל אני צריכה לשלם יותר על מונית כדי להגיע למקום מסויים בשבת?
לא כולם שומרים שבת, יש מקומות שעובדים בשבת ותתפלאו או לא אבל הם לא מחייבים את העובדים לעבוד בשבת.

מיכל 87

New member
בוקר טוב

אוקי אז שוב בעניין הצפירה, נגיד ובאמת כמו שהסכמת, יהיה חוק שמחייב את כולם להתפלל לעילוי נשמת החללים. יש במדינה גם אנשים נוצרים, ודרוזים שגם הם משרתים בצה"ל. האם נכפה עליהם להגיד קדיש שלא בדתם?

לגבי שמירת שבת, אף מקום עבודה מסודר לא יכול לדרוש מעובד לעבוד בשבת. ואם הוא דורש, הוא עובר על החוק! הבנת? יש חוק שאוסר על מעביד לחייב בנאדם לעבוד בשבת! כי השבת היא יום חופש שקבעה גם המדינה, לא רק התורה.

לגבי אוטובוסים, אני מבינה את הצורך של אנשים לא שומרי שבת בתחבורה ציבורית. אבל בתור אחת שעובר אצלה כל 3 דקות אוטובוס מתחת לבית - אני אשמח לקבל יום אחד מנוחה מזה.
הפתרון שלי הוא אולי מוניות שרות, מכירה את המוניות האלה שיש עליהם מספרי קווים ולוקחים אותו מחיר של אוטובוס? כך התחבורה ציבורית תהיה פחות מורגשת.. מה אומרת?

בידיוק כפי שאמרת

יש אנשים שאינם יהודיים ולכן הם כן יכולים לעבוד בשבתות,
יתרה מזאת אני חושבת שזו הסיבה שיש את הצפירה בצורה כזו כולם יכולים לכבד את זכרם של הנופלים ולא רק היהודים.
הצפירה היא רגע נורא אינטימי שמיועד על מנת לייחד את זכר הנופלים ואני חושבת שכולם יכולים לזדהות איתה.
אם אני לא טועה ביהדות יש דבר כזה שנקרא כבוד המת לא? הצפירה נועדה על מנת לכבד את המתים, הנופלים, אם כך אני לא מבינה למה זה נוגד את היהדות?

מיכל 87

New member
הי

נכון, יש אנשים שלא יהודים ויכולים לעבוד בשבתות. לא הבנתי מה כוונתך להגיד כאן..

נראה לי שקצת התבלבלנו עם הקטע של הצפירה. לדעתי לא נכון לדרוש מעם שלם להגיד קדיש כיון שזו כפיה דתית. ולא נכון לדרוש מעם שלם לעמוד בצפירה שזו כביכול כפייה חילונית.

תחשבי מנק' מבט של חרדי שמתלבש באופן מסויים כדי לא להדמות ל"גויים" ושומע מוזיקה מסויימת כדי לא להדמות ל"גויים". מבחינתו זו ההלכה והוא צריך לעמוד בה. האם את מסכימה איתי לפחות בעניין הזה (תנסי לגשת לזה בראש פתוח).

התורה מתייחסת ברצינות רבה לכבוד המת ויש הרבה מצוות ותפילות שקשורות לזה. וזה ח"ו לא נוגד את היהדות לכבד את החללים.

התכוונתי להגיד

שיש אנשים לא יהודיים שכן יכולים לעבוד בשבת ולכן אני לא רואה סיבה למה לא להפעיל אוטובוסים בשבת.

ואם החרדים עד כדי כך לא מעוניינים לעמוד מכיוון שהם רואים בזה חיקוי של מעשי הגויים לדעתי הם יכולים לעמוד ולקרוא קדיש או כל תפילה אחרת לעילוי נשמות המתים (כמו שכבר הציעו לפני) ובכך הם לא לגמרי עושים כמנהג הגויים אלא למעשה עומדים ומתפללים למען המת.

מיכל 87

New member
הי

הי,
קדיש בד"כ קוראים בבית כנסת שיש מניין ואנשים יוכלו לענות אמן..
אני יכולה לספר לך שלמדתי בבית ספר יסודי חרדי ובזמן הצפירה מי שרצה לעמוד עמד ומי שלא לא אבל היינו קוראים פסוקי תהילים.

אני מסכימה איתך בעניין הזה, לא כולם מבינים למה החרדים לא עומדים ולא כולם מבינים את עניין "מנהגי הגויים" ולכן עדיף להגיד כמה פסוקי תהילים בעמידה..

לגבי האוטובוסים, מנקודת מבט של דתיה אני כמובן מעדיפה שלא יהיו אוטובוסים בשבת. אז אין לי תשובה אוביקטיבית בשבילך. כמו שכבר אמרתי, גם יש חילונים שמתנגדים לזה, אולי הם יספקו לך תשובות שלא מטעמי דת.

תבדקי את עצמך ואת העובדות

לפני שאת חוזרת על השקרים והסילופים של התשקורת המגמתית.

ראשית בסוגיה שלנו של האם שומר מצוות צריך לעמוד בצפירה כמנהג הגויים,
שוב, כמו שאני לא כופה עליך את הדרך היהודית של עמנו מדורי דורות
באמירת קדיש פעם בשנה בקדיש הכללי וההתייחדות עם הנופלים כל שבוע בבית הכנסת,
כך אני לא חושב שאת יכולה לכפות עלי את הדרך שלך כמנהג הגויים,
לעמוד סתם כך ביום שרירותי שאתם המצאתם,
ושכל אחד יכבד את הנופלים בדרכו ומנהגיו.

שנית, לפני שאת ממשיכה לחזור על ההסתה והשקרים שמוכרים לכם בתשקורת,
תבדקי את העובדות ותגלי שהכול סילוף מגמתי ועורבא פרח, לדוגמא:
אם תבדקי את החוקה של המדינה לשלך בעניין עסקים ותחבורה הציבורית בשבת,
תראי שהאיסור הוא לא מסיבה או כפיה דתית כל שהיא אלא מסיבה סוציאליסטית של זכויות האזרח,
של יום מנוחה מוסכם כל סוף שבוע.

וכן לגבי איך להתלבש ברחוב,
אף אחד חרדי לא אומר לך איך להתלבש בת"א או כל מקום ציבורי רגיל אחר,
למעט בתוך שכונות פרטיות וסגורות שלהם שמראש הוקצו ע"י המדינה עבורם,
כגון שכונות חסידיות מסוימות ברמת בית שמש ומאה שערים,
שזכותם לקבוע את הלך הרוח שם, כמו שעושים בקבוצות יחודיות אחרות,
כגון קיבוצים ומושבים שיתופיים, שגם שם את לא יכולה לעשות מה שאת רוצה,
בניגוד לתקנון ומנהגי המקום.

ידידי היקר

דבר ראשון למיטב ידיעתי בישראל עד היום לא נקבעה חוקה.
שנית, אף אחד לא הקצה את השכונות הללו לחרדים הם פשוט התיישבו שם והחלו להטיל את שררם במקום.
כאזרחית המדינה ומתוקף היותי בת אדם החיה במדינה דמוקרטית יש לי הזכות לחופש מדת לפיה זכותי לא להאין באף דת ואף אחד אחר אינו יכול לכפות את דתו עליי,כיוצא בזאת אם אני מתהלכת במקום מסויים ואומרים לי בצורה בוטה שאני אינני מתלבשת כראוי לפי היהדות, מדובר בכפייה דתית ואף קיימת כאן פגיעה בזכות לכבוד. יותר מכך יש לי הזכות המלאה לחופש התנועה לפיה זכותי להסתובב בכל מקום במדינה שארצה, ואף חרדי לא יכול להגביל אותי אם כן ללכת באמצע המדרכה או לא.

אני לא יודעת עד כמה אתה מודע לזה אבל הקיבוצים והמושבים השיתופיים כבר מזמן אינם קיימים.
וכמו שיש אנשים שלא עובדים בשבת, כמובן שאי אפשר לחייב אף אדם לא לשמור שבת או על כל יום קדוש אחר שלו, כך יש אנשים שזקוקים לכסף הזה נואשות ועובדה שיש מקומות שכן פועלים בשבת. אז למה תחבורה ציבורית לא?
למה למי שאין רכב פרטי ולא שומר שבת צריך "לאכול אותה"?

חבל שאת לא בודקת את העובדות

במדינת ישראל אין חוקה אבל יש חוקים, חלקם מנדטורים וחלקם מקום המדינה ואילך,
וחוק ה- איסור פתיחת עסקים בשבת ותחבורה ציבורית בשבת הוא מכוח חוקי זכויות האזרח חילוניים!

ראי סרט תיעודי מצורף בהשתתפות דוקטורים וחוקרים חילונים שמדבר על זה,
ועל מה שלא מלמדים אותנו בביה"ס לגבי הרצל הציונות וממשיכי דרכם,
עובדות מצמררות לגבי מה היו מטרותיהם האמיתיות ביחס למדינת ישראל ועם היהודי,
והאפליה והעוול שנעשה לשומרי המצוות מאז ועד היום בעזרת הסילוף והצביעות של התקשורת:
http://www.youtube.com/watch?v=WVmA1-j4bhk

אחרי זה נוכל להתחיל לדבר על עובדות.

אני חרדית

וכשאני לא בבית אני עומדת בצפירה גם אם אין אנשים ברחוב. אני לא חושבת שלעמוד בצפירה עוזר למישהו אבל אני לא מוכנה שאפילו במקרה מישהו יראה שלא עמדתי ויחשוב שאני לא חלק מהצער על חללי מערכות ישראל. מזדהה עם היום הזה וכואבת אותו מאד. ויהי רצון שנהיה מאוחדים ונעשה אחד בשביל השני רק בדברים טובים

למעלה