תיאור של הארה

darmha

New member
תיאור של הארה

תיאור של התעוררות/ זן מאסטר קו סאן הדברים שתקראו הם תרגום של שיחה שניתנה ע"י זן מאסטר קו סאן במרכז זן ב-8 בפברואר 1973 בסינית קלאסית. זן מאסטר קו סאן עמד בראש מנזר סונג קוואן סה והיה המורה הרוחני ומורה של מדיטציית הזן של כ- 1000 נזירים ונזירות שגרו שם וכן לאלפי תלמידים ברחבי העולם המערבי. כל היצורים שטים בסירה וחוצים את הים. האדם אחד עם הסירה, והמים הם אחד עם היבשה. הכל נמצא בתנועה ופעילות מתמדת. יש רק דבר אחד, קסום ונייטרלי. בתוכו כל הדברים מוצאים מנוחה. בחיי היום יום אנו פוגשים הרבה אנשים, אולם האם מי מהם מבין מהו הדבר האחד הזה שלא זז (לא נמצא בתנועה)? אם היו יודעים מהו הדבר שלא זז, אז הם היו חווים את מישור החופש; ארבעת היסודות הבסיסיים מפרידים אחד מהשני, והעין והמבט מפרידים אחד מהשני. לאן הם הולכים? אם היית יודע לאן הם הולכים, אזי היית מגיע למקום משכנם של היהלומים. האם היהלומים הללו בביתך? הא! (צעקת זן י.ג.) בעט באדמה, גע בירח ובשמש בידיך, ורק אז לראשונה תחווה. בכתובים העתיקים נאמר: " הירח הבהיר בשמי הלילה הוא רק עולם של חול; האוקיינוס העמוק והכחול וכל מיליוני גליו הם במהותם זה. כשאנו גולשים בדומייה אל תוך הגלים, נתקל בעמוד האש. כשמימי סופת הגשם מטפטפים מהעלים, פניני כסף נוצרים." חברות בכל העולם מחפשות כל הזמן אלוהים חדשים. רוחניות מזרחית וטכנולוגיה מערבית מתקרבים לעידן של סינתזה. האם כל בני האדם יודעים זאת? אם הם היו יודעים שאלו הם הזמנים הטובים, האם הם היו מספרים לנו על כך? לאן כולכם הולכים? בכתובים העתיקים נאמר: "המקל תלוי גם במזרח וגם במערב, השמש הבהירה בשמיים והאדמה שמחה. השלג והקרח שנערמו במשך אלפיים שנה נפגשים עתה ברוח האביב החמה, וכל העולם נפלא." כעת כולכם נפגשתם עם הלימודים האמיתיים שעברו ממורה לתלמיד במשך אלפי שנים. האביב הגיע לכל העולם. כל היצירה פורחת. אל תאבדו את הזדמנות פז זו. תרגלו את המדיטציה שלכם ואת תבונתכם. הפכו להיות מורים של אלים ובני אדם, ובכנות אמיתית שאפו להצלתם של כל הברואים. הציפורים עפות ומאבדות את נוצותיהם; דגים שוחים והמים הופכים לעכורים. תרגם: יובל

האיזון- זה מה שאני מבינה מהציטוט../images/Emo22.gif

מנקודת המבט האישית שלי ומההתחברות אל הנאמר אני מבינה ש... כל אדם ברגע של התעוררות מתחיל לחפש אחר נקודת האיזון. לנקודה זו אני קוראת השקט השלום והשלווה. את האיזון נמצא בחיבור של ארבעת יסודות העולם בגופנו הגשמי: מים, אש, אדמה ורוח. היהלומים אכן נמצאים בביתך הבט מתחת לחלון שלך... הירח הוא לא רק חול הים התיכון הוא המראה המשקפת של הירח. מאש ומים נוצרו השמיים. אם שווי משקל זהוא דיונינו מה קורא למקל כשהוא נוטה מעט או הרבה לכוון המזרח? אני חושבת שהיום המקל נמצא נוטה יותר לכוון מערב וזאת הסיבה לחוסר האיזון. אין אלהים חדשים יש רק אחד אלוהים זאת אהבה אוניברסלית אהבה אין סופית. כשנדע להתחבר אליה נמצא את האיזון? אז איך עושים זאת? הרבה אור ואהבה מיכל

darmha

New member
איזון הוא לא איזון

איזון הוא לא איזון. איזון הוא רק קונספציה קוגניטיבית. איזון אמיתי אומר להניח להכל ולמצוא את החוויה של לפני המילים. למצוא את החוויה של לפני המילים אומר למצוא את האני המקורי שלך, את הדיבור המקורי שלך. במקום הזה אין מזרח או מערב, אבל יש גם מזרח ומערב. אין חול וים אבל הוא גם החול וגם הים. המקום הזה הוא מקום ללא תנועה (בניגוד למחשבות ולרגשות שנמצאים בתנועה מתמדת) הוא רחב כמו החלל אבל כשנמצאים בו מרגישים כמו בבית והכרתנו צלולה כמו מראה נקייה ומדויקת כמו חוד מחט. תודה איתך בדרך יובל

למעלה