שרנסקי אשם במכה שהוא קיבל

שרנסקי אשם במכה שהוא קיבל

לפני ארבע שנים הייתי בין מי שהצביעו בשביל מפלגה של נתן שרנסקי "ישראל בעליה". בבחירות אלה בכלל לא הלכתי להצביע בעד שום מפלגה, ולא הרגשתי שיש מועמד שיכול לייצג אותי, לא שרנסקי ולא אף אחד אחר. כאשר אני שומע על תוצאות עגומות מבחינת שרנסקי כואב לי הלב שככה הוא גמר, אבל בכל זאת אני לא מתחרט שלא הצבעתי כי הוא מאד אכזב אותי ואת הרבה ממשפחה שלי וחברים שלי. אני חייב להודות שבילדות שלי בעיר אודסה אף פעם לא שמעתי על נתן שרנסקי, אבל כשבאתי לאולפן בארץ אז מורה נתנה לנו לקרוא חוברת על שרנסקי ואיך היה בכלא אצל ברז´נייב וזה פעם ראשונה שקראתי חומר בעברית. אני אז מאד התרשמתי ומאד רציתי שהוא שרנסקי יכנס לפוליטיקה ואני אצביע בשבילו. מסע בחירות לפני ארבע שנים עם ססמא "נאש קונטרול" מצא חן בעיני ואחר כך כאשר שרנסקי נכנס לתוך משרד הפנים זה נראה לי כהתגשמות של חלום. אבל עובדה שגם כשהוא כאילו היה בראש פירמידה של בירוקרטיה הוא לחלוטין לא הצליח לבלום גזענות של פקידי משרד הפנים והתנכלות אכזרית לעולים שנחשבים לא יהודים באופן דתי אבל מאד רוצים מכל הלב להשתלב בחברה בישראל. אחר כך שרנסקי עזב כמעט לגמרי את עולים שבחרו בעדו והלך על קו פוליטי ימני כמו ליכוד ובעצם נהיה קופי רוסי של אריק שרון. במיוחד לא מצא חן בעיני תכנית שלו שצריך לחכות עם שלום עד שתהיה דמוקרטיה בצד של מדינות ערביות. (כמובן דמוקרטיה זה טוב ויפה, אבל יש לנו שלום שמחזיק מעמד לגמרי לא רע עם מצרים ןעם ירדן שהם לא בדיוק דמוקרטיות. ורק נתאר לעצמנו איך צה"ל היה נראה אם היה צריך נוסף לכל העומס בשטחים להחזיק גם שלוש אוגדות על גבול עם מצרים). בבחירות אלה ראיתי שאני נשאר בלי נציג, לא עם שרנסקי ובטח לא עם ליברמן שמדבר בצורה כזאת שמזכירה לי בריון אנטישמי. ואני חושב שעדיין נשאר הרבה שטח ריק לגמרי בין עולים מברית המועצות לשעבר שמחכים למישהוא שבאמת יהיה נציג שלנו.

למעלה