שן בינה וסינוסיטוס

רון ו

New member
שן בינה וסינוסיטוס

שלום לפורום אני בן 44 וסוחב שן בינה על סף עקירה למעלה מ 7 שנים סתמו אותה בהדבקה כפי שנראה בתמונה, מצטער אם נגעלתם... השיננית טוענת שיש כיס לצד השן, ולפני כשנה הסתימה נפלה בנקוי והודבקה מחדש. טופלתי ע"י סתימה זמנית הכוללת חומר מונע עששת ואחרי חצי שנה הסתימה הנ"ל. השן גם רגישה מעט לקור ( בעיקר ממאכלים קרים בחורף האחרון ) השבוע חטפתי סינוסיטוס בצד של השן הנ"ל למרות שאין לי נטיה כרונית של סינוסיטוס ( פעם אחת לפני 10 שנים ) הרופאה הפנימית הסבירה שהשן הרגישה "מחלישה" את האזור מסביבה כמו כן העלתה אפשרות לעקור את השן בתוך השבוע כשאני תחת אנטיביוטיקה - עבור הסינוסיטוס. הרופא נימק בזמנו את השארת השן בגלל שן בינה קיימת מתחתיה כמו כן נעקרו לי בלסת העליונה 2 שיניים בילדות בתהליך יישור. בשורה התחתונה, האם עקירת שן כנ"ל לא מסוכנת בזמן מחלה ויראלית ואם בכלל כדאי למהר ולעקור בתודה רון

שן בינה וסינוסיטיס

לרון שלום. סינוסיטס אינה מחלה ויראלית. אם קבלת אנטיביוטיקהיתכן ומדובר בדלקת בקטריאלית ואז הטפול האנטיביוטי יעיל. לפעמים מקור הסינוסיטיס הינו כתוצאה מדלקת בשיניים העליונות. לשאלתך ניתן לעקור שיניים כאשר יש דלקת. מומלץ להתיעץ עם מומחה לכירורגית פה ולסת. בברכה. דר אריה מימון.מרפאת שקום הפה.מרכז רפואי איכילוב.

רון ו

New member
ודווקא המליצו לא לעקור

התיעצתי, לאחר צילום פנורמי ובדיקה הוסבר לי שעקירה של השן תגרור "התפרצות" של שן הבינה מתחתיה - בלסת התחתונה ולמעשה יצטרכו לעקור גם אותה למרות שהיא במצב טוב. הפתרון שהוצע מפתיע לא פחות, סתימת שרש לשן בינה - תוך הסתייגות שיתכן ובכ"ז יעקרו אותה אם הטיפול בשרש לא יצליח. ויש כמובן את האפשרות של הדבקה חדשה בסגנון שכבר נעשה המסקנה היא שבאמת טוב להתיעץ לפני שעוקרים בהתחשב שאת השן הנ"ל המליצו לעקור כבר לפני 7 שנים ועובדה היא עוד טוחנת .... בתודה רון

למעלה