שמעתי שניתוח מעקפים משפיע על

joeher

New member
שמעתי שניתוח מעקפים משפיע על

הזכרון. האם זה נכון? ואילו תופעות לואי יש לניתוח הזה?

זכרון לאחר ניתוח מעקפים

הרבה מחקרים בדקו את הנושא. ישנה ירידה קלה בזכרון ובתפקודים קוגניטיבים אחרים, מספר חודשים לאחר הניתוח, אולם בהמשך יש התאוששות וחזרה לרמה שמלפני הניתוח. ישנה סברה שניתוח ללא מכונת לב ריאה יקטין את התופעה, אבל מספר עבודות שבדקו את התיאוריה לא הגיעו למסקנה חד משמעית בגלל שבאופן בסיסי אין כנראה נזק משמעותי. לסיכום רוב רובם של החולים לאחר ניתוח מעקפים חוזרים לתפקוד מלא, זמן קצר לאחר הניתוח, ו"נהנים" מהניתוח לשנים רבות. דר' גיל בולוטין

SeXyNiNe

New member
במקרה של אמא שלי

אני לא יועת אם הפגיעה נעשתה בזמן הדום לב או בהשתלה, אבל הזכרון שלה נפגע מאוד. יכולות הריכוז שלה ירדו משמעותית.

shai33156

New member
ניתןח מעקפים ללא מכונת לב ריאות

שלום גיל ד"ר תומאס סאלרנו - ראש היחידה לחירורגיית לב חזה באוניברסיטת מיאמי - גקסון ממוריאל הוספיטל במיאמי פירסם תוצאות מאוד חד-משמעיות בנושא האפקט השלילי של מכונת לב-ריאות בהשוואה לניתוח על "לב מפרפר" ללא מכונה. לדבריות ובהסתמך על 800 פלוס ניתוחים התוצאות ללא מכונת לב ריאות הרבה יותר טובות הן מבחינה טכנית ובמיוחד בנושא תופעות לוואי קוגניטיביות, חלומות בלהה, הרטבה, ניטרול מיני וכיו"ב. אני מציע שתיצור עימו קשר ותקבל את המידע. הוא ישמח להדריך את המעונינים בנושא. [email protected] 305-585-5271 כל טוב שי גולד, מיאמי

שי שלום

שי שלום אני באופן אישי מאוד מאמין בניתוחים ללא שימוש במכונת לב ריאה ומקפיד לבצע את הטכניקה הזו כל זמן שאין שום פשרה על איכות הניתוח. יש עדויות רבות על היתרון של הניתוח ללא מכונת לב ריאה. אולם מבחינה קוגניטיבית המאמרים עדיין לא חד משמעיים. דר' גיל בולוטין

למעלה