שלום רב

ליילה

New member
שלום רב

רציתי לדעת, מה בדיוק התהליך שאני צריכה לעבור ברבנות כשאני רוצה להתחתן, מה אני אמורה לעשות, מה אני אמורה להביא איתי, בכמה מפגשים מדובר. וגם, הבנתי שאפשר לעשות את זה רק שלושה חודשים עד 45 יום לפני, אבל אנחנו גרים בחו"ל ולא נהיה אלא אולי 30 יום לפני, וגם אז רק אני, הוא יגיע שבוע בערך לפני החתונה - אז מה עושים? תודה

גברתי......

איני חבר לשכת הרבנות, ואיני מכיר את הנהלים. דומני שראיתי התייחסות בפורום "חתונות". מזל טוב לכם, והרבה שנות אושר.

הרישום בישראל המפגשים בחו"ל

הליך "רישום נישואין" מורכב מכמה חלקים. מפגש ראשון – וידוי סטאטוס אישי (רווק/גרוש/אלמן). על ידי הצהרת עדים על כך בפני רושם הנשואין. (למפגש אמורים להביא ת.ז. ושלוש תמונות פספורט) מפגש שני – שיחה עם ה"רבנית" אודות קביעת יום לנישואין. תאריך הנשואין חייב להיות בימים שבהם הכלה "טהורה". (לרוב, מ 14 יום מאז תחילת המחזור האחרון ואילך.) אלו שחיים בחו"ל (מעל לשישה חודשים): מישהו אחר יכול לפתוח ברבנות בישראל תיק "רישום נישואין" עבורם. הצהרת העדים ושיחה עם הרבנית לקביעת תאריך לנישואין– נעשים מול רב/נית מוכרים ומאושרים (על-ידי הרבנות) בחו"ל. האישור שניתן (על-ידי הרב/נית) ישלח לרשם הנישואין בארץ ויצורף לתיק. מזל-טוב והרבה שנות אור ואושר ת.כ.

למעלה