שלום לכולפ!

אמיל הוא שם מקסים בעיניי

אני פשוט אוהב את הצליל. למה בעצם השאלה חשובה לך? אתה יכול לתת דוגמה ממשית? אפשר להגיד על מישהו שהוא "טוב בלהעתיק את התשובות בבחינה"... "גנב טוב"... בעצם התיבה 'טוב' מחליפה מילי אחרות: הוא מצטיין בהעתקה, הוא גנב מוכשר, וכיו"ב. בפילוסופיה יש זרם חשוב (באתיקה) שמזהה טוב עם תוצאה טובה. (תוצאה טובה תלויית אפיון: זה לא חייב להיות ציונים טובים כמו בדוגמה שנתת, אפשר לאפיין תוצאה טובה למשל בכך שהאדם מעשיר את ידיעותיו בתחום בלי כל קשר לבחינה וכיו"ב). האם זה מטריד אותך אמיל נוכח העובדה שהציונים שלך אולי פחות טובים מאחרים אך נראה לך שלפי קריטריונים אחרים אתה תלמיד טוב יותר מהם? הייתי שמח להיכנס אל מצב הענינים "האמיתי" ולנסות לחקור אותו...

minci

New member
חזרתי....

אענה לך על השאלות בשמחה! אין לי יותר מדי סודות ואילו היו לי הפורום לא היה מקום בעבורי. אתחיל בהסבר לגבי המניעים שלי בהעלאת השאלה. בטכניון סטודנטים רבים נוהגים להיות "עבדים" לציונים ,ולדעתי, נוטים לראות בהם חזות הכל מיהו שקיבל ציון גבוה הוא "תותח" , בתקופת המבחנים סטודנט צמוד לרשימות הציונים המנתח אותם הינו מראה נפוץ למדי ההתעסקות הזאת נראית לי טפשית במקצת ראשית מפני שאני ספקן בנוגע למידה שבה מבחנים משקפים ידע (בטכניון הדיספרופורציה מאד בולטת). ושנית מפני שאני רואה את רכישת הידע כעיקר ואת הציונים כבירוקרטיה. יש פה הרבה אנשים תחרותיים, התחרות ביניהם אינה מי יודע יותר או מבין לעומק רב יותר את החומר אלא למי יש ציון גבוה יותר. זה כמו שבתחרות "מלכת היופי" תמיד אומרים שהזוכה צריכה להיות חכמה... איך שאני מבין את תחרות "מלכת היופי" ןאיך שמשתמע משמה אמורים לבחור בה את הנערה היפה ביותר בעיני חבר השופטים. מכניסים לתחרות את השאלות למען מס השפתיים והן התפל שבטקס. אני לא נכנס לשאלה האם התחרות שוביבסטית וכיוצ"ב... עכשיו לגבי עצמי. אני מאד רחוק מפרפקציוניזם ולא מפריע לי לא להיות "הכי טוב" לפעמים זה הפוך... דוגמא: בתור ילד ועד לפני שנה-שנתיים אהדתי את מכבי ת"א בכדורסל אבל עכשיו שהם נהיו "מפלצת" הם משעממים אותי כי הם טובים מדי אין יותר סיפורי סינדרלה. בקיצור, דווקא מפני שהם כ"כ טובים הפסקתי להתעניין בהם. בכדורגל אני לא סובל את ברזיל... ממש לא מתאים לי להיות בטקס "מצטייני נשיא" הייתי מרגיש שם לא בנוח. הציונים שלי אינם רעים(יחסית לטכניון) ומסמסטר לסמסטר מצבי האקדמי משתפר. לגבי המצב שלי ביחס לאחרים, בטבלת הציונים אני מסתכל רק כל הציון שלי ואז הולך אייני רואה טעם בתחרותיות.

אתה אדם כלבבי!

גם אני בהיותי ילד אהדתי את מכבי תל אביב ובהיותי איש עברתי להפועל! עד עכשיו אני באופוריה מהדרבי של אתמול! בכל זאת אתה נראה לי מוטרד מעצם העובדה שאחרים, אני מדגיש" אחרים מתעסקים יותר מדי בתחרותיות ובציונים ובפאסאדה למיניה... זאת אומרת שאתה לא מחוץ למשחק בתודעתך... אני לא רואה בעיה שתהיה מצטיין נשיא שנה שנתיים... ואז תפנה מקום לאחרים, שיצטיינו גם הם. (שלא תהיה כמו מכבי ת"א כדורסל). יכול להיות שלא לקחת ברצינות את העובדה שאם מדובר בקו-רצף, שבקצהו האחד חרדת הצטיינות ןלחץ תחרותי מתמיד- זה לא אומר שאתה צריך להיות ממש בקוטב האחר. די בכך שלא תהיה באחד מן הקצוות, לא?

minci

New member
תודה!

אני מסכים מבתודעתי אני לוקח חלק במשחק ועתה בניגוד למנהגי "אאשים" את לימודי במערכת החינוך ואני רגיל למנטליות שציינתי של "חזות הכל". העניין אכן מטריד אותי מכיוון שאני סולד ממנטליות כזו שאומרת בצורתה הקיצונית ביותר "חשוב שזה יראה טוב לאו דווקא שיהיה טוב". כפי שציינתי אני רואה בציונים כלי הטוב להקשרו בלבד ולפי ראיה זו של הדברים אני נוהג. קשה לי להתווכח עם הלוגיקה של אותו עובד מעבדה בבית הספר ששאל אותי:"למה אתה רוצה לחזור על הניסוי אתה חושב שתבין אותו טוב יותר? אם לא אני לא מאשר לך ניסוי חוזר" אמרתי לא שלא אבין את הניסוי יותר טוב והמאנייק דפק אותי בבגרות בפיזיקה

מזל טוב ובשעה טובה

ואני חושבת שהתואר ניתן על ידיינו לאחר, כי מצאנו את המשותף שבינינו. פעם שאלו בוחנים איך הם בוחרים את המועמד שלהם לתפקיד שהם עצמם עוסקים בו? תשובתם היתה, ככל שהמועמד מזכיר אותי כך הסיכוי לבחור בו גדל. המוכר הוא הטוב......!?

הרהרנית

New member
כי מצאנו את המשותף

ואני מוסיפה , כי מצאנו את השונה. הווה אומר,לעיתים דוקא מה שאין בנו ויש אצל הזולת, מקבל את התוית של טוב.

הגדרת הטוב באופן אובייקטיבי לחלוטין

טוב הוא מה שעושה טוב ולכן זה טוב להתקיים ורע לא להתקיים.

חייקין

New member
יצר האדם...מנעוריו../images/Emo13.gif

אדם אחד הוא כה טוב ומתחשב, עד שהוא כורך סביבו חגורת נפץ ומתפוצץ בתוך ההמון... כיון שהוא כה טוב, הוא מקבל פרס, בתולות... משנהו, בשל טוב יוצא דופן, מקבל מזון יוצא מן הכלל כפרס, בשר שור הבר ולויתן
ואילו אני שאני צמחוני, ולא מאהבת הבהמות כי מחרדתי לבריאותי, מה אעשה כדי להמנע מאכילת בשרו של הלויתן? אני חרד לבריאותי.. על כן איני חפץ להתפוצץ
איני רוצה להרע... האאלץ על כן לאכול בשר שור הבר? ובנימה זו אסיים

למעלה