שלום לכולם!

solola

New member
שלום לכולם!

שנה שעברה למדתי בקורס באוניברסיטה, "גישות פסיכולוגיות לחקר הספרות העממית" - סתם, זו הקדמה כי השאלה שלי יותר מהכיוון הפסיכולוגי ולא הפרשני לספר כל כך, והמורה בקשה שכל אחד יגיד מה מעלה לו הסיפור, ואני אמרתי שבמיוחד תמיד הטרידה אותי העובדה שהיא מתרחקת כל כך ואף פעם לא חושבת על איך היא תחזור הביתה, זה קצת מפחיד. מישהו חשב על זה פעם? בכל אופן ספר מדהים, אבל תמיד יש את ההרגשה שהוא מסובך הרבה יותר ממה שאוכל אי פעם להבין, (מה שנכון) וזה קצת מעיק. (לא?)

grizelda

New member
בית

אף פעם לא חשבתי על זה. אליס באמת לא עוסקת בשאלת חזרתה הביתה יותר מדי. אבל יש שם נסיון ברור להגיע למקום כל שהוא. היא לא סתם מטיילת וחוקרת את ארץ הפלאות. היא מנסה להגיע לגן היפה ביותר שראתה בחייה. היא מתאמצת כדי לפתוח את הדלת ולהגיע אליו. היא גם עסוקה במרדף אחרי הארנב הלבן לכל אורכו ומגיעה להמון מקומות מתוך הרצון הזה להבין מי הוא? איך הוא יכול לדבר? לאן הוא מאחר? היא מביאה לו את הכפפות והמניפה, ננזפת בתור מרי- אן המשרתת בגללו... אליס פוגשת את החתול ומתלבטת לאיזה כיוון ללכת? היא מביאה איתה זכרונות וחלקי לימוד מחייה ה'ביתיים'. אין לה כיוון וודאי בהרפתקאה, אבל היא כן מנסה ללכת בקו ברור יחסית. בתוך ההרפתקאה אני לא חושבת שהבית מהדהד לה בראש. היא מוקפת בגירויים משונים, יוצאי דופן וחסרי הגיון, כאשר היא צריכה לבחון את חייה, אישיותה וכל האמיתות שגדלה (ועודנה גדלה) עליהן.

Lady Alice

New member
בית

שלום לך
בית, הוא כנראה מקום שהיא לא שואפת להגיע אליו.היא מחפשת אחר דברים אחרים במסע שלה.. זה קצת מזכיר לי אותי. משום מה

למעלה