שלום ובוקר טוב לכולם

מצב
הנושא נעול.
שלום ובוקר טוב לכולם

שלום ובוקר טוב לכולם
הבעיה שלי היא כזו אני עובד כבר שנתיים באותו מקום עבודה אין לי חוזה עבודה אם המעסיק אני עובד מהשעה 6:30 עד השעה 16:00 וזה על בסיס קבוע אותם הזמנים וביום שישי מהשעה 6:30 עד השעה 13:00 ככה זה כל החודש המעסיק משלם לי שכר קבוע של 3800 נטו את ההפסקה שלי אני מחוייב לעשות במפעל ככה שיוצא שאני עובד כל יום 9 וחצי שעות ו-6 וחצי ביום שישי האם אני יכול לתבוע את המעסיק על השעות הנוספות שאני עושה או שעקב היותי מקבל שכר קבוע אני לא אמור לקבל על השעות הנוספות אבל אם אני לא בא יום או שהוא מוציא אותי לחופש ליום אז הוא מוריד לי מהמשכורת לפי 25 יום עבודה ולא לפי כמה באמת עבדתי האם זה חוקי? האם בכלל מותר לו להוציא אותי לחופש למרות שאני מקבל שכר קבוע? שאלה 3 אם המשכורת שלי מישתנה זאת אומרת פעם היא יכולה להיות 3800 נטו ופעם היא 3400 נטו זה אומר שאני יכול לדרוש את התוספת שהאוצר אישר כי המעסיק אומר שאני לא זכאי לתוספת אבל מה שמוזר זה שמשכורת 07 כן הישתנתה וקיבלתי תוספת של 286 לנטו האם זה אומר שהוא כן חייב כי הוא אומר שהוא לא מיתכוון לשלם מחודש הבא שום תוספת לנטו

r66

New member
המעביד חיב לתת לך הפסקה, אבל הוא

שלום ובוקר טוב לכולם
הבעיה שלי היא כזו אני עובד כבר שנתיים באותו מקום עבודה אין לי חוזה עבודה אם המעסיק אני עובד מהשעה 6:30 עד השעה 16:00 וזה על בסיס קבוע אותם הזמנים וביום שישי מהשעה 6:30 עד השעה 13:00 ככה זה כל החודש המעסיק משלם לי שכר קבוע של 3800 נטו את ההפסקה שלי אני מחוייב לעשות במפעל ככה שיוצא שאני עובד כל יום 9 וחצי שעות ו-6 וחצי ביום שישי האם אני יכול לתבוע את המעסיק על השעות הנוספות שאני עושה או שעקב היותי מקבל שכר קבוע אני לא אמור לקבל על השעות הנוספות אבל אם אני לא בא יום או שהוא מוציא אותי לחופש ליום אז הוא מוריד לי מהמשכורת לפי 25 יום עבודה ולא לפי כמה באמת עבדתי האם זה חוקי? האם בכלל מותר לו להוציא אותי לחופש למרות שאני מקבל שכר קבוע? שאלה 3 אם המשכורת שלי מישתנה זאת אומרת פעם היא יכולה להיות 3800 נטו ופעם היא 3400 נטו זה אומר שאני יכול לדרוש את התוספת שהאוצר אישר כי המעסיק אומר שאני לא זכאי לתוספת אבל מה שמוזר זה שמשכורת 07 כן הישתנתה וקיבלתי תוספת של 286 לנטו האם זה אומר שהוא כן חייב כי הוא אומר שהוא לא מיתכוון לשלם מחודש הבא שום תוספת לנטו
לא חייב לשלם תמורתה. בעיקרון צריך לעבוד 43 שעות בשבוע, 8.6 שעות ליום בשבוע עבודה בן 5 ימים או 7.6 שעות לשבוע עבודה בן 6 ימים כשביום השישי עובדים ם 5 שעות. בכל מקרה לא יותר מ- 43 שעות רגילות בשבוע. החישוב לשעות הנוספות הוא יומי. אין קיזוז בין שעות עודף לשעת חסר, בגלל ההבדל בתעריף. 2 שעות מעל הרגילות צריכות להיות בתשלום של 125% ומעבר לזה 150%. שכר גלובלי ללא התחשבות בשעות נוספות הוא רק לבעלי משרה שאין אפשרות לפקח ולמיין את שעות העבודה והמנוחה שלהם, בעלי משרות כמו מנהלים, אנשי שיווק וכד' בעלי אמון מיוחד (נדמה לי אפילו שהמעביד צריך לקבל אישור לעובדים מהסוג הזה). אם הנטו שלך קבוע, אתה לא תהנה מההקלות האחרונות, אבל אם הנטו שלך משתנה מפעם לפעם - אולי תסביר מדוע, אולי מנכים לך כל מיני נכויי רשות???. אם הוא החזיר לך את המס שנוכה ממשכורתך, לדעתי הוא חייב להמשיך לשלם לך את אותה משכורת, או ששילם "בטוב ליבו, לפנים מורת הדין"....אני לא מבינה את המשחק שלו

ענית ממש לא נכון

לא חייב לשלם תמורתה. בעיקרון צריך לעבוד 43 שעות בשבוע, 8.6 שעות ליום בשבוע עבודה בן 5 ימים או 7.6 שעות לשבוע עבודה בן 6 ימים כשביום השישי עובדים ם 5 שעות. בכל מקרה לא יותר מ- 43 שעות רגילות בשבוע. החישוב לשעות הנוספות הוא יומי. אין קיזוז בין שעות עודף לשעת חסר, בגלל ההבדל בתעריף. 2 שעות מעל הרגילות צריכות להיות בתשלום של 125% ומעבר לזה 150%. שכר גלובלי ללא התחשבות בשעות נוספות הוא רק לבעלי משרה שאין אפשרות לפקח ולמיין את שעות העבודה והמנוחה שלהם, בעלי משרות כמו מנהלים, אנשי שיווק וכד' בעלי אמון מיוחד (נדמה לי אפילו שהמעביד צריך לקבל אישור לעובדים מהסוג הזה). אם הנטו שלך קבוע, אתה לא תהנה מההקלות האחרונות, אבל אם הנטו שלך משתנה מפעם לפעם - אולי תסביר מדוע, אולי מנכים לך כל מיני נכויי רשות???. אם הוא החזיר לך את המס שנוכה ממשכורתך, לדעתי הוא חייב להמשיך לשלם לך את אותה משכורת, או ששילם "בטוב ליבו, לפנים מורת הדין"....אני לא מבינה את המשחק שלו
ענית ממש לא נכון
יש חוק שאומר שאם המעסיק מחייב אותך להישאר במקום העבודה אז ההפסקה היא על חשבונו תקנו אותי אם תעיתי דבר שני אני לא מנהל ולא כלום רק עובד כללי (פשוט) לגבי הנטו כבר הסברתי אם למשל הוא אומר לי למשל : "מחר יום שישי על תגיע לעבודה" אז בסוף החודש הוא מוריד לי בשכר כמו שאמרתי השכר שלי הוא מקסימום 3800 נטו ואם למשל אני לוקח יום חופש אז כמובן שזה יופיע בתלוש והנטו שלי יוקטן

טעיתי**

ענית ממש לא נכון
יש חוק שאומר שאם המעסיק מחייב אותך להישאר במקום העבודה אז ההפסקה היא על חשבונו תקנו אותי אם תעיתי דבר שני אני לא מנהל ולא כלום רק עובד כללי (פשוט) לגבי הנטו כבר הסברתי אם למשל הוא אומר לי למשל : "מחר יום שישי על תגיע לעבודה" אז בסוף החודש הוא מוריד לי בשכר כמו שאמרתי השכר שלי הוא מקסימום 3800 נטו ואם למשל אני לוקח יום חופש אז כמובן שזה יופיע בתלוש והנטו שלי יוקטן
טעיתי**

לא טעית. לגבי השאר התשובות נכונות

ענית ממש לא נכון
לא טעית. לגבי השאר התשובות נכונות
הנה הסעיף הנוגע להפסקות: (א) ביום עבודה של שש שעות ולמעלה, תופסק העבודה למנוחה ולסעודה ל-3/4 שעה לפחות, ובכלל זה תהיה הפסקה רצופה של חצי שעה לפחות; ביום שלפני המנוחה השבועית וביום שלפני חג ההפסקה היא של חצי שעה לפחות. (ב) הפסקה לפי סעיף קטן (א) לא תעלה על שלוש שעות. (ג) בעת הפסקה לפי סעיף קטן (א) הנמשכת חצי שעה או יותר רשאי העובד לצאת מהמקום שבו הוא עובד, אלא אם נוכחותו במקום העבודה היא הכרח לתהליך העבודה או להפעלת הציוד והשימוש בו, והעובד נדרש על-ידי מעבידו להישאר במקום העבודה, ובמקרה זה ייחשב זמן ההפסקה כחלק משעות העבודה. (ד) עובד רשאי להתפלל במהלך יום עבודתו בהתאם לדרישות דתו; זמן התפילה ייקבע במקום העבודה בהתאם לצורכי העבודה ואילוציה, ובהתחשב בדרישות דתו של העובד.

r66

New member
סליחה ../images/Emo4.gif

ענית ממש לא נכון
סליחה

אתה יכול לתבוע על השעות הנוספות.

שלום ובוקר טוב לכולם
מותר לו להוציא אותך לחופש אבל אסור לו להוציא אותך לחופשה ללא תשלום בלי הסכמתך. אם הוא אומר לך לא לבוא לעבודה ביום שאתה מוכן לבוא לעבודה, הוא חייב לשלם לך שכר על היום הזה (וזכותו לזקוף את זה על חשבון ימי החופשה השנתית שלך), אבל הוא לא רשאי לקזז לך מהשכר בגלל זה. אם לא היתה ביניכם הסכמה על שכר נטו, אז מי שאמור להרוויח מההפחתה במס - זה אתה.

יוסאריאן

מותר לו להוציא אותך לחופש אבל אסור לו להוציא אותך לחופשה ללא תשלום בלי הסכמתך. אם הוא אומר לך לא לבוא לעבודה ביום שאתה מוכן לבוא לעבודה, הוא חייב לשלם לך שכר על היום הזה (וזכותו לזקוף את זה על חשבון ימי החופשה השנתית שלך), אבל הוא לא רשאי לקזז לך מהשכר בגלל זה. אם לא היתה ביניכם הסכמה על שכר נטו, אז מי שאמור להרוויח מההפחתה במס - זה אתה.
יוסאריאן
כן יש ביננו הסכם רק שהוא בעל פה שאני מקבל 3800 נטו ולא יותר אבל בפועל אם אני יוצא לחופש או שהוא מוציא אותי אז הנטו יורד לפי כמות הימים שיצאתי

אם יש ביניכם כזה הסכם...

יוסאריאן
כן יש ביננו הסכם רק שהוא בעל פה שאני מקבל 3800 נטו ולא יותר אבל בפועל אם אני יוצא לחופש או שהוא מוציא אותי אז הנטו יורד לפי כמות הימים שיצאתי
אם יש ביניכם כזה הסכם...
אז לדעתי אתה לא אמור להרוויח מההפחתה במס. זה לא משנה לגבי הוצאתך לחופשה. לדעתי, אסור לו להוציא אותך לחופשה ללא תשלום.

שיר ורד

New member
מה משך ההפסקה שלך?

שלום ובוקר טוב לכולם
מה משך ההפסקה שלך?
אם היא חצי שעה,זה אומר שאתה עובד שעה נוספת בכל יום ואמור לקבל על זה שכר שעות נוספות. אם היא שעה וחצי, והיא רציפה , אתה רשאי לצאת ממקום העבודה במהלך ההפסקה ושעות עבודתך הן רגילות. אם יש לך שלוש הפסקות של חצי שעה (כלומר אף אחת לא עולה על שלושת רבעי שעה) הוא יכול להחזיק אותך במקום העבודה. אם זה כך תנסה לדרוש איחוד של לפחות שתי הפסקות כך שתוכל לצאת ממקום העבודה. האם המעביד מעביר לך תלוש משכורת? אם כן, תבדוק מה השכר ברוטו והאם הוא עולה על שכר מינימום. אם מגיעות לך שעות נוספות הן צריכות להתווסף לשכר המינימום (במקרה שלך לפי 125% תעריף שעה). המעביד לא רשאי להוציא אותך לחופשה ללא תשלום ללא הסכמתך ובודאי שזה חייב להיות מתואם מראש ולא בהודעה מהיום למחר. גם לגבי הוצאה לחופשה, המעביד מחויב לתת לך לפחות חלק מהחופשה השנתית ברציפות וגם על יתר הימים לתאם אתך מראש את המועד. במידה ולא נותרו לך ימי חופשה, ואתה מעוניין לעבוד ולא לקבל יום חופשי, המעביד מחויב לשלם את שכרך המלא ואינו רשאי להוריד משכרך או להכריח אותך להכנס לגרעון בימי חופשה. לגבי חודש 07 , בחודש זה היה שינוי רטרואקטיבי במדרגות המס, ולכן התוספת לנטו היתה צריכה להיות גדולה. ייתכן והמעביד עשה חישוב , כך שאם הוא יוריד לך את הברוטו למצב בו הנטו יתאים למוסכם ביניכם, תהיה המשכורת מתחת לשכר מינימום ולכן השאיר את המשכורת בגובה שכר המינימום. המעביד עשוי לנסות לקחת ממך חזרה את ההפרש בנטו (שניתן ביולי) בחודשים הבאים (כשאז תמצא מעל שכר המינימום). הורדת ימי חופשה. מקובל בדרך כלל להוריד את שווי ימי החופשה לפי מספר שעות העבודה באותו יום. יש מקומות המורידים יום אחד בכל מקרה (ואז עדיף לעובד לא לצאת לחופש ביום שישי). במקרה של ניכוי מהשכר (בהסכמתך) נראה שהוא צריך לבצע את הניכוי לפי מספר שעות עבודה(ללא ההפסקות) ולא לפי ימי עבודה. בכל מקרה צריך לבדוק שסך שעות עבודתך בחודש ממוצע (לאחר ניכוי זמני ההפסקות) אינם עולים על 186 . אם כן, אז מגיע לך שכר שעות נוספות על העודף הזה . לרוב מתיחסים לחודש ממוצע כאל חודש בן 30 יום עם 4 סופי שבוע באמצעו, וזאת למרות שחודש ממוצע הוא בן 30.5 ימים בפועל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה