שורפים ספרים של פולמן!

חגיתלו

New member
שורפים ספרים של פולמן!

אחד מחטאיי המרובים הוא החיבה שלי לסדרות דרמה בריטיות - ספציפית לענייננו "דרך ווטרלו" שמוקרנת בלופ של סוף השבוע בערוץ 23. הסדרה מתארת בית ספר בשכונה לא כ"כ טובה של עיר בריטית כלשהי (לא זוכרת ואולי גם לא מציינים). בפרק שיש השבוע מגיע מורה "בריאתני" (מאלו שמתנגדים לאבולוציה וטוענים שסיפורי התנ"ך הם אמת לאמיתה כולל ובמיוחד סיפור הבריאה) - הוא קורא לילדים בבית הספר להוריד מהמדפים של הספריה ספרי כופר שונים והילדים שורפים בחצר כמה ספרים כשבולט שלהם הוא עותק של "אורות הצפון" (כך כתוב על הכריכה) וגם אחת התלמידות אומרת במפורש שהם צריכים להוריד כל ספר של פיליפ פולמן. אז אחרי שצחקתי קצת, היה לי קמת עצוב - כי הנחתי שהתסריטאים לא המציאו את האירוע אלא שזה משהו שממש קרה בבית ספר (אחד או יותר) באנגליה. בכל אופן, סוף טוב הכל טוב - המנהל נפטר מהבריאתן :)

האבק

New member
עצוב מאד

מה שמזכיר לי את העצומה שפתחו כאן לא מזמן נגד ראש העירייה שהנהיג שריפת ספרי הברית החדשה פה בארץ. מי שלא חתם - שיחתום ומהר! (אדווה - תביאי לינק
)

DHallow

New member
ומאידך

יש כאן התמודדות אמיצה של יוצרי הסדרה עם מציאות עגומה, מהסוג שלא מדברים עליו. אני חושבת שכשסדרה מעיזה להראות את הצד המכוער של הקיצוניות היא עושה שירות טוב לפלורליזם. ואם מזכירים את פולמן זה נפלא, כי זה חושף את כתביו לקהל נוסף. שום זוועה לא ממציאים בסרטים ובסדרות, אולי מקצינים אבל לא ממציאים. ההתמודדות היא העיניין החשוב.

נטעש

New member
כן גם אני חושבת ככה

זאת אומרת, כן המקרה מאוד מצער. אבל הציבור לא תמיד מודע לבעיות האלה. זה מתחיל בדברים הקטנים האלה ועלול להפוך למשהו מסוכן יותר אם לא מפסיקים.

אליה94

New member
טוב.

יש כאלה שלא מבינים מה פולמן רוצה והם חושבים שהוא מתבטא נגדם (דבר מקובל כאשר דבר בו אתה מאמין יבוטל לנגד עיניך או שיזלזלו בול לנגד עיניך), אך כמובן שזה לא מצדיק שריפת ספרים! האנשים הללו עושים כעיורים מעשים שמקבלים כהוראה או שנראה להם שהם עושים דבר שנכון בעיניהם. הם מנסים להתבטא נגד זה אבל הם לא יכולים לכפות עלינו לא לקרוא ו\או להאמין בספרים של פולמן ובתוכנם. יש כאלה שמתיימרים לעשות את זה בכח אבל הם לא מבינים שאם אדם כבר ראה את האמת (או שחושב שמצא דרך לאמת) הם לא יוכלו להניאו בכח, אני בז לאנשים הללו.אדם לא יתחנך תוך יום, ואין מצב שדבר כמו לקחת אדם ולרוקן אותי נפשית ואף למלא אותו נפשית בתוכן אחר יעשה ע"י כח או ביום אחד.אני לא מדבר על המניעם (שנראים לי לא צודקים), אלא על הדרך- שמובן שהיא איננה צודקת. שוב-אני בז לאנשים הללו. הדבר הרגיל והמשך יום מהנה.

galiau

New member
הם לא יצליחו לכפות עלינו,

כמובן, אבל הם מנסים בשריפת ספרים. כן, זו דרך שלהם להתבטא (באופן בלתי מתקבל על הדעת כמו שריפת ספרים) אבל זו הדרך שלהם גם דרך לצנזר כמו בספר "1984". האלימות שהם משתמשים בה אפילו קצת מזכירה לי טוטאליטריות, כמו בספר 1984...

DHallow

New member
אתה אדם עמוק

ועל כן מייחס עומק לאנשים רדודים. שורפי הספרים לא חוששים מהסתת המאמינים או מפגיעה בנפשם הרכה של הנשמות התועות, אלא רוצים לעשות פרובוקציה שצועקת "גוועלד" על כל מה שלא מתיישר עם ה"אמת המוחלטת". אין אידיאולוגיה מאחורי האקט, סתם מעשה המוני מטופש וחסר טעם.

אליה94

New member
תודה...

מה זה "גוולעד"? בסך הכל העיקר שכולם פה מתנגדים לזה לא משנה מאיזה מניע. הדבר הרגיל ולילה טוב.

הכפייה של הדת

בספרים של פולמן, נכונה ומבוססת על הכפייה של הדת במציאות. לכל דבר טוב ומוערך ע"י רבים, תמיד תמיד יקומו גם מתנגדים ונואצים, במיוחד אם מדובר במשהו עם מסר כ"כ שנוי במחלוקת כמו חומריו. הדבר היחיד שמפריע לי בכל העניין הזה, הוא העובדה שהמורה מלמד את הילדים לשנוא "כופרים", לפי דבריו ולמגר אותם לחלוטין. התפיסה שלו מפריעה לי, כי היא אלימה ושוטפת מוח, ולאו דווקא כי היא לא מסכימה עם פולמן. לאנשים מותר לשנוא את הספרים של פולמן ואפילו לא להסכים עם התפיסה שלו, אבל ברגע שהעניין הופך להסתה וכפייה, זה כבר עניין של חינוך בסיסי מעוות לילדים (לתת הזדמנות שווה לכל אחד, לקבל את השונה ולהקשיב לדעותיו, גם אם לא להסכים איתן) ועל זה אני כועסת. מזל שהמנהל היה בסדר

JustRain

New member
../images/Emo45.gif

זהו, סהר, אסור לך להיעלם לנו שוב. נפסיד עוד תגובות כמו זו!

וגם את זיו פני היפים ../images/Emo13.gif

סתם נו. מצטערת שנעלמתי... שנה קשה עם המון בלגנים, במיוחד בתקופה האחרונה. אבל זה לא תירוץ. אז הנה אני פה שוב, והגעתי ע"מ להישאר

האבק

New member
../images/Emo157.gif אם את כבר פה, יש איזה מאמר שצריך לתרגם

ברוכה השבה! טוב לראות אותך שוב... מקווה מאד שניפגש במיתופיה!

נטעש

New member
סהר- לעולם לא מפקירים סיירותניק בשטח!

למה את לא באה
?

כי לעולם לא מפקירים סיירותניקים בשטח...

יש לי טיול חניכים על היום ההוא.. טיול פרידה מהקבוצה שלי..

למעלה