שאלת
ים

ממה מיה

New member
שאלת ../images/Emo95.gif ים

כשאיתן נולד הרבה יעצו לי לתחוב לו מוצץ כמה שיותר מוקדם. ההמלצות למיניקות הן להמתין לגיל 4-6 שבועות כשההנקה מתבססת ויש עלייה יפה במשקל ואז לנסות מוצץ. כך פעלתי ובגיל שישה שבועות מצאתי עצמי שעות על גבי שעות מחזיקה לו מוצץ בפה כדי שיתרגל אבל - - הילד סרב ואני הרמתי ידיים. איתן גדל בלי מוצץ. אז לא פעם הציצי היה המוצץ שלו אבל מצד שני לא היינו צריכים להרים לו מוצץ שנפל בלילה בשינה או לחפש מוצץ שאבד. ולא היינו צריכים גמילה. עכשיו השאלה עולה מחדש. או קיי, ילד אחד התמודדנו יפה בלי מוצץ אבל מה לגבי שניים ? שאנסה להרגיל אותם ? איך זה אצלכם ?

שיר לא לקחה מוצץ

הצעתי לה רק פעם-פעמיים בנסיעה לחוצה והיא לא רצתה. כיום אני מאוד שמחה שאין לנו צורך להגמל מהמוצץ. לא הרגשתי שהוא היה חסר לנו אי פעם. במקרה של התאומים, לא התכוונתי להציע להם, אבל שוב היתה לנו נסיעה עצבנית ובה שיר ישבה ביניהם והציעה להם את המוצץ. כשאנחנו לא בנסיעה אני לא מרגישה צורך בזה ולא מציעה, כך שאני מניחה שגם הפעם זה לא יתפוס וזה ממש לא נורא.

אני הצעתי להם בערך בגיל 6 שבועות

הג'ונייר לפעמים הסכים והקלפטה בכלל לא. לאחרונה התחלתי לנסות שוב כי לפעמים שניהם בוכים ורוצים לישון וקשה לי להרדים את שניהם בו זמנית על הציצי , במיוחד כשאני לבד (לוגיסטיקה בעייתית להעביר אותם למיטות) ועכשיו גם הקלפטה לפעמים לוקחת. אני דוקא בדעה שאם ילד מצליח להירגע ממוצץ אז זה נהדר

ליאתו

New member
חמותי נדנדה ונדנדה

כמובן שסירבתי בששת השבועות הראשונים, וגם אחר כך לא אהבתי את הרעיון. בגיל חמישה חודשים אורי הסכים לקחת מוצץ, והיה עם מוצץ ארבעה חודשים; נגה לקחה מוצץ חודש אחד, מגיל שבעה עד שמונה חודשים. וכן, הם לפעמים ינקו במקום מוצץ, אבל זה לא הפריע לי במיוחד. אני באופן אישי מאוד לא אוהבת את הקונצפט של מוצץ - לדחוף לילד פקק שישתוק. אני מבינה שעבור הרבה ילדים זה מנחם; אצלנו זה לא נשאר הרבה זמן.

אני ממש מכריחה אותם לקחת מוצץ

שחר בינתיים מחבב אותו וטל עדיין צריך שכנועים. וזה למה? כי הם פלטנים בלתי נלאים ויועצת ההנקה אמרה לי שתנועות המציצה יכולות למנוע עליה של האוכל למעלה. אז ממה מיה- אולי יעזור לדורון. בנוסף- מה 'כפת לי שיהיה עוד אמצעי הרגעה בשטח? הרי עם תאומים זקוקים לו המון. המוצץ כבר נתן לי כמה דקות שקט יקרות כשהייתי לבד. וחו-ץ מזה, שכבר קלטתי אותם דוחפים ידיים לפה, ומאצבע בפה קשה להגמל (אלא רק בשיטות של המאפיה
). החסרון היחיד- הם מעיפים אותו כל הזמן (טל סיגל תנועה חיננית של אגרוף תחוב למול המוצץ- כך שהוא מחזיק אותו בפנים- הגאון. שחר מעיף ומתבכיין- אבל גם הוא גאון כמובן
). ובעודי מקלידה במרץ, שחר הרביץ לי פליטה ישר למחשוף (אני פורשת את החיתול כמו אוהל, אבל הם תמיד מוצאים את המחשוף וקולעים ישר לרווח שבחזיה. מנסים להחזיר את האוכל למטבח?)

ממה מיה

New member
../images/Emo3.gif האוכל למטבח - גדול

דבורה ונעה הנה יש לכם הודעה לטאגליינ, אותי זה שעשע.

osi28

New member
אני נתתי להם מוצץ עוד בתינוקיה

כך שישר מההתחלה הם התרגלו למוצץ (עד היום). נראה לי שלא ידעתי ש"אסור" להציע לתינוקות יונקים בהתחלה מוצץ. לשני זה ממש לא הפריע-ינקה עד גיל שנה בדיוק. כפיר לא ינק הרבה אבל לא חושבת שזה קשור למוצץ, אלא לכך שהיה קטן וחלש יותר, ואני גם לא התעקשתי יותר מדי על ההנקה איתו (דבר שקצת רודף אותי לפעמים...
).

nozer

New member
../images/Emo95.gif זה נהדר לדעתי!

איתי ותמר ( שני הגדולים שלי) לקחו מוצץ כבר בבית החולים וזה לא הפריע להם כלל לינוק מלא מהרגע הראשון. לנועה ודנה היה קצת קשה בהתחלה (וגם לא היה לי זמן להשקיע בלימוד יותר מידי) עד שהמליצו לי להציע להן מוצץ גומי ולא סיליקון, וזה היה ממש פלא איך תפסו אותו מיד (עדיין היתה תקופת הסתגלות אבל בכל זאת). אגב הן רק בנות 4 שבועות וזה לא נראה לי הפריע בכלום להנקה... לדעתי מוצץ זה נהדר, מאוד עוזר להרגיע ותומך בשפיות שלנו וכמו שאמרו כאן כבר עדיף ממציצת אצבע שממנה הרבה יותר קשה לגמול. לגבי הגמילה, אצלי הגדולים ידעו שביומהולדת 3 זורקים את המוצץ וכך היה, בלי הרבה בעיות. אני רואה כבר היום כמה המוצץ עוזר לי איתן, בעיקר לקראת שנת הלילה כשאני מנסה ללמד אותן לישון במיטה לא להרדם רק עלי תוך כדי הנקה (או יותר נכון מציצה לצורך הרגעה...). בקיצור אני בעד!!! וכאמור ממרומי נסיוני עם ארבעה ילדים ( עדיין קשה לי ליקלוט) אין לזה השפעה על ההנקה!

luna10

New member
אצלי הן סרבניות מוצצים

הגדול גם סירב כי הוא הרגיש שאני מנסה לעבוד עליו - לא יצא ממנו משהו טעים... גאיה ושיר הולכות בעקבותיו - מסרבות ונעלבות שאני בכלל מציעה אותו כי הוא ריק.. אני לא מתיאשת - ממשיכה לנסות

nozer

New member
ניסית מוצץ גומי?

אצלי היה מצב דומה למה שתארת עם מוצצי הסיליקון וברגע שהחלפתי (גומי של ניפ) הפלא ופלא - תפסו מיד!

כנ"ל- גומי של ניפ-

הבעיה היא שהוא קטן להם קצת, כל הזמן עף להם. המידה הבאה- לחצי שנה, הוא מוצץ פשוט ענק. מה עושים? ניסיתי להציע להם גומי של אוונט והם לא מוכנים (אין להם טעם יקר)

איג3

New member
אצלנו עם הבכור עוד בבי"ח נתנו לו

מוצץ כדי שיתרגל, באמת הבעיה שתארת עלתה לא פעם... היינו צריכים להחזיר לו את המוצץ... אצל השני גם נתנו מוצץ, ועכשיו עם התאומות, יש מוצצים! הבעיה שהן לא כ"כ מתות על זה, בפרט לא טליה, וחוץ מזה, כבר בבי"ח ששתיהן 'צרחו' יחד, מיד התקשרתי לבעלי שצריך מוצצים! עשינו את זה כשהיה אחד אחד, אז בטח כשיש שניים... נראה לי יותר פשוט משום מה...

frige

New member
שלושתם בלי מוצץ ובלי אצבע

לא הראל, לא אלעד ולא איתי רצו מוצץ. ניסיתי, לא התעקשתי, לא דחפתי. לא רצו, לא צריך. היום אני שמחה על כך.

למעלה