שאלה

שששלום

New member
שאלה

למדתי שדרך הזן אמורה להיות ע"י ישיבה רכה ושלווה מלווה באהבת מורה אמיתי ללא תנאים ללומדים. מדוע לא רואים זאת בהודעת המנהל? אין אזכור לישיבת הזה זן. האם אפשר להעביר את רעיונות הזן ע"י מסרים באינטרנט ללא ישיבת זה זן וללא מורה אמיתי?

emptyhead

New member
ללמוד זן

שלום שששלום אני יכול להסכים אתך שכדי ללמוד זן צריך ממש לתרגל "זה זן". הודעת המנהל מסבירה שכדי להבין מהו אבטיח לא יספיקו תיאור או תמונה שלו. צריך לקחת חתיכה ולטעום, אני מבין שההקבלה היא לתרגול עצמו.

darmha

New member
תשובה

בשאלתך העלת שני נושאים: "ישיבה רכה ושלווה" ו"אהבת מורה אמיתי ללא תנאים": בקשר לייבה הרכה והשלווה, הישיבה היא רק אחת מטכניקות המדיטציה של הזן, זן אמיתי (כמו מדיטציה אמיתית)אינו ישיבה של הגוף אלא ישיבה של המיינד. כשאתה הולך, יושב, עומד, נוהג עושה כלים וכו´ וכו´ מרגע לרגע באיזו הכרה אתה? זאת השאלה האמיתית של הזן,זה הכיוון האמיתי שלו. "אהבת מורה אמיתי": דרך אמיתית היא שלך ורק שלך כשתמצא את הדרך שלך תמצא את המורה שלך, בדרך הזן כל העולם הזה הוא מורה שלנו: ציוץ הציפורים, הירח בלילה, השמש ביום, חבר שכועס, נהג שחותך בכביש, מורה זן כולם מרגע לרגע מלמדים אותנו... לסיום אפנה אותך להודעת המנהל בקשר ללימודי הזן והצורך לעשות זאת באופן מעשי ולא עיוני איתך בדרך יובל

זן בהיתכתבות

התשובה הזו שלך עזרה לי להבין דברים אחרים, שקשוריים לדרך בה אני נמצאת ...אז תודה. לצערי נדמה לי שאין לי את הכלים לתרגל זן, ואולי אין לי את הרקע (או שניהם שהם אחד..). אני עדיין מנסה להבין את הקאוון שהצגת לפני שבוע (כמובן ללא הצלחה). נראה לי שחסר לי רקע להבנה,ולו מהסיבה שאחר"כ אתה פרשת ש-מו זה רע ומיכל מנדל פרשה ש-מו זה קבלת מעלות באיזון... כאילו יש איזה פתרון לשוני, ולא חשיבתי לקוואן. בכלל אדם מן הישוב, שאין לו רקע "השכלתי" של זן יוכל לתרגל זן "בהתכתבות" (דרך הפורום)?

darmha

New member
זן זה לא זן

חיפוש ית היקרה, במקור אין מילים. בילד שנולד זה עתה יש את הפוטנציאל ללמוד את כל השפות. לבכיו אין מבטא. זוהי האמת מרגע לרגע. העולם הזה מתפקד ללא מילים מצויין מיליוני מיליוני שנים. האמת ברגע זה ממש היא לפני המילים, לפני המילים אומר לגלות את דעתנו שלפני המחשבה, לגלות את דעתנו שלפני המחשבה אומר לגלות את דעתנו הצלולה שמשקפת את העולם הזה כמו מראה. דעתנו זו אינה "ריקה" או חלל שחור כמו שלעיתים חושבים אלא מלאה באהבה באנרגיה בחמלה ובחכמה הטבעית הצפונה בכל אחד מאיתנו. אז מרגע לרגע האמת היא לפני המילים והמחשבות. באמצעות המילים אנו יוצרים דברים. באמצעות המחשבות אנו יוצרים את עולמנו הפרטי, למרות שמחשבות אלו באות והולכות אנו מתייחסים אליהן כאילו הן הדבר האמיתי. במקום להבין שהן רק זמניות. אי הבנה זו מביאה לבלבול, לגבי מי אני, מה זה אלוהים, מה זה מוות, מה זה חיים, אנו מנסים להבין את העולם הזה דרך המחשבות, אבל האמת של העולם הזה היא לפני המחשבות. מרגע לרגע העולם הזה הוא פשוט כפי שהוא. נאמר כבר בכתובים העתיקים: " הבעייה הגדולה של הדרך האמיתית שהיא פשוטה מידיי להבנה". אז את עושה "זן" ו"פורום" ומו רע ומיכל עושה "קבלת מעלות" וכו´ וכו´ ובמקום להתבהר הדברים מתבלבלים. מטרת הקואן היא לפתוח את השאלה אצלך. לפתוח את השאלה זה לחזור למקום שלפני המחשבות. ולכן זו דרך הזן. אם הדברים אינם ברורים לעיתים עוזר ביקור במרכז זן ומפגש עם מורה שיעזור לך לחוות את המצב הזה באופן מלא ואז חוויה זו תהווה את המצפן שלך לעתיד. אז כן, התשובה האמיתית של קואן נובעת משינוי ולא מחשיבה. אם את יכולה לבד - אז לימודי זן דרך הפורום זה לא בעייה. אז כל המילים הללו נועדו לעזור לך להניח לכל המחשבות ולחזור למצב שלפני החשיבה. לחזור למצב שלפני החשיבה אומר לחזור לאמת, שאומר לראות את הפרצוף האמיתי שלך שלפני המסכות שנוצרות ע"י המילים. פרצוף זה מלא בחמלה ואהבה ויכול לעזור לכל העולם הזה. איתך בדרך יובל

שששלום

New member
מורה זן

האם נהג חותך בכביש יכול להיות מורה זן או שכוונתך שניתן ללמוד ממנו דבר מה אם בכלל ברמה העקרונית ללא קשר לזן? האם מתחיל יכול לתרגל זן ע"י פעולות יומיומיות בשעה בכלל לא ברור מהו התרגול? ומהי אותה הכרה אותנ אתה מזכיר? שאלות רבות מן הסתם תשובה פשוטה כדרך הזן. תודה

כל אדם אשר תפגוש בדרך יכול להיות

המורה האמיתי שלך אם תבחר בו כמובן. כשהתלמיד מוכן המורה מגיע... עבורי הילדים שלי הם המורים הכי הכי אמיתיים. הם אלא שמלמדים אותי מה זו אהבה, הם אלא שמלמדים אותי מה זו אגוצנטריות הם אלא שמלמדים אותי על מהות החיים. כמובן שבן הזוג יכול להיות המורה לחיים. מי שאין לו לא את זה ולא את זה פשוט שיתבונן באנשים ברחוב, יהיה קשוב לכל מי שפונה ומדבר, לכל אדם עבורנו יש מסר, אם רק נהיה מודעים אם רק נהיה קשובים נוכל יום יום ללמוד רבות מן החיים בסיטואציות הכי נפלאות ובסיטואציות הכי קשות. הרבה אור ואהבת אמת וללא תנאי מיכל

darmha

New member
כל העולם הוא המורה האמיתי

אם אתה לא מבין את זה, פשוט תניח לכל המחשבות בצד ואז תראה את העצמה האמיתי של הדרך. אם אתה לא מבין את זה אזי שווה ללמוד את הדבר הזה במרכז זן ואז תוכל לקחת את זה איתך לכל מקום. כמו כן, ראה תשובתי לעיל לחיפוש ית. איתך בדרך יובל

למעלה