שאלה לצמחונים/טבעונים הכתומים

noamgk

New member
מוזר.

אצלנו גם כשהם מקבלים פקודה, זה לירות באוויר. אז אצלכם הם יורים סתם?

בעמדה יש שני חיילים...

הייתי איתם בעמדה. ראינו שני ילדים מפוצצים נפצים בראמאללה, זה עשה רעש דומה לשל ירייה, אך ראינו שזה נפצים... ישר החיילים עלו מול המפקד ואמרו לו שיורים והם מבקשים אישו להשיב באש... ניתן האישור, החיילים קפצו משמחה, אחד רץ ל05 שלו והשני למאג והתחילו לרסס את כל ראמאללה בכלל ואת שני הילדים בפרט... לא יורים סתם?

noamgk

New member
מוזר.

אצלנו גם כשהם מקבלים פקודה, זה לירות באוויר. אז אצלכם הם יורים סתם? אז שני חיילים ספציפיים רצו כנראה קצת אקשן, והמפקד טעה. אצלנו כשברור שצריך להשיב אש (אחרי שיגור פצמ"ר או קסאם) הם יורים לאוויר.

MaddyD

New member
כל דעה ואדיאולוגיה

בנויה מאמונה ותפיסה אדם כתום לא רואה בהתנגדות שלו משהו שסותר מוסריות. והוא יביא 20 הסברים למה זה רק תומך בעקרונות מוסר בסיסיים

תמיר1991

New member
למעשה כן.

ריבים פוליטיים ואידיאולוגיים כאן מיותרים לדעתי, אף אחד לא ישכנע את האחר בצדקת דרכו. תמיר.

נכון, רק חבל שהימנים לא חושבים קצת

יותר ומבינים שהם בעצמם לא מוסריים. אגב, תמיר, אתה הכי צבוע, אתה מחשיב את עצמך כבן אדם שמאלני, מוסרי ובו בזמן תומך בהרג מיותר של מאות מיליארדים של בעלי חיים. זאת צביעות אמיתית

את לא חושבת?

את לא חושבת שלהגדיר את עצמך בן אדם מוסרי ובו בזמן לתמוך בהרג של בעלי חיים זה לא צביעות? את כבר הסכמת שזה לא מוסרי לאכול בשר, אז מה הוויכוח? אם את מתכוונת שלדעתו זה מוסרי, אז אם זה מוסרי לדעתו שלפחות יקיים דיון רציני ולא יתחמק מהשאלות של תום, חוסר הסכמה להתמודד עם האמת זה גם סוג של צביעות.

תמיר1991

New member
תרגיע כבר, זה שבעיניך אני לא מוסרי

לא אומר שבעיני 99.9% מהעולם אני כן כזה... תמיר.

עניתי למטה, (כותב כדי שתקבל מסר)

אז יכול להיות שלא קיבלת מסר, בטעות עניתי לשלי ואת זה אני כותב לך כדי שתקבל מסר...

איך בדיוק אתה מוסרי כשאתה

תומך ברצח של מאות מיליארדים בעלי חיים בשנה? לפחות תקיים דיון רציני ואל תתחמק מהשאלה: למה בן אדם עליון על חיה? בגלל רמת האינטליגנציה? זה מדד להתחשבות מוסרית? לפי ההגיון הזה אפשר לאכול אנשים בעלי פיגור שיכלי...

תמיר1991

New member
כן, בגלל רמת האינטילגנציה והיכולת.

אנשים לא הורגים כי הם בני אדם. כל בני האדם בכללותם שווים ונעלים על כל יצור חי אחר, גם אדם עם פיגור שכלי חכם עשרות מונים מכל חיה אחרת. אז תפסיק עם הדמגוגיה הזולה. תמיר.

ממתי אינטליגנציה משמשת כמדד

להתחשבות מוסרית? אתה לא יותר טוב מאנשים שאמרו: "נשים נחותות מגברים כי הם חלשות יותר" או "שחורים נחותים מלבנים כי הם מכוערים" אז עכשיו אתה אומר:"חיות נחותות מאנשים, כי הן טיפשות יותר". אתה טוב יותר במישור השכלי, אריה יותר טוב ממך בריצה ... יש לו כישורים גופניים גבוהים יותר, מה ההבדל? למה דווקא האינטליגנציה היא זאת שקובעת מעמד מוסרי? זאת דרך חשיבה גזענית, להפלות מישהו בגלל שאתה חכם יותר? מה שמשנה זה שבעל חיים ואתה יכולים לסבול באותה מידה ורוצים לחיות באותה מידה, זה הדבר היחיד שמשנה, לא זה שאתה חכם יותר. לפי ההיגיון שלך, נניח שיש לי 130 אייקיו, אז מותר לי לאכול בעלי אייקייו 30? בגלל שהאינטלגנציה והיכולת השכלית שלי גבוהה יותר? נמשיך במסרים

MaddyD

New member
אני ממש מבינה איפה אתה עומד

כי גם אני הייתי שם ככה. אבל אתה חייב להפנים שמעטים האנשים שפוגעים במודע ומעטים האנשים שפועלים לרעות במודע. התפיסות של כל אחד שונות ואף אחד לא יכול להוות חבילה מושלמת של שמאלני צדקן לא פוגע ולא חתרן. מבין? ברך כל אחד שפועל בדרכו שלו לצדק ותורם איך שהוא יכול למען מטרתו כי לא חסרים כאלו שלא עושים אפילו את זה.

MaddyD

New member
צביעות?

תפנים שצביעות לא יכולה להתקיים אם התפסיות בתודעת האדם לא סותרות.. והן לא! [ אצלי לדוגמא הן כן. אני כן צבועה, אבל לגבי הרבה מהשרשור התפיסות לא סותרות, לא לדעתם. וזה מה שקובע אם זה צביעות או לא, לא אתה.]

דעותיו של תמיר סותרות

מצד אחד הוא נלחם למען חופש, שוויון, צדק ומצד שני הוא תומך בניצול, רצח, והתעללות

למה אני אטום?

אם תמיר היה מוכן לקיים דיון לא הייתי אומר את זה, אבל הוא לא עונה לשאולותינו אלא מתחמק מהם.

למעלה