שאלה בקשר לנדר

liza26

New member
שאלה בקשר לנדר

שלום ושבוע טוב לאחר 6 חודשי אבטלה , בעלי נדר נדר לתרום סכום כסף מסויים אם ימצא עבודה טובה. בינתיים מצא עבודה , אך עדיין לא קיים את הנדר עקב מצבנו הכלכלי שעדיין קשה נוצר מצב, (ואני מאמינה שזה בגלל חוסר קיום הנדר) שכל חודש אנו מוציאים את אותו הסכום על קלקול מסוים. שאלתי היא אם לא מתאפשר לו לקיים את הנדר האם ניתן להתיר אותו ואם כן, אז איך? תודה מראש על התשובה ליזה

התרת נדרים........

מוצא שפתיך תשמור...... בעוון נדרים ...............בנים מתים..... אולי אפשר להתיר את הנדר, ברור שכדאי מאד לקיים את הנדר - אולי בתשלומים, ואם גם בתשלומים אתם לא מסוגלים, יש לפנות אישית לרב. ברכה והצלחה.

liza26

New member
תודה על התגובה המהירה ועוד שאלה

אם בעלי יתרום את הסכום שהוא נדר במספר חודשים (תשלומים) זה לקיים את הנדר עצמו? או שעדיין צריך לבקש היתר מהרב? ושוב תודה

תשלום הנדר.....

כאשר בעלך ישלם בע"ה את הנדר - אף בתשלומים, יראה הנדר כמי שהתקיים, ותבוא הברכה במעשה ידיכם. בשורות טובות.

brose

New member
שאלה בקשר לנדר

לפני בערך שנתיים הייתה איתי מישהי בעבודה, נערה צעירה, בגילי, שהגיעה לארץ לבד מצרפת. מאחר ולא היה לה כסף, היא לא קנתה לבית מזוזות, אפילו לא מזוזה בכניסה. לאחר ששמעתי את זה, דיי הזדעזעתי... ונדרתי נדר שאקנה לה מזוזה. יום בהיר אחד, היא עזבה, ולי לא נשאר פרטים שלה, גם לא טלפון... אי לכך, לא יכולתי לקיים את הנדר, והנדר נישאר בעינו. מאז ועד היום, אני מרגישה שחיי סובבים במסלול שונה, המזל ממש נלקח ממני, וכל דבר אני צריכה להתאמץ כפול ממה שהיה לפני זה. איני יודעת אם זה בגלל זה או לא... אך אני מעדיפה להסיר מליבי כל חשש. אנא עזור לי...

נדר שאי אפשר לקיימו.......

צריך לעשות בהקדם "התרת נדרים", ע"י שלושה אנשים, או אצל רב מוסמך. בשורות טובות.

brose

New member
איך אני עושה את זה?!?

הולכת לרב ופשוט אומרת לו את מה שרשמתי פה?!? מה זאת אומרת 3 אנשים?!? להגיד לך את האמת אני קצת מתביישת לבקש את זה מרב.

וכי עדיף לך......

להשאר במצב הנוכחי..??? מה בושה יש בדבר, הנדר היה חיובי, והביצוע נבצר ממך שלא באשמתך. יבצע לך הרב "התרת נדרים", ובע"ה הכל על מקומו יבוא בשלום. ברכה והצלחה,

brose

New member
../images/Emo51.gif

אתה צודק... אני יבצע את זה בהקדם האפשרי.

brose

New member
מה זאת אומרת 3 אנשים?!?

האם אנשים רגילים יכולים לעשות לי התרת נדרים?!?

המדובר ב-3 אנשים המכירים את ההלכות

השייכות לעניין, בכל מקרה עדיף רב יחידי, על פני 3 שלא ברור מה מידת ידיעתם. בשורות טובות.

למעלה