רוצה לדעת מה דעתכם...

EastGirl83

New member
רוצה לדעת מה דעתכם...

אתמול פורסמה הכתבה על הרב כדורי והסודות שלו. עכשיו, אני קצת מבולבלת, כי על פי מה שאני קוראת על הרמב"ם, תפיסתו ודרכו, זה קצת מנוגד לכל מה שנעשה בכתבה, ובכל זאת, מחשיבים את הרב כדורי כצדיק. איך זה הולך ביחד? לפי הלב שלי, תפילה מהלב, והמילים שנותנים רוח חיים לתפילה, היא ה"קמע" הכי טוב בשביל החיים האלו. אבל עדיין, כאשר רואים כתבות כאלו, זה קצת קשה לא להגיב על דבר כזה.

Mr Adam

New member
אדם במדרגה של הרב כדורי

יכל לכוון את התפילה שלו למילים ולכתוב אותם בכוונה מוחלטת לתוך קמע בלי להאמין בקמע עצמו אלה להישאר בכוונה ובתפילה שבגללה הוא כתב את הקמע עצמו שאם כל זה מכוון להשפעה אז בזה בעייתיות . כל בעיה מתחילה עם אנשים שחושבים שבקמע עצמו קיימים התשובות לכל הבעיות שלהם ולא מבנים שבעיה היא קודם באדם עצמו ולכן יש רבנים ואנשי רוח רבים שפוסלים כיום אמונה ושימוש בקמעות וכ'ו . צריך לזכור גם שהרב כדורי ראה את הדברים יותר מצד הרגש בשונה ממקובלים או בעלי השגה כמו רמב''ם או הרב יהודה אשלג שהיו יותר רציונליים מטבעם . שבת שלום

קמע:כתיבה כדיבור דמה

בס"ד ניקח את המילה:קמע,ונהפוך את האותיות,נקבל:עֹמק. ו מַה-גָּדְלוּ מַעֲשֶׂיךָ יְהוָה; מְאֹד, עָמְקוּ מַחְשְׁבֹתֶיךָ(תהילים,מזמור צ"ב). שבת שלום
.

נלע"ד שצריך לעשות הפרדה בין שני עניינים שונים

‫א) הרמב"ם חי לפני התגלות הזוהר בעולם וכתבי האר"י, ולכן לא למד קבלה רוב ימיו והתנגד לספרי קבלה (מעשית בעיקר) שהיו בדורו, שנכתבו מסברות ונפלו בהם טעויות רבות ולא היה אפשר לסמוך על הרבה מהם, מה גם שידוע שבסוף ימיו כן למד קבלה ושינה את דעתו בהרבה עיניים שקשורים ללימוד הקבלה. ו- ב) מה שדווח בכתבה, שלא צריך להאמין לכל מה שנאמר שם, ושנראה לי שעשו שם קצת חוכא ואיטלולא, בין מה שהיה כתוב בכתבי קבלה מעשית קדומים שהיו בידי הרב כדורי זצוק"ל, לבין מה שהרב הצדיק היה עושה ומשתמש בפועל. לכן את צודקת בדבריך בסוף ההודעה שלך, ש"תפילה מהלב, והמילים שנותנים רוח חיים לתפילה, היא ה"קמע" הכי טוב בשביל החיים האלו". וכבר האר"י הקדוש כתב שאסור להשתמש בקבלה מעשית עוד בימיו לפני 450 שנה, קל וחומר בנו של קל וחומר היום בימינו ובעיקר ע"י אנשים שלא ראויים לכך.

קמע:כתיבה כדיבור דמה

בס"ד אם ניקח את המילה:קמע,נהפוך את אותיותיה,אזי נקבל את הצירוף:עֹמק. ועל זה נכתב:ו מַה-גָּדְלוּ מַעֲשֶׂיךָ יְהוָה; מְאֹד, עָמְקוּ מַחְשְׁבֹתֶיךָ(תהילים,מזמור צ"ב,פסוק ו'). שבת שלום
.

למעלה