קציצות טונה מהירות

קציצות טונה מהירות

אני מצרפת לכם כאן מתכון נפלא ש"הינדסתי" פעם בביתי, כשהגיעו אלי אורחים בלתי קרואים. מן הסתם לא הייתי ערוכה לאירוח, ולא היו ברשותי חומרים לאירוח "מכובד". אחרי שעברו הלחץ , ההיסטריה והקריזה, עשיתי ספירת מלאי והבנתי שמה שיש לי במזווה, זה: 2 קופסאות טונה, כמה ביצים, פטרוזיליה וכוסברה. תבלינים יש לי תמיד , אז זה לא היווה בעייה. החלטתי מאותו רגע שאני מבשלת עם מה שיש, ונגמר סיפור. אז קדימה, הא לכם המתכון: 2 קופסאות טונה משומרת, 2 בצלים חתוכים לקוביות קטנטנות 2 שיני שום כתושות 3 ביצים 3 כפות פירורי לחם חופן פטרוזיליה קצוצה חופן כוסברה קצוצה. מלח + פלפל -לפי הטעם 1/2 כפית פפריקה אדומה מתוקה 1/4 כפית פפריקה חריפה, או מעט צ'ילי גרוס.. אופן ההכנה: מסננים את הטונה מהשמן {או המים} מוסיפים את ייתרת החומרים, מערבבים, טועמים ומתקנים תיבול. מטגנים בשמן חם עד הזהבה משני הצדדים, או לחילופין אופים בתנור, על תבנית עם נייר אפייה, בחום בינוני - גבוה {190 מעלות} עד הזהבה. רצוי להוסיף קישוא אחד מגורר דק לעיסה... יוצא פגז. עם המתכון הזה ניתן לשחק חופשי, להוסיף ולהפחית מצרכים על פי מה שנמצא בביתכם. יותר ביצים, פחות ביצים, ירקות מגוררים נוספים, ותערובת תבלינים שונה. זהו מתכון שתמיד עובד, ותמיד סוחט מחמאות . אשמח לקבל חוות דעת שלכם, אחרי שניסיתם את זה.

orison

New member
אורז עם תוספות - הכי משביע ובריא

האוכל שאני הכי אוהבת להכין מהר מהר כשאני רעבה - אורז עם חתיכות פילה עוף מבושל עם מה שיש בקופסת שימורים: אפונה, חומוס, פטריות, בצל, עדשים וכו'... מאוד משביע, בגלל האורז והקטניות, ומכיל גם עוף. אפשר להחליף את העוף בנקניקיות מטוגנות או לאו דווקא להחליף - אלא להוסיף. טעים מאוד!

orison

New member
ועוד מתכון - מרק עדשים מהיר

אני הכי אוהבת מרק עדשים. הוא משביע מאוד ובריא. ככה אני מכינה אותו, לפי איך שלמדתי מאמא: משרים עדשים מספר שעות במים. חותכים בצל ומטגנים בשמן עד שמזהיב. מגררים תפוח אדמה גדול, גזר גדול ופטריות, מוסיפים לבצל המטוגן ומערבבים ומבשלים ביחד עוד כדקה (חשוב להוסיף את אלה - מעבים את המרק ועושים אותו טעים יותר!) מוסיפים כמון (אני מוסיפה כפית), אבקת מרק לפי הטעם. מוסיפים את העדשים ומערבבים ומבשלים ביחד עוד 30 עד 40 שניות מוסיפים כ-4 כוסות מים, מלח ופלפל לפי הטעם ומבשלים בחצי שעה (עד שהעדשים רכות) אפשר גם פטרוזיליה למי שאוהב.

אכן מרק עדשים הוא קל,מהיר ומשביע.

אני אוהבת מאוד להוסיף כוסברה טרייה לפני הגשת המרק. זה משדרג ומחדד טעמים. יופי של מתכון. תודה יקירתי. ♥

mishmish101

New member
../images/Emo140.gif, בשעה טובה.....והנה מתכון שלי....

ואני קוראת לו לביבות טונה : 1 קופסת טונה 1 גזר מגורר 1 תפוח אדמה,חי מגורר 1 חבילת פלאפל, אבקת פלאפל,של אוסם 1 ביצה ו- רבע חבית פטרוזיליה, מלח ופלפל...... באם העיסה דלילה,ניתן להוסיף 2 עד 3 כפות פירורי לחם,רצוי מתובלים.....לטגן... ובתיאבון.....

mishmish101

New member
../images/Emo140.gif, ועוד צ\מתכון קל : קבנוס+תפוחא.....

קבנוס + תפוחי אדמה..מבושלים ברוטב אדום.... חבילה של קבנוסים,4 קבנוסים 4-5 תפוחא,לקלוף,ולקוביות בינוניות..... לטגן בחצי כף שמן,קצת את הקבנוסים החתוכים..... להכניס את קוביות תפוחא,,,,,,,לכסות במים,,,מלח ופלפל,,,,,ולבשל אותם..די הרבה זמן, אחרי שהתפוחא רכים...להוסיף,קופסת רסק עגבניות קטנה....אם אתם אוהבים סמיך,אז בבקשה להכניס עוד קופסה של ר. עגבניות.....ולבשל עד שזה מבעבע.... עם לחם שחור,טעים ומסוכן..... בתיאבון....

יופי של רעיון מישמיש.../images/Emo24.gif

אני נוהגת להכין משהו דומה , אבל עם נקניקיות רגילות. את הקבנוס אני נוהגת לטרוף ככה... ישר מהעטיפה. אין להם הרבה צ'אנס אצלי... האמת היא שהיום בני הבכור עשה לעצמו את זה. לא התחשק לו מה שהכנתי והרביץ את המתכון הזה תוך כמה דקות, אציע לו בפעם הבאה את הקבנוס {במידה ויחביא אותו ממני, כמובן...}

מה דעדכם על מתכון לכדורי שוקולד הכי קל בעולם

עוגת שוקולד הכי פשוטה לפורר ולהוסיף 2 מעדנים שוקולד אפשר גם אחרים לפי הטעם + קצת גבינה לבנה אפשר גם ליקר למי שאוהב. לערבב הכל ביחד וליצור כדורים מהם וליטבול בקוקוס,סוכריות צבעוניות. פשוט הכי קל וטעים שבעולם. תנסו מומלץ.

את המתכון הזה עדיין לא ניסיתי, נשמע מעניין.

אנסה, או יותר נכון... אתן לילדים להשתעשע בו. כל מה שקשור בכדורי שוקולד, הם ממדרים אותי ... {זה אוכל לילדים וילדים יכינו אותו..." ברור לא? מי יתווכח עם הדור הנוכחי... מאמי, אוהבת ♥ אוהבת♥ אוהבת♥

למעלה