קסטנייטות

ponchi

New member
קסטנייטות

שלום לכולם, זו הפעם הראשונה שלי בפורום הזה. אני חובבת מוזיקת פלמנקו (רק חובבת - לא מקצוענית כמו חלק מהחברים פה בפורום). כבק כמה שנים משתעשעת ברעיון ללמוד לנגן בקסטנייטות. כן, רק לנגן. בלי לרקוד. פשוט להקיש כל מיני מקצבים להנאתי הפרטית. האם ידוע לכם איפה אפשר ללמוד את זה? כמו כן, איפה אפשר להשיג בארץ קסטנייטות (לא חובה שיהיו המקצועניות ביותר שקיימות, אבל שיהיו איכותיות מספיק). תודה לכולכם מראש!

La Vela

New member
יש מספר אפשרויות

רוב שיעורי הפלמנקו מוקדשים ברובם לריקוד והקסטנייטות אינן תופסות חלק משמעותי מהשיעור ישנן מספר אפשרויות 1 ללמוד אצל פרקשניסט מיקצועי ( הם אמורים לדעת ) 2 לקחת שיעורים מיוחדים לכך אצל אחת מהמורות או תלמידותיה המתקדמות ( יותר זול ) בנושא זה אני אחרוג ממנהגי להיות אובייקטיבית בין המורות ואומר כי סילביה דוראן היא אשפית בקסטנייטות שבאמת חבל על הזמן( לא שמעתי הרבה שמנגנים כמוה) ומניסיוני האישי אוסיף כי היא מלמדת את הנגינה בהן מעולה. סביר להניח שרוב תלמידותיה ידעו ללמד טוב לפי שיטתה העניין הוא שרק חלק מהשיעור מוקדש ללימוד הנגינה ולאחר מכן משלבים בזה תנועה.... תבדקי אפשרויות בהצלחה

אני מסכימה

אני מצטרפת לדעתה של לה וולה וממליצה בחום רב על סילביה, היא מדהימה בקסטנייטות ואכן מלמדת אותן נפלא. באשר ללימוד קסטנייטות בלבד בלי לרקוד נראה שזה אפשרי רק בשיעור פרטי אבל הכי טוב שתתקשרי לסטודיו של סילביה ותבררי מה ניתן לעשות??? רקדנית נוספת טובה מאוד בקסטנייטות היא נטע שיזף אבל את דרך הלימוד שלה אני לא מכירה. אולי כדאי לך לברר גם איתה. בהצלחה!!!

flamenca

New member
מסכימה בהחלט!!!

אני בהחלט מסכימה עם התגובות! לגבי מקומות שניתן להשיג בהם קסטנייטות, אז ככה: בארץ ניתן לקנות קסטנייטות דרך הסטודיו שבו לומדים. בד"כ הקסטנייטות הם באיכות סבירה, וניתן להשיג אותן מעץ או מפיבר-גלאס. עקרונית הפיבר-גלאס יותר עמיד )לנפילות ושינויי טמפרטורה( , אבל אני חושבת שזה מאוד עניין של טעם - לאיזה צליל את מתחברת יותר - כי כל קסטנייטה נשמעת אחרת, ולכן הדרך הטובה לבחור היא פשוט לנסות ולמצוא את מה שמוצא חן בעיניך! טווח המחירים של הקסטנייטות הללו הוא בערך 300-350 ש"ח )למיטב זיכרוני(. האופציה השנייה היא כמובן לקנות בספרד - או אישית או להזמין דרך האינטרנט )אני לא הייתי ממליצה - כי לפי דעתי צריך לשמוע את הצליל(. יש מספר סוגים מאוד טובים - כגון של פיליגרנה. טווח המחירים הינו רחב יחסית - החל מקסטנייטות לחובבנים ועד לקסטנייטות מקצועיות עשויות ביד. וההבדל הוא כמובן בצליל. עצתי אליך היא, היות ואת מעוניינת להתחיל ללמוד, לקנות קסטנייטות דרך הסטודיס השונים שהם טובים ללימוד, וא"כ במידה ותרצי, תוכלי לקנות קסטנייטות איכותיות יותר - כי אין מה לעשות. ההבדל הוא בצליל!

bArNiii

New member
קסטנייטות

לפי מה שאני יודעת.. בשנה הקרובה נפתח אצל סלביה שיעור שהוא לידיים וקסטנייטות בלבד...

למעלה