קושיה!

EL LIE

Active member
הווייז הביא אתכם לבניין מס' 31
ואתם צריכים להגיע לבניין מס' 27
ואתם נמצאים ברחוב חד-סטרי
מה תעשו?!

כי השליחה הגאונה הגיעה למס' 31 ולא הצליחה למצוא את הבניין שלי - מס' 27!
אמרתי לה: "תתקדמי קדימה עם הכביש, הוא שם".
היא: "לנסוע ישר?"
אני: "כן..."

אחרי 10 דק' עוד טלפון: "אני לא מוצאת את הבניין שלך".
"איפה את? מס' 31? תתקדמי קדימה. את תראי 29.. אח"כ 27.. כתוב על הבניין מקדימה."
אחרי 2 דק' היא סוף סוף הגיעה.
איך נותנים לאנשים כאלה רשיון נהיגה? 🤦‍♀️ 🤦‍♀️ 🤦‍♀️

דקל נור*

Well-known member
מה תעשו?!

קארן יקרה, לא כולן מדעניות חלל כמוך. קבלי בהבנה.

EL LIE

Active member
קארן יקרה, לא כולן מדעניות חלל כמוך. קבלי בהבנה.
מי זאת קארן? אני לא יודעת על מה את מדברת.

צריך להיות מדענית חלל כדי למצוא בניין 27 כשאת כבר נמצאת בבניין 31??

מצטערת, אין לי סבלנות או חמלה לאנשים מטומטמים. אם לך יש, אז כל הכבוד לך, את בנאדם יותר טוב ממני.

nothing but the truth

Well-known member
מה תעשו?!

אם היית שואלת את השאלה בעבר הייתי עונה שתלוי אם המספר (31) מימיני או משמאלי. אם הוא משמאלי, הרי שאם אמשיך לנסוע המספרים רק יעלו, אם הוא מימיני , הרי שהם ירדו. כך זה לפחות ברוב הרחובות. אבל ככל שחולפות השנים אני מוצא יותר ויותר רחובות שהכלל מופר.
זה גם תלוי מה מצוקת החניה באזור. אם זה רחוב עם מצוקת חניה הייתי מעדיף לחנות גם במרחק שני בתים ולהגיע רגלית.

כך או כך - אין קשר למתן רישיון נהיגה.

מה תעשו?!

ממשיכה ישר אלייך בנסיעה איטית ומגיעה.
אם פספסתי, עוצרת את הרכב, מחכה לך שתגיעי אליי, או שאני צועדת לכיוונך, אפשר לחשוב איזה מרחק זה 2 בניינים, בהנחה כמובן שזה לא משהו כבד.

EL LIE

Active member
ממשיכה ישר אלייך בנסיעה איטית ומגיעה.
אם פספסתי, עוצרת את הרכב, מחכה לך שתגיעי אליי, או שאני צועדת לכיוונך, אפשר לחשוב איזה מרחק זה 2 בניינים, בהנחה כמובן שזה לא משהו כבד.
תודה רבה!
מסתבר שזה מאוד קל למצוא בניין שנמצא במרחק של שני בניינים מזה שנמצאים בו כרגע.
(לא כבד, משלוח של אוכל)

in bal1

Well-known member
מה תעשו?!

לא צריך כל כך מהר לשפוט אדם לכף חובה.אנו גרים במקום שכדי להגיע אליו אנו צריכים להסביר טלפונית איך להגיע.אפילו בשלב מסוים אנו יוצאים מהבית ובאים לקראת הבן אדם.

EL LIE

Active member
לא צריך כל כך מהר לשפוט אדם לכף חובה.אנו גרים במקום שכדי להגיע אליו אנו צריכים להסביר טלפונית איך להגיע.אפילו בשלב מסוים אנו יוצאים מהבית ובאים לקראת הבן אדם.
1673891431807.png

בואי... זה לא יכול להיות יותר פשוט מזה. רחוב חד-סטרי. אין כניסות. אין אפילו עצים שמסתירים.
הגעת לבניין מס' 31. את רואה שזה 31. תסתכלי ימינה - 33? אה, אז את צריכה לכיוון ההפוך.
גם אחרי שאמרתי לה "את בבניין 31? תתקדמי ישר עם הרחוב, זה שני בניינים קדימה", לקח לה 10 דק' עד שהיא שוב התקשרה ואמרה "עשיתי סיבוב, אני לא מוצאת" (מהמילים "עשיתי סיבוב" אני מבינה שהגאונה הכניסה שוב לווייז את הכתובת והוא שוב הביא אותה לבניין 31). כבר באתי להגיד לה שתחכה למטה, אני ארד אליה, אבל היא ניתקה ואחרי חצי דקה צלצלה באינטרקום.

פשוט הווייז כ"כ דפק לאנשים את השכל שאם הוא לא מביא אותם בול לנקודה שהם ביקשו, זהו! הם אבודים. אין הגיון בריא.

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
עוד לא הבנתי, מה שייך רישיון נהיגה ליכולת הנה והתמצאות.
אבל מה אגיד לך? יש אנשים ויש, ואם היא לא הבחינה שכיוון הנסיעה לוקח אותה לעבר המספרים היורדים (וזה לא בהכרח הגיוני אגב),
אז מה לעשות? קיבלה הדרכה והגיעה - כך שהנחמה היא שהמשלוחה נמצאת בידייך.

EL LIE

Active member
שייך שהיא מטומטמת.
אמרתי לה שתתקדם קדימה עם הרחוב והיא עדיין לא מצאה.
מדהים שכולם מוצאים והיא לא.

עוד לא הבנתי, מה שייך רישיון נהיגה ליכולת הנה והתמצאות.
אבל מה אגיד לך? יש אנשים ויש, ואם היא לא הבחינה שכיוון הנסיעה לוקח אותה לעבר המספרים היורדים (וזה לא בהכרח הגיוני אגב),
אז מה לעשות? קיבלה הדרכה והגיעה - כך שהנחמה היא שהמשלוחה נמצאת בידייך.
נהגי מוניות נבחנים גם על התמצאות.
אין לי מושג מה קורה היום בעידן הווייז, בעבר היו צריכים לשלוט במפה.

Harrington

Well-known member
מנהל
אם יורשה לי להוסיף שאלה לא קשורה, אך שנזכרתי בה בעקבות דברייך...

שלחת מונית לאסוף אשה מבוגרת ולהביא אותה לעיר אחרת. האשה לא דוברת עברית. נהג המונית על אף שקיבל כתובת מדויקת לחלוטין, הוריד אותה בבנין אחר לחלוטין. המרחק בין שני הבניינים הוא של מאות מטרים (אם כי יתכן שמבחינת מספרים הם קרובים, זה אזור חדש ואלו הבניינים היחידים בסביבה). בסייעתא דשמייא היא נמצאה כעבור כשעה לאחר שהבנת שיש בעיה ושלחת שליחים לחפש אותה בכל הסביבה.

האם לפעול נגד נהג המונית?
האשה עצמה אגב, הייתה רגועה לחלוטין. לא קלטה שהיא במקום הלא נכון אבל גם לא נבהלה במיוחד, הניחה שיבואו לחפש אותה מתישהו, ופשוט ישבה במקום.

EL LIE

Active member
האם לפעול נגד נהג המונית?
האשה עצמה אגב, הייתה רגועה לחלוטין. לא קלטה שהיא במקום הלא נכון אבל גם לא נבהלה במיוחד, הניחה שיבואו לחפש אותה מתישהו, ופשוט ישבה במקום.
בימינו אני לא יודעת עד כמה זה יעזור, אבל אם זו הייתה סבתא שלי, כמובן שלפעול!
אני לא יודעת מה כוונתך ב"לפעול", אבל אני הייתי מתקשרת לחברת המוניות ומתלוננת עליו, ובטח שלא משתמשת יותר בשירותי החברה הזאת (בדיוק, אגב, כמו שלא אזמין יותר מאותה מסעדה עם שליחה ללא יכולת התמצאות).
מה עוד אפשר לעשות? לנו בתור לקוחות אין הרבה אופציות או כוח. בניגוד למקומות אחרים בעולם, הלקוח כאן לא רק שלא תמיד צודק, אלא הוא נמצא איפשהו שם בתחתית שרשרת המזון.
אם עובדי בית מלון מרשים לעצמם לצרוח על אורחים באמצע חדר אוכל מלא אנשים ובית המלון עוד מנסה להפיל את האשמה על האורחים, אז על מה אפשר לדבר...

Harrington

Well-known member
מנהל
בימינו אני לא יודעת עד כמה זה יעזור, אבל אם זו הייתה סבתא שלי, כמובן שלפעול!
אני לא יודעת מה כוונתך ב"לפעול", אבל אני הייתי מתקשרת לחברת המוניות ומתלוננת עליו, ובטח שלא משתמשת יותר בשירותי החברה הזאת (בדיוק, אגב, כמו שלא אזמין יותר מאותה מסעדה).
מה עוד אפשר לעשות? לנו בתור לקוחות אין הרבה אופציות או כוח. בניגוד למקומות אחרים בעולם, הלקוח כאן לא רק שלא תמיד צודק, אלא הוא נמצא איפשהו שם בתחתית שרשרת המזון.
אם עובדי בית מלון מרשים לעצמם לצרוח על אורחים באמצע חדר אוכל מלא אנשים, אז על מה אפשר לדבר...
אפשר להתלונן אצל החברה, אפשר להגדיל ולהתלונן במשרד התחבורה, אפשר להגיש תביעה נזיקית (אבל לך תוכיח כאן נזק ממשי), וכיו"ב. אפשר גם לא לעשות כלום :). ים של אפשרויות. אני לא חושש מהיעדר הכוח שלי כלקוח. שילמתי טוב על הנסיעה הזאת. אבל אני לא אוהב להתלונן ובטח שלא על מקרים בהם הנילון יכול למצוא עצמו נפגע משמעותית מהתלונה, יותר מכפי שהייתי רוצה. כלומר מבחינתי יש לי דווקא יותר כוח כלקוח מכפי שהייתי רוצה שיהיה לי :). זה מה שקצת עוזר אותי מלפעול בעניין.

EL LIE

Active member
טרם נתקלתי במקרה שבו תלונה פגעה משמעותית - או פגעה בכלל - בנילון. ואם הנילון אשם, אין לי שום בעיה מוסרית עם כך שייפגע. למעשים שלנו יש השלכות. לא ביצעת את עבודתך כראוי? תישא באחריות. לאן העולם הזה ידרדר (הוא כגר מדורדר מספיק) אם אנשים יעשו ככל העולה על רוחם ולא ישלמו על מעשיהם?? נהגים עוברים באור אדום, נוהגים שיכרון או מסוממים, הורגים אנשים וכמה מהם נענשים? לא כולם ולא מספיק, זה בטוח.

אולי אתה חווית דברים אחרים ממני כי אתה גבר ולא אישה או כי אתה צבר ואני לא... אז לוקחים אותך ברצינות ואותי לא. ואני מניחה גם שאתה לא מפחד מהשלכות, דוגמת פגיעה אישית בך, בגלל שהתלוננת. אני כן. אני תמיד אחשוב פעמיים לפני שאתלונן כי אני חוששת שזה עלול בסוף לפגוע בי.
דוגמא: לפני שנים למדתי באוניברסיטה והייתי קמה מאוד מוקדם ללימודים. לשכנים בבניין שבו גרתי היה מנהג לעשות מסיבות קריוקי במוצ"ש בפול ווליום, שהקירות רעדו, עד השעות הקטנות של הלילה. הייתי שמה אטמי אוזניים ומנסה להירדם. יום אחד היה לי מבחן חשוב למחרת ובאחד בלילה הם עדיין לא הפסיקו, אז התקשרתי למשטרה, שהגיעה, דיברה איתם, אך המוזיקה לא פסקה עד 2 בערך. למחרת בבוקר הגלגל של הרכב שלי, שחנה בחניה של הבניין, היה מפונצ'ר.
אז אני חושבת פעמיים על כל הדרכים שבהם יכולים לפגוע בי לפני שאני מתלוננת, מה שאני בגדול לא עושה כמעט אף פעם בגלל החשש הזה.
יש למשל אפשרות לכתוב תגובות בגוגל על עסקים, אז אני אפילו לא עושה את זה כי אני חוששת שבעל העסק יתבע אותי בגין הוצאת דיבה. אפילו המקרה עם עובד המלון שצרח עליי ועל הוריי - יש לי הקלטה שבה המנכ"ל מודה שזה "לא מקובל" שהעובד צרח עלינו, אבל אתה לא תמצא תגובה שלי על המלון הזה בגוגל, כי אני מפחדת שבית המלון ימצא דרך לסובב את זה ככה שאנחנו נצא האשמים בסיפור.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
טרם נתקלתי במקרה שבו תלונה פגעה משמעותית - או פגעה בכלל - בנילון. ואם הנילון אשם, אין לי שום בעיה מוסרית עם כך שייפגע. למעשים שלנו יש השלכות. לא ביצעת את עבודתך כראוי? תישא באחריות. לאן העולם הזה ידרדר (הוא כגר מדורדר מספיק) אם אנשים יעשו ככל העולה על רוחם ולא ישלמו על מעשיהם?? נהגים עוברים באור אדום, נוהגים שיכרון או מסוממים, הורגים אנשים וכמה מהם נענשים? לא כולם ולא מספיק, זה בטוח.

אולי אתה חווית דברים אחרים ממני כי אתה גבר ולא אישה או כי אתה צבר ואני לא... אז לוקחים אותך ברצינות ואותי לא. ואני מניחה גם שאתה לא מפחד מהשלכות, דוגמת פגיעה אישית בך, בגלל שהתלוננת. אני כן. אני תמיד אחשוב פעמיים לפני שאתלונן כי אני חוששת שזה עלול בסוף לפגוע בי.
דוגמא: לפני שנים למדתי באוניברסיטה והייתי קמה מאוד מוקדם ללימודים. לשכנים בבניין שבו גרתי היה מנהג לעשות מסיבות קריוקי במוצ"ש בפול ווליום, שהקירות רעדו, עד השעות הקטנות של הלילה. הייתי שמה אטמי אוזניים ומנסה להירדם. יום אחד היה לי מבחן חשוב למחרת ובאחד בלילה הם עדיין לא הפסיקו, אז התקשרתי למשטרה, שהגיעה, דיברה איתם, אך המוזיקה לא פסקה עד 2 בערך. למחרת בבוקר הגלגל של הרכב שלי, שחנה בחניה של הבניין, היה מפונצ'ר.
את ממש מזכירה לי סיפור שקרה לפני כשנה וחצי עם בני...
הוא נכנס לגור בשכירות בדירה שבה גרים מספר דיירים.
קבוצה אחת שם, נהגה לגלגל קוביות אל תוך הלילה, תוך כדי שתיית בירות וקשקוש מתמשך בבקבוקים הריקים..
אז בלילה הראשון שבו הם זיהו, שזוג דיירים חדש נכנס לגור בדירה הריקה שעמדה שם מוכנה להשכרה, הם כיוונו 2 רמקולי ענק לעבר החלון של הדירה, והשמיעו מוסיקה בקול גדול, כדי להראות לדיירים "מיהו הבוס" שם ולמי יש יכולת לומר את המילה האחרונה.
וכשבני יצא על הבוקר לעבודתו, אחד מהם קרא לו ואמר: "אצלנו אין קריאות למשטרה. כדאי שתפנים".
אז עם כאלה באמת קשה להתמודד, ועם אלה בני גר שם פחות משנה, עד שנמאס לו והוא היה זה שהרים ידיים ועזב את אותה דירה ארורה.

אבל לגבי שירות לקוחות רע מצד חברות שנותנות שירות? בשביל זה קיימת המועצה להגנת הצרכן או אתרי התלונות.
במרבית המקרים, מסתבר שיש להם שיניים והם עוזרים.
אבל כן. קיימים גם מקרים שזה לא עוזר
וקיימים מקרים שדברים לא נפתרים בעזרתם.
לסיכום אפשר לומר שהציבור הוא זה שמשלם בסוף... "הציבור מטומטם והציבור משלם"

EL LIE

Active member
לא מפתיע אותי בכלל מה שסיפרת על הבן שלך.
שמעתי אינספור סיפורים ב(כמעט)-30 שנות חיי כאן.
אני גם תמיד שומעת "אם זה היה קורה בברה"מ, הוא כבר היה חוטף אגרוף לפרצוף, הרמקולים היו מועפים מהחלון ובזה זה היה נגמר".
להגיד לך שאני בעד אלימות?
לא.
אני בעד פתרונות מילוליים, מתורבתים, אנושיים.
אבל אם אין עם מי לדבר... אם אנשים מבינים רק בכוח...
אז זה עדיף על זה שאנשים נורמטיביים יסבלו.
אבל זה לא עובד ככה בארץ.

לפני הרבה שנים אבא שלי סיפר לי שהוא הלך ברחוב וראה ילד כבן 9 הולך על המדרכה קרוב למכוניות החונות ושורט אותן עם המפתח שלו. אבא שלי העיר לו. במילים. ("ברוסיה כבר הייתי תופס אותו באוזן וגורר אותו עד הבית שלו, איפה שהפרחח היה חוטף מאבא שלו.") הילד בן ה-9 קילל אותו והמשיך לשרוט מכוניות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא מפתיע אותי בכלל מה שסיפרת על הבן שלך.
שמעתי אינספור סיפורים ב(כמעט)-30 שנות חיי כאן.
אני גם תמיד שומעת "אם זה היה קורה בברה"מ, הוא כבר היה חוטף אגרוף לפרצוף, הרמקולים היו מועפים מהחלון ובזה זה היה נגמר".
להגיד לך שאני בעד אלימות?
לא.
אני בעד פתרונות מילוליים, מתורבתים, אנושיים.
אבל אם אין עם מי לדבר... אם אנשים מבינים רק בכוח...
אז זה עדיף על זה שאנשים נורמטיביים יסבלו.
אבל זה לא עובד ככה בארץ.

לפני הרבה שנים אבא שלי סיפר לי שהוא הלך ברחוב וראה ילד כבן 9 הולך על המדרכה קרוב למכוניות החונות ושורט אותן עם המפתח שלו. אבא שלי העיר לו. במילים. ("ברוסיה כבר הייתי תופס אותו באוזן וגורר אותו עד הבית שלו, איפה שהפרחח היה חוטף מאבא שלו.") הילד בן ה-9 קילל אותו והמשיך לשרוט מכוניות.
שמעי... הבן שלי הוא לא אחד שינסה אפילו להתמודד מול כנופייה של אנשים מאיימים שאולי עלולים גם להיות אלימים. אז הוא סבל בשקט כמעט שנה, עד שהגיע הרגע שבו הוא פשוט עבר לגור במקום אחר. תקראי לזה פחד? תבוסתנות? אי רצון להיעזר אף הוא בכמה ביריונים? הכל אפשרי. אבל זהו. זה לא הוא ולכן הוא העדיף לסיים את הפרשה על מי מנוחות... והאמת שבעיניי זה עדיף! למה להסתכן בהיפגעות אלימה, או במצב, שבו הוא וחבריו יואשמו בנקיטת צעדים בלתי מידתיים? אז... עם כל האי נעימות, עדיף להתרחק. מספיק אנשים כבר נרצחו בארץ, רק בגלל הערה על "מקום חנייה"...

וסיפור אחר עבורך:
קנינו מקרר של מותג מסוים.
באותה תקופה (וללא כל קשר), מצאתי במוסף השבת של 2 עיתונים מהנפוצים בארץ, פרסום בגודל של 2 עמודים (יקר מאד)... שאמר משהו בסגנון: "אצלנו לא יגידו לך שרק המדחס הוא באחריות. אצלנו כל המקרר באחריות מלאה למשך 5 שנים". וזה ללא כוכבית או הערת שוליים שמגבילה חלק זה או אחר. אז שמרתי לעצמי עותק מהמודעה הזו.
3 שנים וקצת, גילינו שדלתות המקפיא (מקרר בעל 4 דלתות) החלו להחליד, למרות שהן 'היו אמורות' להיות מנירוסטה.
התלוננתי בפני היבואן. נעניתי, שהמודעה ששלחתי להם צילום ממנה לא מומנה על ידם (היתכן? והלוא שם המותג ושם היבואן היו רשומים שם... אז מי פרסם את זה? אחותי? [אין לי אחות])... ובקיצור, נוכחתי שהישועה לא תגיע מהם. פניתי למועצה לצרכנות, שנטלו את שרביט הטיפול בפרשה.
אחרי כמה וכמה מכתבים (עותקים התקבלו אצלי), נוכחתי שהיבואן עשה את כל המאמצים כדי להתחמק, אך המועצה לצרכנות לא וויתרו להם. בסוף, ניתנה החלטה, שהדלתות יוחלפו ללא כל תמורה. עברה כמעט שנה, עד שהיבואן הודיע לנו, שהדלתות שהוזמנו מהיצרן הגיעו סוף סוף לארץ. אבל לאחר שהגיעו, הן באמת הוחלפו, לשמחתי ולשמחת בני ביתי.

ועוד סיפור; הכי מוזר שיש.
רכשנו טלוויזיה סוני, מהעידן שעדיין לא היה לה חיבור ישיר לרשת המרשתת. הטלוויזיה פעלה ללא דופי עם ממיר יס עתיק, והכל היה טוב, עד שעברנו לממיר HD. אלא שאז... הפלא ופלא. כיבינו את הטלוויזיה והלכנו לישון, ואז, אחרי כחצי שעה, נשמע קול מהטלוויזיה, למשך כשנייה ואז היא שוב השתתקה. לא הופיעה תמונה ואנו לתומנו חשדנו, שאיזה נהג אידיוט נוהג לחנות באזור הבית שלנו, והוא פותח את דלת הרכב רגע לפני שהוא מכבה את הרדיו שלו... אלא שאז, ביום בהיר אחד, שמעתי צליל, שהזכיר לי קטע מפרסומת שמשודרת תדיר בטלוויזיה, ואז הבנתי שזה בא כרוח רפאים מהמכשיר שבחדר השינה שלנו... פניתי למחלקת השירות של ישפאר וביקשתי הסבר. הנציג גמגם, והציע שאכבה יחד עם הטלוויזיה גם את הממיר ויבוא שלום על ישראל. השבתי לו, שהוא מציע לי בעצם לשים גבס על היד, כשמה שבעצם קרה זה שנשברה הרגל...
העליתי את הסוגיה בפורום שעוסק בתחום הקולנוע הביתי, ושם אנשים לגלגו והציעו לי לשלוח את המכשיר הנדיר הזה למוזיאון, או שאמכור אותו במחיר מופקע לחובבי רוחות רפאים... אלא שבין כל ההודעות הלגלגניות, מישהו גם הציע לי להוריד בעזרת המחשב עדכון רשת שהוא מצא, להעתיק אותו לדיסק און קי ולהעבירו לטלוויזיה באמצעות חיבור ה-USB שלה. פעלתי כך, וראה זה פלא... הכל הסתדר נהדר.
ואז, הנציג הבכיר של ישפאר כתב תגובה בפורום... לפתע הוא התעורר... אז הוא הסביר, שהדגם הזה של הטלוויזיה אכן אינו מתחבר ישירות למרשתת, ולכן העדכונים עבורו נעשים ידנית באמצעות חיבור ה-USB, ולכן פעלתי 'איכשהו' נכון. ולמה איכשהו? כי לא פניתי (???) ישירות אליהם, כדי לבקש עדכון שמותאם לישראל, ולכן, באותה מידה שהצלחתי, הייתי עלול גם לגרום לנזק למכשיר, שכן הורדתי עדכון שנועד לבריטניה.
ואז הוא חטף ממני את כל מה שהיה לי בבטן נגדו... "מה? עכשיו אתה מתעורר? היכן היית כשפניתי לנציג שלהם, שהציע לי לכבות את הממיר יחד עם הטלוויזיה? ולמה, כאשר יש תקלה כזו בטלוויזיה, שהיא תוצר של טעות יצרן, אינכם שולחים טכנאי לבית הלקוח? למה שהלקוח יחפש או יבקש עדכונים מכם ויעשה את העבודה שלכם במקומכם? והלוא המכשיר נמצא עדיין באחריות!"
... ונחשי מה? הנציג הבכיר כבר לא חזר ולא השיב. הוא כנראה הבין שהוא יצא מבוזה.

EL LIE

Active member
שמעי... הבן שלי הוא לא אחד שינסה אפילו להתמודד מול כנופייה של אנשים מאיימים שאולי עלולים גם להיות אלימים. אז הוא סבל בשקט כמעט שנה, עד שהגיע הרגע שבו הוא פשוט עבר לגור במקום אחר. תקראי לזה פחד? תבוסתנות? אי רצון להיעזר אף הוא בכמה ביריונים? הכל אפשרי. אבל זהו. זה לא הוא ולכן הוא העדיף לסיים את הפרשה על מי מנוחות... והאמת שבעיניי זה עדיף! למה להסתכן בהיפגעות אלימה, או במצב, שבו הוא וחבריו יואשמו בנקיטת צעדים בלתי מידתיים? אז... עם כל האי נעימות, עדיף להתרחק. מספיק אנשים כבר נרצחו בארץ, רק בגלל הערה על "מקום חנייה"...
לא הייתה לי שום כוונה לקרוא לזה פחד או תבוסתנות, ולא התכוונתי שהבן שלך ייעזר בבריונים כדי לפתור את בעיית השכנים שלו. רק סיפרתי איך זה עבד בברה"מ (לא יודעת איך דברים עובדים שם עכשיו, אני לא גרה שם כבר קרוב ל-30 שנה) ואפילו אמרתי שאני לא בהכרח מסכימה עם השיטה (אם כי היא אפקטיבית) וגם אמרתי שבארץ זה לא עובד ככה (אולי אצל משפחות פשע או בריונים, אבל בטח שלא במשפחות נורמטיביות).
ברור שמה שהבן שלך עשה זה המהלך הנכון. מה שהלנתי עליו הוא שאנשים כמו השכנים של בנך "מנצחים" בסוף כי אין עם מי לדבר, אין למי לפנות לעזרה ובסוף גם אתה תחטוף (בדיוק כמו אותם אנשים שהעירו על חניה וחטפו כדור).

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא הייתה לי שום כוונה לקרוא לזה פחד או תבוסתנות, ולא התכוונתי שהבן שלך ייעזר בבריונים כדי לפתור את בעיית השכנים שלו. רק סיפרתי איך זה עבד בברה"מ (לא יודעת איך דברים עובדים שם עכשיו, אני לא גרה שם כבר קרוב ל-30 שנה) ואפילו אמרתי שאני לא בהכרח מסכימה עם השיטה (אם כי היא אפקטיבית) וגם אמרתי שבארץ זה לא עובד ככה (אולי אצל משפחות פשע או בריונים, אבל בטח שלא במשפחות נורמטיביות).
ברור שמה שהבן שלך עשה זה המהלך הנכון. מה שהלנתי עליו הוא שאנשים כמו השכנים של בנך "מנצחים" בסוף כי אין עם מי לדבר, אין למי לפנות לעזרה ובסוף גם אתה תחטוף (בדיוק כמו אותם אנשים שהעירו על חניה וחטפו כדור).
רגע רגע רגע.... רגע.
אני פשוט קורא ולא מאמין למה שאני קורא.
מה? בברה"מ אין מצב שביריון עלוב נפש וחמום מוח יפגע בזה שבא להטיף לו או לנסות לעצור בעדו?
הסיטואציה תהפוך אותו לממושמע פתאום?
אז כן. אני בהחלט מסכים אתך, שכאן בארץ אנשים הפכו לפורקי עול חסרי תקנה,
אבל כשיש לך אדם שרירי, שמנסה להטיל אימה בבית משותף בברה"מ, מי יכול לעצור אותו? מי יכול לומר לו "תרגיע", כשאת גם משוכנעת שזה יעבוד?
טוב נו... אני נולדתי כאן ואני חי את המנטליות של כאן.
אבל למרות זאת... קשה לי אפילו לדמיין, שביריון קשקשים שחי לו בבריה"מ, יקבל רגליים קרות, אם וכאשר יתייצב מולו גבר בן 28, רזה וקטן מידות...
ויבקש ממנו בנימוס שיחדל. כי.... מה יגרום לאיש השרירי ההוא להתקפל?

ואם את צודקת וככה זה שם, אוכל רק לייחל לרגע, שבו גם עמישראל יתאזר בסבלנות וסובלנות לזולת.
כי מה? כשאת רואה כיצד אנשים מתנהגים בכבישים או כיצד הם מותירים גלי אשפה על אדמות הפארקים הלאומיים...
רגע.. מה? זה לא הארץ שלהם? זה לא פארק שהם יבואו אליו בשנית ודווקא כן ירצו למצוא אותו נקי ומזמין?
לפעמים אני פשוט מתבייש, שאני "שייך" לכאן.

למעלה