פינת הדמויות 11- איציק כהן

YossihNew

Well-known member
אנחנו שוב בפינת הדמויות!

פינת הדמויות היא פינה שקיבלתי את הרעיון לה (רק הושפעתי) מפינה דומה בתחום ההיאבקות שדירגה דמויות שונות של אותו מתאבק.

בעצם, אתם תבחרו שחקנים (מומלץ שחקנים ותיקים ומנוסים עם המון בשר וותק) ואני אדרג את הדמויות שהם שיחקו, מהגרוע עד לטוב ביותר.

אני אכתוב מילות סיכום על כל דמות ואכתוב למה דירגתי אותה ככה. חשוב לציין שאני לא מדרג דמויות שאני לא מכיר.

אחרי שבשבוע שעבר דירגנו עבור שיר את דמויותיו של עוז זהבי, הפעם היה תורי, ואמנם התלבטתי, אבל החלטתי לבחור בשחקן אחר שאני מאוד אוהב ופגשתי השבוע...

1706967881043.png

איציק כהן! שחקן אהוב אותו אני מעריץ מאז הילדות שלי, שיודע לשחק גברים מצד אחד, ונשים מצד שני. זה עומד להיות מעניין מאוד...​

נערך לאחרונה ב:

YossihNew

Well-known member
1706970668053.png

מקום עשירי: יצחק מימן (השגרירות)

התפקיד הטרי ביותר של איציק, בקומדיה שהפסיקו לשדר בגלל נתוני הרייטינג הנמוכים. בעקבות פתיחת שגרירות ישראל באבו דאבי, נשלח יצחק מימן, עסקן מפלגתי, להיות השגריר. הסדרה מתעסקת בניסיון שלו להסתדר שם, עם צוות השגרירות שמקיף אותו והמשפחה שלו שמפריעה לו להיות המנהיג שהוא חושב שהוא. סדרה שנמשכה מעט זמן ולא ממש הכתה גלים, אבל היי, איציק מדבר בערבית... זה נחמד...​

YossihNew

Well-known member
1706970840889.png

מקום תשיעי: קלוד איבנוב (היורשת)

היורשת הייתה סדרה נחמדה בזמנו, אבל איציק לא ממש השפיע עליה. הוא היה האבא של מאור (ישראל אטיאס) וספיר (בתאל משיאן), אמרגן שנכנס לכלא בעקבות מעילה בכספים. המשפחה שלו חייבת להצליח בתחום המוזיקה המזרחית והם מצאו את הדרך- לנהל את טופז בדש, זמרת מדהימה, ודרכה להרוויח את כספי השחרור של קלוד. איציק לא היה ממש פעיל בסדרה, חוץ מכמה בדיחות שהוא ונופר סלמאן סיפרו בזמנו בהצגות שלהם עליה (הם הרי שיחקו אבא ובת פעמיים!) היא כנראה לא תיזכר לו. אולי לנופר כן.​

YossihNew

Well-known member
1706970867028.png

מקום שמיני: שלומי קקון (או בוי)

מישהו זוכר את קקון? אם לא, זה לא באשמתכם או באשמת אף אחד חוץ מערוץ הילדים. קקון הוא מנכ"ל חברת קקון, פרודיה על רמי לוי, שעוסק בתקשורת, סלולר ועוד כל מיני דברים, והספונסר הראשי של להקת או בוי. יש לו בת בשם אורליאלי, שהוא דואג לה. איציק הפגין המון קומיות בתפקיד הזה, והוא הוסיף קצת לרוח הקרועה של או בוי. לצערנו, גם עם התפקיד הדומיננטי, הסכסוך המשפטי על הסדרה פשוט גמר אותה, וכתוצאה מכך נמנע מאיתנו לראות את קקון מתרחב לנושא הטיסות בעונה השנייה. חבל, הוא היה די מצליח בתחום...​

YossihNew

Well-known member
1706970927406.png

מקום שביעי: אהרון (ישמח חתני)

דמות מסרט וגם מסדרה! אהרון הוא משכונת נחלאות בירושלים, קהילה מסורתית שבה כולם מכירים את כולם. אמנם את העלילה גונבת יפית אסולין (עוד חברה טובה של איציק), שהאקס שלה חוזר מחו"ל, אבל אהרון עובד הבנק גם מקבל עלילה די מרכזית. הוא נשוי לתקווה, הלא היא אורנה בנאי, המספרת של הסדרה. מה שהוא לא יודע זה שהיא חולה בסרטן, והדבר הזה משפיע על היחסים שלהם. איציק מצליח להעביר בדמות הזאת המון רגישות שלא ראינו בדמויות הקודמות שלו, ומצליח להכניס אותנו לתחושה של קהילה חמה ומלוכדת שנלחמת מול האויב הגדול שלה.​

YossihNew

Well-known member
1706970959843.png

מקום שישי: דוריס מועלם (ג'וני)

כן, חיכינו לדמות נשית של איציק ברשימה, ודוריס היא הנציגה של כל הנשים שגילם (כולל ירדנה וגלדיס). דוריס היא האימא השתלטנית של נאג'י... סליחה, ג'וני מועלם, מעצב אופנה גיי שחוזר לגור בשכנות אליה. היא קוסמטיקאית שמתקיימת מדמי המזונות של בעלה, מתקשה לקבל את הבן שלה ומקווה שיישא אישה. כמו כל דמויות הנשים של איציק, דוריס היא גסת רוח, צעקנית ובעיקר- מדברת במבטא עיראקי כבד עם ביטויים עיראקיים. היא הייתה דמות שונה מאוד בנוף, ואפשרה לאיציק להביא את הסגנון המיוחד שלו לטלוויזיה בערך בפעם הראשונה בתוכנית טלוויזיה. דמות אהובה עליי.​

YossihNew

Well-known member
1706970994278.png

מקום חמישי: זרח זורקין (חסמב"ה דור 3)

כן, דמות הזויה של איציק אבל אני לא מתלונן. בעונה השנייה של חסמב"ה דור 3, פוגשים את אחיו של אלימלך זורקין, זרח. זרח חזר בתשובה לאחר שישב בכלא על עבירות מס והפך לרב מקובל, שאובססיבי למציאת שרשרת החושן של בית המקדש כי הוא המיועד (רגע, מה? לא מוכר לכם?) ולהוכיח שהוא המשיח. עוד דמות הזויה מסדרה שהייתה קצת הזויה, אבל המשחק של איציק עם זאב רווח, וההתפרצויות שלו היו נהדרות. בנוסף, מסתבר שהוא האבא האמיתי של סאני זורקין כי הוא קיים יחסים עם אשתו של אלימלך בזמן שהיה בכלא הירדני. כן, חסמב"ה הייתה סדרה קצת הזויה בהתחשב במקור, אבל איציק הוסיף לה המון...​

YossihNew

Well-known member
1706971059853.png

מקום רביעי: מנו ספקטור (גאליס 4)

מה יש לו עם מיועדים? בקיצור, הוכרז שאיציק לוהק לגאליס בתפקיד מנו ספקטור, הרע שרוצה להשתלט על העולם באמצעות כיפת זכוכית שתאפשר לו לשאוב חמצן ולמכור חמצן ביוקר לכולם, כשבשביל זה הוא צריך את ספר הבריאה. בנוסף הוא גם רוצה להפוך את הבן שלו, לאון, לסטרייט (יש דברים שלא משתנים). ספקטור היה דמות מרתקת, כשמצד אחד הוא התחיל את הסדרה כנבל ערמומי שהצליח להערים על כולם, אבל אחרי שדויד סטון עבד עליו, ספקטור נאלץ לשתף פעולה עם יונתן. וגם אז לבגוד בו. הוא הציג מצד אחד את הצד הרציני של איציק, ובכל זאת היו לו רגעים מצחיקים כשהוא התעצבן על כל הטיפשים שעבדו תחתיו. פרק מעניין בקריירה.​

YossihNew

Well-known member
1706971139205.png

מקום שלישי: אברהם אלפנדרי (מלכת היופי של ירושלים)

אברהם הוא פקיד בירושלים של תקופת המנדט הבריטי. מצד אחד הוא מספק שירותי נסיעות לכולם, ומצד שני גם קורא לאנשים שלא יודעים לקרוא ולכתוב. בעונה הראשונה התפקיד שלו הוא בעיקר משני, אבל בעונה השנייה אברהם מקבל רומן עם מרקדה ארמוזה, ראש המשפחה העוצמתית של משפחת ארמוזה. הוא מתבל את דבריו בשפת הלדינו, ולבסוף נענה לחיזוריה של מרקדה לאחר שאשתו מתה. כל האווירה של הסדרה היא טובה ונחמדה, ואיציק מפגין בדמות של אברהם רוך שכמותו לא ראינו, כי מדובר בדמות עדינת נפש בהשוואה לכל שאר הדמויות שלו. דמות חמודה במיוחד, מרגשת בעיקר בעונה השנייה, ואפשר לסמוך עליו שהוא יהיה השפוי במלכת היופי.​

YossihNew

Well-known member
1706971199417.png

מקום שני: אלחנן ברדוגו (ראש גדול)

כן כן, דמות מיתולוגית של איציק, אולי אפילו מה שנתן לו את הפריצה. אלחנן מתחיל את הסדרה כסגן המנהל של בית הספר אביבים, אולם לאחר עזיבת המנהל בעונה הראשונה הוא הופך למנהל בפועל. במשך חמש עונות אלחנן חולש על בית הספר, מנהל רומן עם חבצלת (אותה ישיג במלכת היופי של ירושלים), עובר לנהל את התיכון, נאלץ לחלוק ניהול עם זרח הלא זכיר, ומוצא רומן עם נאורה, כשהוא מאמץ את בנה גורי. בעונה השישית אלחנן מוזעק לטפל בבית הספר לאחר שחניתה אבן דרך, המנהלת הנוכחית, מאבדת עליו שליטה, וזאת לאחר קריירה מוצלחת כקואצ'ר. אלחנן תמיד היה מוגזם, הזוי, ונתן לאיציק להפגין את מלוא היכולות המורכבות שלו. ללא ספק, אם הייתי צריך להגדיר את אלחנן במילה אחת, המילה הזאת הייתה... בואו נגיד... מעולה! 👌

YossihNew

Well-known member
1706971239674.png

מקום ראשון: גבי "קפטן איוב" (פאודה)

לא הפתעתי בטח... אולי הדמות הכי מפורסמת וחשובה של איציק. מנהל בשב"כ, ממוצא מזרחי. הוא אחראי על משת"פים ועל עינוי אסירים, ולא מהסס להשתמש במניפולציות שלו כדי לסחוט מידע ולהניע אנשים לפעולה. הוא בדרך כלל זה שעוזר ליחידה עם הוצאת מידע. בעונה הרביעית, החטיפה של קפטן איוב היא ציר העלילה המרכזי, ומוציאים ממנו מידע, וכידוע לכם, יש לו המון. הצוות חושב שהוא נהרג אבל לבסוף מגלים שלא והם מחלצים אותו. בעונה האחרונה קיבלנו קפטן איוב פגיע יותר, עצוב יותר, כי זה שהוא נשבר בחקירה, זה שהוא היה בצד השני, גרם לו להתמוטט מרוב זה שהמידע שלו שומש להרג חבריו הקרובים. האם בעונה הקרובה נגלה שקפטן איוב חזר אלינו, קשוח יותר ורצחני יותר מבעבר? או שאולי קפטן איוב נשבר כל כך עד שדנה, הלא היא אמירה, תחליף אותו סופית?

עוד פינת הדמויות הסתיימה לנו עם שחקן אהוב עליי. להתראות בשבוע הבא. בשבוע הבא תורו של רועי, ואני מקווה מאוד שהפעם, בניגוד לכל שאר הפעמים, הוא יבחר ולא יצפה שאני אבחר בשבילו. כמה אני יכול להתאמץ?​

Roei152

Well-known member
מנהל
בוחר את אניה בוקשטיין שחקנית מאוד אהובה עלי שמתאימה לסגנון שלי ..

YossihNew

Well-known member
בוחר את אניה בוקשטיין שחקנית מאוד אהובה עלי שמתאימה לסגנון שלי ..
הו. סופסוף, בן אדם, סופסוף החלטת...

מלכה שלך. לא שלי כמו שעשית לי אז ביום ההולדת המוקדם ההוא.

יבוצע.

למעלה