פינת הדמויות 10- עוז זהבי

YossihNew

Well-known member
אנחנו שוב בפינת הדמויות!

פינת הדמויות היא פינה שקיבלתי את הרעיון לה (רק הושפעתי) מפינה דומה בתחום ההיאבקות שדירגה דמויות שונות של אותו מתאבק.

בעצם, אתם תבחרו שחקנים (מומלץ שחקנים ותיקים ומנוסים עם המון בשר וותק) ואני אדרג את הדמויות שהם שיחקו, מהגרוע עד לטוב ביותר.

אני אכתוב מילות סיכום על כל דמות ואכתוב למה דירגתי אותה ככה. חשוב לציין שאני לא מדרג דמויות שאני לא מכיר.

אחרי שבשבוע שעבר דירגנו עבור רועי את דמויותיו של דניאל גד, הפעם היה תורה של שיר, ואחרי לבטים רבים היא בחרה בשחקן מוכר...

1706362239221.png

עוז זהבי! שחקן שמתפקיד בסדרה גדולה בערוץ הילדים הפך לשחקן מהעסוקים והידועים בארץ. בואו נדרג את הדמויות שלו.​

YossihNew

Well-known member
1706362291510.png

מקום 12: ברק (תיק נעדר)

דמות שאני בקושי זוכר מסדרה שבקרוב חוזרת ואני לא חושב שהדמות תחזור. ברק הוא עובד בימ"ר, קצין צעיר, מוכשר, ומתנשא על פקד אברהם אברהם בגלל הגיל שלו. עוז לא עשה הרבה בתפקיד חוץ מלהתנשא קצת על הדמות של מוריס. הוא היה בעיקר הנמסיס שלו שמנסה להוריד אותו מהתיק. לא דמות שצריך לזכור.​

YossihNew

Well-known member
1706362333559.png

מקום 11: שיינרמן (פאנץ')

שמעתם פעם על בן זיידל? זיידל היה ממייסדי תחום הסטנד אפ בארץ, בעיקר ידוע כמייסד של הקאמל קומדי קלאב. הסדרה "פאנץ'" עסקה בסצנת הסטנדאפ של הניינטיז, עם דמויות רבות שקרצו לסטנדאפיסטים מוכרים, ועוז שיחק את שיינרמן, בן דמותו של זיידל, בעלים של מועדון חדש בשם השוקן קלאב. הוא בעיקר עישן המון סמים ונראה הזוי לגמרי. דמות משנית יחסית, למרות ששוב הוא רב עם מאור שווייצר בסדרה.​

YossihNew

Well-known member
1706362426537.png

מקום עשירי: נתן ילין-מור (פלמ"ח)

ועוז שוב משחק דמות שמבוססת על איש אמיתי. נתן ילין-מור היה פעיל ציוני רוויזיוניסטי, ממנהיגי הלח"י, פוליטיקאי חסר רחמים שלימים נטה שמאלה והפך לדוגל בשיתוף פעולה יהודי-ערבי. בעונה השנייה של פלמ"ח, נתן מוצג כאחד ממנהיגי הלח"י, שמצליח לפתות את אלינור לעבור מהפלמ"ח ללח"י כדי לתת דרור לנפשה הפרועה. הוא גם נותן את העצה להשתמש בסיוע ערבי כדי לפרוץ לכלא עכו. דמות כמו רוב המנהיגים, נחמד שהייתה קיימת.​

YossihNew

Well-known member
1706362467622.png

מקום תשיעי: דן מלכה (בוגד)

הגענו לתקופה שבה עוז הופיע בכל סדרה אפשרית בערך. דן הוא איש שב"כ שעוזר לג'ורג'י, חוקר שב"כ, לגלות לאן נעלם המטוס מלא הנוסעים שכלל גם את אשתו וילדיו. כל הסדרה אנחנו שומעים את דן מתוודה במשהו, ולבסוף מתגלה שהוא הבוגד והעוזר של אחותו, שחטפה את המטוס. הוא מחסל בתור אופנוען את דמותה של ניב סולטן (צחוק הגורל) ובסוף הסדרה יורים בו גם. הסדרה אמנם הייתה נחמדה אבל כמו שאמרתי, עוז פשוט היה בכל מקום באותה התקופה וזה קצת קשה לבלוט ככה.​

YossihNew

Well-known member
1706362503991.png

מקום שמיני: אדם גבאי (העיר הטובה)

עוד דמות של עוז בתקופה ששלט בטלוויזיה. אדם הוא מחנך בפריפריה, שמנסה לסייע לתלמידיו מצד אחד, ובמקביל מחליט להתמודד עם זהותו המינית. אדם גם מעורב ברומן עם בחור בשם דוד, ומצד שני רץ לראשות העיר מול נחום אלמליח, ראש העיר המושחת, ומנצל בשביל זה את התלמידים שלו. שוב פעם, עוז עשה את הסדרה בתקופה שבה הוא הופיע בכל חור אפשרי בטלוויזיה, והדמות קצת התקשתה להתבלט. חבל דווקא, אבל הייתה סדרה נחמדה...​

YossihNew

Well-known member
1706362535558.png

מקום שביעי: רונן (אשכנזי) איינשטיין (בת השוטר)

כן, היה גם בחור כזה. מורה לתיאטרון, שנמצא לצד גופה של חברו הטוב, ודנה ארגמן רואה אותו ונכנסת לתוכנית להגנת עדים לאחר שהוא בורח מהכלא, מחשש לנקמתו. רונן הוא בן למשפחת פשע, ומנסה להתחמק מהתדמית הבעייתית שלו ומאחיו ליאור, הלא הוא מתי אטלס. רונן נלחם רוב הסדרה להוכחת חפותו ובסוף עוזר לדנה ואליהו מול הרוצחת האמיתית- הרבנית מרים. מרתק לחשוב שבת השוטר התחילה מרונן, היום בקושי זוכרים אותו, אולי כי הוא לא היה רע באמת. אבל הסיפור התחיל ממנו.​

YossihNew

Well-known member
1706362582460.png

מקום שישי: ליאור אלימלך (יש לה את זה)

ליאור הוא בעלה של שירז אוחיון, זמרת אהודה במיוחד, אבל לצערו הוא מתאהב בסטייליסטית החדשה שלה מאשקלונה, נטלי לוי, זאת שהחליפה את הרפאל ההוא שאולי אתם מכירים. ליאור מעודד את נטלי להמשיך לרדוף אחרי החלום להפוך למעצבת על והרומן שלהם מתחזק. עם זאת, ליאור חושש שלא יוכל לעזוב את שירז לאחר שזאת נכנסה להריון ממנו, אולם לבסוף שירז לא בהריון. לאחר שנטלי מסרבת לוותר על ליאור כדי ששירז תחשוף שרפאל העתיק ממנה, שירז מגלה שהיא בכל זאת בהריון וליאור נאלץ להישאר איתה. את הפתרון לעניין לא קיבלנו מעולם, כיוון שלא הייתה עונה שנייה, ואת רפאל פגשנו בתחומים אחרים. לימים עוז רצח את ניב בבוגד.​

YossihNew

Well-known member
1706362759291.png

מקום חמישי: אסי בניסטי (4:20)

סדרה שמאוד חיבבתי דווקא. אסי הוא בעלה של ניבי, והוא רק רוצה להציל את בתו הקטנה מהמחלה שלה, והתרופה דורשת זן מאוד מסוים של קנאביס. לאחר שהוא מגלה שמישהו הכשיל את הניסוי בכוונה, משתף אסי פעולה עם קומה ורפי, שני סטלנים, כדי לגנוב מלא חומר. תוך כדי הוא מגלה עולם מלא בתככים ומזימות, של אנשים שיש להם אינטרס להכשיל את הניסוי בקנאביס ולמנוע מהבת שלו להבריא. אהבתי את הסדרה, אני חושב שהייתה לה עלילה מרתקת ועוז הפגין בדמות של אסי המון אש בניסיון להגן על הילדה שלו וללכת לכל כיוון אפשרי, רק כדי למנוע ממנה לעבור ניתוח מסוכן ולהבריא מהמחלה שלה. דמות מסדרה שלצערי כנראה תיעלם לחלוטין...​

YossihNew

Well-known member
1706362877050.png

מקום רביעי: אבישי אורן (המדובב 2: חשבון פתוח)

אז בעונה 2, אסא כץ פוגש מחוץ לכלא חבר מימי הכלא העליזים, אבישי. אבישי מאוד דומה בסיפור שלו לאסא- גם הוא היה מוכן לקחת רימון עבור אחיו, וישב בכלא עבורו. אסא מגלה שאבישי עובד אצל קרול חסון, שמתחרה מול סופי, גיסתו של אסא, על ראשות העיר. אסא מצליח לשכנע את אבישי לעבור צד לטובת סופי, ושני המוחות הקרימינליים משתפים פעולה כדי להפיל את האינטרסים של דוד, אחיו הרע של אסא, במירוץ לראשות העיר. דמות קשה מאוד שעוז שיחק, בסדרה טובה מאוד עם שחקנים מהשורה הראשונה. מבין כל הדמויות שעוז שיחק בתקופה בה הופיע בכל תוכנית, אבישי בעיניי הדמות הכי טובה והכי זכורה שלו, ומהסדרה הכי איכותית שהשתתף בה אז.​

YossihNew

Well-known member
1706362908522.png

מקום שלישי: סול (האי)

כן, כולנו זוכרים לסול והשיער הקופץ חסד נעורים. סול- הקוסם שגנב מאנשים המון כסף, ישב בכלא עם צ'יף והשתחרר במקומו, והפך למלך בית האומנה ובן זוגה של אנה. בשתי העונות הראשונות היחסים של סול ואנה עוברים תהפוכות רבות, כשכל אחד מהם מגלה שהשני משקר לו בכל מיני מקרים. וסול כמובן מת בתחילת העונה השלישית בגלל חוסר יכולת של עוז להשתתף שם. עם זאת, סול ואנה הם זוג מיוחד, הם אולי הזוג היחיד שהתחיל סדרה ביחד וגמר אותה ביחד. כולנו נזכור את הימים של עוז באי, כולנו נזכור שהוא לא יודע מה זה ים של דמעות, וכולנו נזכור כמובן את פדידה הארנב, הארנב הכי טוב שהיה אי פעם, וזאת תחרות קשה, תופתעו לדעת. בקיצור, דמות אהובה עליי במיוחד.​

YossihNew

Well-known member

1706362973266.png

מקום שני: יצחק "איציק" בנסולי (עספור)

מהאי, עוז פרץ בגדול כששיחק את איציק בעספור. הוא החבר הכי טוב של מוטי, רודף שמלות חסר מעצורים וחבר של עבריינים, שמסתבך כשהוא מנהל רומן עם אשתו של פושע מבוקש (אביב אלוש). איציק נאלץ לביים את מותו ולהיות עד מדינה, ולעזוב לצרפת כדי להגן על החברים שלו. בעונה השנייה, החבורה של איציק מגלה שהוא חי באמסטרדם, ולאחר מכן הם יוצאים לחפש אותו ולהתאחד. הדמות של איציק הייתה הדמות שאפשרה לעוז לפרוץ בגדול בעולם המבוגרים, ובעצם הייתה הדמות שפתחה את ההצלחה לכל שאר הדמויות הגדולות שלו, אבל הוא באמת אחת מהדמויות הכי חשובות ששיחק. עם זאת, הייתה סדרה גדולה כמעט באותה מידה, שמבחינתי נתנה את הדמות הטובה ביותר של עוז...​

YossihNew

Well-known member
1706362989880.png

מקום ראשון: אביאל זגורי (זגורי אימפריה)

כן כן, הנימול, המשתכנז, זה שיחזור אלינו בקרוב, אביאל. אביאל הוא צאצא למשפחת זגורי המפורסמת מבאר שבע, הבן האהוב על האימא ויויאן, ומצד שני שנוא במיוחד על האבא בבר והאחות שלו, אבישג. אביאל גדל בפנימייה והצליח מאוד בצבא, אבל נאלץ לחזור למשפחה לאחר מות סבו, ולנהל במקומו את הפלאפל (לאפל) המפורסם. אביאל מוצא את עצמו באמצע מאבק קשה בתוך המשפחה, בו כל אח מנסה למשוך לכיוון שלו, וההורים כמובן לא טומנים את ידם בצלחת. בנוסף יש לו רומן גדול עם ליזי, אהבת נעוריו. זגורי הייתה סדרה אדירה כששודרה, ואפילו אחרי עשור עומדים להחזיר אותה לעונה נוספת. זאת הייתה הדמות הכי טובה של עוז, עד היום מדברים על סדרת הלהיט הזאת, ואני חושב שללא ספק מגיע לאביאל המקום הראשון בגלל החשיבות העצומה של הסדרה.
עוד פינת הדמויות הסתיימה לנו עם שחקן חשוב במיוחד. להתראות בשבוע הבא. בשבוע הבא תורי, ואני אצטרך להסתבך לי ולחשוב על מי נדבר הפעם... יש לי כיוון... אולי אפילו לא רחוק ממה שראינו עכשיו...

שיר m

Well-known member
תודה יוסי! אחלה בחירות, נהנתי מאוד לקרוא

תודה שהזכרת לנו אותו בבת השוטר...|טמבל|

למעלה