עלות הפקת פרק

עלות הפקת פרק

אהלן אהלן שאלה קטנה : כמה עולה לדעתכם הפקת פרק של סאות' פארק? תודה מראש

richter

New member
שאלה יפה ומעניינת

לא חשבתי על זה אף פעם להערכתי עלות פרק זולה יחסית, אם כי צריך לקחת בחשבון (?) את השכר של מאט וטריי (יוצרי הסדרה) שבוודאי עלה עם השנים. להעריך מספר אני לא יכול מאחר ואני לא בקיא בתחום ההפקה ניסית לחפש בשאלות הנפוצות באתר הרשמי של הסדרה? (http://www.southparkstudios.com)

איתי בל

New member
זול יחסית?

בעונה הראשונה או השניה הם עשו פרק על מאחורי הקלעים והראו איך כל זה עובד אתה יודע כמה עולה רק הי]ני שישב איתך בג'קוזי? יש שם המון עובדים המון אמינטורים (זול המילה?) שיוצרים את התוכנית הזו הרי בכל סדרה מצוירת על כל שניה שאנחנו רואים יש לא יודע כמה ציורים שלה מדובר בהפקה גדולה אני לא אתפלא אם כל פרק לא עולה כמה עשרות אלפי דולרים להפיק במיוחד היום כשהדברים נעשים באיכות מסוימת עם שכלולים מסוימים זה לא כזה זול המשכורת של מאט וטריי סביר להניח היא על פי חוזה פר עונה הם מקבלים כסף במכה לכו תעבדו זה לא משכורת חודשית או פר פרק כך שזה לא בהכרח שכלול בכמה עולה הפקת פרק כי בטח יש דברים שנגנזים שלא שילמו עליהם באופן ספציפי במשכורת של מאט וטריי

richter

New member
כפי שכתבתי, אני לא בקיא בתחום ההפקה

ולכן יכול רק לנחש - וניחשתי שזה זול *יחסית* - כלומר, לא בדיוק שקל תשעים אבל אולי זול יותר לעומת סדרות אחרות (אפילו מצויירות). זה שעשרות אלפי דולרים נשמע לי כמו הרבה מאוד כסף לא אומר שזה נחשב להפקה יקרה. סתם לדוגמא - אני משער שהפקת 20 דקות של "אבודים" עולה הרבה הרבה יותר מ-20 דקות של סאות' פארק

איתי בל

New member
תלוי

יכול להיות שהחסכון העיקרי הוא על כך שאת רוב הקולות עושים מאט וטריי עצמם כך שבזמן שיש שחקנים שמשלמים להם מאות אלפי דולרים לפרק... זה כבר נכלל במשכורת שלהם עדיין אין לי ספק שמדובר בהפקה יקרה מאוד כי איפה שאין שחקנים יש טכנאים שיזיזו את הדמויות

dansha

New member
תיקון קטן

האנימטורים בסאות' פארק לא יושבים ומציירים את התוכנית עושים בתוכנת תלת מימד שנקראת מאיה (כן כן תלת מימד) הם מעצבים דמות, קובעים לה צירים מסויימים שלפיהם הדמות יכולה לזוז ואז מתחילים להזיז אותה כמו בובה. זה עדיין תהליך לא קל אבל הוא הרבה יותר פשוט מהתהליך של סדרות כמו סימפסונס או פאמילי גאי שבהן יש 200 קוראנים שיושבים ומציירים פריים אחרי פריים.

richter

New member
אם אני זוכר נכון

רק את הפרק הראשון הם עשו ממש באנימצית פריים-פריים, אחרי זה כבר החלה עבודה עם מחשב

למעלה