עזרה דחופה

לא משנה

New member
עזרה דחופה

אפטר, שלום התגייסתי לפני כ חודש לצבא יש לי בעיות חברתיות והסתגלויות קשות, ומאז שהתגייסתי לצה``ל אני מרגיש כאילו אני נחנק אני מרגיש שאני לא מסוגל יותר, פשוט לא יכול יותר להישאר במסגרת הצבאית פשוט לא יכול גם בבית הספר לא הסתדרתי, גם עם ההורים תמיד היו לי בעיות, אבל בצבא המצב הכי גרוע אני לא יודע איך להסביר את זה, אבל אני פשוט לא מסתדר בצבא אני לא מתחבר לחבר`ה בצבא, אני לא מצליח לחיות עם כל החוקים הצבאיים, וגרוע מכל אני לא יכול לסבול את הנוקשות והמרות הצבאית אני מצטער, אבל אני פשוט לא יכול יותר כולם צועקים, כל הזמן צועקים צועקים צועקים בא לי לתקוע לי עצמי כדור בראש מרב צעקות שלא תבין לא נכון, זה לא שיש לי עבר פלילי או משהו, להפך. העבר שלי נקי, וכשאני מדבר על בעיות בבית הספר, אני מתכוון לבעיות חברתיות והסתגלות למסגרת, לא מכות, סמים או אני לא יודע מה. אני לא רוצה לעשות רע לאף אחד, ממש לא, רק שיעזבו אותי בשקט, זה הכל. אני כרגע סובל מהתלבטות קשה, מצד אחד אני מת ללכת לקב``ן, לספר לו הכל, ופשוט לגמור על כל הענין הזה, כי אם לא המצב שלי ידרדר, ואני חושש להכנס לדיכאון שאני לא אוכל לצאת ממנו. מצד שני, אומרים לי שאם הקב``ן ישחרר אותי מהצבא על פרופיל 21, זה יפגע בי קשות בעתיד בבקשה תעזור לי מה לעשות ? מה ידוע לך על פרופיל 21 ? שמעתי שלוקחים רישיון, שמבטלים ויזה לחו``ל שמעתי כל מיני דברים חלק אומרים שזה שטויות ולא עושים כלום בבקשה תעזור לי

קשיי הסתגלות

לא ציינת מס` פרטים מהותיים שחשובים כדי לענות לך ברצינות, כמו האם אתה עדיין בטירונות, לאיזה תפקיד אתה מיועד וכו` לכן נוכל לענות לך בצורה מאוד כללית: חשוב שתזכור כי החודש- חודשיים הראשונים בצבא הם הקשים ביותר, אם הינך עובר טירונות כלל צה``לית בקרוב תשובץ לבסיס הקבע שלך ואז הלחץ יירד: תעשה תפקיד ספציפי בשעות מסוימות, המשמעת כבר לא תהיה לוחצת כמו עכשיו ואם תהיה קרוב לבית, תוכל להתייחס לשירות ממש כמו עבודה: בשעה 5 חוזרים הביתה, ותוכל לעסוק בכל הדברים שנהגת לעסוק בהם לפני הגיוס. אם אתה בטירונות קרבית או מיועד לקורס שאמור להיות ארוך ולא נראה לך שתעמוד בו, אתה יכול לפנות לקב``ן לא על מנת להשתחרר מהצבא אלא כדי לקבל שיבוץ מחדש בתפקיד קל יותר קרוב לבית. איננו מכירים אותך ולכן לא נמליץ לך להישאר בצבא אם אתה מרגיש שאינך מסוגל, אולם אם יש ביכולתך לחכות עד שתוצב בתפקיד קבוע, כדאי לחכות ולראות איך תרגיש אז. לגבי השמועות על פרופיל 21: אין שום מגבלות מוצהרות על אדם עם פרופיל כזה, כלומר לא יבטלו רשיון נהיגה וכו`. ייתכן כי זה ישפיע על סיכוייך להתקבל למקומות עבודה בעתיד, שבדרך כלל מתעניינים לגבי השירות הצבאי, אך גם זה לא ודאי כלל. אם יש לך שאלות נוספות נשמח לענות, בהצלחה, צוות אפטר.

לא משנה

New member
תודה רבה

תודה רבה

תודה רבה, עניתם לי כבר על מה שרציתי לדעת. עזרתם לי פה יותר ממה שכל המפקדים שהיו או שיש לי כרגע, וכל הרופאים שראיתי, בחודש וחצי שאני בצה``ל עזרו לי. שוב.

שירו^ש

New member
נשמה אל תדאג :)

לפי איך שאתה מדבר אז אתה בטח בטירונןת תקן אותי אים אני טועה אני בעצמי חיילת כבר 4 חודשים נהנת מכל רגע אני אומנם אוהבת את הצבא שלא כמו כולם!~ אבל דבר שאנשים רבים לא יודעים שצבא סדיר זה לא כמו בטירונות יש יותר חופש היחס אחר וכולם זורקים (תלחו לי על המילה...) זיין אחד גדול אם תיקח את זה בסבבה זה יעבור בכיף אים בא לךל לדבר על זה אני ICQ מספר98440127 רק תגיד שזה אתה מהפורום כדי שאני אזכור ובכיף תהנה מכל הלב ותזכור הכי חשוב מי האנשים שאיתך איפה אתה ואיך אתה לוקח את זה!!!! :cool:

למעלה