עונה 2 - מההתחלה!

פרק 1

אוקיי, קודם כל הפתיח עם המטוס שעושה סיבוב בזמן שג'ף מכריז "39 ימים, 16 אנשים, רק אחד שורד" היה בקלות הפתיח הכי מגניב של הישרדות לפחות עד איי הפנינה. אמנם המהפך הראשון היה בעונה 4, אבל כאן באוסטרליה הייתה הפעם הראשונה שברית מתהפכת על שתיים מחברותיה - ג'רי ואמבר. אלה היו ההדחות האסטרטגיות הראשונות שקשה היה לנבא (להבדיל מבורנאו, שבה רק שלושה שיחקו את המשחק, יחד עם קלי וויגלסוורת' אחת שאין לי מושג למה היא חשבה שהיא מצטרפת) מעניין אם דב ומרילין היו מקימות ברית בגלל ששתיהן שוטרות (מרילין בדימוס)... אתם יודעים מה, בעצם לא. כל השוואה ביניהן לבין Cops R Us יהיה זילות בשלמות שהיא הברית של טוני ושרה.

בכל מקרה, די מדהים שלא פחות מחצי מהקאסט השתתף בעונה נוספת, אבל כולם העיבו על העונה הנוכחית... לפחות ממי שהיה לו על מה להעיב (היי אלישיה, אבל איכשהו אפילו את היית עוד יותר מזעזעת באולסטארס). בולטים בבושתם כמובן ורנר שגרר את זיק בכוח מהארון, וכמובן סקופין וכל מה שמצאו אצלו אחרי עונה 25. בדרך כלל אני נוטה להבליג על דברים שנעשו מעבר לתוכנית, במיוחד אם זה לא הוכח (אגב, זה וודאי שסיילאס הטריד מינית נשים?). אני לא נוטה לתמוך בתרבות הביטול, ושומר את הביטולים למקרים ממש מזעזעים, למשל הפסקתי לשמוע את מרילין מנסון. סקופין לא גרוע כמוהו אבל פורנו ילדים זה נורא. אבל תכל'ס, יש רק שני שורדים שבאמת שיחקו טוב - קולבי וטינה. ושניהם הרסו לעצמם (קולבי בעונה 20 כמובן, טינה בעונה 27). אה, ואפשר גם להכניס למשוואה את אליזבת שאמנם לא השתתפה בעוד עונה, אבל עברה להנחות תוכנית אירוח סופר שמרנית. אני לא אתפלא אם היא לא התחסנה נגד קורונה.

בכל מקרה, פרקי פתיחה בעונות הראשונות הם משעממים, כי כמעט ולא מתמקדים במשחק. אני כן זוכר במעורפל שאוגאקור נחשב שבט חלש, אבל כמובן היה להם המון מזל עם הפינוי של סקופין ופליטת הפה של קימי (עוד שורדת שאין לי מושג למה החזירו, במיוחד על חשבון טרזה). עוברים לאתגר החסינות, וזה מאוד מעניין שג'ף עוד לא עלה על נוסחת הקסם ולא משתמש בביטויים שהוא אומר לפחות פעם אחת כל עונה. הפסקול ליטרלי נשמע כאילו לקחו את הפסקול של בורנאו והוסיפו לו כמות נדיבה של דיג'רידו. אוגאקור זוכים בחסינות - הזכייה האחרונה שלהם עד פרק 4 כמדומני.

בכל מקרה, בתקופה הזו של הישרדות היה כלל ברזל פשוט - אם את אישה מבוגרת, את חלשה פיזית ואת עפה ראשונה. סוניה, דב, מרילין ודיאן עפו מהר מאוד בגלל שהן היו חלשות, וטינה הייתה קרובה באופן מפחיד לעוף מוקדם גם כן.

פרק 2

אני חוזר בי מכל דבר טוב שאמרתי (האם אמרתי?) על סקופין. היה אפשר לראות כבר בעונה הזו שהוא לא אדם נחמד במיוחד. הוא אובססיבי לגבי אוכל, בעיקר לגבי ציד, ואחרי שהוא גילה שקימי צמחונית, הוא המשיך לצוד כדי לעשות לה דווקא. בתור מישהו שמבשל אורז בערך כל שבועיים, ומתחיל ממש לחכות כל שבוע מחדש לבשל ואז לאכול את מה שבישלתי, די מדהים אותי שכמעט כולם מפקששים עם האורז העונה הזו, כולל קית' שהוא שף. זה כמובן מגביר את החיכוכים בינו לבין ג'רי, שהיא ממש צדיקה גדולה לעומת מתמודדים כיום. אני לא רק מדבר על תחמנות - אני לא מבין מה רצו ממנה, במיוחד בהשוואה לקורין, והיא בעצמה נחמדה מאוד לעומת מי שבאמת בלתי נסבל, כמו זה שפרש פעמיים כדי שחלילה לא ידיחו אותו.

מספר מתמודדים היו צריכים להתגבר הפרק - רוג'ר על פחד גבהים ואי ידיעה לשחות, ולמרות שהוא התגבר על הפחד שלו, העיכוב הספיק כדי שאוגאקור יזכו, אני טעיתי, היו להם כמה וכמה זכות, אבל בגדול קוצ'ה זכו ביותר אתגרים, בעיקר חסינויות. באתגר החסינות, קימי הייתה צריכה לאכול יצור חי. אני מבין אותה לגמרי, אגב, קל הרבה יותר להתחבר לעופות ויונקים מאשר לדגים, זוחלים וחרקים, שלא בדיוק מפגינים אינטיליגנציה רגשית. אני לא הייתי קורא לתזונה הזו "צמחונות" אבל יש הרבה שחושבים כמו קימי. מבחינתי, אל תיכנס לי לצלחת, ואני לא אכנס לשלך. חוץ מזה כל הכבוד, אני בעיקר מסתפק בלהימנע כמעט לחלוטין מאכילה של בשר אדום, שם נמצאת עיקר הפגיעה באקלים בתעשיית המזון. והקטע הכי גרוע זה שפרה שאוכלת עשב באחו וחיה כמו מלכה עד השחיטה, משחררת לא פחות מתאן מאשר פרה שמנוצלת בתעשייה כמו שפחה.

בין כל הריבים של קית' וג'רי ושל קימי ואלישיה, אפשר לשכוח מהמתיחות שהייתה בין סקופין וורנר. ורנר היה סבבה לגמרי בעונה הזו, מינוס הביצ'יות המוחלטת כלפי סקופין, ועל סקופין עצמו כבר גמרתי את ההלל. הוא רק ילך ויהיה יותר גרוע, אבל עדיין לא מגיע לאף אחד (חוץ מזה שפרש פעמיים) להיכוות בצורה הזו. אבל כמובן שהסיפור המרכזי בפרק הזה היה קל והבשר המיובש, שלדעתי לא היה בכלל. חבל מאוד שהשבט לא האמין לו והדיח אותו, אבל לולא הסיפור הזה, היה סיכוי סביר שטינה הייתה מודחת.

פרק 3

אני לא מבין מה הקטע של סקופין עם לצוד חזיר. אני מניח שהוא ממש אוהב בייקון? ועוד עכשיו מילא, אבל הנקודה שבה הוא אשכרה הרג חזיר הייתה אחרי שהשבט זכה בתרנגולות! וואט דה פאק?!? מכאן לאתגר נשיאת המשקל הראשון בהישרדות. מעניין אותי כמה משקל אני יכול לשאת כיום. אני עושה סקוואט עם 95 קילו, אז אני מניח שבסביבות 120? לשאר השורדים זה אתגר שיווי משקל. אבל מאחר והמוט של סקופין נשבר, אתגר נשיאת המשקל נגמר בתיקו. אז האתגר הפך לאתגר שיווי משקל טהור עם קצת סיבולת, ולהפתעתי הרבה אוגאקור מנצחים שוב?! שני פרסים ושתי חסינויות, רחוק מאוד משיאי השפל של שבטים עלובים כמו ראבו, אולונג ומראאמו. רארו גם זכו במעט מאוד אתגרים אבל הם התמודדו מול אוזי, אז נסלח להם.

אז אוגאקור זוכים בציוד דיג, מה שממשיך את מריבות המטבח בין ג'רי וקית' ומתחיל את אחד הקטעים המעצבנים/משעשעים/הזויים הכי אנדרייטד של העונה: OH MY GODDDDDD, THAT'S SOOOOO GOOD!!! של אמבר. אני מאמין שאף אחד לא יעסיק אותה בתור מבקרת מסעדות. גם הרומן הכושל בין ג'רי וקולבי התחיל הפרק. כמובן, בגלל שזו העונה השנייה, אין לה את אותו האימפקט כמו בורנאו, אבל הקאסט כאן עוד יותר חזק, ולא רק מבחינת אסטרטגיה. עוד אין כאן אסטרטגיה.

אתגר חסינות מאוד פיזי, מספיק מתמודד חלש אחד כדי להפיל שבט. המתמודד החלש הזה היה מתמודדת חלשה ושמה מאד דוג. וחבל מאוד שהיא הודחה ככה, אבל מאחר ואנחנו עדיין בעידן שלפני ססטרנינו ופיירפליי, אני בספק כמה היא הייתה משחקת את המשחק.

פרק 4

בשעה טובה מתחילות האסטרטגיות. טינה וקית' במיעוט מול ג'רי, אמבר, קולבי ומיטשל... לעת עתה. זה גם הפרק היחיד שבו אוגאקור הולכים להפסיד בשני האתגרים ובין השאר להפסיד את אחד הפרסים הכי טובים בבהישרדות, לפחות בעת הישנה - תרנגולות. מעניין מאוד שקימי לא רצתה לזכות בתרנגולות, אולי היא לא מתחברת לבעלי חיים כמו ג'ן, למשל. אפשר אולי לשאול, גברתי, אם את לא כל-כך אוהבת חיות, למה נעשית צמחונית? אם לשפוט לפי מה שהיא אמרה על הגיל הצעיר שבו הפסיקה לאכול בשר, אולי הייתה השפעה של ההורים. אם היא אכן הפסיקה לאכול בקר בגיל 12, זה בדרך כלל לא גיל שחושבים בו עצמאית כל-כך.

מה שבטוח, סקופין הרג את החזיר רק כדי לעשות לה דווקא. התרנגולות והביצים שלהן היו מספיקים לשבט לפחות עד הפיינל 8, אפילו כשאוגאקור היו מצטרפים אליהם. ואוגאקור היו מביאים איתם ציוד דיג ומוסיפים לתפריט דגים. לא הייתה שום סיבה לצוד את החזיר. ועוד הוידויים של ניק ושל סקופין עצמו... כמובן שחזירים וחיות אחרות שמגודלות במשק סובלות הרבה יותר, אבל סקופין מתחיל ממש להיראות כמו נבל, ולא נבל של הישרדות אלא נבל של חוברות קומיקס. לולא ריב נפנוף האצבע, ייתכן וסקופין היה מודח בפרק הבא, או אפילו ורנר.

אבל הפעם אוגאקור שוב הולכיפ למועצת השבט, ושם בגידה של קולבי בג'רי הובילה לתיקו הראשון בתולדות הישרדות, שלא נשבר בהצבעה החוזרת. שם שבירת השוויון עברה לקולות קודמים - והצבעה של קית' נגד מיטשל בהדחה של מאד דוג הובילה להדחתו. בהנחה שהוא ידע איך יתנהל שובר שוויון, זה היה המהלך החכם ביותר בהישרדות מאז המצאת הברית.

פרק 5

האירוע החשוב של הפרק, כמובן, היה ריב נפנוף האצבע המפורסם. 28 עונות לאחר מכן, אי אפשר שלא להשוות את קימי לג'ן. שתיהן צמחוניות. שתיהן זכו בתרנגולות, ו"זכו" בכך שחברי השבט ישחטו את החברות החדשות שלהן עם הכנפיים. אבל קימי עשתה מזה הרבה יותר לעומת ג'ן. ג'ן פשוט קמה והלכה כדי לא לראות יצור חי נשחט. היא גם מצאה את האליל באחת הפעמים, אבל זה לא רלוונטי. אני מאמין שסקופין ואלישיה לא היו מתעצבנים כל-כך על ג'ן, בין השאר מפני שהיא לא עשתה סנסציה כל-כך גדולה מזה שלרוב האנשים בשר אינו רצח. ובחייאת, נשמה, אל תזלזלי באינטיליגנציה של חברי השבט שלך. כשאת מציעה "שיפזרו יותר את צריכת החלבון", כולם יודעים שאת רק מנסה להציל בעל חיים שהיה נשחט איפשהו בכל מקרה. אבל לפחות לא שחררת את התרנגולות, בניגוד למתמודדת אולי הכי פאתטית בתולדות הישרדות אחרי ההוא שפרש פעמיים.

אוגאקור מפסידים פרס מאוד גדול, אבל אחרי זה זוכים בחסינות. ואתם יודעים מה? אני חושב שאף פעם לא באמת חיבבתי את קימי. הזהות הפוליטית שלה כצמחונית היא לא מה שהרס את המשחק שלה, כמו האישיות המוחצנת שלה, שבלעדיה היא הייתה כמו ג'ן, הולכת מסצינת השחיטה בשקט ומודיעה על הצמחונות שלה רק למצלמות. למזלי לעונה 31 היא הגיעה יותר בוגרת ולא עשתה מזה יותר עניין, אבל חוץ מזה שבסופו של דבר היא תמכה במכשפות של קלי וולדמורט, היא לא תרמה הרבה יותר מדי לעונה.

פרק 6

משבר האוכל מתחיל לתת את אותותיו, בין השאר עם פנטזיות השוקולד של ג'רי ואמבר (שגרמו לקולבי לתת את אחד הוידויים הכי משעשעים שלו אי פעם) וההחלטה של סקופין לטגן את האוכל של התרנגולות - בכלל סיימתם עם כל התרנגולות? אתם לא מעדיפים לשחוט עוד אחת כדי שלאוגאקור לא יישארו? בנוסף, אנשים זכו כנראה לראות את בורנאו לפני שהגיעו לעונה הזו. כולם באו בשביל המיליון, הם יודעים על המיזוג ושאר החוקים, וכבר ראינו מקרים של אסטרטגיה סמויה, כמו קית' שכנראה הצביע נגד מיטשל כדי שיפסיד בשובר שוויון. קוצ'ה זוכים באתגר פרס נוסף, מה שמאוד מתסכל את אוגאקור.

והנה מגיע האירוע ששינה את פני העונה, גרם לשבטים להגיע למיזוג בשוויון, כאשר במצב אחר אוגאקור כנראה היו מגיעים במיעוט ועוברים פאגונגינג, והפך לפינוי הרפואי הראשון, ועד היום יש רק מעט פינויים - 15 אחרי עונה 44, אם אינני טועה. בכלל לא אהבתי את סקופין בצפיות חוזרות, לפחות בעונה הזו, אבל לאף אחד לא מגיע לסבול ככה. אני זוכר שבזמנו (לא בדיוק באותה השנה אלא ב-2006, כשהישרדות התחילה להיות משודרת ב-AXN) היו לי סיוטים על הידיים שלו שכל העור התקלף מהן. ובזאת הגענו למיזוג.

פרק 7

המיזוג מגיע, אבל הוא מתנהל קצת שונה מאשר בבורנאו. השבטים חושבים שמין אחד משבט אחד יעשה מפגש פסגה עם המין השני מהשבט השני, בפועל הבנים חוגגים במחנה קוצ'ה (עם עוף, כמובן) והבנות במחנה אוגאקור... לפחות יש להן דגים. אבל ברגע שכולם מתאחדים, כמובן, הכול אותו דבר. זה בעצם מאפשר לחברי השבטים קצת מינגלינג לפני שהאסטרטגיה מתחילה. בנקודה הזו אני מנסה לראות אם יש "עריכת מנצח" קלאסית לטינה, אבל מן הסתם עדיין לא התחילו בכלל עם הקטע הזה. אני חושב שוספיה היא הראשונה שבאמת חשבו לה על סיפור שנמשך לאורך העונה.

נראה שהמצב עדיין הולך להיות שבט נגד שבט, אז צריך להגן על מי שיש להם קולות קודמים - קית' בעיקר, אבל גם ג'רי וג'ף. מהצד של מי שעוד לא קיבלו קולות, קולבי פורש מוקדם מאתגר החסינות כדי שחברי קוצ'ה יצביעו נגדו. בהתחשב בעובדה שאמצעי המשחק עוד היו מאוד דלים, עוד לא חשבו על להפר את הנאמנות השבטית (ואותה נאמנות ככלל הייתה חדשה, כשעד אז הייתה ברית אחת יציבה ושבט פאגונג שהפך את עצמו לצאן לטבח, ולא הצביעו נגד חברי טאגי עד הפיינל 8) ולא היו אלילים ושאר ירקות, חברי שני השבטים עושים שימוש בכל המעט שיש בנקודה הזו. זו אחת הסיבות שאני ממש, ממש אוהב את העונה הזו עד היום. האסטרטגיה רשמית יצאה מחיתוליה והלכה לבית הספר. למורה קוראים רוב ססטרנינו, אבל הוא לא ישחק אלא בעוד שנתיים.

קית' זוכה בחסינות, והוא צדק - הוא באמת היה צריך את זה. אילו הוא היה מקבל קולות, אפילו נגד ג'ף, הוא היה מודח ושבט אוגאקור היה מפסיד. במקרה הזה אני מאמין שג'ף היה צריך לבחור בין רוג'ר ואליזבת לבין ניק ואלישיה. אין לי מושג במי הוא היה בוחר, אבל אני בספק אם הוא היה זוכה, אלא אם הוא היה זוכה בחסינות האחרונה ולוקח איתו לגמר את ניק או רוג'ר. אליזבת או אלישיה היו זוכות בגמר. אבל טינה, קולבי וקית' הם אלה שלקחו הכי רחוק את לפיד האסטרטגיה שהם קיבלו מריצ'ארד. כל זה קרה בגלל שהם היו חכמים ועשו כל מה שאפשר. אז אילו לסבתא היו גלגלים, היא לא הייתה צריכה לקחת אוטובוס. ביי ג'ף, נקווה שלא תביך את עצמך - אה לא, הייתה עונה 34. לא משנה.

פרק 8

הנאמנות השבטית מאוד חזקה בעונה הזו (וטוב שבכלל יש נאמנות שבטית ובריתות, בהתחשב בכמות ההתחסדות שנבעה מחברי פאגונג), אבל מתמודדת אחת עושה כל מה שאפשר בעונה כזו מוקדמת כדי לגרום לחברי אוגאקור לבגוד בג'רי - אליזבת. אבל אילו הם היו בוגדים בג'רי ואז חוזרים להתאחד, זה לא היה עוזר הרבה לחברי קוצ'ה. הדבר הנכון יותר לעשות היה לשכנע את ג'רי (ואמבר) לערוק. זה כמובן היה צעד מאוד מטומטם מצידן כי אז כל הביקורת ששפכתי על ברנדון באפריקה (ובצדק) היו עוברות אליהן. מצד שני, במקרה הזה כנראה ברנדון לא היה מעז לבגוד ואולי היינו מקבלים ניצחון של קלי.

חוץ מזה אין הרבה מה לכתוב על הפרק הזה. אתגר הבומרנג היה ממש מגניב, אתגר החסינות היה משעמם וההדחה של אלישיה הייתה צפויה וראויה. ביי פוסטמה. אבל למה אף פעם לא באמת התעצבנתי בגלל ג'רי? אני היחיד שבאמת לא מבין למה כולם שנאו אותה?

פרק 9

אם כוללים את פרק הלקט, זהו בעצם פרק 10, וזה אומר שהוא מתחיל מסורת ארוכה של פרקי 10 מעולים. גם פרק הפיינל 7 של בורנאו ראוי לציון, מפני שסוף סוף כולם מחוץ לברית חטפו את הכאפה של החיים והבינו שהם משחקים משחק עבור מיליון דולר. אבל באוסטרליה, כולם באו לשחק. לא לבגוד, לא לשקר, לא לתחמן, זה יבוא יותר מאוחר, אבל כן לוודא שהשבט ביתרון מספרי כדי לשלוט במשחק. ועד כמה שקל ליפול בקסמיו של קולבי, חיית החסינויות הראשונה והאישיות הכי בולטת בברית השולטת, המתמודדת הכי חכמה בעונה היא טינה. שלא תחשבו פעמיים. הגיע לה לזכות בכיף.

מעבר לזה, הפרק עסק ברומן בין קולבי וג'רי - שהסתיים בבגידה הראשונה בתולדות הישרדות. טינה, קולבי וקית' היו מדיחים את ג'רי מזמן, אבל חיכו שלאוגאקור יהיה יתרון מספרי גדול מספיק. אני מניח שריצ'ארד חייך כל פעם שהוא ראה איך האסטרטגיה מתקדמת. מכאן הצעד הבא יבוא עם ססטרנינו ופיירפליי, שיהפכו את הבגידה והבליינדסייד מרוע הכרחי לחלק אינטגרלי מהמשחק.

פרק 10

יחסי השבטים נשארו ללא שינוי, אבל לעונה הזו יש קלף נוסף בשרוול - משבר האוכל. זו אולי העונה הכי קשוחה שלא הוקשחה בכוח על ידי ההפקה (שלום לעונה 14 וטוויסט העשירים-עניים הנוראי). די מובן למה ההפקה לא רוצה יותר משברי אוכל כאלה קשים, כי אם לשורדים אין אנרגיה, הם לא יתפקדו טוב באתגרים - ולא יתחמנו. ועונה בלי אינטריגות היא עונה פחות מעניינת, לא משנה מה. בדיוק הזמן הנכון למכירה הפומבית הראשונה בתולדות הישרדות! אבל כשהגוף טכנית בצום כמעט מוחלט, לא שוברים צום עם בשר. תנסו אתם לחסל מנה שווארמה מיד אחרי יום כיפור. סיכוי סביר שתבלו את שארית הערב בשירותים. וכך קרה לכולם - פרט לאמבר וקית', שלא אכלו כלום במכירה הפומבית.

קולבי זוכה בחסינות - זכייה ראשונה מתוך לא פחות מחמש - אבל משבר האוכל מגיע לנקודה קריטית. ג'ף מציע לשורדים עוד אורז בתמורה לפירוק המחנה. השורדים מקימים מחנה חדש בערוץ נחל יבש, החלטה מטומטמת שתעלה להם בגדול בפרק הבא. בנוסף, זה גם הפרק הכי בעייתי לשלישיית הפלא של טינה, קולבי וקית'. אם אמבר בוגדת בהם, הם פחות או יותר אבודים וזכייה של אליזבת כמעט מובטחת. אבל לא רק שאמבר לא בגדה, הקולות של אליזבת ורוג'ר היו נגדה. ניק הצביע נגד קית', ודי ברור שהראש שלו לא בדיוק היה במשחק. ועכשיו הוא לחלוטין (כמעט, כי מושבעים וזה) לא במשחק.

פרק 11

עוד מישהו חושב שזה מאוד חשוד שדווקא קולבי זכה באתגר פרס, כשהפרס הוא להיות עם בוקרים מקומיים? לא משנה, גם אם כן, זו עונה ישנה, נסלח להפקה. בכל מקרה, זה אחד הפרקים הכי דרמטיים מסיבות שאינן אסטרטגיות, בגלל ההצפה - אחד האסונות הכי גדולים בתולדות הישרדות, שני רק לשריפת המחנה באמזונס. כל הכבוד לטינה וקית' שהצילו את האורז ומנעו ממנו לרדת לטמיון. ושוב, החלטה מטומטמת להקים מחדש את המחנה בערוץ הנחל.

באפריקה, טרזה וקים נפסלו מאתגר הקליעה ראשונות, בוראן היו נחושים לפסול אותן. הפעם, חוץ מאמבר שנפסלה ראשונה וגם הודחה יותר מאוחר, רוג'ר ואליזבת נשארו אחרונים חוץ מקולבי, שזכה בחסינות השנייה ובהחלט לא אחרונה שלו. ושוב, שימו לב שמעבר לזה שלשלישייה היו מספיק חברים כדי לשלוט במשחק גם בלי אמבר ולכן נפטרו ממנה, הם היו יכולים לזרוק קול לעבר רוג'ר - וקולבי לא היסס לעשות זאת. למרות זאת, הוא קיבל את הקול של רוג'ר בגמר. כנראה הוא באמת לא אהב את טינה. מה שכן, יכול להיות שהוא הרוויח את הקול של אמבר בהצבעה הזו.

פרק 12

נותרו חמישה, ובנקודה הזו, כשיתרונות האסטרטגיה אזלו (כי מה הסיכויים שמישהו משלישיית הזהב יבגוד?) העונה הזו בולטת במערומיה מול בורנאו. בורנאו לא מעניינת אם מה שמחפשים זה אסטרטגיה, כי כמעט אין בה. אתם לא תראו כנפיים אצל זחל שזה עתה נולד, תצטרכו לחכות שהוא יהפוך לפרפר. ובנקודה הזו, עד עונה 6, הישרדות היא גולם. בורנאו התמקדה בניסוי החברתי שהיא הייתה, לפני שהאסטרטגיה הפכה למהות התוכנית. אוסטרליה, בימיה האחרונים, יוצאת קירחת מכאן ומכאן ולא נותר לה אלא להתמקד במשבר האוכל המתמשך. אולי יכול להיות ש-42 יום זה יותר מדי? ואם זה לא היה מובן עכשיו, זה יהיה ברור כשבפרק הגמר עצמו את מקומו של האתגר הלפני-אחרון יתפוס אחד הדברים הכי משעממים שראיתי בתולדות הישרדות. מישהו בהפקה לא חשב כאן עד הסוף.

הייתי שמח להגיד שלפחות האתגרים נחמדים, אבל אתגר הפרס הוא בין המשעממים אי פעם. אני מוכן לראות שעה שלמה של שורדים מתמודדים באתגרי הדומינו ושיווי המשקל למיניהם, החידון הזה משעמם. מה שכן, איכשהו האינטראקציה באינטרנט הצליחה לשחרר רגעים שיהיה קשה לשחזר בפני כל השורדים וג'ף. בנוסף, טינה זכתה באתגר - האתגר האחרון שקולבי לא יזכה בו. אתגר הסיפור חביב כרגיל, אולי הגירסה הכי טובה שלו. ורוג'ר מודח בהדחה הכי לא מפתיעה עד כה. רגע - האם קית' הרגע המציא את המונח "בליינדסייד" להדחה מפתיעה?!?

פרק 13

אנחנו מגיעים לנקודה שבה הטוויסט הראשון בתוכנית - שלושת הימים הנוספים - הופך לכישלון מהדהד. זה יצר קצת עניין בגלל משבר האוכל, אבל זהו. ועכשיו בפיינל 4, פרק שלם יימתח על נקודה שבה אין הרבה מקום לייצר עניין. אם אליזבת לא זוכה בחסינות, היא מודחת. אם היא כן זוכה בחסינות, יהיה מעניין, אבל בסופו של דבר קולבי יתן את הטון להדחה של קית'. אבל לפחות אתגר הפרס טוב, אתגר ההזדמנות השנייה הראשון בתולדות הישרדות, ופרס המכונית הראשון בהישרדות. קולבי זוכה... שוב... ובזאת נולדה קללת המכונית.

מכאן לאתגר חסינות - וואט דה פאק?! נותרו עוד למעלה משלושים דקות! במה לכל הרוחות ימלאו את הפרק?!? אה לא, מביאים להם את המשקל. למה לא חיכו עם זה לפיינל 3? מה יהיה בגמר שיצדיק את זה? ואז הפרס של קולבי, שגם הופך לפרס קרובי המשפחה הראשון - אם מאמינים לסברה שאביו של שון היה רב החובל במקרה. אחרי זה אתגר חסינות חביב וקליל שלא נמתח כמו מסטיק (למה מי חשבתם שעורכים כאן, אבוט רייף המאירי?) וקולבי זוכה *שוב*. למעשה, מכל האתגרים שהוא היה פעיל בהם, הוא זכה מהפיינל 7 בכולם. אליזבת מודחת, כמובן. באסה.

הגמר!

ברוכים הבאים לפרק הכי משעמם בתולדות הישרדות. יום 40 הוא פשוט יום נטול משחק לחלוטין. לא אסטרטגיה, לא אתגרים, לא הצבעות, בולשיט. השורדים צריכים לגלף אליל ולהשליך אותו למפלים. ואז הם מדברים על ההדחה האחרונה. עכשיו, אני שונא כשדוחסים לשעה וחצי שלושה אתגרים, ארבע מועצות שבט (כולל האחרונה) ובקושי יש מקום לדיבורים ואשכרה אסטרטגיה. אבל בפרק הזה אין כמעט על מה לדבר! אנחנו בפיינל פאקינג 3! אפילו טקס המעבר משעמם. הפיינליסטים לא מדברים על המודחים, המודחים לא מדברים על עצמם, אפילו לא לוקחים את הלפידים ומקריבים אותם באיזה טקס מגניב. למה לא להקריב את לפידי המודחים במקום את האלילים המטומטמים?!?!?

אבל העיקר שהגיע הזמן לאתגר החסינות האחרון, לשדרג את האתגר המיתולוגי מהעונה האחרונה... או שלא. החידון הפך כאן לאתגר הפיינל 3. אתם עושים ממני פאקינג צחוק?!? אי אפשר לפחות ליהנות מאתגר טוב בפרק הזה?!? מילא ש"אתגר הפיינל 4" לא נולד עד לעונה 6, לפחות תנו אתגר טוב לחסינות האחרונה! קולבי זוכה בחסינות החמישית והאחרונה שלו ומדיח את קית', טעות קלאסית של 900 אלף דולר. אבל היי, הוא היה במרחק קול אחד מלנצח את טינה!

מועצת השבט האחרונה גם פחות מרשימה מקודמתה, אבל זה בעיקר בגלל שהיה חסר לה משהו כמו נאום הנחש והחולדה. כולם היו מאוד נחמדים ושאלו שאלות סתמיות. היה ברור שקולבי לא יקבל את הקול של קית', וטינה לא תקבל את הקול של רוג'ר. אני חושב שהקולות של אלישיה (להפתעתי) ואליזבת היו אסטרטגיה טהורה, וג'רי רצתה לנקום בקולבי על שבגד בה פעמיים. אמבר בטח הצביעה לקולבי על שלא הצביע נגדה כשהודחה. ניק לא מעניין.

דירוג:

1. הפתעה - טינה! המוח של הברית.
2. קולבי
3. אליזבת
4. ג'רי
5. אמבר
6. מאד דוג
7. רוג'ר
8. ג'ף
9. קית'
10. קימי
11. ניק