עדכון

שווערצה

New member
עדכון ../images/Emo124.gif

הנושא שלנו על סדר היום של ועדת הכספים ביום חמישי בשעה 09:30 במרכז הקונגרסים בת"א החומר טרם הועבר לחברי הועדה, כך שככל הנראה רק ביום ראשון נדע מה תוכן התיקון המתוכנן. נעדכן ברגע שנדע

זהו, הלכה השינה של יום שבת../images/Emo12.gif

עכשיו לא בציניות, אני סומך על הצוות הזה שתעדכנו אותנו על כל מידע חדש בנושא שלנו. אנחנו בצפיה. אולי, נקבל חדשות טובות לכבוד יום ההולדת של "מלח"

שווערצה

New member
ועוד משהו חשוב ../images/Emo41.gif

גם ועדת העבודה הרווחה והבריאות תקיים ביום שלישי בשעה 11:00 דיון בנושא "ההשלכות החברתיות" של התכנית הכלכלית, ותדון במסגרת זו בשינויים בסל הבריאות ובין היתר גם בנושא הפוריות. לישיבה מוזמנים: משרד הבריאות, משרד האוצר, קופות החולים, ארגון מנהלי בתי החולים, הר”י, צב”י, האגודה למלחמה בסרטן, האגודה לזכויות החולה, איגוד לשכות המסחר, ברית פיקוח, מכון פוע”ה (הפרייה חוץ גופית), מוזמנים שונים.

נועה 35

New member
האם גם נציגים שלנו מוזמנים?

אני חושבת שכדאי יהיה שגם נציגים שלנו יהיו שם - האם הם מוזמנים או האם ניתן לבקש מהוועדה הזמנה לדיון?

שווערצה

New member
אהמממ...

לועדת הכספים, בינתיים לא לועדת הבריאות אם כי נציג פוע"ה שלנו יהיה בועדת הבריאות, ואנחנו מנסים לקדם גם את הזמנת נציגי הזכות להורות לועדה זו. ביום ראשון אני בכנסת, ונקווה שנוכל לסגור זאת אז.

נועה 35

New member
אני מקווה שתצליחו להשיג זימון

נראה לי שחשוב שנציגים שלנו יהיו בכל ועדה ובכל דיון בכדי שיוכלו להשמיע את עמדתנו. אם אתם זקוקים לעוד אנשים בשביל לאייש את כל הפגישות האלה, תודיעו כאן ואני בטוחה שאני ואנשים נוספים יתנדבו לבוא.

שווערצה

New member
כן ../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

נתחיל מאנחת הרווחה - אנחנו מוזמנים רשמית גם לועדת הבריאות וגם לועדת הכספים. בכל ישיבה יהיו שלושה נציגים שלנו. את תוכן התיקון משרד האוצר יעביר, כך לטענתו, לועדת הכספים רק ביום הדיון. עד אז לא מוכנים למסור מה תוכן התיקון. היום נפגשנו עם מנהלת ועדת הבריאות, שבנוכחותנו התקשרה למשרד האוצר וביקשה לקבל את הנוסח המתוקן של החוק, ונמסר לה שלא בטוח שאפשר יהיה להעביר לה את הפרטים לפני הדיון. כלומר - הדיון בועדת הבריאות יערך על ההשלכות החברתיות באופן כללי של קיצוץ בטיפולי פוריות, בלי לרדת לפרטים. גם חברים אחרים בועדת הכספים פנו למשרד האוצר והבריאות, וקיבלו את אותה התשובה. וכנ"ל לגבי מזכירות ועדת הכספים, שמסרה כי ככל הנראה התיקון יובא לועדה רק בתחילת הישיבה. ו-נפגשנו היום עם ח"כ נודלמן מהאיחוד הלאומי, חבר בועדת הכספים, שהבטיח לתמוך בעמדתנו בישיבת הועדה. כשנדע משהו נוסף - נעדכן.

נועם@בת

New member
האם "אנחנו" זה נציגי המטה

או שכל מי שורצה לבוא יכול לבוא? האם יש טעם לגייס אנשים שיבואו להפגין נוכחות? נועם

שווערצה

New member
אנחנו = נציגי המטה

לפי אישורי כניסה שהונפקו ע"ס פרטים אישיים שהועברו מבעוד מועד ההזמנה מוגבלת ל- 3 נציגים מטעמנו בכל ועדה...

שווערצה

New member
ועוד עדכון ../images/Emo5.gif

נמסר לנו, שלא לציטוט, שמשרד האוצר מתכוון להציע ביום חמישי כדלקמן: ילד ראשון - ללא כל מגבלה, לרבות גיל ילד שני - ללא כל מימון. הכל על חשבוננו... זה מסביר למה מקפידים להסתיר מאיתנו את תוכן התיקון!!

ואם יש לי ילד ראשון ללא טיפולים האם

בניסיון להרות ילד שני ( בו אני נזקקת לטיפולים) זה ייחשב ילד ראשון או שני לצורך המימון????

נועה 35

New member
שאלה טובה

השאלה איך הם ינסחו את זה. על פי הצעת החוק המקורית שהועלתה על ידי האוצר אושרו טיפולים רק לילד הראשון של האשה. אני מניחה שהם ממשיכים לעבוד באותה הרוח, אבל אולי שוורצעה תוכל להאיר את עינינו בסוגייה.

שווערצה

New member
לצערי כן.

האוצר יבקש פשוט להכניס סעיף שאומר כי יממנו טיפולים רק למי שאין לו ילדים...

למעלה