סליחה על השאלה הלא קשורה

OhadArt

New member
סליחה על השאלה הלא קשורה

****מה הזכויות מביטוח לאומי שצריך לקבל עצמאי שעבר התקף**** עברתי התקף לב וצינתור, אני בן 50. התקף ראשון. אני בעל עסק עצמאי. את ההתקף קיבלתי לפני שבוע. אני כבר בבית. אני לא מוצא שום דבר באתר של ביטוח לאומי ובפורומים וגוגל , לגבי עצמאים. מה הזכויות שלי מה הקצבה מביטוח לאומי , ובכלל איפה אני יכול לקרוא על זה? תודה רבה לכם אלי

זכויות

אלי שלום מתנצל על העיכוב. הסיבה היא שהתשובה אינה ידועה לי. שאלתי אצלנו ואקבל תשובה חלקית רק בתחילת שבוע הבא. בכל מקרה, נסה בביטוח לאומי ובביטוח פרטי שלך אם יש. במידה ויהיו לי תשובות אכתוב שוב.

פתרון

אלי שלום, ע"פ בקשתו של ד"ר בולוטין; למיטב ידיעתי, אדם שאינו מסוגל לעבוד בעבודתו הרגילה לתקופה מסוימת בשל סיבות רפואיות (ע"פ המלצה רפואית) זכאי לדמי מחלה אשר משולמים ע"י המעביד או לעצמאי באמצעות ביטוחים פרטיים. ביטוח לאומי אינו משלם דמי מחלה. באם איבדת את כושרך להשתכר או שכושרך להשתכר הצטמצם ב-50% או יותר- הינך זכאי להגיש תביעה לביטוח לאומי לקצבת נכות- זאת לאחר 90 יום מתחילת האירוע. (באם גילך הוא מתחת ל-65). אם אינך יכול להבטיח לעצמך הכנסה כדי מחיה (עד לקבלת קצבת נכות) - יש באפשרותך לפנות לביטוח לאומי לקבלת גמלת הבטחת הכנסה. (תלוי בהכנסת המשפחה וכן אם אין לך רכב). בכל מקרה הינך יכול להתקשר למוקד מידע טלפוני של ביטוח לאומי לקבלת פרטים נוספים: 08-9369696 סיגל משעני עובדת סוציאלית- מחלקת ניתוחי לב חזה

זהבה נ

New member
עוד בנושא זכויות לאחר התקף לב...

אז כפי שהבנת מתגובתה של העו"ס אתה היום לא זכאי פורמלית לזכויות מביטוח לאומי. ההחלטה הזו שונתה לאחרונה עקב כל הקיצוצים הכלכליים של שר האוצר בשנים האחרונות: "התוכנית הכלכלית" למקבלי הקצבאות... צר לי על כך מאוד היות ורק לאחר 3 חודשים אולי אם תחזיק מעמד ולא תגווע ברעב וההעסק שלך כעצמאי יתמוטט תהיה זכאי לפנות לוועדה רפואית שתידון בנושא שלך ובמסמכים רפואיים המגבים אותך ותשלח לך לאוחר עוד חודש חודשיים תאריך לישיבה ואז לאחר עוד כמה חודשים אם לא יהיה צורך באיזו בדיקה תשלח לך מכתב עם אחוזי נכות "מינימליים" במכוון ואם אל תסכים לקביעת הוועדה הרפואית המכובדת(המזלזלת) תפנה לועדת ערעור עליונה בגיבוי של עורך דין ואת תשובתה תקבל בעוד חודש לפחות לאחר מיכן וזו היא רק ההתחלה.... צר לי, אבל אם זו לא היתה תאונת עבודה וההתקף לא קרה לך לאחר 4-5 שעות מששבת לביתך אז לא זה יוכר לך כתאונת עבודה ואז במקסימום תקבל פחות מאלפיים ש"ח אם יש לך 100 אחוז נכון. תוכל ללמוד על עוד זכויות בנושא בפורום זכויות נכים כאן בתפוז בלחיצה על הקישור הזה. בהצלחה.

למעלה