מכה בראש תינוקת בת חודש וחצי

liAn861

New member
מכה בראש תינוקת בת חודש וחצי

שלום לכולם,
אספר בקצרה על המקרה ואשמח לחוות דעת של הורים מנוסים ומבינים.

אשתי הניחה את הבת שלנו בת החודש וחצי על "אוניברסיטה" כזאת של ילדים. הבעיה היא שהבד של ה"אוניבסיטה" הזאת, הוא ממש דק.
כלומר אם שמים אותו על הרצפה, מרגישים את הרצפה. קיצור אין יותר מדי בשר בבד.

עכשיו היא הניחה אותה בצורה עדינה. אבל לא שמה לב שנשאר עוד כ- 5 ס"מ רווח. ואיכשהו התינוקת כנראה נזרקה קצת וקיבלה מכה בראש. שוב פעם, אין במשטח של ה"אוניברסיטה " בשר כלומר זה כמו לקבל מכה ישירה מרצפה.

כמובן שהיא בכתה קצת אחרי המכה... אכלה.. ואחרי שעה הקיאה. (אשתי טוענת שזו הייתה הקאה פחות שיגרתית. קצת יצא לה מהאף.. ואמרה שהקיאה/פלטה יותר מהרגיל.)
כרגע התינוקת רגועה.. ישנה.. קמה.. נראה שהכל בסדר.

אבל על אילו עוד דברים אנחנו צריכים להסתכל כדי לראות אם יש חשד למשהו...
אשמח לכל הצע, דעה, הבנה בנושא...

תודה מראש,
אב מודאג :)

אולי תגיד שאני חרדתית אבל אני הייתי לוקחת

לבדיקת רופא בעיקר בגלל שהיא ממש קטנה.
בריאות שלמה!!!
את האונ' אני שמתי על מזרן פעילות עבה שמונח על השטיח.

MotheRonit

New member
בגיל כזה ועל פי התיאור שלך הייתי הולכת לבדוק

אבל בכל זאת -
לא יודעת מתי זה קרה, אבל רצוי לא לתת לילדה לישון מספר שעות לאחר האירוע, ולראות שאין שינוי בהתנהגות (אפטית במיוחד, אבל גם כל דבר לא רגיל) והקאה זה סממן מחשיד...
* באתר של הכללית למשל כתוב שחייב להגיע לבדיקה כאשר מדובר בתינוק מתחת לגיל שנה

liAn861

New member
אשתי הייתה אצל הרופאה...

בלי התינוקת, הלכה להתייעץ, למה כל העולם ואשתו היו במרפאה וכולם שם חולים ומשתעלים.
העדיפה לעלות להתייעץ ובמקרה הצורך נעלה עם התינוקת.

הרופאה, טוענה שאין יותר מדי מה לדאוג (לא הייתי מסתמך כמובן על דעתה בלבד) מכוון שזה גובה נמוך יחסית.

אנחנו נלך עוד מעט לקבל הפנייה אולי לצילום באולטרסאונד (למה צילום סיטי לדבר כזה נראה לי מיותר וגם מסוכן כפול , עם כל הקרינה של זה)

מממ וזהו... התינוקת הייתה ערה.. אכלה ועכשיו היא ישנה... לא היו סימנים מוזרים מדי לדעתי.

MotheRonit

New member
קשה לי לומר, זו "נפילה" כל כך קלאסית

זה קורה במשטח החתחלה, על השטיח, מזרון פעילות, ואפילו עם הרצפה. כי הראש שלהם כבד באופן יחסי. בטוחה באלף אחוז שקרה גם לי, אבל בגיל בוגר יותר. קשה לייעץ דרך האינטרנט, בוודאי לא לקחת אחריות. חלילה אם ארגיע אותך ואומר לך שזה כלום ויקרה משהו, לא יכולה לקחת את זה עלי. אינני אשת מקצוע. לילה שקט ותרגישו טוב!

yoyo268

New member
בגילה, הייתי הולכת לרופא במוקד ליתר בטחון

כי הדברים שאומרים לעקוב אחריהם אחרי טראומת ראש קצת קשים למעקב בגילה הצעיר-
עירנות/אפטיה, ישנוניות, הקאות.
אני מאמינה שהכל בסדר, אבל לפני הלילה שמתקרב ואתם ישנים גם ולא משגיחים מקרוב, הייתי הולכת למעקב ובדיקת רופא.
במידה ואין לכם דרך כרגע לגשת למוקד רפואי, הייתי לפחות מתקשרת למוקד טלפוני של קופת החולים שלכם ומתייעצת. אח'כ תוכלו לפעול בהתאם למה שיגידו לכם בטלפון.

ומילה לאשתך-זה קורה לכולם
הקטנה שלי נשמטה לי מהידיים כשנרדמתי במהלך הנקה בכורסא. צריך רק ללמוד מזה להמשך ולראות איך מונעים ארועים כאלו.

ולהמשך-מומלץ להניח את האוניברסיטה על מזרון פעילות שהוא מרופד יותר וככה יהיה לה יותר נוח וגם בהמשך, כשתתחיל להתהפך וכו', לא תקבל מכות מהריצפה.

רק בריאות

למעלה