מיהו מוישה זוכמיר

zuchmirm

New member
מיהו מוישה זוכמיר

מה מקור הביטוי ? תשובה בעברית בבקשה

מוזר

New member
משה חפש-אותי

זה תשובה שניתנת לטרדנים למיניהם כששואלים מה שמך. אחר כך הם באים ושואלים אנשים איפה משה זוכמיר?

זהו ביטוי לדבר בלתי מושג

משהו שאבד, נעלם, לא קיים, לא מציאותי. אבי סיפר לי פעם, על גראפיטי, בשרותים ציבוריים בעירו. "...די וועלט איז גרויס אן א'עק, מוישה זוכ'מיר איך בין אין ד..ק..." [העולם גדול ורחב, מוישה חפשני, אני שקוע עד צוואר...] במובן הזה, חפש אותי, לשווא, שכח מן החוב שלי אליך.

איזה יופי!

דוגמה לפנינים שרק אתה יכול להביא
מעניין גם ה"מוישע" בסיפור הזה. בנוסף למשה זוכמיר, יש גם משה גרויס, משה דרייקאפ ומשה חכם. למה דווקא משה?

Eldad S

New member
אכן, ביטוי לדבר בלתי מושג

יפה! (אני מניח שאחת המילים שם צונזרה, נכון?
)

אתה מחפש , אלדד ../images/Emo8.gif

אותיות חסרות במלה ד..ק ? מוישה זוכמיר, בתקווה שתבין את הרמז...
און אלע יונים האבן די זעלבע פנים, ר' ווירקליך, און אלע ברידער'לעך, זענען מוישה'לעך.
ר' נועם.

Eldad S

New member
../images/Emo6.gif

יא, כ'האב פארשטאנען די "רמז"
באשר לסיפא של הודעתך, אני יודע ש"יונים" ביידיש זה טויבעלעך, אז מה זה יונים ביידיש?

יונים = יוונים ?

זהו ביטוי, שגור, ביידיש. יש הטוענים שמדובר ביוונים. אך לדעתי, אכן מדובר ביונים, שהרי מלים בעברית שגורים בשפה היידית מ"לשון הקודש". שתי השפות שזורות זה בזה.

Eldad S

New member
אבל... אבל...

הרי זה צריך להיות ברור, לא? אם זה יוונים, אז אתה הרי מבטא yevonim, ולא yoynim.

חייםלוי

Member
מנהל
הכוונה באמת ליוונים. הדת ברוסיה

היא כידוע פרבוסלבית = יוונית אורתודוכסית. מכאן שיוונים הם נוצרים. לכל הנוצרים אותו פרצוף - כל אחד רואה בקבוצה שלו את ההבדלים בין הפרטים. לעומת זאת האחר נראה זהה.

זה קורה לי../images/Emo4.gif

כשאני חושב ביידיש, "הלך" על העברית... צ.ל. מלים שגורות. שתי השפות שזורות זו בזו, כמובן. ולא כפי שנכתב.

אלע יוונים

לפי מיטב ידיעתי המקור הוא בשם הסלבי "איבאן" וברבים "איבאנים" אשר שונה / שובש ליוונים: "אלע יוונים האבן איין פנים" = כל הנוצרים הם היינו הך...

Eldad S

New member
שמעתי כבר את ההסבר הזה

אבל באמת חשבתי שכותבים "אלע איבאנים"

haggibar

New member
ואני שמעתי - אלע יפונים האט וגו'

כלומר יפנים, וזה כבר יותר הגיוני, כי מה ההבדל בין סינים ליפנים למלוכסנים אחרים... וכיף לקרוא את הפורום !! חגי.

למעלה