מחפש עד ראיה להשלמת החקירה בענין התאונה אמש

Moshegrad

New member
מחפש עד ראיה להשלמת החקירה בענין התאונה אמש

שלום לכולכם בקשה ממשרד החוקר הראשי האם יש עדי ראיה לתאונה אתמול בדבוריה של המרחף דני בן רובי ז״ל שני גולשים נחתו מדרום לחממות לפני התאונה, האם ראו משהו? שאלה נוספת האם מישהו חווה או ראה עילעולים אתמול באזור, מערבית לתבור. בתודה לכולכם משה גרד מצנחי רחיפה 050-828-9969

papanadi

New member
אני נחתתי דקות ספורות לאחר האירוע

השדה בתבור היה מאד פעיל. יתכן שיש לי צילום חטוף מהאוויר של דני כשהוא עוד בגבה של 200~ מעל הכפר מצנח כתום, שמעתי על התאונה רק לאחר הנחיתה נדב 0505670359

חגי

New member
עכשיו אני נזכר...- יצאתי לאוויר מוקדם

בגלל הליגה והרצון להימנע מהבלגן של העמדה. בשל כך שכחתי להפעיל את הקשר שלי. 10 דקות אחרי המראה יצאתי דרומה מהתבור. בערך בשעה 11:30 ראיתי בשדות שדרומית לתבור (באזור הבריכה הגדולה) דאסט דוויל צר שהעלה אבק שסימן אותו לגובה של 50 מטר. העלעול נראה די ישר כלפי מעלה עם הטייה קלה מאד מזרחה בשל הסחיפה.

buneco

New member
בסביבות 12:30 יוסי וקרן העלו אותי לעמדה ,

ובדרך ,עוד לפני המעבר של השער בתחילת העליות , ראינו מצנח כתום "מגרד" בגובה הבתים די מקביל אלינו . הגובה בו הוא המשיך לגהץ הלוך חזור היה מאוד נמוך , ודיברנו על זה תוך כדי הטיפוס , ובהמשך זיהינו שוב את המצנח הכתום מגרד כבר מתחתינו ,רק שהפעם המשיך קצת דרומה ועבר בקצת את הכפר . כשהגענו לעמדה כבר לא הבחנו בו , ואני מעריך שבזמן הטיפוס הוא כבר יצא לכיוון הנחיתה . בעמדה הרוח הייתה במהלך השינוי בין מערבית לצפון מערבית , כ3 מצנחים המריאו ,ואז בזמן שהרכבתי את הגלשן הרוח הצפינה והתיצבה בסביבות ה15 קמ"ש . בהמשך עמיר שלום הגיע גם לסיבוב שני . עמיר המריא ב13:40 במשב צפוני יורד תוך שקיעה משמעותית ,ודיווח על אוויר מערבולתי . אחרי המתנה של יותר משעה עם גלשן על הכתפיים , הרוח התמערבה (בפעם הראשונה) לחלון ארוך יחסית ,ואני המראתי גם . האוויר היה מאוד לא יציב ומערבולתי , והתרמיקות היו שבורות וחלשות , תנאים שונים לחלוטין ממה שהיה שם שעתיים לפני . לאחר 20 דקות , ויתרתי ויצאתי לנחיתה ליד אבו ג'מאל . רק אחרי שנחתתי שמעתי על המקרה הנוראי

אם מדובר על המצנח הכתום

כשיצאתי מהתבור, בערך עשרים וחמש דקות אחרי שהורדתי את שי ויוסי בעמדה למעלה, ראיתי את המצנח הכתום מעל הכביש הראשי של הכניסה לדבוריה, בערך בגובה האקליפטוסים, באיזור של תחנת הדלק שנמצאת מהצד הצפוני של הכביש. חלפתי מתחתיו והוא היה עדין פרוש כולו ונראה ברחיפה ובשליטה. האם אנחנו בטוחים שמדובר במצנח הכתום? למישהו יש אולי את המידע הזה? או מה כן היה צבע המצנח? קרנהשפע

tzukguttman

New member
היו שני מתנחים כתומים באוויר באזור זמן התאונה

זה שנחת דרומית להר לכיוון הכביש הראשי הוא של בחור אחר שדיווח בקשר שאצלו הכל תקין, לאחר הדיווח על מצנח כתום שצלל.

למעלה