מחפשת פסוק או קטע...

Liron Weissman

New member
מחפשת פסוק או קטע...

שלום,

אני מחפשת פסוק או קטע תנ"כי שמדבר על רוח / קלילות / אווריריות....
.
מישהו אולי יכול לעזור לי בבקשה?

Midline27

New member
חכמת הקבלה והתורה נועדו לאנשים רציניים

ושקולים בדעתם,
מי שמחפש קלילות ואווריריות או סתם בא לו לעשות צחוק מדברי חכמים..
אז פה זה ממש לא המקום המתאים לזה .

שבת שלום !

Liron Weissman

New member
לפי מיטב ידיעתי...

אני בן אדם רציני ומאוד שקולה בדעתי
ואני ממש לא באה לעשות צחוק מדברי חכמים

אני מחפשת טקסט עמוק ומעניין לעבודה שאני עושה בלימודים
לא משעמם לי, אני לא נכנסת להנאתי לפורומים לעשות צחוק מאנשים

אשמח אם מישהו באמת רוצה לעזור

תודה רבה

Midline27

New member
עכשיו זה יותר ברור

עדיף שהיית מסבירה את זה ככה כבר מההתחלה .

אני ינסה לעזור לך בשמחה

"אין דבר משחרר יותר מן השמחה,
היא מוציאה לחפשי את מוחך ומשרה עליו שלווה."

-רבי נחמן מברסלב

"יסוד האושר הוא: אהבת האמת בשכל, אהבת
היושר בחיים, אהבת היופי ברגש
אהבת הטוב במעשה."

(אורות הקודש א עב)

"עלה למעלה עלה, כי כח עז לך, יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים.
אל תכחש בם, פן יכחשו לך, דרש אותם, וימצאו לך מיד".

(אורות הקודש א סד)

אם זה לא מתאים אולי תנסי לתמצת את השאלה שלך עוד יותר וככה נוכל להגיע לציטוט או מאמר יותר מתאים

Midline27

New member
אגב

אני לא חושב שיש קטע בתנ''ך עצמו
שיכול להתאים לבקשה שלך מההודעה הראשונה בקשר לקלילות ואווריריות ..שוב התנ''ך עוסק כלו בענינים רציניים .

Midline27

New member
שלום !

"לזכיה גדולה אנו צריכים להבין בפשטי המקראות, להיותינו מחויבים להשיג מקודם ג' החלקים שבפנימיות התורה, אשר הפשט מלביש אותם, והפשט לא יופשט.
ולהוציא מטענת המתרשלים בהשגת הפנימיות, ואומרים בלבם: דיינו בהשגת הפשט. והלוואי שנשיג אותה, והיינו שמחים בחלקנו. שדבריהם דומים למי שרוצה לעלות על המדרגה הרביעית, בטרם שיפסוע על ג' מדרגות הראשונות."

(הרב יהודה אשלג, הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות, א')

כאן זה פורום שעוסק בפנמיות התורה שהיא חלק בלתי נפרד מן הפרד''ס
מעבר לזה כמובן שזאת זכותך לראות בתורה מה שאתה רוצה לראות .

חוץ מזה איך מה שהבאת שם מתקשר לקלילות ואווריריות כנאמר ??
הרי נכתב "ובמושב לצים לא תשב"

התורה לא עוסקת במוזת של אנשים ידידי
היא עוסקת במציאות העליונה של ה' התברך כאשר הפשט הוא הדרך הראשונה להשגה זאת .

כמובן שזה לא סתור את העובדה שאנחנו נשמח לעזור לכל אדם או אישה שישאלו
אותנו שאלות בצורה עניינת ומכובדת כיאה לפורום שעוסק בענייני קודש .

צריך לדעת גם איך לשאול
תודה ושבוע טוב !

קליט

New member
‏"מושב ליצים לא ישב"

זה לא אומר שאסור להתבדח, ומותר ומצוה לשבת על הכורסה עם ארטיק ולהקשיב למוזיקה כדי להרגע, הבחורה ביקשה לדעת האם יש דברים קלילים בתורה והשבתי לה שכן, והבאתי גם דוגמאות. בדיחות הדעת מביא לשמחה, וידוע שרבי נחמן מברסלב שיבח את הענין, והרבה צדיקים היו מתבדחים לעיתים, וכתוב על אחד האמוראים שהיה אומר בדיחה בהתחלת הלימוד . ולא משנה שאנחנו נמצאים בפורום "קבלה בראי היהדות", הבחורה שואלת אז נענה לה בשמחה, וזו מצוות עשה של "ואהבת לרעך כמוך" ו"דבקת בדרכיו" . בברכה,

Midline27

New member
אף אחד לא אמר שאסור להתבדח

העניין שאסור להתבדח על חשבון התורה או דברי חכמים .

Midline27

New member
עוד משהו

שים לב שכתוב "ואהבת לרעך כמוך" ולא יותר מכמוך,זאת אומרת כמו שאתה אוהב את עצמך .
זה אומר שאין כאן עניין של יפות נפש ונאיביות אלה עבודה בדרך האמצע
ובהשפעה חלוטה..מעבר לכך אני חושב שהבערתי לך את הנקודה מה גם שכנראה שלא עברת על כל השירשור .

REALI

New member
התכוונת לאנשים שהם קלילים?

או לקלילות רוחנית בפני עצמה?

יש קטעים על נגינה והתנבאות:

וְהָיָה, בִּהְיוֹת רוּחַ-אֱלֹהִים אֶל-שָׁאוּל, וְלָקַח דָּוִד אֶת-הַכִּנּוֹר, וְנִגֵּן בְּיָדוֹ; וְרָוַח לְשָׁאוּל וְטוֹב לוֹ, וְסָרָה מֵעָלָיו רוּחַ הָרָעָה. (שמואל א,טז)

וְעַתָּה, קְחוּ-לִי מְנַגֵּן; וְהָיָה כְּנַגֵּן הַמְנַגֵּן, וַתְּהִי עָלָיו יַד-יְהוָה.(מלכים ב,ג)

ה אַחַר כֵּן, תָּבוֹא גִּבְעַת הָאֱלֹהִים, אֲשֶׁר-שָׁם, נְצִבֵי פְלִשְׁתִּים; וִיהִי כְבֹאֲךָ שָׁם הָעִיר, וּפָגַעְתָּ חֶבֶל נְבִאִים יֹרְדִים מֵהַבָּמָה, וְלִפְנֵיהֶם נֵבֶל וְתֹף וְחָלִיל וְכִנּוֹר, וְהֵמָּה מִתְנַבְּאִים. ו וְצָלְחָה עָלֶיךָ רוּחַ יְהוָה, וְהִתְנַבִּיתָ עִמָּם; וְנֶהְפַּכְתָּ, לְאִישׁ אַחֵר.(שמואל א,י)

או התפשטות מתוך נבואה:

יט וַיֻּגַּד לְשָׁאוּל, לֵאמֹר: הִנֵּה דָוִד, בנוית (בְּנָיוֹת) בָּרָמָה. כ וַיִּשְׁלַח שָׁאוּל מַלְאָכִים, לָקַחַת אֶת-דָּוִד, וַיַּרְא אֶת-לַהֲקַת הַנְּבִיאִים נִבְּאִים, וּשְׁמוּאֵל עֹמֵד נִצָּב עֲלֵיהֶם; וַתְּהִי עַל-מַלְאֲכֵי שָׁאוּל, רוּחַ אֱלֹהִים, וַיִּתְנַבְּאוּ, גַּם-הֵמָּה. כא וַיַּגִּדוּ לְשָׁאוּל, וַיִּשְׁלַח מַלְאָכִים אֲחֵרִים, וַיִּתְנַבְּאוּ, גַּם-הֵמָּה; {ס} וַיֹּסֶף שָׁאוּל, וַיִּשְׁלַח מַלְאָכִים שְׁלִשִׁים, וַיִּתְנַבְּאוּ, גַּם-הֵמָּה. כב וַיֵּלֶךְ גַּם-הוּא הָרָמָתָה, וַיָּבֹא עַד-בּוֹר הַגָּדוֹל אֲשֶׁר בַּשֶּׂכוּ, וַיִּשְׁאַל וַיֹּאמֶר, אֵיפֹה שְׁמוּאֵל וְדָוִד; וַיֹּאמֶר, הִנֵּה בנוית (בְּנָיוֹת) בָּרָמָה. כג וַיֵּלֶךְ שָׁם, אֶל-נוית (נָיוֹת) בָּרָמָה; וַתְּהִי עָלָיו גַּם-הוּא רוּחַ אֱלֹהִים, וַיֵּלֶךְ הָלוֹךְ וַיִּתְנַבֵּא, עַד-בֹּאוֹ, בנוית (בְּנָיוֹת) בָּרָמָה. כד וַיִּפְשַׁט גַּם-הוּא בְּגָדָיו, וַיִּתְנַבֵּא גַם-הוּא לִפְנֵי שְׁמוּאֵל, וַיִּפֹּל עָרֹם, כָּל-הַיּוֹם הַהוּא וְכָל-הַלָּיְלָה; עַל-כֵּן, יֹאמְרוּ--הֲגַם שָׁאוּל, בַּנְּבִיאִם. (שמואל א,יט)

אם תמקדי יותר מה את מחפשת אולי אני אוכל לחשוב על עוד פסוקים.

למעלה