מה זה זן?

• פותח הנושא kity
  • פורסם בתאריך

smile2life

New member
האם יש לכך תשובה?

מה היא הנשימה? הסבר את עצם הקיום? פרש את הטאו מהו הלבן שרואים כשמסתכלים על לבן? וכד´

darmha

New member
ניסיון לתשובה...

השאלה מהו זן היא שאלה שהתשובות לה רבות, והן נעות מ- - (שתיקה)- שזאת התשובה הטובה ביותר, ועד לסיפור על הדג שבא למלכת הדגים ושואל אותה מה זה מים? היא עונה לו: "זה הדבר שממנו באת ואליו תשוב, ממה שאתה עשוי, הוא נמצא סביבך ובתוכך, נמצא בכל נשימה, נכנס ויוצא אולם גם לא נכנס ולא יוצא". זן מאסטר אחר עשוי לענות לך: " מי את?" " מי זאת ששואלת?" התשובה לשאלה זאת, או יותר נכון הדרך אל התשובה היא דרך הזן. מי את? מי זאת שהחיים קורים לה? לא המחשבות שלך, לא הרגשות שלך, לא הידיעה שלך, לא הגוף שלך, לא המסיכה שאת מראה לעולם, לא המסכה שאת מציגה לעצמך, אלא את, את שלפני כל הדברים הללו... בזן מכנים זאת ה" אני אמיתי" או "הטבע האמיתי". אז מהו הטבע האמיתי שלך? אתך בדרך יובל

darmha

New member
קואן - מהי משמעות "מו"

נזיר פעם ניגש לזן מאסטר ג´וג´ו ושאל אותו: "האם לכלב יש טבע בודהה?" ענה ג´וג´ו: "מו" (בתרגום מסינית לעברית: לא!) בשומעו תשובה זו הגיע הנזיר להארה. אז אני שואל אותך: ג´וג´ו אמר: "מו". מהי משמעות "מו"?

התשובה היא: געית פרה?

סתם...קצת משתעשעת (אולי מהתיסכול של אי ידיעת התשובה, או הבנת השאלה....) אני חושבת וחושבת ומנסה להגיע לתשובה. ואז הבנתי שאני לא חייבת (ולא יכולה) לענות או להבין עכשיו. כנראה שאני "ישן" על זה כמה לילות. תודה

מו= קבלת מעלות ממעלה באיזון גשמי ור

ורוחני גם יחדיו אור ואהבה אין סופית מיכל

darmha

New member
ללא תיאורים - מה המשמעות של זה?

מיכל היקרה, ללא הסברים או תיאורים, ברגע זה ממש, מה המשמעות של :"קבלת מעלות באיזון גשמי ורוחני גם יחדיו"? אתך בדרך יובל

ברגע זה ממש?../images/Emo12.gif../images/Emo24.gif

היי מסטר יקר!!! ברגע זה ממש המשמעות היא: לעמוד מול החרדה הפחד החשש מהלא נודע ביחס למצב המדיני שבו מצוי העם שלנו במדינתו. מצב שבו כמעט כל חגיגות יום העצמאות התבטלו. ברגע זה ממש להתחבר למעלות ממעל. אותו סולם שמחכה לנו שנתחיל לטפס עליו. איך? ע"י עמידה מול אותם גורמים שליליים פחד מתח לחץ חרדה. ע"י התעלות מעל למצב הקיים. ע"י נחישות עוז ואומץ. ע"י אמונה בכוחנו ובמעשינו. וכל זאת נעשה באיזון מושלם בנחת ברגיעה ובשלווה? איך עושים זאת? בבקשה מורנו ורבנו הדרך אותנו בדרך והאר לנו את המנהרה... הרבה אור ואהבה אין סופית אהבת אמת ללא תנאי וללא גבול מיכל

darmha

New member
כן כן ברגע זה ממש../images/Emo39.gif

סיפור קצר: "הלכו פעם שני נזירים, אחד אומר לשני :"כל הברואים חוזרים לדבר אחד, הבנת העיקרון הנעלה הזה מובילה לאהבה בין בני האדם" אומר השני: "זהירות, נחש!" (ומונע ממנו לדרוך על נחש שהיה לפניהם) זאת הררך ברמה הגבוהה ביותר שלה. ברגע זה ממש מה זה? מה קורה? איפה ההכרה שלנו? מילים, ידיעה, חוויות, תובנות ומודעות מהוות חסם בינינו למציאות האמיתית, אותו חיבור ביננינו למציאות מהווה את הדרך הגדולה ואחת היא איך מגיעים למקום הזה אם דרך זן, יוגה, מדיטציה אחרת, יהדות, וכו´ וכו´. המטרה של כל הדרכים היא שנתעורר מעולמנו הפרטי הקטן לעולם האמיתי או אל עולם האמת. ידיעה - יפה ככל שתהיה - לא תעזור לנו בחיים. ולכן "זהירות נחש" זוהי התורה ברמה הגבוהה ביותר. אז איך עושים זאת? פשוט לעשות את מה שעושים באותו רגע ב-100%. מרגע לרגע לרגע JUST DO IT!! אם תשמרי על just do it mind עוד ועוד ועוד מרגע לרגע את תראי איך הכל נושר ממך, כמו עלים שהתייבשו והכרה חדשה אמיתית מופיעה, את תזהי את פרצופך האמיתי שלפני המחשבות, הלחצים הדאגות, תאירי את עצמך ואת כל העולם סביבך. אז ברגע זה ממש - מה זה? אתך בדרך יובל

אני מכירה את עצמי לפני המחשבות ../images/Emo22.gif

היי יובל!!! ספור מעניין סיפרת. נניח ואני אוהבת בני אדם אז זה לא אומר שקימת כאן סתירה מול "זהירות נחש" מי אמר שמנחש צריך רק להזהר. בנחש יש את הפאן השלילי המאיים הרע ויש את הפאן החיובי סמל הרפואה. מארס הנחש ניתן להפיק תרופה להכשת הנחש. "הדומה ירפא את הדומה" או האם ניסית להציג בסיפורך את התאוריה מצד אחד ואת העשיה מהצד השני? הרבה מאד עלים הצלחתי להשיל מעלי. הכרות חדשות מתגלות לי בכל רגע ורגע בחיי. משימת החיים שלקחתי על עצמי היא להפיץ כמה שיותר אור סביבי ולהגדיל את מעגל האור מ36 ס"מ עד 3.6 ק"מ לפחות. אני חושבת שאני די מעשית ומנסה להוציא דברים מהתובנה לביצועם. אני חושבת שדווקא דרכה של האינטואיציה האישית שלי היא זו שמנחה אותי ולא ההגיון והשכלתנות. ישנם מצבים ששני האפיקים עובדים ביחד ובשיתוף פעולה מלא. אז ברגע זה ממש עוד לא הבנתי את המשמעות של הדיון שהתחלנו לפתח האם אתה מנסה לחזק את היכולות שבי? הרבה אור ואהבה אין סופית מיכל

יכול להיות מה?../images/Emo9.gif

היי!!! לא הבנתי את שאלתך ולכן אתן תשובות שונות כמו במבחן אמריקאי ואתה תבחר את התשובה הנכונה. איך יכול להיות מה? נניח שאני מכירה את עצמי ללא מסכות. עבודה קשה ידידי מסע בן שש שנים לפחות אל נבכי הנשמה שלי. ראשית התחלתי לשאול את השאלות הנכונות. אחר כך בקשתי מלמעלה שיגיע אלי המורה הנכון שיוכל להדריך אותי באופן אישי. אחר כך לקחתי על עצמי לעשות את עבודת הנפש בעצמי והרי אני נמצאת בדרך, לאחר הסרת מסכות רבות נקרא לזה השלת קליפות ופיתוח הגנות. איך יכול להיות מה? נניח הרצון העז שלי להפיץ אור? ובכן ברגע שמשילים קליפות הנשמה האמיתית שלך מתגלה, אתה מפתח בטחון עצמי ומבין את רצונה של נשמתך ואת יעודך פה ועכשיו. ברגע שאתה מתחיל להגשים את יעודך אתה מתחיל להפיץ אור יפיפה. כי כשמסירים את מה שמכסה את נשמתנו אנו נונים למאור הקטן להתחיל להאיר ולהתחבר למאור הגדול. איך יכול להיות מה? יכולות להיות שאלות רבות ואשמח אם תמקד אותי. הרבה אור ואהבה אין סופית לך מיכל

למעלה