מה היה קורה?

Th3onE

New member
מה היה קורה?

אם הם לא היו גולשים? האם הקרומגס היו משתלטים על העולמות השונים? יש תעניין שהכפיל של קוין הביא להם את סוד הגלישה, אבל אם הגולשים המקוריים לא היו גולשים, האם זה היה משפיע גם על הכפיל?.. הקרומגס לא היו משתילים מכשיר מעקב על קוין, וההתקדמות הייתה יותר איטית?....

../images/Emo163.gif../images/Emo24.gifשאלה טובה...../images/Emo153.gif

לפי דעתי מה שהיה קורה זה שהקרומגס היו משתלטים על כל העולמות אבל כדי לנצח אותם היה מצב שגם בן האדם היו לומדים את הטכנולוגיה הזאת או מצליחים לשים עליה יד מהקרומגס והיו משכללים אותה. כלומר , זה מצב שגם אם לא היו גולשים ולא טכנולוגיה , המצב היה גורם לכך שבני האדם היו צריכים למצוא פתרון לבעיה ואם היה מצב שהם לא היו מצליחים למצוא , אני חושב שהמין האנושי היה נכחד , ברובו לפחות כי הקרומגס צריכים להתרבות איכשהו. אפשר לחשוב על הרבה תרחישים כי השאלה היא די מורכבת.........

metaphysic

New member
בכל מקרה אבל

אין סיכוי שהקרומגס היו משתלטים על כל העולמות הקיימים ו/או מכחידים את האנושות מכלל העולמות האלה. בסיס תאוריית הגלישה היא אינסוף העולמות בהתאם לאינסוף האפשרויות שכל שביב שניה מאפשר. לפי זה, מרגע שאי פעם התקיימה אנושות, עדיין חייבים להיות עולמות, אינסוף עולמות למעשה, שבהם תמיד תהיה קיימת אנושות.

אני מסכים עם מה שאת אומרת... אבל..../images/Emo192.gif

שימי לב להודעה שאני התייחסתי אליה ההודעה שרשמו למעלה. אם לא היו גולשים או אם קווין שמסר את סוד הגלישה לקווין שאנחנו מכירים לא היה מוסר לו את הסוד או את הפתרון לנוסחה בעצם מה היה קורה ? התשובה שלי בעצם התייחסה לזה שטכנולוגיית הגלישה קיימת רק אצל הקרומגס ולבני האדם אין את הטכנולוגיה הזאת.. אבל המצב היה מתבקש שבני האדם כן יגלו את הטכנולוגיה הזאת או יגנבו אותה מהקרומגס וייקח להם שנים עד שהם יעשו ניסויים ויבינו בכלל איך מתפעלים את זה. תחשבי בינתיים כמה בני אדם יכחדו עד שיבינו מה מדובר וזה בהתחשב בעובדה שאם בכלל הם יצליחו לחשוב על הטכנולוגיה הזאת לבד או לגנוב אותה מהקרומגס. אני מסכים שיש אינספור עולמות אבל הקרומגס פועלים בקצב מסחרר ותהיה להם שליטה ברמה עולמית. בואי נגיד בשורה התחתונה שזאת אפשרות מפחידה שאני שמח שלא קרתה באמת למרות שבגדול נשארנו עם הרבה סימני שאלה פתוחים לגבי כל הסידרה ואנחנו יודעים שהקרומגס החריבו ושיעבדו הרבה עולמות.

metaphysic

New member
אני חייבת להודות....

שהידע שלי לגבי העונות המאוחרות יותר די מוגבל... ואני מניחה ששם יש יותר פירוט לגבי הקרומגס ודרך הפעולה שלהם... תזכיר לי - הם מגיעים לעולם שלנו (העולם המקורי של הסליידרס) באמצעות הסליידרס או ללא קשר אליהם? אני זוכרת שבעונה השנייה הם משתילים, בעזרתה של העוזרת האסייתית, מכשיר מעקב בקווין. אבל לא ידוע לי אם זה מה שעזר להם להגיע לעולם המקורי. בנוסף, הסליידרס, בשלב מאוחר יותר, מגיעים לעולם שלהם ומגלים שהקרומגס השתלטו עליו... אז אני טיפה מבולבלת... אז יכול להיות שאתה צודק לגבי האנושות בעולם הזה.. בכל מקרה, אבל, גם אם הם לא היו גולשים, קווינים אחרים מעולמות מקבילים עדיין כן היו גולשים. הגלישה לא היתה נחלת הקרומגס בלבד. הקטע המבלבל, מהמם ופואטי כאחד הוא שלא משנה מה קורה בעולמות המקבילים או בין העולמות המקבילים, בכל רגע נתון נוצרים אינספור עולמות חדשים שכל אחד מייצג אופציה אחת. מכאן שלא משנה מה, מרגע שבו אי פעם התקיימה אנושות (ואפשר גם להתווכח אם זה בכלל נחוץ) היא תמיד תהיה קיימת לפחות בעולם מקביל אחד, ולמעשה, באינספור עולמות, מכיוון שהעולם האחד הזה יפתח בלי הפסקה בכל רגע מגוון עולמות נוסף. מעניין איזה תפקיד משחק הזמן בתיאוריה כזאת... יש לך רעיון? זה היופי שבאינסוף, שהוא באמת אינסופי, ושאינסוף פלוס אינסוף, הוא עדיין אינסוף..

אני מסכים עם כל מילה ובנוסף....../images/Emo151.gif

הרעיון הוא כזה , את צודקת לגבי עניין השתלות שבבי המעקב בראש של כל מיני בני אנוש. הם הגיעו לעולם הבית ללא העזרה של קווין כי אל תשכחי שהגולשים בעצם לא הצליחו בעצמם להגיע לשם. זה היה הרעיון של הסדרה שהם חוזרים הביתה אבל הרעיון שהם לא ממש הצליחו
ישנם פרקים אם אני לא טועה 3 בערך שהם הגיעו בטעות והיה גם עולם אחד שהיה דומה 2 טיפות מים שהם חשבו שהם שם אבל התברר שהם לא , מה שאני רוצה להגיד זה שהקרומגס הגיעו לעולם הבית גם במקרה ככה לפחות אני מניח והחריבו אותו ושיעבדו את התושבים , הם פשוט לא מבדילים בין עולם לעולם הם פשוט מגיעים לעולם ומחריבים אותו , ולוקחים את הנשים לצורך רבייה ואת הגברים לעבדות במידה והם צריכים אותם
את צודקת לגבי קווינים אחרים שכן יכולים לגלוש למרות שאנחנו מכירים רק אחד כזה שהוא עצם זה שעזר לקווין שלנו להשלים את הנוסחה של הגלישה , זה לא אומר שכל הקווינים התעסקו גם בנוסחת הגלישה או בכלל חשבו על זה , אבל מה שמצחיק זה שאת הקווינים האחרים שכן היכרנו , יצא שכולם גאונים בתחום הפיסיקה והמתמתיקה , כלומר כולם יש להם פוטנציאל להגיע למצב שהם יחשבו על יכולת גלישה וגם אולי יצליחו להגיע למצב שהם יצליחו לגלוש באמת
לגבי הזמן שמשחק תפקיד , לא ממש ברור לי בעצמי איך זה עובד , אנחנו יודעים שכאשר הם הגיעו לעולם הבית האמיתי שלהם אם אני זוכר נכון עבור שנתיים בערך , הפרק שהוא פוגש את האמא המאמצת שלו והוא מראה לו את השרשרת שהוא נתנה לו ליום ההולדת משהו כזה , בכל אופן הזמן הוא דומה , למרות שהיו עולמות מוזרים ששם הזמן פועל בצורה שונה למשל כמו עולם ששם הזמן הולך אחורה (פרק מטורף לחלוטין) , אבל בכל מצב צריך להשקיע הרבה מחשב כי הזמן לא משחק תפקיד עיקרי אבל מבחינת הרעיון עצמו הוא אכן משפיע בצורה סמויה על הגולשים וגם על הרפתקאות הגולשים אולי בצורה שאנחנו לא רואים או מבינים , יש לנו כל כך הרבה איפה להתרכז ולהבין את כל הרעיון המיוחד הזה של גלישה בזמן שהזמן קצת נדחק לצד אבל הוא בעצם תמיד שם בצורה סמויה ומשנה לנו את העלילה בצורה כזאת שאנחנו לא מבינים בכלל , לכן את צודקת שאת אומרת שלזמן יש תפקיד פשוט אנחנו לא שמים לב לזה
יש הרבה חוסר מידע לגבי הרבה דברים , עד היום ואחרי הרבה דיונים כמובן לא ברור לנו אם הפרופסור של עולם הגשר הכחול הוא המקורי שהוא שהכפיל הצליח לתחמן את הגולשים ולגלוש איתם
אני לא רוצה לחשוף יותר מדי פרטים כי אני לא יודע אם ראית את הכל או בעצם כמה ראית , אבל אפשר עוד לדון ולדון בלי סוף לגבי כל עניין
נושא העולמות האינסופי הוא מרתק מאד , לדעת איפה עוד אפשר היה להגיע ואיזה עוד הרפתקאות אפשר היה לעבור ביחד עם הגולשים , אבל כל כך הרבה השתנה מאד וגם הגולשים השתנו וקרו כל כך הרבה דברים שנהיה בלאגן שלם. אבל אין ספק הסדרה מרתקת ותמיד כיף לראות שוב ושוב

metaphysic

New member
אני ממש שמחה שהזכרת את הפרק...

שבו הזמן נע כביכול אחורה. בדיוק העליתי כמה שאלות לגביו בפורום (שרשור מה- 23.5) - אני אשמח אם תעיף מבט ותכתוב מה דעתך.. כל רעיון הזמן, גם בלי קשר לסדרה, הוא כל כך מורכב ועדיין מסתורי לנו בני האדם. אנחנו מניחים, לפחות במובן פרקטי, שהוא נע לינארית. על זה, אני מניחה, גם מתבססת תיאורית ריבוי העולמות כפי שהיא מוצגת בסדרה. שאלה מעניינת: אנחנו מכירים את ארבעת המימדים - שלושה של מרחב ואחד של זמן. אנחנו יכולים בלי בעיה לתאר לעצמנו מהי תנועה במרחב (מלים כמו פה, שם, רחוק וקרוב), מהי תנועה בזמן (לפני, אחרי, דקות ושנים) וגם את הקשר והתלות הבסיסיים ביניהם. איזו תנועה היא אבל תנועה בין מימדים? או, מהם המימדים האלה, שהתנועה ביניהם היא לא במרחב ולא בזמן? באילו מלים היינו יכולים להשתמש על מנת לתאר תנועה שכזו? אגב, קראתי איפהשהו שיש פרק אחד שבו הם מגיעים לעולם של סן פרנסיסקו בשנות ה-80. מכיוון שלא ראיתי אותו ואין לי דרך להשיג אותו, אולי אתה יכול לספר לי איך הם גלשו בזמן? אחת הסיבות שהסדרה הזאת כזו אדירה היא שהיא לא רק מספרת סיפור יפה אלא גם מעלה שאלות פיזיקליות ופילוסופיות ודנה בהם, לפעמים באופן שטחי, לפעמים מעמיק יותר. קח לדוגמא את הפרק מהעונה הראשונה, שהפך כמעט לקלאסיקה, של העולם עם הלוטו. הם מתמודדים שם עם שאלת פיצוץ האוכלוסין אל מול איכות חיים. נדמה שהכל שם באמת עובד כמו שצריך. רשות הבחירה על כל רבדיה ניתנת לכל אדם - הוא יכול להחליט אם לחיות או למות, הוא יכול להחליט איך לחיות, אם לעבוד ולהבטיח את קיומו בלי להשתתף בלוטו או להנות מהחיים הקלים ולקחת את הסיכון שבלוטו. ואפילו להסתפקות במועט יש פרס, שהרי סיכוייך לזכות בלוטו גדלים ככל שהסכום שאתה לוקח גבוה יותר. האנשים שם חיים בטוב ומתים בטוב. מעבר למשמעות הפרקטית של העולם הזה והשוואתו לעולמנו שלנו, הפרק דן במגוון שאלות שקשורות לדת, בחלקן ישירות בחלקן בעקיפין. עניין האמונה שפינוי המקום הוא למעשה מעבר לעולם הבא; רשות הבחירה שהזכרתי למעלה, שלמעשה משקפת את היות הדת אמונה ולא אמת אבסולוטית; אופי הענישה של החוטא - זה שלא מציית לחוקים ימות מוות בעינויים (מכאן שמטרתם, מעבר להשלטת סדר, היא "חינוכית"); רעיון ההקרבה העצמית למען עולם טוב יותר, קולקטיב מוצלח ומגובש (ולמען איכות חיים טובה יותר של המשפחה - אי אפשר להמנע בנקודה הזאת מלחשוב על הטרוריסטים שבדיוק זה, ומקום טוב בעולם הבא, מובטח להם אם יסכימו להתאבד בשם האידיאולוגיה והאמונה); ועוד ועוד.. אם היתה לך אופציה לעשות פרק בסדרה, לאיזה עולם היית מביא אותם?

../images/Emo2.gifבחורה פיסיקלית... כנסי..

את ממשיכה לנדב מידע חשוב ומעניין. אין ספק שאת מעריצה הדוקה של הסדרה וחשוב לך להבין ולנתח את הפרקים כדי להבין את העומק שקיים בהם
. לגבי עולם שנות השמונים תסלחי לי אבל אני לא ממש זוכר , היו כל כך הרבה פרקים , אני בטוח שכאן בפורום יש אנשים שמכירים את הסדרה בעל פה , אבל בלי נדר אני אבדוק לך את זה , בכל מצב אם הייתי רואה אני בטוח שהייתי נזכר אבל זה פשוט ברח לי
. עניין הזמן הוא נושא לא פשוט ומורכב ביותר , כמו שציינתי את נכנסת לעומקים של הנושא ואני לא הצלחתי הרבה להבין כי את כותבת ברמה מאד גבוהה אבל דבר אחד אפשר כן להגיד , הזמן הוא תפקיד עיקרי שאנשים לפעמים מפספסים ולא שמים לב אליו בגלל המורכבות שבו וחבל כי זה מוסיף כל כך הרבה לכל פרק
. לגבי עולם הלוטו , זה פרק מאד מורכב ולהרעיון שעומד מאחוריו הוא פשוט ענק , אבל כמה שהוא ענק הוא מזעזע מבחינת התוצאה הסופית , זה רק מראה לנו איזה עולמות לא יצא לנו בכלל לדעת שקיימים , הרי הגולשים כיסו הרבה עולמות אבל לא את כולם וכל עולם יש בו אינפור אפשרויות מה היה קורה
. אני במיוחד אהבתי את הפרקים שהיינו רואים איך בעצם נראים הגולשים בעולמות המקבילים , אמנם לא נגעו בזה כל כך הרבה וגם לא תמיד לגבי כל המשתתפים אבל מידי פעם הראו את קווין ואת הפרופסור ושאת מכניסה גם העניין של הזמן והמימדים זה הופך את הפרק לחוויה שאי אפשר לתאר
. דרך אגב , לגבי השאלה שלך לאיזה פרק הייתי מביא אותם , יש לי המון אפשרויות לעולמות שדווקא לא נגעו בהם בפרקים עצמם אבל דווקא בגלל שהגולשים לא זכו להגיע הביתה , אני דווקא הייתי נותן להם סוף סוף לעשות את הגלישה האחרונה הביתה , כולם מתאחדים עם המשפחות שלהם וסוף טוב הכל טוב
. דרך אגב , הייתי רוצה לשאול אותך שאלה ואולי גם שאלה כללית בפורום לגבי ענייני הזוגיות , מי לדעתך צריך להיות ביחד ? קווין+מגי.......... רמברנדט+מגי.............קווין+וויד ??

למעלה