מה דעתכם האם הערפדים של פעם יותר ערפדים

Bartal j

New member
חחח לבוגרים בניינו זוכרים את "שאלתיאל קוואק?"

החפרפרת שם הפחידה אותי גם למוות וגם הגרוק מהמומינים חחחח

קרניjack

New member
מה? חפי אבאב של שלתיאל הוא חמוד אבל הגרוק?!

אימלה! היא ממש אחת הדמויות המפחידות לילדים קטנים....

Berethor

New member
בעיקרון לשניהם יש יתרונות וחסרונות

אני מעדיף משהו באמצע. זה גם תלוי בלמה את מתכוונת שאת אומרת הערפדים של פעם וערפדים של היום. אם כבר את מביאה את הקצה הקיצוני אצל הערפדים המודרניים, צריך גם להביא את הקצה הקיצוני של הערפדיים הקלאסיים, וזה בכלל ערפדיים סטייל נוספרטו, הערפדים של פעם התאפיינו במראה והתנהגות נורא מפלצתיים, בנוסף לכך הם היו נורא סטריאוטיפים, כולם רוזנים ומתלבשים אותו הדבר, דברים בסגנון הזה. במודרנים הערפד בעצם יותר אינדיבידואלי ובעל אישיות. אני מעדיף ערפדים של היום, אבל לא דווקא בסגנון של דמדומים, אם כי גם אין לי שום דבר נגד דמדומים, אבל זה בהחלט לא היצירת ערפדים האהובה עליי, אני מעדיף ערפדים מודרנים בסגנון הנרי מקשרים אפלים, וVTM. לא צריך לשכוח שדמדומים זה קודם כל ספר רומנטי, ורק אחר כך ספר ערפדים. אני לא חושב שמתבגרות מפספסות משהו, בדמדומים הערפדים הם בכוונה נורא יפי נפש, ככה שכל בחורה טיפוסית תוכל לאהוב אותם בקלות, אבל גם פה זה לא מדוייק להגיד, כי אחרי הכל אפילו בדמדומים רוב הערפדים שם הם רחוקים מלהיות יפי נפש, חלק שם מרושעים וחלק שם פשוט רגילים, כמו הולטרי. אין לי בעיה עם כך שערפד יותר אנושי, מגניב ומושך ממה שהיה בעבר, אבל בהחלט מעבר לגבול מסויים הערפד הופך להיות יותר מדיי אנושי, כך שכמעט לא רואים הבדל בינו לבין אדם, אני בהחלט בעד שישאירו גם תצדדים האפלים והלא אנושיים אצל ערפד, גם כאשר ערפד בוחר לשלוט בהם ולא להכנע להם, צריך לציין את העובדה שזה לא בא לו בקלות ובטבעיות, אבל זה כמובן רק הופך אותו לטוב יותר בהתחשב בכך שהוא צריך לשלוט על החיה/מפלצת שבתוכו, שהיא חלק ממנו, על מנת לא לפגוע ללא הבחנה ולא לעשות יותר מדיי נזק.

קרניjack

New member
מאוד תלוי לדעתי על מה שמים את הדגש

על היותו של הערפד טיאייג' או על היותו ערפד? למשל לדעתי, יומני הערפד התחילה בעונה הראשונה כסידרת נעורים ערפדית (שיש בה מן המתח והאימה הערפדית) ולאט לאט נהפכה יותר לטלנובלת דרמת תיכון... הכל תלוי בכמה שמים מכל דבר. בגדול, כל עוד הערפד נשאר ערפד ונאמן ליצרים שלו אז אין סיבה שהוא לא יהיה בן נוער- צריך להפריד.למשל תקחי את הנרי מדימדומים, בקלות יכלו להשתיל אותו כ"תיכוניסט" (כןף, הזוי ששמים שחקנים בני 30 פלוס לשחק בני 16 חחח) אבל האופי שלו כולו ערפדי (מינוס הקטעים המעצבנים). אז פשוט תלוי במינון...

Maverick Spirit

New member
קצת קשה להגיד.

זה תלוי. מצד אחד-את צודקת, וספרות הערפדית של היום באמת קיטשית ומגעילה. והיא מפספסת את המטרה. אבל, קחי למשל את שרלין האריס. היא עשתה עבודה מצויינת לגביי הערפדים, ורואים לאורך הספרים עד כמה הערפדים שונים מבני האדם, למרות שהם מנסים להשתלב. אני חושבת שלתת האנשה לערפדים, זה טוב כל עוד לא מגזימים (ע"ע דמדומים
), כי בסה"כ צריך לזכור שגם הם היו אנושיים. זה שהצד האנושי מודחק/לא פעיל, לא אומר שהוא לא קיים. יש להם תאוות, תשוקות משלהם. מה שכן, אולי אחרי שההיסטריה סביב הרומנים בין בת אנוש לערפד תגמר, תתחיל ספרות חדשה ואיכותית בהשפעת העבר ;-P

Berethor

New member
אני לא חושב שצד אנושי זה ההגדרה הנכונה פה

לערפדים אין צד אנושי כי הם אינם אנשים עוד, הם ערפדים. האנושות של חלק מהערפדים נובעת מהעבר שלהם בתור אנשים, הם זוכרים ויודעים איך זה להיות אנושי למרות שהם אינם כאלה עוד. על כן אני מאמין שערפד שאנושיות מודחקת/לא פעילה אצלו עוד בעצם איבד בכוונה או שלא בכוונה את זכרון העבר הזה שלו. אפשר לומר על ערפדים אנושיים שהם 'מפלצות' שנאחזים בשארית האנושיות שעוד נותרה בהם, אני לא חושב שברגע שערפד נותן לזה ללכת הוא יכול להחזיר את זה, כי זה כבר לא קיים עוד, גם ככה זה בקושי קיים. זה נכון שיש להם תתאוות והתשוקות שלהם, שהם יכולים לבחור לשלוט בהם ולרסן, לכוון למקום והזמן הנכון, זה בעצם חלק מלהיות אנושי, ולא 'חיה פרועה'. יש גרסאות שערפד יכול "לחזור בתשובה", אבל לדעתי זה סתם כדי לעביר מסרים אופטימיים ועליזים, אני לא רואה איך ערפד חוזר למה שכבר איננו, למה שגם בעבר היה קושי לשמור עליו שם. האמת היא שמה שבאמת מודחק, נשלט ומרוסן אצל ערפד אנושי זה הצד הערפד, הצד האל-מת/חייתי/מפלצתי שבו, שכל הזמן עלול לתפרץ ולשלוט בו, אם הוא יאבד תשליטה עליו לחלוטין, במכוון או שלא במכוון.

Berethor

New member
מזכיר לי תמשפט הזה

You're a Monster now, make no mistake, one of the Damned and the Fallen. You need to hold onto every last shred of Humanity you have.

למעלה